Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано13.08.03 09:42



На един от работниците съпругата му е на борсата от доста години. Нямам идея как е осигурявана преди това, но от 01.05.2002 г. той е на работа при нас и я е осигурявал като неосигурен член на семейството от заплатата си. От 1-ви Януари обаче не са внасяни осигуровки - разбираемо, защото програмата вече не начислява осигуровки за деца. Само че по същата схема се начисляваха и удържаха и осигуровките за други неосигурени членове на семейството. А сега вече не може. И аз съм проспал този момент. Кажете, моля ви, как става осигуряването на такива хора след 1-ви Януари 2003 г. - по стария начин или те сами трябва да се спасяват като самоусигуряващи? Изобщо не съм в час..... Извинете ме, че искам директен отговор, без да съм търсил по законите, но до 24 часа трябва да реша проблема, защото жената няма да може да си вземе жизненоважни безплатни лекарства. А още не мога да се преборя с ДДС-тата. Нямам никакво време!

И един друг въпрос: От здравната каса са дали на жената една справка за месеците, през които не е осигурявана здравно. Това освен месеците Януари - Юни 2003 г. са и Януари - Април 2002 г., Декември 2001 г. и Януари и Февруари 2000 г. Казали са й, че за да й отпуснат лекарствата, трябва да внесе всички дължими осигуровки. Какви суми трябва да внасям за 2000, 2001 и 2002 години? И от чие име? Нейно или на мъжа й?

И не ме питайте как е вземала лекарства досега - идея си нямам. Давали са й ги някак....

Напразно и самите Богове с глупостта на хората се борят...


Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: Яceн_]  
Автор aleks_gv (не съм сашо)
Публикувано13.08.03 09:48



За 2003 лицето трябва да се осигурява върху 200 лева, а до 2003 съпруга и може да я осигурява като неосиг. член на семейството

не знам как е ама и така не е...


Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: aleks_gv]  
АвторПoka (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 11:36



Не е така, ама е точно така! Съпругата трябва да се самоосигурява само здравно от 2003г. по 12лв. месечно, което е крайно несправедливо за един безработен без право на обезщетение за безработица!



Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: Пoka]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано13.08.03 11:42



нищо де......хем няма какво да яде - хем ще дава пари за осигуровки.....откъде ли ще ги взима....



Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: lansky]  
Автор aleks_gv (не съм сашо)
Публикувано13.08.03 13:42



На кой му пука - или да плаща или да не се разболява - явно такава е философията на Осигурителния институт

не знам как е ама и така не е...


Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: Яceн_]  
Автор aleks_gv (не съм сашо)
Публикувано13.08.03 13:49



Ще взема да дам един безплатен съвет - тази дама ако се регистрира като земеделски производител ще плаща по 17,50 лева на месец но освен ЗО ще и върви и осиг. стаж за пенсия, иначе - 12 лева само за ЗО.....
пък който както иска

не знам как е ама и така не е...


Тема Недей пуска такива анархични предложения!нови [re: aleks_gv]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано13.08.03 14:41



Само това ми липсва на главата - земеделски производител..... Тя ще си плати, само да кажа колко......

Напразно и самите Богове с глупостта на хората се борят...


Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: Яceн_]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано13.08.03 14:44



Добре, за 2003 ясно. Аз бях почти сигурен, че е така. Но не достатъчно....

А за миналите години някой има ли идея какво да правя? 2000, 2001 и 2002? Трябва да се довнасят осигуровки - колко и от чие име? От нейно или от това на мъжа й? И през фирмата ли ще стане, или тя трябва сама да се спасява? Така като гледам все повече си мисля, че ще я накарам да си внесе за всеки месец 6% от минималния осигурителен доход за съответния период, че да ми е чиста съвестта. Май ще е по-добре да си купи лекарствата.....


Напразно и самите Богове с глупостта на хората се борят...


Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: Яceн_]  
Автор aleks_gv (не съм сашо)
Публикувано13.08.03 14:48



Да но така я обричаш цял живот да си плаща лекарствата, по добре мъжа и да я осигури за миналите години като неосигурен член на семейството (поне тогава се плащаше по малко отколкото сега)

не знам как е ама и така не е...


Тема Re: Здр. осиг. на безработен - моля ви, спешно е!нови [re: aleks_gv]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано13.08.03 14:53



Знам че е по-добре, но кажи как ще стане? Тогава не е работил при нас.... Аз сега мога ли да внеса тия суми, след като те никога не са били дължими от това предприятие? И как ще декларирам корекциите? Ще стане манджа с грозде.

Напразно и самите Богове с глупостта на хората се борят...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.