Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Е ли инвентаризационният опис първичен документ?нови  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано30.04.03 10:02



Как мислите? Инвентаризационният опис първичен документ ли е? Как стои въпроса първо:
Според счетоводното законодателство преди 2002 г. Ако е първичен документ - според кой закон, наредба, член, алинея и т.н. Ако не е - също - според кой закон, наредба, член, алинея и т.н.
и според счетоводното законодателство след 01.01.2002 г. - ако да - според кой закон, наредба, член, алинея и т.н. и ако не - според кой закон, наредба, член, алинея и т.н.

Може да ви се стори тъп въпрос и зададен ни в клин, ни в ръкав, ама казвайте каквото мислите (ако искате може да ме напопържате онлайн), пък аз ще си отсявам, каквото ми върши работа.

Напразно и самите Богове с глупостта на хората се борят...
Шилер



Тема Re: Е ли инвентаризационният опис първичен документ?нови [re: Яceн_]  
Автор xtony (малък вълшебник)
Публикувано30.04.03 10:08



в закона за счетоводството си пише кво е "първичен счетоводен документ" - носител на информация за регистрирана за първи път стопанска операция

"гравитацията е нещо от което трудно можеш да се откажеш"


Тема Re: Е ли инвентаризационният опис първичен документ?нови [re: xtony]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано30.04.03 10:17



По тази логика регистрирането на излишъци в инвентаризационния отчет и в сравнителната ведомост стопанска операция ли е? Няма покупка, няма каквато и да е сделка - нещо е намерено от някъде! Това стопанска операция ли е?

Напразно и самите Богове с глупостта на хората се борят...
Шилер



Тема Re: Е ли инвентаризационният опис първичен документ?нови [re: Яceн_]  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 10:23



Ми ти стопанската операция ще я извършиш с осчетоводяването на излишъците...а с инв. опис само констотираш...?!



Тема Поправка!нови [re: Пич]  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 10:31



Доколкото си спомням и сега ще проверя точно ... реквизитите на инвентаризационния опис и сравнителната ведомост са уточнени с форми 107 и 108 от Албума на първичните счетоводни документи в съответствие с чл. 8, ал 4 от ЗС (отм)...обаче това не променя същността на документа според мен,
съответно е първичен.



Тема Re: Е ли инвентаризационният опис първичен документ? [re: Яceн_]  
Автор kapuleti (friendly)
Публикувано30.04.03 11:48



според мен е първичен счетоводен документ - както фактурата удостоверява продажбата, например, така и този опис удостоверява инвентаризацията на дълготрайни активи или материални запаси. Този опис се съставя в присъствието на комисия и обикновено е в три екземпляра. Така мисля аз



Тема Re: Е ли инвентаризационният опис първичен документ?нови [re: Яceн_]  
Авторaned (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 12:06



И ПРЕДИ И СЛЕД 01.01.2002 Г. ИНВЕНТАРИЗАЦИОННИЯТ ОПИС И СРАВНИТЕЛНАТА ВЕДОМОСТ СА ПЪРВИЧНИ СЧЕТОВОДНИ ДОКУМЕНТИ, КОИТО СА ОСНОВАНИЕ ЗА ВЗЕМАНЕ НА СЧЕТОВОДНА ОПЕРАЦИЯ. ПРЕДИ



Тема Re: Е ли инвентаризационният опис първичен документ?нови [re: Яceн_]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 10:21



Виж Националния сметкоплан - част 2 Примерни правила за организация на счетоводството - глава 3 - списък на основните първични документ, които...и т. н. - там фигурира и инвентаризационен опис и сравнителна ведомост




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.