Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Напоследък станах нахален, но... още един въпроснови  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано19.08.02 10:51



Едни клиенти се сетиха, че техен работник има право на детски от Септември 1999-та досега. Питат ме могат ли да ги изтеглят, а аз започнах да гледам доста умно. Някой знае ли, дали могат? Да кажем, ще им дам да си попълнят декларации със задна дата. Ревизия от Социалното не им е правена през това време. Осигуровки са внасяни, дотук всичко ОК. Но като детските не са начислявани във ведомостта за заплати? Могат ли да се начислят накуп за един месец? Това допустимо ли е? Става дума за едно дете, т.е. по 8,55 на месец. Но това прави към 300 лв накуп...

Ясен

П.П. Между другото, това е онази фирма, за която бях писал преди време и която и до ден днешен не мога да убедя, че не е нужно да поддържат 75 000 лв оборот за 12 месеца, за да си останат регистрирани по ДДС...


Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Мойто мнение е...нови [re: Яceн_]  
АвторPoptolev (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 11:45



... че щом работника е осигуряван, вие сте внесли редовно осигуровките и съпрогът или съпругата не са получавали детските надбавки за визирания период НЯМА НИКАКВА ПРЕЧКА да се изтеглят детските и да му се изплатят с прословутата НОВА допълнителна ведомост изискуема от правилника за прилагане на ЗСП. Напомням ти обаче че детските ще ги теглиш от параграха и БИНа за тази година.

Поптолев



Тема И мойто мнение е...нови [re: Poptolev]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано19.08.02 13:30



...че не би трябвало да има пречка, но знам ли? Не се бях сблъсквал с подобен случай. Че ще ги тегля от параграфа и БИН-а за тази година също ясно, няма как иначе. Но защо ще трябва да се изплатят с "прословутата НОВА допълнителна ведомост изискуема от правилника за прилагане на ЗСП"? Нали става дума за период, поне по-голямата част от него, когато си важаха старите правила?

Сега докато пиша се замислям и смятам, че може би наистина ще е така. Ще поразпитам в РУСО.

Ясен

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: И мойто мнение е...нови [re: Яceн_]  
АвторPoptolev (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 15:58



Ми щото детските вече се изплащат в отделна ведомост и там в нея си има специални колони за кой период се плащат


Поптолев



Тема Re: Напоследък станах нахален, но... още един въпрос [re: Яceн_]  
Автор mehyr (непознат )
Публикувано19.08.02 16:52



Ne bi triabwalo da ima pre4ka, o6te powe4e, tezi wzemaniia ne sa ograni4eni s dawnostni srokowe. ;-)) Samo si mislia, 4e za minaliia period, ne ti triabwa deklaraciia, 6toto, togawa ne se iziskwa6e, samo za obstoiatelstwoto, 4e ba6tata 6te gi polu4awa wmesto maikata, 6te ti triabwat slamki. ;-) Tiia umnotii ti gi rysia, 6toto, moge da se okage, 4e 4owe4ecyt, popada w kategoriiata na tezi, koito niamat prawo na detski sega. ;-)) Pyk bi sledwalo za onzi period da prilogi6 deistwa6tata togawa normatiwna baza. ;-))



Тема Re: Напоследък станах нахален, но... още един въпроснови [re: Яceн_]  
АвторKPAK (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 17:42



Мисля, че давностният срок беше 3 години. Защо ще им даваш да попълват декларация със задна дата? Така ще излезе, че виновният си ти или твой предшественик, а те са си изрядни/рабтника/. Освен това ще трябва да вземе
удостоверение от фирмата, в която е работила съпругата му/ама тя сигурно не е работила, защото е трябвало тя да ги получава/ или писмо от Бюро по труда, ако е била регистрирана като безработна, че не е получавала детски за този период. Ама все пак си питай във вашето РУСО.



Тема Защо всички...нови [re: KPAK]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано20.08.02 09:03



...смятат, че става дума за мъж? Като съм написал работник, имам предвид човешко същество, независимо от пола. Става дума за жена. А виновният наистина е моят предшественик (предшественичка!). Тригодишният срок изтича на 31 Август, затова съм под пара. И декларацията си я попълва майката (пак бях написал работник) в края на краищата, не работодателя.

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: Защо всички...нови [re: Яceн_]  
АвторKPAK (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 11:47



Ами за мен тази дума "работник" употребена в разговорен стил, а не в Нормативен акт, си значи мъж. А в твоя случай /получаване на детските/ определено има значение дали е жена или мъж, та изобщо не ми мина през ума, че може да я употребиш за жена. Абе, ти излиза ли в отпуск това лято?

"А виновният наистина е моят предшественик (предшественичка!)." Хич не ми ги слагай тези удивителни на предшественичка, защото аз няма откъде да знам, че предшественика ти е жена, а ти много добре знаеше, че въпросният работник е жена. ТАКА, АКО ТВОЯТА ПРЕДШЕСТВЕНИЧКА НАИСТИНА Е ВИНОВНА, ТО ВЪПРОСНАТА РАБОТНИЧКА СИ ИМА ПОДАДЕНИ ДЕКЛАРАЦИИ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ДЕТСКИ, НО ТЯ НЕ ГИ Е ТЕГЛИЛА! За какво попълване на декларации със задна дата говориш? Абе, както и да е, действай, че нямаш време!



Тема Излизах в отпуск...нови [re: KPAK]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано20.08.02 12:01



...но нещо не ми стигна!

А декларация не е попълвана от жената, сигурен съм.





И вече ще се старая да съм по-конкретен при указването на половете...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: Излизах в отпуск...нови [re: Яceн_]  
АвторKPAK (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 12:15



Значи твоята предшественичка не е "тотално" виновна.
А половете ги указвай, когато наистина има значение, както беше в случая, иначе не е задължително!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.