Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Продажби  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 17:42



Въпроса ми е малко далеч от счетоводството , но за съжаление в малките фирми един човек се занимава и с неща които на са му работа , та мисълта ми е че почти във всички магазини продадвачите ходят с табелки с изписаните им имена. Излизало ли е това някаде публикувано като изискване или порсто и въпрос на добра воля.



Тема Re: Продажбинови [re: Krista]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано28.09.01 08:35



Преди време, мисля, преди година, че и повече, беше плъзнал един слух, че това е задължително. После се оказа, че в никой закон няма такова изискване и никой няма такова задължение. Сега много рядко виждам в магазините продавачи да носят такива табелки. Някои фирми го изискват, за да имат информация клиентите от кого да се оплачат, ако са обслужени лошо. Но такова изискване не знам да има.

Ясен



Тема Re: Продажбинови [re: Krista]  
Автортea (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 11:22



Незнам къде е излязло, но със сигурност знам , че данъчните съставят акт при липса на такива табелки - специално в заведенията .
Съжалявам, че немога да ти помогна повече!



Тема Re: Продажбинови [re: тea]  
АвторJoe (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 23:22



Съжалвам, ако прозвучи грубо, но в момента говорите глупости. Данъчните органи не се занимават с проверки на въпросните табелки. Доколкото си спомням изискването за тези табелки беше въведено със Закона за защита на потребителя или на някоя от наредбите, издадени на негова база



Тема Re: Продажбинови [re: Krista]  
Автор lntuition ()
Публикувано30.09.01 17:13



Nikade niama takova ne6to. A v Zakona za za6tita na potrebitelite , o6te po-malko.



Тема Re: Продажбинови [re: lntuition]  
Авторaccount (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 20:28



Има такъва Наредба!
За съжаление лап-топа ми се скапа и немога да ви кажа кога е побликуван, но със сигурност е между 1975-1979 год. проблема, е че не е отменена, към днешна дата. По отношение на глобите те са символични, защото деноминацията засяга и тази наредба, а през годините тези глоби не се актуализирани.
Ако искате повече информация напишете ми адресети си ще ви изпратя цалата наредба.



Тема Re: Продажбинови [re: account]  
АвторBalans (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 20:41



Po dobre kagi koq e naredbata! Minalata sedmica mi se oplakaha ot turgovski obekt, che sa im napravili seriozni zabelegki na tazi tema.



Тема Re: Продажбинови [re: Balans]  
Автор lntuition ()
Публикувано21.10.01 07:14



Не мога да разбера кои са тия органи, които се заяждат, а още по-малко глобяват за липса на табелка!?
Има ли въобще изброени кои органи имат право на такива проверки в тази прословута наредба?А и дори да има, след всичките тези промени в наименованията на институциите, силно се съмнявам, че може да се разбере кои са тия органи и дали съществуват още. Това са своеволни прояви на някои контролни органи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.