Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема зверка на договорнови  
Авторaa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.01 04:53



Знае ли някои къде трябва да се завери и колко ще струва заверката на търговски договор с Американска компания? Казаха ми, че ще ми излезе около $2500. Строри ми се много и реших да попитам.
Историята е следната - българска фирма (ние) ще пише софтуер за Американска фирма. Ние ще изготвим договора, ще го преведем на англииски и ще го заверим в Търговската палата (нали там трябва да се завери, или не?). Та, колко може да ми излезе всичко това?



Тема Re: зверка на договор [re: aa]  
Автор Evgeni (счетоводител)
Публикувано16.06.01 16:18



Не разбирам! Защо трябва да се заверява договора. Това си е обикновена сделка за износ. Освен ако чуждестранния клиент няма, някакви специални изисквания към Вас. Ако това Ви е единствената дейност, дори не сте длъжни да се регистрирате по ЗДДС. Независимо дали оборота Ви за последните 12 месеца надвишава 75 хил. лв.



Тема Re: зверка на договорнови [re: aa]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано18.06.01 16:58



Подобна заверка на договора се прави, само ако изрично се изисква от отсрещната фирма. Но тъй като тя е чуждестранна, считам, че това е поискано от тях. Хората по света не използват съдебни регистрации, а регистрации в съответните организации като нашата Търговсто-промишлена палата или както там се казва сега. Въобще не ме изненадва, че подобна заверка е скъпа. Но мисля, че ако искате да свършите работа, няма накъде да бягате!

Ясен



Тема Re: Уточнете за какво става думанови [re: aa]  
АвторPoptolev (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 17:24



Колега, да не би да питате за легализиран превод на договора. Ако е така има фирми които извършват такива преводи. Защото ако се касае за нормален търговски договор то тогава нотариалната заверка е само един излишен лукс и не е необходима.
Поптолев



Тема Re: Уточнете за какво става думанови [re: Poptolev]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано19.06.01 12:02



По начина, по който е написано, изглежда, че става дума за искано от чуждестранната фирма потвърждение от нашата търговска палата за легитимността на българската фирма. Това е обичайна практика в цивилизования свят. А заверката на договора изглежда е това потвърждение.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.