Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 25.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalko  
Автор odolam (непознат )
Публикувано16.03.01 10:30



Na 14.03 pysnah edno saobshtenie . Ostana bez otgovor - pravi sa njakoi ot vas che ne mojete da govorite seriozno i da mislite . Zalko - nali se gey-ovete se pisheha za nad srednoto nivo inteligentnost.....

pozdravi

P.S. i vse pak ako imate oshte interes kam istinata - http://www.stonewallrevisited.com/issues/tomschmi



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторDannyCA (Нерегистриран)
Публикувано16.03.01 13:07



Пич, първо на първо проверих и никакво съобщение от теб не открих на 14 (кликни си на ника и ще видиш че съм прав).
Второ: линка, който ръсиш наляво и надясно е непълен и неводи доникъде (което е хубаво от една страна).
И трето: Немога да разбера защо хора като теб и Thomas E. Schmidt не ни оставите на мира? Дадох си зор да прочета малко от боклука, който TS е написал и съвсем честно ти казвам че съм отвратен дълбоко, особено от тъпите пасажи за HIV и най-вече от историята за Марио. Толкова е патетично че няма накъде...вие някога ще разберете ли че никой от нас не си е "избрал" да е гей и "магически изцелявайки" се всъщност означава да прекраш живота си отричайки истинската си същност?
Престанете да бъдете тесногръди и ограничени, оставете библията намира и се опитайте да проумеете простите истини. Истината с главно И не е най-важната!





Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
Авторdobriak (Нерегистриран)
Публикувано17.03.01 01:28



moite uwazhenuia kym Washeto mnenie. bih samo iskal da popitam:
1) S kakwo nie homoseksualnite wi prechim na was hetero seksualnite?
2) Ne e li lichno moja rabota s kogo shte si legna i kakwo shte prawja w legloto?
3) Popadali li ste sluchajno na njakoe uchebniche po psihologia...njakoe ot onia universitetskite w koito pishe che otrichajki totalno i s ogromno wyzmushtenie njakoja idea/tema/predpochitanie, i, naj-weche predpriemajki dejstweni merki sreshtu tjah indiwida se bori wsjacheski sys sebe si, zashtoto osyznawa ima tendencia na poddawane na syshtoto predpochitanie/tema/idea ? s drugi dumi zashto se borite s washata latentna homoseksualnost i pedofilia na publichno mjasto? po dobre posetete psiholog da wi nasochi kym preotkriwane na prelestite na protiwopolozhnia pol i preodoljawane na skriti strahowe.
4) Kak kritikuwaneto na nechii pedpochitanija mozhe da se prichisli kym 'mislenite' dejstwija (wiziram zaglawieto)
5) Zashto w zapadna ewropa i shtatite hristijanskite cyrkwi izwyrshwat brakosychetanija m-u homoseksualni dwojki? Zashto e towa napylno legitimno w holandia, dania, shtatite winsconsin, california i hawaii i zashto se obsyzhda ot kongresa priemaneto na tozi zakon w oshte 5 shtata do kraja na tazi godina?
6) syzhaljawam ne se seshtam kak se prewezhdashe towa na bylgarski no : why don't you get a life?

dobriaka




Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторDannyCA (Нерегистриран)
Публикувано17.03.01 02:26



Виж сега, дискусия не се прави като викаш на хората "егати" и ги обвиняваш че не могат да четат. Явно според теб хомосексуализмът е болест и всички ние сме болни и трябва да се лекуваме, да? Ми благодаря ти че толкова си се загрижил за нас/мен в частност. Аз самият не съм педофил и честно да си кажа не виждам връзка между гей и педофилия при положение че 85% от педофилите си падат по малки момиченца. Повече от 70% от хетеросексуалните мъже обичат да правят анален секс с жените си, нещо да ми кажеш по този въпрос? Освен това от медицинска гледна точка не виждам особена разлика между вагина и анус - и двете служат за отелянето на непотребните вещества на организма. И въобще ти гей ли си? Немисля че мястото ти е тук в този форум.
Преди да дойдеш тук и да хвирляш камъни в нашата градина се научи малко на респект и разбиране.
Аман от религиозни фанатици, егати.






Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: Sator]  
АвторDannyCA (Нерегистриран)
Публикувано17.03.01 02:35



Напълно се присъединявам към Sator. Страхотно изказване братче, де да можех и аз така да мога да се изразявам. Стегнато и точно!
Браво!



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторSator (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 11:56



Ще започна със заявлението, че нямам намерение да задълбочавам този разговор, просто казвам последното си мнение по темата.
Както разбирам от всичко, което си казал, трудно могат да се намерят аргументи, противоположни на твоите, които да ти се сторят приемливи, освен това възгледите ти са толкова радикални, че се чудя защо се изправяш тук и започваш проповед за спасяване на душите на хомосексуалистите, при положение, че тази проповед е обречена на неуспех. Това, че не оспорих твоето предположение, че хомосексуализмът е генетично обусловен, не значи, че се съгласявам, че не е. След като, както сам твърдиш, нямаш хомоеротични преживявания, защо заявяваш така уверено, че ЗНАЕШ за какво става дума? Не е ли собственият опит един от най-важните източници за информация?
Повярвай, не е въпрос на слабост на характера, на личен избор или мода да те привлича собственият ти пол.

Да посягаме към доброто и злото е едно универсално, но и много неефективно действие. Защото въпреки опитите ни да намерим универсални категории, те обикновено са въпрос на интерпретация. Естествено, че боравя с тези понятия, при това съвсем съзнателно, но си давам сметка за тяхната относителност. Дори и твоят пример за антисемитизма е доказателство за това, защото до него стои ционизмът. Ето как една и съща кауза стои и при злото, и при доброто. И забележи, когато говоря за обществената полезност, нямам предвид, че обществената вредност е едно и също с обществената неполезност. Последното е по въпроса за пенсионерите - те не са особено полезни обществено, но едно добре уредено общество ги е поставило на достойно място. Виждаш обаче, че те са сред първите жертви, когато обществото попадне в криза за оцеляване. И с риск да стана злободневен - следващата жертва са децата.
Изглежда си посветил голяма част от времето си на четене на текстове, които по някакъв начин подкрепят вече създадени у тебе убеждения, без да смееш да видиш нещо, което може да звучи различно. Един толкова класичски автор като Фройд, определил значителна част от представите за човека в по-ново време, развива теорията, че сексуалното удоволствие е водеща сила в съществуването на човека. Под сексуално удоволствие той разбира не само копулацията, а изобщо получаването на приятни усещания чрез кожата - докосване, целувка, прегръдка и т.н. Та в една своя теория той твърди, че сексуални усещания нямат само възрастните, а и децата, като с развитието си те преминават през различни стадии, когато с този вид удоволствия се свързват различни части на тялото им. Малко е длъжко, но ще го напиша, защото може да е любопитно и на някой друг читател.
1 стадий - орален - от раждането до към 18 месечна възраст. Център на удоволствието е устата и извършваните с нея действия - сучене, хранене и т.н. Усещанията чрез устата са много важни за малките деца, те са склонни да слагат всичко в устата си.
2 стадий - анален - от 1,5 до 3 год. Сещаш се къде се премества удоволствието:) Децата развиват подчертан интерес към екскрементите. Развива се една от най-важните цивилизационни забрани - докосването и публичното отделяне на екскременти. Постига се т.нар. контрол на сфинктерите, тоест, ограничава се произволното отделяне.
3 стадий - фалически - от 3 до 6 г. децата откриват половите си органи. Започва играта на чичо доктор:) и много други далеч не толкова приятни неща.
4 стадий - латентен - от 6 до 10 -11 г - децата насочват удоволствието си към научаване на неща.
5 стадий - генитален - от началото на пуберитета до ... Децата се "канализират" сексуално. Център на удоволствието са сексуалните контакти, същинският полов акт.
Човек преминава през тези стадии и целта е да ги "преодолее", т.е. центърът на удоволствието да се премести към следващия. Понякога по различни причини това не става или става частично, т.е. наблюдава се фиксация. Така Фройд обяснява оралния секс, мастурбацията, аналния секс. Ако ти е интересно, потърси си информация, има доста популярно описани неща и в Интернет.
За излекуването - историята на семейство Полк звучи прекрасно, но не убеждава, че тези хора са изменили сексуалните си предпочитания. По-скоро показва друго - че една добронамерена обществена среда може да намали усещането за различност и отхвърленост и да помогне на "различните" хора да следват обществения модел или поне да не му се противопоставят.
Християнството. Хм! Ще кажа само, че Светото писание НЕ Е продукт на онова, което ти наричаш Гръкоримска епоха. Категорично не! Дори и Новият завет не е изцяло характерен за идеите на времето, през което е писан! Не мога да осъждам някой, който организира живота си единствено според християнските ценности, но и не приемам безпросветното им налагане като единствено възможни.
Неврозите - те са нещо по-разпространено и от грипа, т.е. в някаква степен си ги има всеки! И по правило се предизвикват от средата. Нима мислиш, че онова, което прави впечатление в поведението на хомосексуалистите - предизвикателното поведение, емоционалната лабилност, промискуитетът - са нещо друго, освен проява на неврози? Неврози, предизвикани от отхвърлянето на околните, от неосъщественото ни искрено желание да бъдем приети, ценени, обичани, харесвани. Това "обществото" отказва на хомосексуалните хора. А после ги сочи с пръст и ги съди или се присмива. Много ограничена е представата за хомосексуалните като за женствени мъже, които се чудят какво да си пъхнат в ануса. Те обикновено са като всички други и спокойно могат да живеят такива, каквито са, без да пречат на никого.



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторDannyCA (Нерегистриран)
Публикувано21.03.01 02:50



Благодаря ти че окачестви усилията, които положих да ти отговоря като "недостойни". Много ми харесва агресивно-избирателния подход, който си усвоил.
За да бъда кратък и да приключа с тази дискусия искма само да обобщя че:
- Ничий реплики тук не бяха "недостойни", просто аз и останалите "недостойни" изказахме нашите лични мнения (без да цитираме никой, било то на български или на английски). Незнам какво си очаквал да пожънеш като реакция идвайки в гей форум да проповядваш анти-гей расизъм. Аз лично съм изненадан от добрия тон с който всички се отнесоха към теб - би трябвало да си доволен и да учениш нашите усилия повече.

- Надявам се че Sator ти доказа че поне някои от нас тук могат освен да мислят и да се изразяват конструктивно и точно, за разлика от теб. Личи ти че си чел много, обаче си запаметил само формата, а да манипулираш със съдържанието така и не можеш. Мислите ти и начина ти на изразяване са хаотични, губиш хронологичната нишка и се осланяш на огромни цитати, които приемаш за аксиомни, а в същност не са нищо друго освен умело манипулирана и подбрана мозайка от факти, нагодена да пасне на нечия теза.

- Не се възвеличавай. когато ти казах, че мястото ти не тук въобще не го направих защото се съмнявам в истинската си същност и твойте писания ме подтъкват към празмисъл. Просто мразя растите като теб. Предоплагам че и Хитлер е имал своите "добри" доводи да почне да гори евреите, както и ти да заличиш хомосексуализма от лицето на земята. И в двата случая обаче бих си позволил да кажа че са геноцид, ако и в различна форма.

- и последно, просто искам да ти кажа че прекарвайки младжките си години и израствайки и формирайки се като индивид в България последните 30 години минах през много етапи. Осъзнавайки че съм гей на 12 години (без да съм си го "избирал", честно) и без да съм имал палав вуйчо или игрив батко да ме подръпват за пишката и по този начин да подпомогнат моето обуславяне като гей и имайки честта да израствам в общество, което напълно дискриминира хомосексуализма мога да ти кажа че прекарах следващите 15 години в тотални опити да бъда "нормален". Това включва тотално игнориране на всякакви гей контакти и два опита за хетеросексуални дълготрайни връзки (кошмар - става ми смешно като си помисля колко съм бил наивен). Повярвай ми, нито за миг през тези 15 години не се почуствах "излекуван", да не говорим за напрежението и неудовлетвореността, а и за неискреното отношение към момичетата с който ходех (който не бяха винвни с нищо и определено не засужаваха да бъдат мамени по този начин). В крайна сметка признах пред себе си кой в същност съм аз и оттогава се чувствам много по-добре. Особено сега, когато живея в САЩ и мога да оценя разликата в отношението на едно общество към хомосексуализма. Държа също да отбележа че имам постоянен партньор с който живея в моногамна връзка и не ходя да се еба "3 пъти седмично с различен партньор" съгласно един от твойте цитати.
И въобще за такива хора си има име, те се наричат "курви" и ги има и при хетеросексуалните хора с абсолютно същите рискови характеристики приор да се заразят от спин примерно.
Еми това е, дотук приключвам с тази тема и аз. Надявам се да се замислиш и да достигнеш до някакви собствени изводи (докажи ни че можеш да мислиш самостоятелно, аз вярвам в теб! :)).
Като начало мога да ти предложа един прост експеримент. Опитай се да се "излекуваш" от влечението ти към нежния пол, не просто да се научиш да се въздържаш. Ако успееш тогава ти обещавам че и аз ще положа усилия да се "излекувам". Дотогава приеми поздравите на един осъзнат хомосексуалист.
Чао



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторDannyCA (Нерегистриран)
Публикувано22.03.01 00:48



Хехехех, не съм лекар :))
Честно казано корените на предизвикатеното ти отношение идват още от топика на форума и първата ти вметка, че гейовете уж сме се мислили за над средното ниво на интелигентност, пък ето на - видите ли, даже и да мислите неможете. Освен това ако ще е дискусия нека поне имаме шанс да решим дали "Истината" е скрита в тоя сайт или не. Аз съм прям човек и винаги наричам нещата с истинските им имена, ако си мисля че написаното на сайта е болкук - пиша ти че е боклук, същото и за "тъпо", макар че в случая по би подхождало определение като "напълно умишлено и недостоверно изопачаване, премълчаване и интерпретиране на част от фактите относно HIV", което според мен си е тъпо.
"Пич" е едно от обръщенията които използваме много често в нашата компания между приятели и никога не съм имал в предвид да засегна някой.
Разбира се че даже и тук (в Сан Франциско) има ред-некове който мразят хомосексуалните, просто са се научили да не го показват открито.
Това, че "общината" ще плаща операциите за смяна на пола го чувам за първи път. Съмнявам се да е истина обаче, особено след като Буш стана президент...
А и в същност ако си смениш пола не е ли практически все едно че си се "излекувал"? Така поне един от основните ти доводи ще отпадне (визирай ебането в ануса).
В урбанизираните райони има повече гейове просто защото манталитета на "нормалните" хора там е по-толерантен и е по-лесно да излезнеш "out of the cellar". Явно никога не си се замислял какво е да живееш на село в едно затворено общество където всеки те познава!
За цитатите ти от сайта дето ни го даде няма кво повече да спомена, освен че това си е един напълно любителски сайт и невиждам никаква логика да седна да вярвам на разказите на екс-гейовете там. Чел съм по-добра белетристика, ако искаш мога да ти напиша подобна случка с какъвто сюжет си пожелаеш. Ще и повярваш ли?



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: DannyCA]  
Авторodolam (Нерегистриран)
Публикувано22.03.01 12:32



Браво на прямия човек! Още днес всички прочели дотук дискусията нека се поклонят на прямия Danny CA !!! Нека обаче се поклонят и на следващия хетеросексуален, който дойде тук и прямо ви нарече "Мръсни педали" !! :( .
Моля без прилагателни. Или сериозно ще се оборваме или ще се наричаме тъпаци и прочее и след това ще се оправдаваме. Това го могат и пубертетите. Ако приемем, между другото, класификацията на Фройд, която Sator ни поднесе се оказва, че хомосексуалните са сексуални недоносчета, зациклили на някой недоразвит стадий на човешката психика. Аз естествено не мисля това, но малко сарказъм ще ти е от полза за да слезеш на земята.
Смяната на пола е опит с оперативна намеса да се излекува душевно разтройство, защото не е ли разтройство това да не можеш да приемеш тялото си ?? Чуй само как звучи - Не понасям тялото си !! Оперативната намеса не само не е излекуване, а е затвъждаване на разтройството и то по моему необратимо. Колко ли парички гушкат ненормалните лекари касапи, способни да отрежат члена на мъж и да го зашият на жена !!!???
Колкото до града и селото ... наистина ли не приемаш, че средата влияе ? Лошите приятели рязвалят човека - стара (тъпа) поговорка. "невиждам никаква логика да седна да вярвам" - когато е да сравним ануса с вагината има логика (!!!), а когато е да чуем хора, дето самите те сигурно преди време са щели по-остроумно от теб да ме оборят, но днес са на моето мнение, тогава нема логика. Не си лекар, но и логик не си. "мога да ти напиша подобна случка с какъвто сюжет си пожелаеш. Ще и повярваш ли?" Абе хора, вие явно от стоене в нета сте привикнали на заяждане и повърхностни закачки. Мога да ти отговоря - а напиши де !, но това е абсолютно out of the point. Истината е, че ти и за момент не си ПОЗВОЛЯВАШ да помислиш сериозно. Нека само ти кажа, ама наистина като приятел (миналия път казах, че хетеросексуалните (аз) имат в ЕДНАКВА степен нужда от промяната на Бога в сърцата им), че Бог мрази това, което правиш (последствията на действията ти могат да преминат границата на смъртта), но безкрайно много обича теб и мен и всички нас. Truth is at hand do not let it go.

С най-добри чувства.



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторDobriak (Нерегистриран)
Публикувано22.03.01 22:50



odolam moite uwazenia, zashto po dobre ne si namerish njakoe momiche i da si pazish skypozennoto mnenie za towa koj kyde kak i zashto si ljaga za sebe si?
a ako nikoja moma ne shte bible-citing ass-wagging smartass kato teb ela pri men i az she ti oprostja wsichkite grehowe razbirash li. get a life, scumbag




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.