Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 28.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторDannyCA (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 12:27



Ух, нямаш спиране :))
Няма да ти се поклоня дори и да си безкрайно смел и да идваш тук да ми викаш "Мръсен Педал", свикнал съм и неми пука.
Не съм се оправдавал на никой, просто се опитвах да ти обясня какво точно съм имал в предвид, а ако идеята ми беше да се псуваме като "пубертетите" щях да ти кажа "ходи се еби" и да те гледам после как се пениш :)).
Относно града и селото определено средата много влияе, както вече казах, и затова насело практически "няма" хомосексуални. Не че ги няма, а просто са се научили да се прикриват ако искат да оцелеят в едно затворено общество като селото. Имам наблюдения от личен опит които са много показателни.
Всичко, което съм казал за ануса и вагината си беше лично мое мнение. Никога не съм те карал да вярваш в него, не преиначавай думите ми, а колкото до "хората на твоето мнение" мога да ти кажа само че и техните писания са на "нета"! Немога да разбера как така никога не вярваш на никакви доводи и в същото време вярваш 101% на некъв си сайт. Аз може и да не съм "логик", ма това пък ако е логично - здраве му кажи

.
Истината е че аз през цялото време си мисля съвсем насериозно, друг е въпроса че мислите ми не съвпадат с твоите. Несериозно е да отричаш мисленето на един човек, ако не съвпада с твоето собствено, не е ли така?
В дискусия относно Бог няма да влизам, аз съм агностик и определено се чуствам конфузно и немога да проумея как вашия бог през цялото време ме мрази след като той ме е създал такъв и се гласи сурово да ме накаже и все пак безкрайно ме обича? Звучи ми шизофренично някакси.
Мерси за поздрава и приятелските чуства.



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторDannyCA (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 12:47



Хехехе, ти неможеш да разбереш че никой тук и не иска да те оборва. Просто си правим кефа.
Аз лично се занимавам защото винаги са ме привличали вманиячените хора като теб. Има няква плашеща тръпка в това да осъзнаеш че някой човек може да посвети целия си живот на някаква подобна цел с безумен фанатизъм. Отначало ми се струваше странно, непонятно, че човек е способен до такава степен да стесни кръгозора си и нищо, ама нищо странично да не го вълнува. сега вече свикнах, даже ми е интересно, можеби трябваше да стана психолог

.
А, и още нещо. Моля те, иди и кажи на дъщеря си че ми е ужасно мъчно за нея, наистина! Горкото момиче.
Поздрави



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: DannyCA]  
Авторodolam (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 15:06



Само на последното ще ти отговоря кратко. Ако Бог ни обичаше с недостатъците ни и то по начин да не ги забелязва, това нямаше да е добре за нас (ние обичаме алкохолиците и за това им казваме да престанат да пият). Той обаче безкрайно много обича душите ни и тъй като все пак трябва да бъде и справедлив дойде самия той да пострада това, което трябваше аз и ти понесем - смърт. Сега всеки който се покае (разбере какъв е в очите на Бога и промени посоката веднъж за винаги) има прошка именно, защото цената вече е платена. Новия Завет простичко говори за това.



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторSator (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 19:02



Преди да се запитам защо се захващам пак да пиша нещо в отговор, трябва да кажа, че търся смисъла на твоето присъствие тук. Защо именно мъжеложството е привлякло вниманието ти? С какво хора като пишещите тук са по-интересни за тебе от други нуждаещи се от съвет и насока? Защото предполагам, че именно желанието на помогнеш на заблудените те води. Но има и множество други заблудени. Нали не са ти дали това за домашно в кръжока по християнска етика:)
За търсенето на аргументи мога да кажа, че не е достатъчно да изреждаш аргументи, най-важното е те да са такива, че да бъдат чути от опонента. Каква е ползата да ти изредим купища данни за това как разни учени, изследвали генетичната обусловеност на хомосексуализма, доказват това предположение. Ти си тук не за да питаш има ли друго мнение, освен това, което си приел за свое, или да разбереш какво мислят хора, които преживяват неща, които ти не можеш. Ти си тук, за да размахаш думи, непреосмислени от тебе, и да ги браниш на всяка ценя. За това ти казах, че личният опит е един от най-важните източници на информация. И бъди сигурен, че изнасилвачът не преценява действията си като лоши въз основа на опита си. Но ако ти си такъв, какъвто се описваш, ясно е, че нямаш най-малката представа какво е да си хомосексуален и затова така лесно си приел случайна теза, която по някакви причини ти се е сторила убедителна.
Жалко, че не си разбрал връзката между антисемитизма и ционизма. В случая ционизмът трябва да се гледа с положителен знак. Я опитай!
Устойчивите категории са нужни, за това няма спор. Въпросът е колко да са те. Защото ще се съгласиш, че има опасност многото правила да унищожат смисъла на играта.
За твое успокоение нека отбележа, че не съм чувал наскоро някой да е бил унижаван, малтретиран, осмиван и потискан за това, че е християнин. Ти можеш ли да кажеш същото за някой хомосексуален?
Много се радвам, че си забелязал предпазливостта, с която съм писал за Фройд, защото бях започнал да си мисля, че не си внимателен читател. Да, давам си ясна сметка, че всеки, който разсъждава /забележи, разсъждава, а не вярва/, изразява собственото си мнение и то бива прието от повече хора дотолкова, доколкото съвпада с техните мнения. Така човечеството е описало и "познало" себе си и всичко наоколо. Но няма никаква абсолютна сигурност, че ако ние, дори и всички, виждаме нещо по един начин, то наистина е такова. В нашите общи представи обаче то е такова, каквото сме приели, че е и затова, когато казваме, че небето е синьо, то е синьо. За това и не смея да кажа "така е", както би казал един човек, който вярва. Защото вярата изключва въпроса "защо".
Едва ли може да се каже, че Фройд не е моралист. Едва ли някой ще се почувства облекчен от това, че по теориите на Фройд душата му е болна. Фройд освен теоретик е и психиатър, тоест той ЛЕКУВА, а не оправдава. Да обясниш нещо не означава да го оправдаеш, както и да разбираш нещо не означава да го споделяш. А именно последното е добра тема за разговор.
Не мога да кажа, че за себе си поставям Фройд пред Библията. Но мога да кажа, че намирам една важна разлика между тях. В единия случай има отговор на въпроса "защо".
Ако имаш малко повечко време за четене, може би ще узнаеш, че характерът на гръко-римската цивилизация освен общочовешките универсалии няма нищо общо с юдеизма и средата, създала Стария завет. Новият завет не идва отгоре, а от ръцете и умовете на няколко души. Погледнат извън вярата, той съчетава редица религиозни и философски схеми, характерни за времето, в което са писани частите му. Така че никак не е чуждо тяло. Прочети например текстове на стоиците и ще усетиш това. Новият завет с минимални изключения не е агресивен, особено Евангелията. Агресивен е Старият завет, защото е създаден във време с много категории /виж по-горе/. И за да не се отдалечавам от темата на този "разговор", нека видим къде в християнските текстове - имам предвид в Светото писание - хомосексуализмът е осъден точно, ясно и несъмнено. Само на няколко места в Стария завет, но за него казахме. Убеден съм, че дори и добрите християни не биха могли да оцелеят във времето и обществото, написало тази книга. В Евангелията няма дума за това. Мисля, че само на две-три места Павел споменава тази тема осъдително.
Изглежда твърдата юдейска старозаветна подложка и отчаяната битка на християните срещу заобикалящите ги езичници са изтикали на преден план ценноста на сексуалното въздържание и покрай това хомосексуализмът е станал осъдим. Не че е бил естествен и напълно приет и сред езичниците, разбира се. Платон споделя привичките в своята социална и политичска среда/богати консерватори/ в едно общество, където жените не са били пълноценни човешки същества и където мъжете са имали доста свободно време. Не разбрах това за свободното решение, но в древността пълнолетието не се е измервало с такива критерии, с каквито днес.
Разсъжденията за това, че в толерантна среда промискуитетът сред хомосексуалните процъфтява са просто за поставяне в рамка! Постарай се да разбереш, че общественото приемане не се състои в това да ти оградят една ливадка и да те пуснат в нея да си играеш. Приемането е да те пуснат да си играеш в дома им! Само тогава няма да се опитваш да предизвикваш останалите с поведението си, като довеждаш до гротеска някои черти, които в ежедневието са едва доловими. Само тогава ще можеш да живееш с човек, когото обичаш, без да си принуден да тичаш от легло на легло, заливайки със сексуално задоволство празнотата от непозволената душевна близост. Помисли и за това, че прекомерният и безразборен секс е една естествена реакция на външен натиск и заплаха при всички живи същества, размножаващи се полово.
И пак стигаме до личните впечатления. Има колосална разлика между хомосексуални хора и транссексуални хора. Едните за нищо на света не биха се лишили от половите си атрибути. Знаеш кои, надявам се.
Накрая трябва да те уверя, че ако стане така, че аз и ти се срещнем, без да знаеш кой съм, последното, което ще си помислиш, е че би могло да съм хомосексуален. Въпреки, че изглеждам възпитан.



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
Авторdobriaka (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 19:51



da ti e zhiwo i zdrawo deteto, wsichko naj-dobro i na zhena ti
a ti ponauchi malko angliiski ako shte se izhwyrljash taka, turskia jawno ti e po blizyk
'to take life' oznachawa da ubiesh njakogo
a 'get a life' oznachawa 'gledaj si rabotata'
a az pyk shte si obicham kogoto iskam i shte si ljagam s kogoto namerja za dobre. towa NE E twoj biznes i towa ne e diskusia a izblik na homofobia ot twoja strana. ako iskash da GOWORISH sys njakogo ne e nepremenno neobhodimo da go prowokirash i da mu zitirash gluposti ot pamtiweka.



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
Авторdobriak (Нерегистриран)
Публикувано24.03.01 21:33



a pyk az shte ti otgoworja che si mi weche skuchen da se zajazhdam s tebe zashtoto twyrde mnogo prikriwash lipsata na sobstweni misli s izwadki ot biblijata. a i oshte neshto, w BG si imah gadje sweshtennik prez denja dostawjashe bozhata duma do zemnite twari a wecher mi praweshe strahoten seks. go figure



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: dobriaka]  
Авторodolam (Нерегистриран)
Публикувано26.03.01 14:47



da daaa, silen si na idiomite no ne i v igrata na dymi. tova koeto az govorja ne e izblik na homofobija i pone vie trjabva da ste go razbrali. Kakva diskusija iskash -tazi deto ti e po kefa ??? Vsichko drygo ne e diskusija taka li? Vseki kojto ti kaje che ne si prav e fanatik i homofob?? Abe az vi kazvam che ne ste tolerantni ama nejse, neka az da ne sam dobrija.... edin den moze bi sarceto vi shte se pognysi ot samite vas, kakto stana s men pri vse che ne sam homo, kakto kazah VSICHKI sme dlaznici na Boga. glyposti ot pamtiveka e i Platon nali i Aristotel, a pamtivek za teb moze da e vsichko, koeto ne si prochel v taz sedmichnoto spisanie znam li??

eeh eeh



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
Авторdobriak (Нерегистриран)
Публикувано26.03.01 22:37



po-lesno e da se spori s radiotochka otkolkoto s tebe MILO PILENCE
towa e forum za zapoznanstwa myzhe tyrsjat myzhe za prijatelstwo i poweche. diskusii koj kogo ebe i koj se misli za bog che da oprawja predpochitanijata na 10% ot choweshkata rasa sa glupawi
kraj na diskusijata
ubij glupaka odolam s mylchanie



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: dobriak]  
Авторodolam (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 11:26



bravo!!!
I taka neka vsichki znajat che ne poluchih otgovor na vaprosite koito vi zadadoh. Che mezdy vas ne se nameri chovek kojto da tarsi istinata, da moje da obori vsichko koeto napisah. Okazva se vjarno che horata obichat da budat lagani.



Тема Re: Nikoj javno ne iska (moje) da misli ot vas - zalkoнови [re: odolam]  
АвторSator (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 13:00



Припомни си първи стих на първи псалом и спри вече!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.