Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 13.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мълчалив протест  
Автор DAEMON (Nightmare)
Публикувано17.12.12 05:31



Момчета, в сряда се очертава между 12 до 1 на обяд, да има протест пред Руско посолство, по случай гласуването на хомофобски закон в руския парламент забраняващ гей пропагандата. Протестът ще е мълчалив. Каня ви предварително. Може да има и журналисти



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: DAEMON]  
Автор DAEMON (Nightmare)
Публикувано18.12.12 12:36



За сега протеста се отлага, поради невъзможността на конкретният ден да се осигури полицейско присъствие. :(



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: DAEMON]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано22.12.12 21:51



Ще падна от смях... вие комплекси ли избивате или изпълнявате политически поръчки? В собствената ви страна дискриминационо законодателство бива издигано без проблем, вие сте тръгнали да правите мълчаливи протести пред представителството на друга страна и различна култура... по-добре направете Не-мълчаливи протести пред НС (ако ви стиска) и оправете собствения си двор, па след това, евентуално, давайте акъл на другите, как да си организират живота.



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор DAEMON (Nightmare)
Публикувано26.12.12 14:19



Това е добра идея. Ще се радвам, ако решиш да я осъществиш. От мен, лично, ще получиш пълната ми подкрепа, както и личното ми присъствие.



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: DAEMON]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано30.12.12 19:15



Аз да осъществя политически протест в България?!? Нито съм луд, нито съм чак толкова глупав... Освен всичко останало, подобен акт би бил символично равносилен да призная за легитимна една де факто марионетна олигархична плутокрация.

Да не говорим, че аз не живея в тази общност (ако приемем една страна условно за "общност") и не е моя работа, как хората в тази общност си организират живота; мнението ми може да е позитивно или негативно, но от тази гледна точка не мисля, че имам основание да организирам протест в страна на другия край на земното кълбо, само защото паспортът ми е издаден от нея.



Тема Re: в България?нови [re: La_Bete]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано31.12.12 00:09



В този ред на мисли, би ли посъветвал/а всички гей и т.н. да си съберат багажа и да заминат за някоя страна, в която ЛГБТИ вече имат права наравно с останалите граждани?



Тема Re: в България?нови [re: barbalq4o]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано31.12.12 21:06



Такива съвети "на едро" са в дълбок разрез с разбиранията ми... вероятно именно това е същината да живееш: взимане на решение - независимо какво - съобразно собствения опит и обстоятелства, а не прилагане на нечии готови "рецепти".

Вместо това, всеки заинтересован би следвало добре да се замисли,

- Струва ли да живея и да допринасям в общество, в което ме третират "втора ръка" гражданин, поради сексуалните ми предпочитания?

- Струва ли да живея в държава, в която по административен път се утвърждава и поддържа дискриминационен сексуален морал?

Това са фундаментални въпроси, породени от (според мен) сериозни проблеми... и всеки трябва да намери отговор за себе си.

*
На всички ви, с най-добри пожелания за 2013





Тема Re: Мълчалив протестнови [re: DAEMON]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано08.01.13 20:06








Тема Re: в България?нови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано18.01.13 10:20



- Струва ли да живея в държава, в която по административен път се утвърждава и поддържа дискриминационен сексуален морал?
.............................

Това са глупости.
Посочи ми закон или нормативна уредба.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: в България?нови [re: ARlZE]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано22.01.13 11:20



семеен кодекс



Тема Re: в България?нови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.02.13 11:31



Семейството е институция между мъж и жена.
И сега не виждам какъв е проблемът мъж да живее на съпружески начала с друг мъж, да го наследява при смърт и т.н. съпружески правомощия.

И изобщо, ако очакваш, че гей браковете ще станат скоро законово уредени или обществено приети като нещо нормално, според мен се лъжеш. И тук не става въпрос само за България или Арабския полуостров, а изобщо - за целия свят.

Изобщо, гей правата са на най-високата си точка, откакто Европа и колониите са християнски домейни. Аз, ако бях гей, щях да съм доволен, че живея в днешно време, а не преди 50 или 20 години дори. Но разбира се, винаги има опасност махалото да се задвижи в обратната посока.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: в България?нови [re: ARlZE]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано21.02.13 04:29



Бракът е вид договор и българският семеен кодекс е открито дискриминационен, кой може да сключи този договор. Дискриминацията е не само по пол и потърпевшите са ощетени морално, социално и материално ( данъчно, по линия на унаследяване, и от сорта ).

Българското общество, и специално управляващата върхушка, просто не са в час и изглежда живеят с представите от 19ти век. В съвремената фаза на капитализма главните функции на семейството, тези на индоктринация и социален контрол, са затихващи; тези роли са поети днес от масмедиите. Поради което и официалната българската позиция по въпроса (семейния кодекс) е назадничева, абсолютно ирационална и социално разделяща вместо обединяваща.

П.П. Налага се едно уточнение: семейството изобщо НЕ Е "институция между мъж и жена", както ти твърдиш. Само патриархалният капиталистически модел на семейство е "институция между мъж и жена". Семейната институция в докапиталистическите общества или в тези с различна организация е доста по-гъвкава и не се вписва в патриархалния двуполюсен модел на късния капитализъм.



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: DAEMON]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано22.02.13 04:57



'гей пропагандата'

В тази връзка, от около месец, проучвам сайтове и записи на коментари по студията в Русия. Интересно как идеята е изнесена на преден план! Не съм намерил още място, където да чуя какви са им убежденията от смисъла на такава идея. А може просто да са набедени...

Добре си спомням, как преди години - 6-7 - намерих в тестовете на Джемини споменаването, изричането на гей пропаганда. Веднага ми се стори абсурдно. Имало е чуваемост..., изтри се. Хомосексуалността не е марка - съзнателно създаден продукт, а природна даденост. Доброволната сексуална практика не е продукт. Платеният секс е продукт.
На кого какво да се рекламира - на хомосексуалните ли или на хетеросексуалните!

Осъзнаването на сексуалност става по вътрешен подтик, вътрешна потребност, което не предполага рекламация. Каквото ти идва от вътре, това и правиш. Гей на гей да се рекламира, няма какво! На хетеро да рекламираш гейството си е non-sens.

Идеята за реклама - скрита, явна, съзнателна или несъзнателна не е съвместима във всички случаи, когато хомосексуалното е на показ. Ако в зрял индивид има потребност да се заяви, да се разкрие, то това не е реклама, а открит начин на живот. Провокативното поведение пак не е реклама, а провокиране на реакция дали си приет или е от желание да дразниш заради незаслужено отричане, игнориране, отхвърляне и т.н. Ако ходиш на Прайд пак не е реклама, просто... събрани са повече хомосексуални на куп, организирали са се, искат нещо си от властта. В някой страни демонстрират И начин на живот (суб-култура).
Как обаче в Русия са се забили в такава безполезна плоскост... интересно!?

Ценен е руският активист Николай Алексеев. Не е чупеща се китка, има точни реакции, умее да се поставя в ситуация, адекватно реагира.

И библиотека да носиш в главата си, \'важно е на коя страница ще се отвори душата на човек\'.


Тема Re: Мълчалив протестнови [re: Kurvoazie]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано23.02.13 00:59



Хомосексуалност и Гей не са едно и също нещо и би било коректно да не използваш като синоними. Докато хомо-секс(-уалност) описва просто сексуална практика и нищо повече, то "гей" описва културна идентичност на изградена главно около сексуалните предпочитания на индивида. От тук идва и фундаменталната разлика: хомосексуалността е просто част от човешката (а също и на някои бозайници) сексуалност, докато гей е културен конструкт на конкретно общество и специфична епоха.

В този смисъл понятието "гей пропаганда" съвсем не е абсурдно - пропагандират се съвкупност от идеи -- светоглед ако щеш го наречи -- по същия начин, по който например се говори за "нео-либерална пропаганда" или "националистка пропаганда" и пр.



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано23.02.13 09:03



Влизам в излишни обяснения, ама то... за момент може.
Щеше да е коректно да посочиш в кое изречение има неточно използване на термини. Явно не се случи. Да се разхождаш из понятията е по-застраховано от конкретното и коректното. Контекст и специфична употреба според нуждата от текст виждам, че ти е убягнало. Ако пишеш от желание да защитиш подтекста, които не изрекох от коректност, че е грешка в БГ да се свързваме с гей пропаганда, то ме принуждаваш да го изрека. Да, грешка е, абсолютен non-sens е.

'пропагандират се съвкупност от идеи' чрез гей пропагандата. Какви идеи приятелю, какви? Пропагандира се начин на живот... Коя част от гей живота, че и от живота на би, трави и др. става за пропаганда! 'Гей хората' и 'гей пропаганда' си родеят по гей, но второто като механична пренос на конструкция е вреда! Употребата на 'гей хората', и още по краткото на гей в контекст получава смислова натовареност изискваща разбиране. Говоренето винаги е ориентирано спрямо ситуацията и слушащия (четящия). Хомо е заместител на хомосексуален, трави на травестит, лезбиен на лесбийка. Все употреби за удобство, скъсяване на дистанцията, създаване на лека атмосфера.
'Гей хората' визира смислово гея и лесбийката = гей хора, но действа изключващо спрямо травита, би-та и други. Те си траят, защото острието пробива път и за тях, влачи ги в сянка. Предефиниране на разновидностите не може да се случи, то и не става, но на ниво артикулация удобството е водещо.

Щом в 'идеи' вкарваш светоглед, то създаваш сепарация по светоглед. Ехо, ти съзнаваш ли какво казваш!
Контекста е гей пропаганда.
Можеш ли да ми обясниш как на маса, в заведение събрани гей, лезбиен, травита и други, като културен конструкт се различаваме! Как идейно, светогледски се различаваме!
Контекста е гей пропаганда, създадох го.
Спомняш ли си, ако си чел тук де, че на няколко пъти засягах неправилната употреба на Парад по повод изричането, че организираме парад, излизаме на парад, което доведе до обществени реакции... 'тия педалите какво парадират'. На мен, на теб може да е ясно, че не парадираме, но е важно така да говориш и да се поставяш пред другите, че правилно да те разберат. Ние излизаме на Прайд, а не на парад за да парадираме сексуална ориентация. Настана промяна, активистите за съжаление доста семпло се заеха с изваждането ни от тази плоскост, но добре че хетерото проявяват повече акъл и сами си нагласиха изказа. А, си представи и гей пропаганда да беше получила широка употреба какви реакции щеше да има! Вземи да прегледаш в какви неистови проблеми са се вкарали руснаците, и как се обясняват. И виждам как не могат да се откачат от тази нишка. До толкова са затънали, че и закон може да се изработи. У нас всичко по първата вълна активизъм, след доза поправки, мина прилично. И да ти кажа, това се дължи повече на медийни личности, които разбраха наша невъзможност, помогнаха с разбиране, и често в студията имаше приличен изказ.

От твоите размисли по контекст излиза и, че ние можем или трябва (не знам!) да пропагандираме своя светоглед. За това и питам на кого какво трябва да пропагандираме! Пак си представи гей, лезбиен и травита сме на маса, събрани да се почерпим, споделяме светогледите си нормално... Кажи ми кой гей кострукт, кой трави конструкт или кралски конструкт може да послужи за пропаганда! Мисля, че светоглед можем да си споделяме колкото си искаме на маса, но от основното същностно различие по ориентация до пропаганда на конструкт има бездна делба. Точно толкова колкото има между хора с различни възгледи, убеждения и прочие различности. Само конфликти могат и произтичат от такова желание. Важно с какво се асоциират термините които употребяваме пред хетерото.

Ще се издигна пак сред облаците на твоята нужда. Схващам, че под 'съвкупност' имаш вероятно още запас от конкретика. Каква е! Светоглед е доволно обхватно понятие и удобно да се разтяга при спор или за виталност в представите. Само че по контекст сме по нишката (фокусирам те, да не се отнесеш) пропаганда пред/ за хетеросексуалните, и не може да се бяга от конкретност.
Пропаганда на светоглед също ми е особено, но знам, че активизма на хомосексуалните се свежда до законов обхват. Представи си, че закона обхване, регулира, създаде статут на хомосексуалните отношения; можем да сключваме законови съюзи; можем да осиновяваме; чрез семейния кодекс е регулирано всичко произтичащо от подписа за съюз; стигнем до положение, че няма какво в законодателството още да се регулира. В онзи бъдещ момент какво ще пропагандираме, питам? Светоглед ли, `що! Не смяташ ли, че вкарвайки в темата обобщеното лабилно понятие светоглед, защото светоглед е какво ли не, повече предпоставяш желание за принудителна намеса в личните представи на хетерото, отколкото фокус по същество! Нали всеки е отделен свят, отделна идентичност, отделна единица бит и качество с възможност и право на лични убеждения и мнения! Защо да изместваме активизма в плоскостта на общи понятия, общи представи, отвлечени представи и проби за парадна интелигентност! Защо да витаем из облаците, а да не сме на удобната плоскост, на разбираемо и конкретно ниво. Изговаряйки гей пропаганда естествено мисълта остава с нещо си, което пак е неясно! Активизма има конкретни цели, които някой наричат 'идея', но това е бягане от конкретика, оставане в неяснота. Активизма не работи с 'идея' като в израза 'имам идея да...' и да си споделяме, коментираме разни си там идейки, а активизма работи с конкретни цели, ясно свързани единствено и само със законов обхват. Хомосексуалните суб-културни разновидности (конструкти) могат се демострират и до там. Появи ли се понятието пропаганда, мисълта реагира с пропаганда на практики и ориентация, които са по дефиниция като основното различие от хетеросексуалните. Такова-то възприемане в контекста на социалното мислене и представи асоциира пропагандата на хомосексуалното като възможност - манипулира личната сексуална ориентация на хетерото, опит на ниво сексуална практика за реклама на секс между еднополови. А, ние, точно хомосексуалните най-добре знаем, че сексуалната ориентация е природна даденост в степен на проява. Към степента ли сме се устремили!

Няма какво да си мешаме секса с хетерото!

Ето тук:


(чудесна идея на Сталик, в преводна дейност е перфектен)

има брожения срещу възможността Нана Ойе Литур като министър по въпросите на пола, децата и социалните грижи в Гана, номинирана от ганайския президент забележи..., да пропагандира хомосексуалност. Забележи и точния термин, най-точния всъщност - пропаганда на хомосексуалност. Не - гей пропаганда, не - лесбийска пропаганда, не - травеститска пропаганда. И кой протестира... Асоциацията на загрижените духовници в Гана и Ганайската организация за обществен морал, организации занимаващи се с разтегливи обобщени представи, които обикновено скрити зад гръмки общи понятия като морал, духовност, общество и прочие обобщености, изживяват страх от възможността сексуалните практики да не придобият стойност на нормалност. Подчертавам обаче, че президента и одобрилите кандидатурата са достатъчно цивилизовани, та да се противопоставят на брожения и опозиционно, за да свършат нужното. Гана си е Гана, с ниво информираност в обичано заподозрените някъде из завоите назад по пътя към качествената цивилизованост. И все повече ми се струва, друго доказателство е последните събития във Франция, че законов обхват се случва там където има натурата има чистота. Чисти хетеро без проблем приемат и нормално отразяват хомосексуалното. Да вземеш детето си ръце, то да ти е щит защита, сигнал за обичаен хетеросексуален, повече говори за страх от обвинения по темата гей права.

Перифраза на горна твоя мисъл - оправи първо собствения си двор, па после ела да даваш акъл на друг.
"гей пропаганда" и "нео-либерална пропаганда" или "националистка пропаганда" в единен контекст нямат място. Изречи, че Леонардо, Микеланджело и Азис са гей и вероятно ще забележиш колко е смешно.

И библиотека да носиш в главата си, \'важно е на коя страница ще се отвори душата на човек\'.

Тема Re: Мълчалив протестнови [re: Kurvoazie]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано24.02.13 00:08



.... прощавай, не мога да изчета тоя безкраен монолог.... това е като в компания, когато един държи речи и монополизира пространството, а останалите умират от скука



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано21.03.13 12:55



В този смисъл понятието "гей пропаганда" съвсем не е абсурдно - пропагандират се съвкупност от идеи -- светоглед ако щеш го наречи
............................

Стана ми интересно тук, би ли дал някакви примери за пропаганда на гей-светоглед. Обаче да не е просто възхвала на мъжкото тяло (защото явно това е което стои в центъра на светогледа), а по-скоро икономическа или политическа гей пропаганда.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано21.03.13 12:57



Да, това му е слабост на Курвоазието.



Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Мълчалив протестнови [re: DAEMON]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.01.14 09:16



Ако имам възможност и аз ще дойда, даже пуснах отделен линк с нещо, което току-що видях в СНН, мисля че е ужасно. А честно казано имам да изразя и други мнения към руското управление така че с удоволствие бих се включила в протест (например Украински развития, обща политика, псевдо религиозност, която е дефакто нехуманна и прочее, и прочее, списъкът е уникално дълъг)


ПП
опс, мислех си, че е актуално, но това не пречи да задам въпроса, кога актуално може да има такова нещо, защото там нещата се влошават доста

Редактирано от Vanilllaa на 20.01.14 09:20.



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: DAEMON]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.01.14 09:17



и кво? ще ни бият ли, въй. айде тази седмица или другата, че тогава имам път към София



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.01.14 09:18



?!? руското диктаторче се прави на популярно, тези отвратителни практики веднъж наложени в северноазиатската кочина, могат да плъзнат и настрани, веднъж като, а той е тръгнал на там, придобие световна популярност. определено заслужават протест и то даже не 1



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.01.14 09:19



с най-голямо удоволствие давам акъл по всяко време на руснаците, но те не го вземат



а ти си една червена мижитурка



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.01.14 09:19



бла-бла-бла-бла и 2-3 опорни точки



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: Kurvoazie]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.01.14 09:23



това с така наречената "пропаганда" е просто натиск над групата, който естествено се схваща от въпросните Нашисти и като позволение да тормозят общността. Всъщност, да проявяват варващина и да са отвратителни, нещо от което те дълбоко се нуждаят. А лицето Путин

лицемерничи по медии твърдейки че ни нам кво си, тоя е гнусно плазмодийно чудовище и много зъл, честна дума, не знам дали преди беше така и дали е бил, но все по-зле става.



Тема Re: Мълчалив протестнови [re: La_Bete]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.01.14 09:24



ама няма какво да коментираме въобще кое от кое произхожда и дали има пропаганда,

първо искам да попитам, пропаганда не е ли военен термин? Точно от там произтича проблема, Нашистите реагират на военния термин като на война - бият, тормозят и тероризират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.