Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 13.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ако Елдерион се подвизава тук...нови  
Автор Fjon (Fag hag :))
Публикувано19.09.11 00:29



...веднага да излезе две крачки пред строя и да си признае. Изкефи ме на мах тоз човек.





Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук...нови [re: Fjon]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано19.09.11 17:47



Като минаващ отвреме-невреме тук и четящ основно Папа Бенедикт мога за оставя своето немеродавно мнение. Диспутът е пълен с откровенни глупости и неверни твърдения щедро ръсени от всички страни - поне докъдето ми стигна търпението да го чета.

Елдерион прави много опасно твърдение:
"Хомосексуалната ориентация има биологични корелати. Още през 19 век сексологът Магнус Хиршвелд е констатирал проявленията им, а именно разлики между физиологията на хетеросексуалните и хомосексуалните мъже. Различни по тип изследвания сочат, че хомосексуалните мъже се различават от хетеросексуалните мъже по начин, който наподобява различията между хетеросексуалните жени и хетеросексуалните мъже. Питай Уикипедия по въпроса, не е нужно да копирам тук пространни цитати."

Оттук до твърдението за новата по-висша хомосексуална раса е една крачка и без това тоз рефрен се лелее от разни хорица доста време. Намирисва на арийската теория в хомовариант

И без това е пълно с доказателства как чистокръвните арийци са се "уважавали" навремето

Кога ли ще уврят главите на разни хора, че човекът е човек заради личността си а не заради това, което си вре тук-таме? Папата навремето беше писал прекрасин постинг по тоя въпрос относно морковите и прочие зеленчук, жалко че го загубих.

Хомосексуални хора е имало, има и ще има. Основно от тях зависи какъв ще е животът им. А и тук не е Америка уважаеми Няма и да бъде. Който не се съобразява с това - проблема си е негов.

Не съм гей нито хомофоб. Оценявам разумното поведение и ме дразнят истерични изцепки и писъци и врясъци за "права" независимо от коя страна. Гейовете не са синоним на педофили, лесбийките не ядат деца а обикновенният българин му дреме кой с кого ще спи и защо. Важното е да се намери пресечната точка на уважението, разбирането и ненамесата в чуждите работи. И това зависи от всички нас. Всякакви крясъци " искаме права" и "убийте педалите" говорят за комплекси и некадърност. Аз не крещя. Вие?



Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук...нови [re: lnfinity]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано20.09.11 15:29



Оттук до твърдението за новата по-висша хомосексуална раса е една крачка и без това тоз рефрен се лелее от разни хорица доста време. Намирисва на арийската теория в хомовариант

Магнус Х. е създал термина 'трети пол'. Вече отдавна звучащ архаично, а и далеч неверен. Обществената му дейност е далеч по-значима, от чисто тематичните твърдения. Мисля, че специално него да се взима за подкрепа в твърдения, си е малко рисковано. Надушил си, че има нещо, което чертае силно разграничение... в някаква посока. Твоето тълкуване е за по-висша раса, неговото е отделяне на хомосексуалното в отделен вид.
Това за 'разни хорица' леко ме смущава. Не знам какво имаш предвид!

И аз мисля, че от нас си зависи 'какъв ще е живота'. И без твоето и моето мнение, то си става. Проблемът се задава от това, че вече не сме 70-,80-,90-те години. Бг-тата чуват какво става по света и... си живуркат по старому. В тематични филми, от дребни детайли се разбира, как започва разграничаване в общността. Двойките гей не приемат сингъл живота, сингълите сред двойки изпадат в глуха позиция, двойките са мерило и носителите на ценности . Всеизвестната практика да сменяш любовници за... спорт, вече е обект за присмех.
За жалост няма социален опит по нишката брак/съжителство. Запада и другаде с напреднало законодателство, е на ниво първо да се научим да правим връзките, да се задържаме по двойки. Чисто теоретично се изчисляват ползите напред във времето. Във време на еуфория даже сме, от възможността законово да се обвържем. Последицата деца също ще си дойде естествено. Само трябва да се заиска нов начин на живот.
Младоците ще писнат един ден, че са изпуснали времето си. Като качат годинките, ще почустват липсата на човек до себе си за постоянно, и как май доста възможности са профучали покрай тях. По-старите пък, като не са живели с възможността да се задомяват (не че не е ставало. аз съм идеален пример - знам как е да живееш в двойка постоянно) законно, вече са се предали. Може и от завист да не ръчкат младоците. Младите прихващат старото от старите - искаме двойка, ама... да не пропуснем нещо качествено, по си е добре да си хойкаме свободни. Да споменавам в подробности пък какви са претенциите... Такива са, че и Брат Пит да пристане, сигурно ще се окаже проблем, че е много убав... (просто пример). Типът разговори в компания, неосъзнаването в какви старовремски схеми се вкарваме още държат в хват здраво и... общността чрез отделния индивид не може да отлепи напред.

Не е достатъчно, да не кажа почни нищо не е за личния живот, колко се уважаваме и разбираме с хетерото. Всеки като си влезе в дома, от там започва личното. От лицемерие, от куртоазия, от незаинтересованост, от нужда да живееш спокойно, от възпитание, от интерес даже, с лекота можем да се разбираме и то си става. Пресечните точки отдавна сработват прилично, но в къщи, в дома, няма пресечни точки с хетеро, а има личен, домашен живот. Той е на дневен ред да се намества. Ти ако не си гей..., ако наистина не познаваш нашия живот, май ще ти е трудно да обемеш, какво е гей/лезбиен живот! Още много ни трябва, за да заживеем като хетерото. А те съзнателно не го позволяват. Били загрижени как ще си отглеждаме децата. Че кой родител ще си тласне детето в непривична посока! Най-малко в не неговата секс'ориентация. Всеки гей/лизбиен знае, че ориентацията е природна даденост. И хетерото вече го разбраха. Мен като са ме родили хетеро, аз к'во съм! Така и в гей/лезбиен семействата всяко дете ще е такова, каквото му е дадено от Господа. Та, реалността сама говори какво може и си става.
Хетерото не осъзнават, а и май и самите ние не ценим достатъчно, че морални задръжки спъват желанието за семейство и деца. Такива като мен не че ги нямаме, просто вадя картофа от въглените и продължавам напред.

Май малко поразмислих на глас...





Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук...нови [re: Kurvoazie]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано20.09.11 16:01



Както винаги - ученото си е учено

Виж от доста години разни хора оревават орталъка, че всичко по-значително постигнато в човешката култура и наука е дело на гей хората. За хетеро остава ролята на косматия тип с тоягата Дори и при лесбийките го има тоя уклон. Отначало е забавно, но в един момент започва да дразни. За мен хората са си хораа това какви са му наклонностите, зависи от съзнанието а не от физиологически особенности. Всякакви намеци, че хората са различни по начало са невярни и говорят са стремежа на разни хорица да се самообожествяват.

Не познавам гей живота, но не виждам какво толкова му е различното. Нали са хора?! Какво толкова да ни различава, особенно в къщи? Какво може да правят хомосексуалните хора, което не го правят другите? Ядат, спят, говорят, любят се, вършат хиляди малки и големи неща. Нямат нито крила нито рога.

Относно децата - време е всеки да си поеме отговорността. Хомосексуалните двойки ако искат ще имат. Ако не искат - ще се оправдават с обществото. Не смятам, че едно дете автоматично ще стане хомосексуално ако живее в такова семейство. А за задръжките - ами по-лесно е без деца Къде сега ще си разваляме кефа... Това важи за всички.

Редактирано от lnfinity на 20.09.11 16:11.



Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук...нови [re: Kurvoazie]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.09.11 19:18



Ако и в секса си толкова подробен и обстоятелствен, направо завиждам на човека, с когото живееш...
Всъщнаст, завиждам му и на търпението...
Само искам да добавя мои разсъждения по въпроса за децата в определена семейна среда (умишлено не конкретизирам точно каква...).
Убеден съм, че в семейство, в което са на почит "салатката с ракийката" и съпровождащите чалга-ценности, много, ама много трудно ще се пръкне дете, което да слуша класическа музика и да чете Хайне, Русо или Достоевски...
Но на тази тема и в този клуб е много трудно да се дискутира, като се има предвид чалга/религиозните пристрастия на двама от модераторите...
Всъщност, интересуваше ме предимно твоето мнение.



Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук...нови [re: lnfinity]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.09.11 19:53



Иска ми се да ти отговоря притчообразно и иносказателно...
Ще ти разкажа един много стар виц, от 70-те години.
На една автоизложба в Щатите, СССР участва с любимия си Москвич.
Гледат американците, цъкат с език, дивят се, но един по-любопите решил да попита руския презентатор "Извинете, колко гори на 100 км. тази кола?"...
Презентаторът започнал да обяснява: "Вижте сега, двигателят е такъв и такъв, мощността му е такава и такава, въртящият момент е толкова и толкова...". Но човекът-американец продължава да настоява на своето: "Моля, все пак кажете колко харчи колата."
Презентаторът ядно свива вежди и продължава: "А буталата са от такава и такава сплав, окачването е такова и такова...".
Обаче американецът все пак не се отказва: "Моля, все пак, интересува ме колко харчи вашата кола!".
Презентаторът вече не издържа и унищожително процежда през зъби: "А вие защо биете негрите?"

И още един, вече действителен, случай - моят приятел, известният ИнжИнера, един ден ми сподели следното наблюдение: "Абе, знаеш ли, забелязал съм, че а някой някъде е споменал, че се съмнява в Холокоста, а още на другия ден започват по всички медии кански вопли "Антисемити!!! Обиждат на Холокост...", (респективно "Бият негрите!")".
Хм, един от най-близките ми приятели е евреин, не съм антисемит, нито антикакъвтоидабило, но когато за щяло и нещяло се надават вопли - "ТЕ са нетолерантни към НАС", винаги ме хваща яд на липсата на какъвто и да било интелект у такива хора, защото няма и не може да има избирателна и едностранчива толерантност, защото при такива случаи винаги се стига до всеизвестната мисъл на един пастор, пасторът Мартин Ниймьолер, оставена за поука на поколенията след него:

„Когато нацистите дойдоха за комунистите – аз мълчах. Не бях комунист.
Когато затвориха социалдемократите – аз мълчах. Не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за профсъюзите – аз мълчах. Не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите – аз продължих да мълча! Не бях евреин!
Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори!...”


Ако всичко горенаписано не ти дава отговор на въпросите защо гей-обществото реве единствено за своите права, явно ще трябва да ти обясня директно и в прав текст...



Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук... [re: Sapiens]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано21.09.11 08:36



Ма моля ти се

Няма нужда, аз го знам и в прав и в крив текст С Курвоазие просто разсъждаваме. Там където работя сега има гей двойка в бизнес сградата. Видни са за всички. Никой, никога не си е позволил да им каже нещо по този въпрос. Единия вечно е намусен а другия винаги усмихнат. Срещал съм ги и в центъра, ходят си заедно по магазини, кино и т.н. Защо те не реват за права? Ами защото си ги имат Не се крият по кюшетата, не пишат еничарска поезия в банята и се живеят като нормални хора. Това е



Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук... [re: Fjon]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано21.09.11 15:35



Подкрепям.

Save the original.


Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук... [re: lnfinity]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано24.09.11 13:47



Чудех се как да ти отговоря. Бая пописах, но все ми се струваше неточно.
Май трябва да влезеш в нашия дом. Там, където ние живеем.
(Какво толкова да ни различава, особенно в къщи? Какво може да правят хомосексуалните хора, което не го правят другите?)

В момента гейският дом е никъде, а и всякога. При мама и татко не е нашия дом, а домът на родителите. Ако родителите вече ги няма, имаме дом, но празен. Крайно недостатъчно са по двойки. Често живеят в различни жилища.
Искаме любовта да я изживяваме в дом, заедно. В съвместен уют, в постоянно спокойствие за другия, в съвместна атмосфера. Не по улиците, по дискотеки или барове, по гости, в компания. Не на прибежки при други, или заедно... различно от хетерото.
Хетерото имат своите шансове, ние – никакъв. Подписът не прави брака, любовта споява. А как да обичаш спокойно, щом никога няма да можеш да подпишеш, ако искате. Има много хетеро живеещи на свободни начала. Но забележи - пред тях винаги стои възможността един ден да се узаконят, връзката им да стане официална. В нашия дом, в нашите отношения перспектива за официален статут... няма. Официални отношения ние не можем да имаме. Навсякъде можем да се представяме като партньори/приятели, а не като брачни/ във форма на съюз. Усещането е различно. Знам, какво е връзка без подпис. Тайно съм завиждал на хетерото, че могат да се представят с нужната тежест. Ние кво...: Моля, запознайте се, това е моя приятел! Всичко е във въздуха.



Тема Re: Ако Елдерион се подвизава тук... [re: Kurvoazie]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано25.09.11 18:36



Ако имаше референдум за правото на официален гей брак щях да гласувам с ДА, точно заради хора като теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.