Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 08.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано13.07.11 20:31



все искам да питам - какво точно и харесвате на Стрейзънд?



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: OgnenDemon]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано14.07.11 00:18



Лично не съм от тези гей дето имат жена за гей икона. Това пък фолкпевачките да са ми нещо като занимавка... абсурд.

Става интересно, когато чуя интересен глас. С обертонове, с дълбочина, добре поставен и, разбира се, да е с неповторима бленда. Барбара е от тези пивици, което идеално изпълват моите критерии. Има какво ли не! Гласът и е уникален и лесно разпознаваем. Физически природата й е дала особена структура на устната кухина, която много помага за чистотата на гласа, както и на доброто пеене. Песните й са запомнящи се. Когато я слушам, при модулациите на коронната й песен

оставя усещането за безкрайност на гласа. Грозното пате на Холувуд си има такъв чар, че в лицето със страхотните очи, можеш да се влюбиш. Не ми е модел за красота, но във филмите, които съм й гледал, нпр 'Какво става докторе!' и като актриса е на ниво.
Гледах един, пред време, концерт, в който пя толкова добре за възрастта си, че ако я гледаш от далеч, все едно е същата от младостта си. Просто си е класна.

От същата класа е У. Хюстън. Също и по-старите джаз певици Сара Воон, Махейлия Джексън, Ела Ф. Имат глас, имат октави, имат стил, и до толкова са профи, че изпятото те дърпа пак да го чуеш.
Забравих Шърли Беси. Тя пък е толкова характерна в поп пеенето, такива класики е направила, че и сега се сещам за нея и си я пускам. Има и един глас Има Сумак - перуанския славей, който пък е образец за уникалност - седем октави.
Вероятно ще кажеш какви са тези антики! Ами антики са, но който им харесва стилът, слуша.

Има нещо неприятно в биографията на Барбара. Синът й се оказва гей. Знам, че са били скарани, защото тя не е могла да приема факта. К'до е искала от него... не е ясно, не съм чел нищо конкретно. Но, все пак като майка, щеше да е добре, да не изпада в публични изцепки, колко нещо е недоволна. Това беше отдавна, де... вероятно всичко се е променило.

От съвременните Шакира, Бионсе, Кайли и тази поредица са готини. Но начина на пеене се промени. Звукоизвличането също. Всеки се старае да е уникален и различен. Някак можеш да ги разпознаеш само по характерното в гласа и по типът ритми.

Повече трябваше да питаш за Мадона и Лейдито Гага. За мен са еднакъв типаж. Мадона има малък глас. Чист и доста прав. Гага-та е нещо подобно, но гласът й е някак по характерен и по-модерен. Те избиват с оригинални песни. Мадона вкара страхотните шоа на концерти и скандализирането като подход. Гага-та гледа да я задмине.
Мадоната тук по форума беше фетиш. С едно приятелче от тук, като си споделяхме, все ме съветваше да пусна тема за Мадона и да гледам какво ще стане. Е, нямаше как да стане. С фалшименти не боравя.

То и какво е гей икона!!! Мизрахи-то пусна тема за певачките във фолка (вече е поп-фолк) с тънката мисъл не се ли идентифицираме гейовете с жени. Май може да се каже, че гейките (по-финните от нас) харесват матрони, солидни жени, тип царици. Шерката е от този тип. Изобщо жените, които си падат тежкарки, солидеят в нещо, и разбира се, се уникални като певици, гейовете забелязват и ценят. Мисля, че и перфектността която демонстрират в стил на живот, поддържане, обличане, също провокира певица да стане гей икона-матрона, достойна за харесване и преклонение.

От новите певици ми допада Риана. Балансирано стил и оригиналност.

Надявам се правиш разлика между стил, начин на пеене и гласови данни. За яснота ще ти дам пример с Азис. Привлече ми вниманието с интерпретация и с перфектност в записите. Сложно пее. Трелите му идват добре, но.. стилът му - поп-фолк, не ми е нещо по вкуса. Глория също има отличен глас, но е в тази поредица и трудно може да се издържи, ако не си на маса и вече какво се говори не се разбира, камо-ли да се чува каква музика е пусната.

За мен всяко време си има своите певци. В момента няма някакви нови супер надарени. Всичко е оригиналност в поп-а, качено на клип.



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: OgnenDemon]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.07.11 22:16



Носът...



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: Sapiens]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано15.07.11 09:26



Курвоазие - престара се. Макар че подобен отговор целях, само че малко по-кратко.

Като меломан, повечето от нещата за които говориш съм ги чувал. Не правя забележки за антики - на един хард диск си пазя основния аудио архив. Там виси една папка с внимателно подбрана колекция песни от 40-50те. Ааа да не се разбира Синатра - подбирал съм неща дето масовистите не ги знаят. Тъй че не ми говори за антики - аз внимателно подбирам. Не се пиша голям разбирач, но не само като меломан ами и човек леко бил в музиката имам някакви разбирания. За някои неща съм напълно съгласен с теб, и то Шърли Беси на първо място. Споменавайки черни Диви, няма начин да не подмина и баба Тина, както и Гледис Найт. В тая връзка много ме хвана яд, преди няколко дни тук пя Арета Франклин и то безплатно но разбрах късно.

За Барбито че има чар има. Като актриса няма да спорим - нямам спомен кога последно съм гледал нейн филм. Но като певица...да добра е, но ми е далеч от каймака. Под каймак да се разбира класата на Беси. В тая връзка Рианчето ми е вън от всички класации - ужасно лигава ми е и безлична - както и останалите МТВ-произведения (немога да кажа "певици"). Колкото до чалгарките - трудно е да се каже коя наистина може и неможе да пее - просто видях че се дупят на плейбек, а той пък е правен с едно нещо дето се казва "auto-tune" и е много модерно в днешно време. Трябва да си супер фалшив, за да не успее да те коригира. Иначе Азис наистина е интересен, не съм го виждал наживо, но хора които са казват че е сериозен. Както и да е пак се отплеснахме.

Иначе умишлено питах какво и харесвате на Барбито да видя какви жени харесвате и нещо съм доста учуден (вече за втори път) от вас - нещо....никой...не спомена Жената на жените (ако наистина си падате по тежкарки), онази чиито глас се разпознава от километри дори от нетрениран слух на не-меломан, Дива от горе до долу или с две думи казано - Аманда Лиър. Ако някоя би била гей-икона то това е тя (може би е, нямам идея).

Аз чак тежкарки не, по-скоро харесвам жени с характер и излъчване. Точно затова тя ми е номер едно в класацията на певиците. В смисъл не на любима певица, а на Жена от певиците. Имам си малка колекция с нейни клипове - дори най-малките и движения са на Жена. Затова много ми е чудно как тук никой не я спомена. От тия дето ги спомена, само половината ги признавам за жени. Мадона с извинение, но има селски вид. Гага е още момиченце. Същото мисля и за Бейонсе и кой още спомена от новите не помня. Поне от тия последните Бейонсе може да пее. За класика е рано да се каже.

Кайли е по-интересна, но само до някъде. Поп-песните и не са нещо особено. Интересна е като пее класики - виждал съм я. Но ако говорим за това Никол Кидман прави невероятни изпълнения. Но между двете тя по-ми харесва.

Ако ще си говорим за актриси обаче, Кидман/Бекинсейл/Джоли (евентуално Рона Митра) - като външност. С Рона Митра само един филм съм гледал, та няма да говоря за нея, но останалите три са супер от всякъде. Макар че малко не разбирам не само вас, а и другите гейове, защото ако ще говорим за класически гей-икони... Монро е извън класацията ми за Жена. Макар че интересно пее. В "Господата предпочитат блондинки" чернокосата е далеч по-женствена (забравих и името). Примерно.

Тъй. Накратко - нещо не ви разбирам тук. Или разбиранията ви за жени са по-различни от моите или незнам. Принципно бих приел че разбирате от мъже и тука няма да споря ако правим класация кой е по-по-най вече. Ама някак си със жените не мога да ви разбера. Затова исках някой да ме осветли, ама пак не ви разбирам.



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: OgnenDemon]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.07.11 10:58



Абе, като гледам и ти си от пространните, та вероятно нещо в допълненията те е впечатлило. Всеки пише каквото му дойде, тук не сме на изпит или тест... разтоварваме, споделяме кога сериозно, кога... ей така...

За Рианчето..., както казваш, наистина не може да се класира сериозно, но няма как да се подмине

Много е впечатляваща като визия, не може да се отрече. Но, да се подчертае, че това е поп музика, поп изпълнител. Тя и другите диви като Бионсе, Шакира правят популярна музика. Музика за през деня, за неангажиращо слушане. И какво като се лигави... Готина, млада, добре се вписва, продава... 'що да не се разпуска като другите преди нея. Тяхното е за забавление...

Имам един приятел, който си пада по Бари Уайт. Събира, слуша... въпрос на въздействие, според мен. Както ти си падаш по Аманда Лиър, като жена, и тя ти въздейства, впечатлява те и те завладява, така и всеки мъж, било то гей или хетеро, е подвластен на личното си усещане за жена. Барбара като жена... ами не ми въздейства. Аманда също... Но, това не ги прави не жени или зачеркнати. Идеята ми беше, че за мен е важно да имат данни, глас, да са надарени, да интерпретират стари песни класно, т.е. да слушам глас, искам дълбоко гърло, когато имам нужда от качествено изкуство... Към това като се прибави стила музика - почти всички стилове в черното, оставам доволен.
И не си пристрастявам към никоя. Винаги очаквам новото, защото то винаги идва, изненадва и за него трябва чиста територия. Може би за това нямам фаворитка, а казвам в момента какво ми харесва, и какво бих слушал отново от старото. Примерно през определено време имам нужда слушам оркестрови парчета. Изнамирам ги и се насищам. Така е и с класиката. Наскоро изрових няколко дуета и квартет от Риголето и...,се зареждам. Настроението води.

Спомена Арета Франклин, Тина Т. ... бях ги забравил. На Тина съм бил на концерт преди време у нас. Златно око трябва за нея.

Виж, аз не мога да говоря от името на бг-гея. Далеч съм от тази мисъл. За това не приемай моето мнение като меродавно. Споделих какви впечатления имам, създадени от наблюдения. Назад по темите има много мнения за кой-какво харесва в музиката. Доста е интересно, защото се разбира, колко вкусовете и предпочитанията са на първо място според възрастта, после... ще трябва да е от нагласата на човека. Е, някой харесват каквото се харесва, за да изглеждат модерни и в крак, което е разбираемо - не всеки разбира в дълбочина това, което слуша. Всеки харесва... според разбиранията си. А и рядко се харесва всичко на певец/певица. Аз харесвам постижение...

За да си съставиш по-достоверно мнение, трябва повече хора да се изкажат. Само аз съм крайно недостатъчен.
Едно съм сигурен, гей икона има шанс да стане ако все пак някак кореспондира с нашата общност. Уйтни Х. няма как да стане... мисля, че подминава ангажиращо поведение. И още... всеки гей си има своя икона. За някой Лили Иванова е, за друг Шер, за трети Мадона. Каква е връзката между гей и иконата, всеки сам трябва да си каже. Общо, най-много гей признават Мадона. А като 'жена', гей мъжете може да не припокрият икона с женското в друга.



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: OgnenDemon]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано15.07.11 19:01



Нещо не мога да разбера накъде биеш. Защо определени жени се спрягат като гей икони ли? Ами това има малко общо взето с певчески дарби отколкото с визия и история на живота. Пък и има връзка с това по какво "стереотипните" гейове си падат като вид музика. Пък и донякъде зависи доколко тези от звездите са борци за гей каузата. :)

За пеене ли говорим тук? Щото тогава дали са мъже или жени няма значение. Това са певци.

За красота ли говорим? За излъчване? За сексапилност? Тогава защо изобщо съдим за тях. Нали уж не се интересуваме много от обратния пол по отношение на сексапилността?

Иначе като музика моите вкусове са съвсем в друга посока. Тези изпълнители не са ми сред любимите. Друго си е да чуеш Ла Дивина, Ла Ступенда, Ла Суперба или други диви. Или пък диво като г-н искам-да-ме-чукаш-на-сцената-сега-докато-ми-пееш Дейвид Даниелс.... Ох размечтах се.



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.07.11 22:16



Вече отдавна стана ясно, че българските гейове си падат по чалгата и никак не обичат да бъдат "чукани по носа" за това си пристрастие... Особено, ако ги им намекнеш (недай си боже, те са обикновено МОДЕРАТОРИ...), че чалгата е най-пошлото и просташко явление в българската социално-обществена действителност в последните двайсет и една-две години... Нали, г-н Мартир...
Не става дума за шаблонната формулировка "културен живот", защото просто в България от доста години това не е живот, а бавно и унило предсмъртно вегетиране и жалък опит на истинската култура да се противопоставя на чалгата във всички сфери на социалния живот в ролята си на еманация на естественото желание на 90% от българското население...
Така е, "свободната воля" е най-важният приоритет на всяка човешка личност.
В България населението иска простащина и пошлост, и си я получава на всички нива и във всички проявления. Въпрос на адекватно предлагане, след като има такова масово търсене, спазват се всички икономически закони.

Редактирано от Sapiens на 15.07.11 22:20.



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: Sapiens]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.07.11 23:20



Вече отдавна стана ясно, че българските гейове си падат по чалгата и никак не обичат да бъдат "чукани по носа" за това си пристрастие...

Това обобщение доста не ми се връзва с хората около мен. От приятелите ми, само един слуша чалга. Поп иконата - гей икона му е Ивана, всичко се припокрива. Слуша музиката, разсъждава над текстовете, харесва я как се облича, маниерите й. Влачил ме е по клубове за компания да я слуша и гледа. Като жена я харесва до толкава, че ако му падне ще имат незабравима нощ. И... не виждам да е човек, който заслужава да го чукаш някъде, за да се докаже колко не е стока. Обратното. Толкова си е квалитетен, че е удоволствие да ти е приятел.

Останалите ми приятели, просто са толкова далеч от чалгата, че даже не я коментира никой. Слуша се класика, опера, ходи се по класически концерти. От поп културата често ме стряскат с парчета, които трудно бих забелязал с моя вкус, но те ги харесват, слушат и се чустват отлично.

Вероятно знаеш, че и гей заведенията се обособени за чалга и друго. Когато тръгнем на тур, гледам, много от момчетата ходят навсякъде и навсякъде им е кеф. Танцуват, разпускат. Едни и същи ги забелязвам еднакво добре вписани в различни стилове. Със сигурност има маниаци на тема чалга, но... не мисля убедено, че всеки гей слуша чалга. Има смесени, само чалгари и класици.
Поразгледай във фейса профили и ще видиш колко хора харесват смесено.

Съгласен съм, че чалгаризацията е неприятно битие, което ни обгражда. Трябва да се съгласиш обаче, че всеки сам си прави живота, сам определя какво ще слуша. Това не го прави зависим от това, какво слушат другите, не прави живота лош, защото някой си друг слуша чалга. За това си има различни заведения, различни послойки хора. Събираме се по интереси, по вкусове, по това, какво харесваме. Което пък не означава, че на маса няма да седна с фен на чалгата, и ще го отричам до толкова, все едно ще стане катастрофа. Сядаш, контактуваш, дружиш с човека, а не с неговите вкусове. Ако има пресечни точки, имаме общи интереси... и по време на контакта не слушаме чалга, или... що да не направя компромис, всичко... е точно.
Нищо лично.



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд?нови [re: OgnenDemon]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано16.07.11 04:40



Е как,че тя е легенда,как може да питаш?
Тя е икона на Америка и на много хора по света.
Да ще ти отговоря кратко.Харесвам я изключително много,като певица и актриса.Относно личният и живот не се интересувам.



Тема Re: какво точно и харесвате на Стрейзънд? [re: redjeep]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано16.07.11 07:44



Ааа това дали някой е казал че някой е легенда/икона, не го прави кой знае какво. Аз се влияя основно от собственото си мнение. Така че не само питам, но и подлагам сериозно на съмнение. Както и да е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.