Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 29.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема кой беше днес на прайданови  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано04.07.11 07:37



кой друг освен мен беше днес на прайда? ние закъсняхме с един час, но пък догледахме останалия някъде час и половина с кеф. жена ми се нагледа на мъже, аз на жени, всички са доволни



някой друг? аа става дума за Торонто Прайд. и Роб Форд май отнесе сериозни черни точки днеска...



Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: OgnenDemon]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано04.07.11 21:43



Просто не повдигай тази тема. Мълчи си, защото само мълчание ще те посрещне.

Ходим ли на Прайд!

У нас не му се вика Прайд, а Парад! Борят се нещо с думите из медиите, но на хетерото им е год да казват, че това, което организираме е Парад. Всъщност така им изнася, искат Парад да се тиражира.

Не знам защо из медиините участия не се набляга на правилното нарицателно! У нас още има хора, които свързват масови шествия с парадите от комунизма, където се показваше, колко системата е цветуща, кои са лидерите, и колко много са направили.
Просто това е грешка. И тази грешка, това старо мислене трябва да се бори. Дълго и упорито.

Иска ми се да кажа и, че някой гей точно защото се мисли от масовия наблюдател, че ние се събираме на Парад, да парадираме, не излизат.
Не, в грешка са всички, които мислят, че ние излизаме на парад. Ние излизаме на Прайд. Прайд = на гордост.
Винаги си мисля, че нарицателното Прайд-гордост е произлязло заради мнението на хетерото, че е срамно да си хомосексуален. Че ако детето ти е гей, това е срамно пред хората, унизително. Бащите пък се чувстват с накърнена гордост и мъжко его, ако синът им е гей. Т.е. гей средите са поставили думата Прайд с цел, за да покажат на хетерото, че ние не се срамуваме от гейското в нас. Че ние нямаме проблем, ако те нямат. Че не трябва хетерото да се срамуват от децата им с гей ориентация. Нали все пак нас ни раждат хетеро. Хетеро са ни майка и баща. Всеки иска родители му да не страдат, защото той е с друга сексуална ориентация. Та, този срам отпраща нужда ние да показваме, че не се срамуваме, че никой не може да се срамува от това какъв е роден. То ако има човек, който да носи отговорност, то това е Господа. Ама и Той, щом е преценил, че по земята трябва да ходят и гейове и лезбиен, значи има нужда от такива хора. (То ако ни нямаше нас нямаше да има Давид и Пиета на Микеланджело, Монализа на Леонардо, великите класики на Шекспир и още доста произведения на изкуството сътворени и знайни и незнайни хомосексуални.)
За това гордостта която показваме е за тях, за хетерото, заради хетерото.

Разбира се, излизането има още послания. С времето, бих казал, в някой страни според манталитета и вероятно заради нам не известни причини прайдовете са станали повече шоу, отколкото показване на гордост, показване на смелост и нормалност пред всеки. Но, всяка държава си знае... У нас, много шум, много усилия... гей мъжете още ги няма.

Често си мисля - толкова ли ни е смислен живота, че това което имаме е достатъчно!

В момента, само млади мъже - между 20 и 35 се занимават с дейност, с активизъм. Основния поток мъже в гей средите, тези, които могат и трябва да си подсигуряват живота - защото той е пред тях, са между 20 и 30 години. Те обаче нищо не правят. Какво им се мотае в главите... мога само да се досещам.

За мен младите гей в БГ нямат представа какво точно предстои след като минат 35-те и нагоре.
Гей филмите засягат основно областта на чувствата, говорят за любовта, дали сме открити или - не, и прочие теми около живота на млади мъже. Рядко гледам филми, в които има поглед към живота на по-зрелите, тези около 40 и нагоре. Разбира се, това е сериозен недостиг. Да не говорим, че гей отношенията постоянно се вкарват в шаблони от филмовата индустрия - сценарни клишета, които винаги правят филма гледаем и въздействащ. Да ама отношенията само между мъже, а вероятно и само между жени, са различни, от отношенията между мъже и жени.
Още повече не във всяка държава са разрешени съюзи между мъже/жени, което предполага и отсъствие на сериозни причини да се говори, че: ето имаме законов обхват, защо не се проявява нормален интерес към съвместен живот и последиците от това. При липса на законов обхват, повече се мисли в гей средите, че положението е писимистично, че държавата още не проявява разбиране и, разбира се, гвоздеят е мисленето сред хетерото, че още било рано да се мисли за законови промени.
Винаги се питам... какво време трябва да дойде, за да се предприеме нещо от хетерото. Активистите ли не им харесват, не им обещаваме вот подкрепа, въобще какво не могат да разберат, та трябва ние да чакаме да преценят, че времето е дошло. Ако си вадят изводи, трупат мнение от числеността на Прайда, да, имат право... Ние като се крием, като не излизаме на Прайд, значи няма за кого да се прави законова промяна.
Всъщност това не опирали пак до въпроса - толкова ли ни е подреден живота, с адски велики неща ли се занимава всеки гей, че личен живот не му е нужен, че защита от закона не му е нужна, че не иска да има деца, дом и семейство! Да не би младите мъже в БГ да чакат да станат на по 50-60, за да видят какво е без нещо след себе си, и едва тогава да преценят, че си е струвало преди години да излязат на Прайд и да покажат, че държавата трябва да си свърши работата. Не всеки е Леонардо или Микеланджело, Нютон, Шекспир или Чайковски, моля!

Та, защо БГ-гея не ходи на Прайд!
Защо се оплакваме, колко държавата ни е скапана, а основното средство - Прайда, с който може да се въздейства, да се покаже нуждата от промени - не се зачита. Ако на Прайд излезнат 2-3 хиляди, че и повече, вижда се, че има активни хора, то и политическите прослойки, ще усетят, колко хомосексуалността е сила. В момента се забелязва, че БСП-Кадиев проявява отношение. Гейството не бива да има цвят, още по-малко обвързване с партия и партийност. Ние си имаме дъгата, тя стига на който му трябват цветове. Това предполага, че хомосексуалното иска своето - което на никой няма да попречи, и съответно - струва си, да се спечели. Който прави нещо за нас, гласуваме за него. Ако не... не се гласува. Лично аз, ако Бойко не се напъне да направят нещо в парламента за нашите права, изобщо няма да гласувам. То и за другите няма да гласувам, ама още по-малко за него.

От друга страна, при толкова много възможности за неткомуникация, защо гей активистите най-сетне не забележат, не осъзнаят, че без масовото гей са за никъде. Ало... активистите, сами, само с приказки, не може! За да започне нещо да се случва, активизма трябва да напипа посоката и така има шанс, на следващия Прайд, да има активност, присъствие за численост.
Иначе... блатото ще ни поглъща. Следващите ще ни стъпчат с удоволствие. Пропиляното няма да бъде забравено.



Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: OgnenDemon]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано05.07.11 15:10



О, и аз бях там, и аз видях - хората носеха маски на Форд по междукрачията си.
Голяма шарения и дандания, но аз си тръгнах към 3:30 - изгорях. А иначе още от петък беше нон-стоп парти - по Church street до 4ч. сутринта хората танцуваха по улиците. Торнтовския прайд е най-масовият в Северна Америка.

Както се казва - happy pride.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: OgnenDemon]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано05.07.11 22:41



Такава тема без снимки е направо срамота!





Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: La_Bete]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано05.07.11 23:52



аааа аз този път умишлено не снимах. основната причина беше че като снимам си убивам удоволствието от преживяването, щото гледам педантично колкото може сниманото да е ок - в кадър, да не ми мърда ръката, гледам в обектива какво снимам и пропускам да го глеадам в действителност.

другото беше че нон-стоп някой пръскаше с водни пистолети а камерата не е водоустойчива

и последното просто имаше супер сладурки чисто голи, едната само като си я помисля ме побърква, на един камион висят три, едната гола, имаше душ съответно всички мокри, пръскат с вода, на сладурката както всичко и се виждаше мен свят ми се изви - де ти братче да снимам, идеше ми да скокна в камиона



иначе ето видео:





Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: La_Bete]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано06.07.11 04:05



Е, аз не съм особен фотограф - съвсем не съм се старал толкова колкото колегата Демон би се постарал, но ето моите снимки:




----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: Linjack]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано06.07.11 06:24



видях някои работи за които само бях чувал (нали друг път не съм ходил) - по специално тия А-сексуалните. гледам снимал си ги. бях чел какво е, но дълбоко се съмнявам че има такива хора... макар че уж ги видях. нещо не вярвам че има хора дето грам не правят секс или поне според това което разбрах това е "а-сексуалност" или бъркам ли...



ей тая дето ви разправях че ме побърква беше в ето такъв камион, ама не бяха тия вътре. може да е имало втори незнам...





Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: OgnenDemon]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.07.11 10:51



А-сексуалните.
......................

Кво е това?
Автосексуален? Чекиджия, демек?



some men change the world more in defeat than other in victory...

Тема Re: кой беше днес на прайданови [re: ARlZE]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано06.07.11 18:28



"А-" е принципно отрицателна частица. виж на единия плакат какво е написал "не че ти не си секси, а просто мен не ми пука". доколкото четох Уикипедия тия изобщо не се интересуват от секс и не правят. поне ако съм разбрал правилно. точно затова не ми се вярва



Тема Ситият на гладния не вярванови [re: OgnenDemon]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано07.07.11 05:44



Повечето гейове, които познавам, не вярват в съществуването на бисексуални; много от моите хетероприятели не разбират хомосексуалността.

Въпросът не е дали съществуват асексуални (и бисексуални) хора, а дали им вярваме. И, по-важното, можем ли да я обясним с логически доводи.

Лично аз не виждам причина да няма бисексуални хора: все пак в биологията повечето индивидуални качества са разпределени в непрекъснат спектър сред дадена популация. Посоката на сексуалността -- от хетеро към хомо -- изглежда да е бинодална. При мъжете има първичен максимум близдо до абсолютната хетеросексуалност (5-6 по Кинси) и вторичен максимум при абсолютната хомосексуалност (1-2 по Кинси). Бисексуалността (3-4 по Кинси) изглежда да остава като минимум, но не е нулева. При жените, бисексуалността е дори по-разпространена от мъжете.

Разказвам това, защото има връзка с асексуалността. Посоката на сексуалността не говори нищо за силата й, но показва в колко широки граници може да се мени тя. Защо тогава не допуснем, че сексуалността се мени и по още едно направление - сила на либидото.

Добре известно е, че определни химически вещества и физическо или психическо пренатоварване могат да доведат до състояние на асексуалност (липса на сексуален интерес) или хипосексуалност (понижен нагон). Хипосексуалност може да възникне и в резултат на мозъчна травма. Докато точната причинно-следствена връзка не изглежда да е определена, в тялото силата на сексуалния нагон най-вероятно се определя от концетрацията и взаимодействията на хормоните и другите химически модулатори - например, серотонин. Какво следва? Че биологично ще има хора, които дори и да са полово определени, биха имали минимална или нулева сила на своя сексуален нагон. Това разбира се няма нищо общо с посоката му. Възможно е човек да бъде асексуален и хомоеротичен, хетероеротичен, биеротичен или нееротичен, въобще. Последното бих определил като "пълна" асексуалност, а другите разновидностти - на силно понижена сексуалност.

Та така. Извинявай за дългото изложение, надявам се да е ясно.


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от Linjack на 07.07.11 05:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.