Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:26 14.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема болестинови  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано29.06.11 00:10



Наскоро бях с приятели в едно тематично заведение на ул. Кърниградска. Един от тях ми спомена , че в самото заведение имало помещение за секс. Влязох на прословутото място и видях кабинки в които по 2-3 и повече се сексиха . На една масичка имаше поставени презервативи, към които никой от влизащите не посягаше. Повечето видимо пияни или друго, влизайки правеха с който каквото им попадне. Помислих си - дали всичко това няма да доведе до нещо опасно, което да се разпространи





Тема Re: болести [re: amvrosii]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано30.06.11 01:08



Е, все пак правенето на секс изисква някакъв минимум взаимно доверие, доверие за което не говорим, но което се подразбира. В огромното си мнозинство хората не смятат за нужно да изискват здравен сертификат преди допир, независимо от значимия брой кожно-венерически заболявания предавани при обикновен контакт, което говори именно за това имплицитно доверие, че партьорът/-рите е, "със 'сичкия си" и има минимум чувство за отговорност.



Тема Re: болестинови [re: amvrosii]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано30.06.11 01:15



темата за безопасен секс...
или всъщност какво правим с живота си!

Има много теми табу в гей средите. Толкова много, че все едно е блато, от което няма излизане. Всъщност на който му е удобно си клечи в тинята...



Наскоро си мислех покрай признаването на гей браковете и в Ню Йорк, съзнаваме ли, че живеем във време, в което малко по малко придобиваме за първи път в историята на човечеството нов социален статут - брак или съвместно съществуване. Някъде в гей страници не прочетох оценка точно това положение, което от години тече. Не, че е важно... да го прочета, но... като сме съвременници на толкова важен преход, все си мисля, че е най-малко интересно някъде да се набляга на този момент. Както и де е...!

Представям си, в София да избухне спин-епидемия. Толкова хетеро ще са щастливи..., толкова религ'фанатици ще ни осмеят, че Господ ни наказва, че може да се превърнем нов Содом или Гомор.
Не знам кое е по-важно - печалбата или да има кой да влиза по тематичните заведения! То и всеки си има баща и майка, ама...

Опасна работа е игра с картата на живота...

Редактирано от Kurvoazie на 30.06.11 01:16.



Тема Re: болестинови [re: La_Bete]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано02.07.11 21:56



Как може да имаш доверие да не използваш презерватив с някого при условие, че след като той е склонен да не използва с теб, значи е много вероятно да е бил също така склонен и с други.
И дори да са били тия други свестни хора, то болестите не ходят само по несвестните, нали така.

А доверието остава за при гаф със скъсване на гумата - все пак да не е с човек, с когото си сигурен, че това е равно на непоправима криза в имунната система.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 02.07.11 21:57.



Тема Re: болестинови [re: Doctor Who]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано03.07.11 07:43



Ти преиначаваш казаното от мен. Аз имах предвид (и писах съвсем ясно) кожно-венерическите заболявания като цяло; и предавани при обикновен, тоест непенетративен, контакт. HIV може да има статус на "звезда" сред инфекциите предавани при секс, но не е единствената: има цяла куп други инфекции (от опаразитяване с въшки, през генитален херпес, та до сифилис), които може да не са смъртоносни, но са достатъчно неприятни за да объркат на човек личния и социален живот за продължителен период от време.

По отношение на всички тези заболявания ние имаме имплицитно доверие в случайните си партьори; не си искаме здравни сертификати преди секс, нали така?



Тема Re: болестинови [re: La_Bete]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано03.07.11 23:49



Ми откъде аз да знам, ти за себе си говориш.

Това, което писах важи и за тях, включително.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 03.07.11 23:49.



Тема Re: болестинови [re: amvrosii]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано05.07.11 11:22



Ами от моите наблюдения повечето гейове използват презервативи или поне никой няма да откаже да го ползва, ако това е условието за секс... Сигурно има и такива, които не биха ползвали, но това просто показва колко са глупави и безотговорни към себе си и към всички останали... Вярата, че "на мен това не може да се случи" е може би най глупавата "предпазна мярка"...

Аз с гаджето се не ползвам презерватив - тука говорим за доверие и пресметнат риск /че няма да кръшне без презерватив/, но при гаджетата е нормално да си имат доверие... Към разни еднократни бройки обаче - никога! Още повече, че не го знаеш нито какъв е, нито с кой се е чукал, нито дори дали добре си е измил задника... Така че презервативите спестяват много грижи и за болести и за хигиена...

Тук ще вметна, че въпреки всеобщото мнение, че гейовете били носители на СПИН /в началото може и да е било така, но вече не е.../ хетерото са много по рискови - познавам много хетеро мъже и жени и никой от тях не ползва презервативи... Една приятелка даже се беше обидила на гаджето си, което искало да ползват. Питала го "Ти какво, да не мислиш, че съм болна от нещо...", сякаш това е нещо невъзможно... Единственото, което спасява хетерото от това да пламнат масово в някаква форма на СПИН епидемия е, че средностатистическото хетеро прави много по малко секс от средностатистическия гей...





Тема Re: болестинови [re: mizrahi!]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано05.07.11 14:25



хетерото са много по рискови - познавам много хетеро мъже и жени и никой от тях не ползва презервативи... ... Единственото, което спасява хетерото от това да пламнат масово в някаква форма на СПИН епидемия е, че средностатистическото хетеро прави много по малко секс от средностатистическия гей

Не е точно така... в интерес на фактите, повърхностният слой клетки на вагината и дебелото черво (мукоза) са различно устроени, и докато вагината има естествен лубрикант; киселинност на средата (pH), която подтиска развитие на микроорганизми; и функционално е пригодена да приема външни тела и съпровождащото триене, нито един от тези фактори не се отнасят за дебелото черво; просто пенетративен секс не е биологичната му функция. Тези анатомични особенности са факторът предаването на HIV да е много по-лесно при анален секс, в сравнение с вагинален.



Тема Re: болестинови [re: La_Bete]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано05.07.11 18:36



Абе познавам доста девойки, които се пазеха девствени за сватбата, но това не им пречеше да го поемат отзад като за световно... Така че тия номера и хетерото ги знаят...



Тема Чудя се...нови [re: mizrahi!]  
Автор blkfan (Професионалист)
Публикувано27.01.12 02:30



Чудя се защо когато се заговори навсякъде за секс, все се намира някой агент, който насочва разговорът към болестите...
И вече си мисля че дори и в такива форуми постоянно слухтят именно назначени агенти за това.
Разбирам колко е важна и тази тема, но си има специализирани здравни форуми и мястото за дискусии е там. И се чудя като някои хора почнат да се учудват, защо някой така го правел, друг иначе, колко безотговорни били хората и все едни и същи глупости...
Егаси то на човек да му мине меракът ! Може би това е целта на занятието, но ето това поведение нечие, мене ме вбесява
Има си много по-правилни политики които биха били много по-резултатни, апелирайте за тях, стига с тези презервативи и насаждане на страх...

Животът е само кратко удоволствие...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.