Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 15.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано04.02.12 09:14



Хомо- и хетеросексуалност са понятия от кьсния 19 век, а "гей" - от втората половина на 20ти. Това се културни конструкти
.............................

Това е все едно да кажеш, че расата е социален конструкт - като класата.

Сексуалността е биологичен конструкт, но нейната интерпретация е културен и социален конструкт.



Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: ARlZE]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.02.12 22:00



Съвършено вярно! И едва ли може да се спори по това...
Не, че не може да се спори за всичко, което ти дойде на акъла, ама...
Не знам защо, ама съм останал с впечатлението, че в този клуб пишат основно доста интелигентни хора, разбира се, като изключим няколкото пълни противоположности на понятието "интелигентен", ама - такъв е животът, пълно щастие няма...





Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: ARlZE]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано07.02.12 22:47



Да, расизмьт е културен конструкт на капитализма. Поне така мислят едни от най-цитираните историци и социални антрополози.

Аз сьм искренно озадьчен от сляпата истерия на някои... толкова ли е сложно да се проумее, че различните култури виждат света по различен начин(?). Категориите, в които ние мислим днес не сьществуват "от как свят светува".



Тема Re: Внимание! Хетеросексистка пропаганда!нови [re: mizrahi!]  
Автор Vincent Furnier (napalmoff )
Публикувано15.02.12 23:47



мноо те е подгонила параноята

.
Само не мой сЪсветна от тъпота ли го прайш, щото не си тъп или вече е заразно.



Тема Re: Внимание! Хетеросексистка пропаганда!нови [re: Vincent Furnier]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано18.02.12 10:26



Никаква параноя няма тук :) Просто начин да се отбележи един факт : на децата от малки им се набива в главата хетеросексуалният модел на поведение - принцът винаги се влюбва в принцесата, Героят винаги чука момичето, което спасява : на тази тема вариации колкото искаш във всеки американски филм и тн и тн...

Това е напълно нормално, когато става въпрос за хетеросексуални хора. А сега си представете как ще се почувства едно дете, което пораствайки осъзнава, че е различно, че всъщност не се заглежда по принцесата а по принца... Ако обществото е консервативно, то ще реши, че е нещо неномално, сбъркано и ще се опита или да се "поправи" или ще се депресира... Естествено има я и третата възможност - да покаже среден пръст на обществото, да изчука повечето си хетеро приятели и и да си живее живота... За последното обаче се иска силен характер, който се формира в по-зряла възраст...

Аз самият съм почнал с момчета когато станах на 22-23 години и никога не съм имал съмнения в това, дали е редно или не. Вече бях достатъчно силен характер, за да реша, че щом аз го правя и не виждам нищо нередно, значи не може да е грешно, пък обществото - да го духа... Като гледам обаче колко гейчета са се самоубили, според статистиката, не всички са имали моя късмет...



Тема Re: Внимание! Хетеросексистка пропаганда!нови [re: mizrahi!]  
Автор blkfan (Професионалист)
Публикувано17.06.18 20:22



От личен опит го знам. Никога не съм се заглеждал по жени.
Въпросът ми е кое е това мнозинство което ще има правото да ме порицава
Да определя личните ми предпочитания да ги осмива да манипулира хората от
ранна детска възраст. Никое мнозинство няма тези права! Точка.тези неща трябва да се оставят на естествения им ход. И ако има приказки с хетеро
пропаганда да се включат и равен брой с хомо сюжети. Е тогава
при равни условия да се види че всичко ще си дойде на природното място. Разкриването на хиляди истини за хомосексуализма не е пропаганда а ограмотяване.
А доминиране то на хетеро приказки в детска възраст си е не само пропаганда но и промиване на мозъци. И негативно хетеро поддръжниците не се притесняват че
Света ще изчезне. Не. Само ще се размножават
правилните индивиди.

Животът е само кратко удоволствие...


Тема Re: Внимание! Хетеросексистка пропаганда!нови [re: mizrahi!]  
Автор blkfan (Професионалист)
Публикувано17.06.18 20:46



А хомо секса т.е. мъжкия секс си е най естественото нещо.
Но, откакто жените са започнали да се правят на мъже, т.е. да се изравняват
с мъжете е започнало това отричане преследване дори на хомосексуалистите. И оттогава мъжествеността започва бавно да се кастрира и изчезва под натиска и зависимостта си
от нежния пол. Нежен ли казах.....

Животът е само кратко удоволствие...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.