Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 20.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Внимание! Хетеросексистка пропаганда!  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано09.05.11 15:54



Знам, че темата ще ви се стори малко странна, но напоследък имах възможност да погледам малко анимации за деца - Шрек 4 и Рио... И в двата фирма се долавя един рефрен "Мъжът трябва да остави всичко което обича и да гледа жената и децата, нищо друго не е важно и всяка жертва за това е оправдана"... В същото време навсякъде се пробутва хетеросексуална любов, което е дразнещо - дори детската аудитория ли не могат да пощадят от тази пропаганда!

Представям си в тези моменти как се чувства едно хомосексуално момче, което изобщо няма мерак да се заглежда по съседското момиче...



Тема Re: Внимание! Хетеросексистка пропаганда!нови [re: mizrahi!]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано10.05.11 16:11



Нормално, просто ще почувства, че нещо не е наред. Това, че нещо е законно, не значи, че е нормално. И педофилията също не е нормална, но е и незаконна, като в някои случаи дори се преследва (с изключение на тези, когато на всички е ясно, че става дума за традиции, а не например за гледане на снимки в интернет).

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Добро утро скъпи/анови [re: mizrahi!]  
Автор blkfan (Професионалист)
Публикувано27.01.12 04:23



тя не е спирала пропагандата и е масова и във всичко. Докато ходиш по улицата дори я има...
И затова аз смятам че трябва пропаганда на различността или по-точно на многообразието. но и това не са напълно правилни подходи. щото нито различността трябва да се поощрява, нито пък многообразието е толкова голямо...
по-скоро хомосексуалността трябва да се представя за нещо нормално и присъщо на всеки човек, в различна степен.

Животът е само кратко удоволствие...


Тема Re: Внимание! Хетеросексистка пропаганда!нови [re: mizrahi!]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано27.01.12 20:39



М. нещо си мръднал от много четене на специализирана литература

Хетеросексуалната любов е най-нормалното нещо и тя носи такива като теб и продължението на рода. Стига американски изцепки! Като порасне всеки да си решава какъв иска да е. Поне малките оставeте на мира. Кумата ми в Америка е заплашила, че ще застраля някакъв активист дето идвал в детската градина да раздава книжки, че хомосексуалната любов била истинската. Оня завел дело, но зад нея застанало ръководствоjо на градината и родителите и го e загуби. Сега има ограничителна заповед да не се мярка около градината.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Редактирано от Deviance на 27.01.12 21:10.



Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: blkfan]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано27.01.12 21:16



Винаги е имало диктат на мнозинството. Намирам за нелогично, няколко процента да налагат мнението си на 90 и няколко. Но намирам за крайно неправилно да се използва пропаганда върху деца. Децата нямат нито опит нито изградена ценностна система. Може да звучи крайно, но пропагандатор на хомосексуалния начин на живот сред деца си плаче за 5 години чукане на камъни в кариерите.

Прати ми един майл на лична и ще ти пратя една книжка на руски където според мен добре е показано.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: Deviance]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано28.01.12 15:49



В развитите пост-индустриални страни "диктатьт на мнозинството" вече не е абсолютен и традиционното семейство и правенето на деца не само, че вече не са задьлжителни ами и не са единствия легитимен избор. В този смисьл, на малолетните би следвало да е абсолютно задьлжително да се обясни, че хетеросексуалността е просто една от вьзможностите, напьлно равностойна на останалите форми на сексуалност.

Натрапването на традиционния брак и хетеросексуалния модел вьрху децата просто води в бьдеще, както до повече лични несполуки, така и до завишени нива на криминалност в обществото.



Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: La_Bete]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано28.01.12 17:43



В развитите пост-индустриални страни "диктатьт на мнозинството" вече не е абсолютен...

И аз така смятам...



Ще ми е интересно, ако намериш време или счетеш за уместно, да доразвиеш мнението си. Аз ще се изразя независимо от теб... За мен, а и за принципа ще е добре да се разнищи защо... вече сме в нови времеви пластове. Динамиката на събития от общо значение, личните пътища като задължително живеене, ни правят успоредни с нови идеи и развитие на мисленето, че да не си докрай верен... си е... никакъв пролем. А и всяка коза, за свой крак...


Да не прозвучи като намеса..., по други нишки мисля, че с Deviance заставате зад различни тези, а аз и двете споделям.
Deviance говори за 'пропаганда', а ти говориш за 'обяснение'.

Прав текст за прави гънки...!
Времето е пари, приятелството - злато!


Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: La_Bete]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано28.01.12 20:11



Съгласен съм за обяснението. Несъгласен съм с пропагандата. Що се отнася до "развитите пост-индустриални страни" там нещо махалото се е заклатило твърде много настрани и ще си берат ядовете. Виж какво става в Холандия. Искат а и доста вероятно да имат ислямистка партия. "Прекрасен" резултат от криво насаждана политическа коректност. Да ти обяснявам, как шурата и шариата люби гейовете? Подобни изцепки вече имаше и в Белгия и Германия. Абсолютната коректност води до разпада на демократичното общество и заместването му с примитивно, базирано на сила и репресии. Примери в историята колкото искаш. Трябва да се намери баланс между хората. И той да включва абсолютна забрана за публична пропаганда върху деца. Независимо чий интерес обслужва тя. Защо никой не казва, че приказките на Андсерсен са гейски? Защото са писани за деца а не за гейове. Нищо, че писателя е бил такъв. Нещо последните години, разни недоказали се и недоклатени (мое лично мнение

) персони се юрнаха да геифицират всичко в историята. С цел - лични дивиденти. Велика тъпня, но кой ти мисли за бъдещето. Разумен диалог - да. Взаимни компромиси - да. Хора като Курвоазие - да. Гей - екстремисти - на кариерата

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: Kurvoazie]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано28.01.12 20:12



Ученото си е учено







в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Редактирано от Deviance на 28.01.12 20:17.



Тема Re: Добро утро скъпи/анови [re: Kurvoazie]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано28.01.12 21:55



В какьв смисьл да доразвия мнението си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.