Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.01.11 19:27



Туй ще да е вероятно старостта
.......................

Е сега ако ми кажеш, че си над 50 годишен, направо ще се гръмна.


Аз си те представях наборче - 35 максимум.

Ебаси, трябва да престана да го правя това с "представянето", ама не мога. Това е единственият начин да държа постоянно в светлината на съзнанието си, че общувам с жив човек с чувства, личен експириънс и т.н.

Наскоро се запознах с един клубар - българин от еврейски произход, израелски гражданин, емигрирал преди повече от 45 години. Когато четох първите му постове, на които попаднах, още преди да го видя на живо, останах с впечатлението, че е максимум, ама максимум 40 годишен. Когато разбрах, че е на над 60, си зададох въпроса защо съм останал с такова грешно впечатление относно възрастта му. Мисля, че отговорът се крие в начина, по който структурира изреченията си; думите, които използва и най-вече идеите, които споделя. Те ми се сториха толкова "младежки", понеже моята база за сравнение са възрастните хора в България, а те са толкова догматични и стереотипни в сравнение с човек на тяхната възраст, живял повече навън. Да не говорим, че по това време изобщо не можех да си представя човек над 60 да ползва активно интернет, пак изхождайки от опита ми с нашенските възрастни съграждани.

напоследък нищо не си представям за онези, с които общувам. Думите им изцяло доминират съзнанието ми, но, по някаква незнайна причина, то не се опитва да извая образ и направи словото им по-картинно.
...........................

Не знам дали си ме разбрал правилно, затова ще обясня пак - аз не си представям като на филм това, което пишат, а по начинът, по който пишат си представям тях самите чисто физически. Съзнанието ми го прави това автоматично, несъзнателно.



Тема Re: Повестнови [re: Tetin_77]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.01.11 19:31



Но като че ли по-добре да спра с коментарите в този клуб, поне доколкото знам нямам обратни наклонности, а и от една пусната тема май не се става гей? Но трябва да бъдем внимателни
........................

Спокойно, аз пиша от години тук и още не съм "станал" гей.



Това е едно от най-приятните места в дир-а, понеже е спокойно. Е, освен ако няма избори за модератор, естествено...



Тема Re: Повестнови [re: Tetin_77]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.01.11 19:42



Винаги бях искал да напиша нещо крайно и заради това е така.
.....................

Е, постигнал си целта си. Крайно е, но не е провокиращо по никакъв начин, поне според мен. Но като за пръв опит - става.



Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 21:59



Масовостта хич не ме дразни. Защо би трябвало. Защо да ме дразни телевизията или радиото. Или пък вестниците. Или пък интернет.

А за другото... ами щом си имал(а) впредвид хора, за които "социалните мрежи/контакти заемат значимо/централно място," то е добре да не пишеш всички. Говори конкретно, а не квалифицирай всички потребители като с психопатологични изменения. ФБ все пак е инструмент. Зависи как го ползваш. Намирам го за иронично да говорим и за злините на ФБ, а да висим във форум със също толкова повърхностно общуване.

Да погледнем от друга страна.... В място като България, пък и не само тук, ФБ и интернет си остава място където ЛГБТ хората могат да общуват свободно. При цялата хомофобия не е случайно, общуването става виртуално. Любопитен съм за това как се сравнява употребата на ФБ и други подобни социални мрежи м/у ЛГБТ и не-ЛГБТ общностите. По мои наблюдения като че ли ЛГБТ са пионери в подобни социални мрежи--може би именно заради хомофобията и относителната безопасност и анонимност на нета.



Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.01.11 22:10



Ами аз наскоро попаднах и трябваше да се сработя с група от 19 - 25 годишни (от различни европейски страни, от Естония до Испания; и от Швеция до Италия) и с дълбока покруса наблюдавах, колко консервативни, конвенционални и скучни са мнозина от тях
............................

Да, и това го има и е много тъжна гледка, няма как да не се съглася.
Ако искаш да успяваш в живота и ако искаш да караш по линията на най-малкото съпротивление е нужно да спазваш утвърдени от обществото и законодателя модели. Животът е шаблони и отработени процедури... Ужасно, ужасно...



Тема Re: Повестнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 22:20



Уфф значи пак се иска от мен да доказвам какво обичам и едва ли не да покажа някаква велика страст към Шостакович, за да мога, когато си почивам от него, харесвам и ФБ. Трябва ли пак праволинейно да ни казват какво да харесваме.

Та и да харесвам ФБ и чалга. Какво от това и защо ме прави с патологични изменения? Такава квалификация прави диалога много скучен. За хора, които отричат повърхностните разговори по ФБ, подобни квалификации и дебелашки хумор (сурат тефтер) не спомагат за интересен и задълбочен анализ. Забележи, че никъде не те карам ти да харесваш каквото и да е било.

Та няма ли да е по-интересно да си говорим за това как ФБ може да се ползва за популяризиране на операта? Или затова как според Бордю, класовата принадлежност играе решаваща роля във формирането на вкуса. Далеч по-интересни теми. Но можем и да си останем на повърхността и да си играем на психолог по интернет.



Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 22:22



Интересно, че подобни наблюдения имам и аз. Днешните тийнеджъри ми се струват по-захлюпени от моето поколение. Все си казвам, че като махалото, нравите се люшкат и сега са насочени към консервативните и дори патриархални ценности.



Тема Re: Повестнови [re: Oberonbg]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано31.01.11 01:30



"....то е добре да не пишеш всички. Говори конкретно, а не квалифицирай всички потребители като с психопатологични изменения."

Хммм... когато цитираш, моля те, придържай се точно към казаното. Върнах се и внимателно прочетох написаното от мен... никъде не съм писал "всички". Реторически може добре да върши работа за апломб, но така ми вменяваш думи, които не са мои. Моля те, не така.


"Масовостта хич не ме дразни. Защо би трябвало. Защо да ме дразни телевизията или радиото. Или пък вестниците. Или пък интернет. "

Щом не те смущава, ОК. Аз обаче съм подозрителен към всякакви колективни емоции... от футболни тълпи през националистични истерии та до масови феномени като FB и Twitter.

С изключение на интернет останалите нямат за цел да те информират, а са средство за социален контрол и манипулация, които ти създават илюзия за съпричастност и подменят собствения ти живот с измислен, който ти просто консумираш; още по-лошо, ти не си техен клиент, а тяхната стока, която те продават на рекламодателите.

Всичко по-горе с пълна сила важи и за FB. Не е случайно, че най-голям брой потребители FB има в US, UK и Индонезия. Индонезия не мога да коментирам (освен, че съм нащрек относно страна поддържала 30 години диктатор), но значителна пропорция от населението на US и UK са личностно дисфункционални -- невежи, ограничени, наивни, манипулируеми, атомизирани и агресивни.

Вероятно ще намериш мнението ми крайно? Ами това са ми впечатленията, както директни от години живеейки в нативната им среда, така и индиректни от бидейки в непрестанен досег с културата им в продължение на има-няма 15 години.

Та FB е продукт и напълно се вписва в Англо-Саксонския културен контекст маркиран по-горе. FB е анти-интернет, доколкото е затворена система и чийто модел се опитва да фрагментира/разруши интернет такъв, какъвто го познаваме.
Имаш трицифрен брой "приятели"? Разменяте по едно-дре елементарни изречения от дъжд на вятър? Следваш тривията на бегли познати? Това ти създава илюзия за съпричастност(?) Смяташ ли, че тази симулация на отношения е нещо друго освен симулация?
Да, аз смятам, че подобна подмяна на реалния живот с имитация на такъв води не просто до обедняване, а до (изкуствено поддържане на) личностна дисфункционалност.

Facebook е във всяко отношение като оживял кошмар от прозрачните алегории на Оруел.


"...може би именно заради хомофобията и относителната безопасност и анонимност на нета."

Звучи почти красиво, но опасявам се, реалността не е. Според мен популярността на интернет сред ЛГБТ се дължи на безпрецедентната комерсиализация на гей-общностите. Всеки сайт за гей "запознанства" е вид пазар, където всеки се предлага като (и/или търси) стока. Мнозина съставят цели списъци с детайлни "спесификации", като че ще купуват кола.
Прибави и линостната дисфункционалност на мнозина и ето ти обяснение, защо интернет е популярен сред ЛГБТ. За разлика от интернет, свалка/запознанство в бар или на пияца иска не само лична самоувереност, но и социални умения за контакт (словесен, мимика, body language) -- това си е едно импровизирано изкуство, което често го приемаме за даденост и не го забелязваме.



Тема Re: Повестнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.01.11 02:54



Извинявай, само държа на мнението си, че чалга и класическа музика не се вместват в една глава... без да има пълна или поне частична психопатология. Това е мое лично мнение, с което не бих искал да те ангажирам по никакъв начин, нито намеквам, че ти нямаш право на съвършено различно мнение от моето...
Извинявай за дебелашкия хумор,между другото, но наистина твърде ниско оценявам това злополучно произведение на социална мрежа за хаотични и анонимни в повечето случаи, контакти.
Аз, освен класическа музика, слушам и почти всички други стилове музика, с изключение на чалгата, която и не считам за музика, и това не намалява по никакъв начин самоуважението ми.
Виж, ако започна да слушам чалга, това ще бъде тоталното ми падение като личност.
Поговорихме си, благодаря за разговора.




Тема Re: Повестнови [re: Oberonbg]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано31.01.11 08:14



Все си казвам, че като махалото, нравите се люшкат и сега са насочени към консервативните и дори патриархални ценности.
...........................

Така е, единствено политическата инерция от последните 75 години поддържа "махалото" в посоката, в която все още е.

Новият момент от последните 20 години според мен е, че хората не се осъзнават класово, а расово. В мултикултурите от Западна Европа това осъзнаване води до дълбоки разломи в съответните общества и тези процеси няма как да не бъдат отразени политически и то на мейнстрийм ниво. Следващото поколение политици ще заличат света такъв, какъвто го познаваме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.