Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Повестнови [re: Oberonbg]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано29.01.11 22:16



"Ние също сме онлайн, нали? Не мисля, че е правилно с такъв замах да се обобщава за патологията на потребителите. Само да помислим колко потребители има да кажем фейсбук. Те всичките ли имат такива психопатологични изменения?"

Мисля, много добре разбираш, че под "хората онлайн" имам предвид не просто хората онлайн изобщо, а по-специално хората, в чиито живот виртуалните социални мрежи/контакти заемат значимо/централно място.

Масовостта на Facebook (и подобните и, вкл. популярни форуми онлайн) не е просто комерсиален успех, а е също социален индикатор за манталитета на хората (социални умения или по-скоро липсата на такива, страхове, надежди и т.н.). И обобщенията може да са понякога повърхностни; да съдържат изключения; но също съдържат и нещо от дълбоката същина на явлението, предмет на обобщение.

Не едно и не две са мненията на психолози и социални изследователи и ако потърсиш в нет-а, сигурен съм, ще намериш доста по въпроса. Мнозина онлайн страдат от (чрезмерна) вътрешна несигурност, незрелост, липсват им социални умения и имат нереалистични очаквания по отношение на другите. Те търсят спасение онлайн, където нещата изглеждат "по-лесни", но виртуалното не може да компенсира липсите им. Напротив, именно тези личностни дефицити често водят до създаването на свръхрестриктивни виртуални пространства; гротескно повърхностна комуникация; и маниери -- нетикет -- какъвто човек не би си позволил в реалния свят.

Но дори за момент да игнорираме всичко това, не те ли смущава малко цялата тази масовост (FB имам предвид)???



Тема Re: Повестнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.01.11 22:26



О-о-о, докоснахме нежни струни в душата на любител на тъпия Сурат тефтер (или на чалгата)?
Хиляди извинения за това мое нетактично до престъпност поведение!




Тема Re: Повестнови [re: Sapiens]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано29.01.11 23:14



Ти имаш право на мнение; хората имат право да не го споделят...
От моята камбанария, в "сурат тефтера" се срещат различни хора, съвсем невсичките с някаква психопатология.

Между друогото, по-точно би било "yuz kitap"


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано29.01.11 23:20



добре - чухме някои отрицателни страни на социалните мрежи; а няма ли и положителни?


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Повестнови [re: Linjack]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.01.11 23:23



Извинявай, но АЗ не споделям нечие мнение, на което имам право, а не точно обратното, така че, ако обичаш, бъди коректен и адресирай забележката си към оберонг, а не към мене.




Тема Re: Повестнови [re: Linjack]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.01.11 23:33



... хм, действат успокоително и релаксиращо, защото те зомбират за часове, с което са твърде близо до наркотично влияние.
Отново казвам, че това са лични преки наблюдения, а не просто приказки, защото не ми харесват тези програми (и твърдя, че са програми).
Благодаря за точния превод на турски (аз съм филолог), но моето тълкувание беше в саркастичен стил...
И един лек виц: "Един тийнейджър вижда, как баба му разглежда средните страници на в-к "Труд" (които са с некролози) и ухилено пита: "Бабо, пак ли разглеждаш Фейсбук...""




Тема Re: Повестнови [re: Sapiens]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано29.01.11 23:41



Разгледай диалога по-нагоре. Оберон атакува мнението ти, а не правото да го имаш, докато ти отговаряш с обиди.
Ти си мисли каквото си искаш, но не очаквай да не ти се отговори, особено ако мнението ти изглежда късогледо.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.01.11 15:02



Доста още може да се говори за психопатологията на хората онлайн.
.........................

Така е, копеле.

Я да те питам нещо - ти представяш ли си визуално човека, с когото общуваш онлайн? Човек, който никога не си виждал нито на живо, нито на снимка, но все пак се засичате често из клубовете тук или на друго виртуално място.

Аз например винаги си представям човека отсреща в зависимост от това в какъв тон и дух са писанията му. Ако той даде някакви характеристики за себе си допълнително - като пол, възраст и т.н. - просто ги добавям към вече съществуващата картина в главата ми. И после, когато се случи този човек да го видя на живо, оставам разочарован от пълната липса на сходство с първоначалното ми очакване.



Това е странен феномен - олицетворяването на виртуален анонимен събеседник - не мислиш ли? Дали само при мен е така?



Тема Re: Повестнови [re: Linjack]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.01.11 17:36



Разгледал съм го, за да ти отговоря по този начин.
Мнението си е твое.
Както и нелоялната защита....




Тема Re: Повестнови [re: ARlZE]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано30.01.11 18:42



Аз например винаги си представям човека отсреща в зависимост от това в какъв тон и дух са писанията му. Ако той даде някакви характеристики за себе си допълнително - като пол, възраст и т.н. - просто ги добавям към вече съществуващата картина в главата ми. И после, когато се случи този човек да го видя на живо, оставам разочарован от пълната липса на сходство с първоначалното ми очакване.

Ти изглежда си мечтател по душа... лошо няма... като изключим потъналите гемии, когато прозаичната реалност разбие поетичния образ, който си създал.

Не че аз не съм попадал в този (заложен от мен самия) "капан"... Като повдигна въпроса обаче, си давам сметка, че напоследък нищо не си представям за онези, с които общувам. Думите им изцяло доминират съзнанието ми, но, по някаква незнайна причина, то не се опитва да извая образ и направи словото им по-картинно. Туй ще да е вероятно старостта....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.