Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Повестнови [re: ARlZE]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано27.01.11 22:27



Защо не съм привърженик на Facebook ли? Комплексен въпрос, но за мен са две главни линии.

Първо, Facebook е, на практика една огромна картотека, за каквато всяка авторитарна/тоталитарна държава в историята само може да мечтае. Видя се в случая с Wikileaks, колко е "независим" едрия американски бизнес... политически натиск под формата на шушу-мушу и те веднага влязоха в линия. Според мен е само въпрос на време данни от Facebook да бъдат повсевместно използвани от репресивния апарат за сигурност. За какво, едва ли някой днес може точно да предскаже... Но, както гласи писаното от Niemoller,

First they came for the communists, and I didn't speak out because I wasn't a communist.

Then they came for the trade unionists, and I didn't speak out because I wasn't a trade unionist

Then they came for the Jews, and I didn't speak out because I wasn't a Jew

Then they came for me and there was no one left to speak out for me.

Днес са "терористите", но самото понятие е доста разтегливо и взе да се използва все по-широко, вкл. и към изобщо политически несъгласните със САЩ и съюзниците им; във Великобритания например, съвсем легитимно несъгласие и мирни протести са дъмгосани с термина "domestic extremism" и участващите в подобно дисидентство са често наблюдавани, преследвани и сплашвани от полицията. Това е днес. Ами утре...?

Звучи ти малко параноидно? Хехе... и на мен някой да ми бе казал в 1990, че САЩ и съюзниците им ще практикуват отвличания, изтезания, ще създадат система от секретни затвори, ще спретнат концлагер в Куба, и всичко това за лица, които само подозират, но не могат да уличат в нищо в открит съдебен процес! И аз щях да кажа, че това е налудничево. Оказа се, че не е.


Второто, е колкото лични наблюдения, толкова и опасения на по-умни от мен. Не само, че комуникацията в социалните мрежи е адски повърхностна, ами и хората, които ги обитават -- твърди се и аз съм склонен да го приема за вярно -- са с характеров дефект/-ти. Виртуалните "приятелства" например бързо избуяват, но рядко се трансформират в реални (и причина е не просто географската дистанция). Доста още може да се говори за психопатологията на хората онлайн.

Редактирано от La_Bete на 27.01.11 22:31.



Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор Tetin_77 ()
Публикувано28.01.11 12:20



Аз съм съгласен с всичко, което каза. Но нека малко продължа! Тъй като човек винаги трябва да се поставя на мястото на хората, които неодобрява, да вземем например хората във власта. Те са наясно, че ако малко отпуснат юздите, под влияние на външни провокатори, много бързо ще се сбогуват с постовете си. Което пък и едва ли ще донесе нещо по-добро за "народа". Само ще се сменят грабителите. Например в Иран се организират масови протести отвреме навреме, обикновените хора, които участват в тях са наистина с открити демократични намерения, но тези протести до голяма степен се организират и от американски агенти и т.н. Аз не съм нито за Иран, нито за щатите, по-скоро съм против всякакъв авторитет, но мисълта ми е, че когато се намесят власт и пари, съзнанието на човек преминава на някакво друго, параноично ниво. И обикновено съвсем основателно.
Но като че ли по-добре да спра с коментарите в този клуб, поне доколкото знам нямам обратни наклонности, а и от една пусната тема май не се става гей? Но трябва да бъдем внимателни





Тема Re: Повестнови [re: Tetin_77]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.01.11 13:44



В отговор на:

Тъй като човек винаги трябва да се поставя на мястото на хората, които неодобрява



Е, не, извинявай! Така ще трябва да се превърна не в стоглава хидра, а в октопод със стотина хиляди пипала, за да постигна този ефект...




Тема Re: Повестнови [re: Tetin_77]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано28.01.11 14:06



".... но мисълта ми е, че когато се намесят власт и пари..."

Намесят ли се пари (което при капитализма върви ръка за ръка с власт) хората се превръщат в чудовища...


"....от една пусната тема май не се става гей?"

Хахаха... досега не се е случвало, но все пак внимавай: все някой някога трябва да е първи...





Тема Re: Повестнови [re: Tetin_77]  
Автор La_Bete (минаващ)
Публикувано28.01.11 22:20





Не ми е май писано да прочета писанието ти: има някакъв проблем със сървъра на hit.bg и адресът на се лоуд-ва



Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор Tetin_77 ()
Публикувано29.01.11 11:03



Ami v kraq na kraishtata zdrave da ima, ostanaloto e pylnej





Тема Re: Повестнови [re: Tetin_77]  
Автор DAEMON (Nightmare)
Публикувано29.01.11 16:47



Дам... и да не попаднеш на някой като твоя герой.



Тема Re: Повестнови [re: La_Bete]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано29.01.11 17:56



Доста още може да се говори за психопатологията на хората онлайн.

Ние също сме онлайн, нали? Не мисля, че е правилно с такъв замах да се обобщава за патологията на потребителите. Само да помислим колко потребители има да кажем фейсбук. Те всичките ли имат такива психопатологични изменения?



Тема Re: Повестнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.01.11 18:18



Уви, най-определено имат... Твърдя го от преки лични наблюдения.
Програми от типа на Фейсбук, заедно с Фармвил и подобни програми, са много силно "зарибяващи", особено по отношение на по-първосигнални хора с по-податлива на влияния психика. А те никак не са малко, уви.
Впрочем, същото важи и по отношение на чалгата...




Тема Re: Повестнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано29.01.11 21:21



Kакто се казва на английски, множественото число на анекдот не е данни. М/у впрочем и самото наричане на фейсбук програма, показва и непознаването и. Тя е толкова програма, колкото и форума тук, колкото и блога ти.

But whatever! Добре е да има кой да ми диагностицира психопатологичните проблеми по интернет. Спестявам си пари.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.