Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 20.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема seme ukeнови  
Автор милeйди (Hirako Shinji)
Публикувано24.11.09 17:43



Я тука експертите да се изкажат,че живо ме интересува тоз въпрос.

В една мъжка двойка, винаги ли единия е seme , другия е uke или е според зависи?

П.П. Много красиви yaoi серии имало бе

Чак да се ненадяваш на тея японци.



Тема Re: seme ukeнови [re: милeйди]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (cubalicious)
Публикувано24.11.09 23:35



Силно се съмнявам някой друг освен мен да знае за какво говориш.



Според зависи е. Семе и уке са силно стереотипни и идеализирани прототипи, тоест изопачени или по-точно целенасочено ярки образи.

П.П: Много се проточи тоя филър арк със занпактоу-тата.



Тема Re: seme ukeнови [re: милeйди]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти ()
Публикувано25.11.09 01:37



За какво семе става въпрос





Тема Re: seme ukeнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (cubalicious)
Публикувано25.11.09 17:54



Семе и уке са вариациите на "активен" и "пасивен" в Япония и по-конкретно в яои мангата и аниметата.



Тема Re: seme uke [re: милeйди]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано27.11.09 03:20



и двамата бълват seme



Тема Re: seme uke [re: милeйди]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано27.11.09 03:25



Сега прочетох обяснението. Ами според зависи е, но в някои случаи определено има предпочитания... Т.е. може в 80% от случаите да игрят едни и същи роли, но от време на време да ги разменят. Поне моят опит е такъв. :)

От друга страна, ако един е активен с един партньор не означава, че няма да е пасивен с друг и обратното.



Тема Re: seme uke [re: Guardian_Hearts]  
Автор милeйди (Hirako Shinji)
Публикувано28.11.09 19:05



Що бе?

Нали сте ентелегенция ужким



П.П. За кое аниме говориш? Блича ли? То тая арка е една от най-интересните дотук от филърите ама наистина се уляха с продължителността, а и мангата пъпли със скоростта на реактивен охлюв Ама па кви пичове има в тва аниме не е истина ...

Гледай Darker than Black. Доста е прилично.

Относно семето и юкето не съм се замисляла,че с един партнер така, а с друг онака(както споменава Джей Тито)....но ако си с един парт. така изначално си си така и занапред

...too fly for a white guy !/b]

Редактирано от милeйди на 28.11.09 19:07.



Тема Re: seme uke [re: милeйди]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (cubalicious)
Публикувано28.11.09 20:02



Извън темата - гледах го, сега гледам продължението.

Има много малкоанимета, които не съм или не гледам. А филъра на белината почна интересно, но стана прекалено мудно последните няколко епизода.

По темата - рано или късно повечето опитват от това, което не им е водещо поначало. Освен това нещата се променят - някои са семе години наред, после стават уке години наред, някои са и двете, някои ги сменят редовно, някои са едното с едни, и другото с други. Относително е, няма точен отговор.



Тема Re: seme uke [re: Guardian_Hearts]  
Автор милeйди (Hirako Shinji)
Публикувано29.11.09 01:44



Еййй....гледал си Дарка начи. Не можа да ми влезе в употреба хубавата препоръка.

Я кажи според теб що yaoi се гледа от мумиченца главно?

винаги съм се чудила. Аз досега не съм гледала гейско аниме, но пък четох една манга - You're my loveprize in the viewfinder , която ми допадна и даже си я следя.

Та там има неколко персонажа - ултиматния активен,дет не мога да си представя да бъде опънат от някой....женствения,сладурест по-нисък и хилав пасивен...и един мелезовиден: зависимост с кой от горните двама го сдвоиш може да е или акт. или пасивен.

Прави ми вчепетление, че много наблягат на секс сцените - много повече от на стори лайна и тва е единственото от кует се дразняБи ми харесало да следя емоционалната връзка повече в детайли.

П.П. Гледай Shigurui тогаз

И друго: в дупето болииии Добре, че не съм гей

...pretty fly for a white guy !

Редактирано от милeйди на 29.11.09 01:45.



Тема Re: seme uke [re: jaytee]  
Автор милeйди (Hirako Shinji)
Публикувано29.11.09 01:46



tenks






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.