Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 13.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОК, само на мен линови [re: TlALlA]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано21.11.09 17:47



Kakwa e wryzkata? To i az sym ateist, no mnogo obicham poeziqta.



Тема Re: ОК, само на мен линови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (cubalicious)
Публикувано21.11.09 18:01



Хайку.



Не разбирам, не понасям и не толерирам поезия. Профили в нетас цитирана поезия ме плашат.

Виж, хайкутата ги харесвам, защото съм чел Записки подвъзглавката. Единствената друга поезия, която хареах бяха сонетите на Шекспир, даже бях научил няколко наизуст.

Като цяло винаги съмнамирал това с поезията за напън да изглежда човекапо-интелектуален, сериозен и възвишен. Блякх.



Тема Re: ОК, само на мен линови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано21.11.09 18:12



Като цяло винаги съмнамирал това с поезията за напън да изглежда човекапо-интелектуален, сериозен и възвишен. Блякх.

Хъм, странно, майка ми също вярва в нещо подобно. Само трябва да заместиш думата "поезия" с думата "хомосексуалност". Тя смята гейлъка за вид интелектуалничене. Не веднъж ми е казвала, че аз всъщност не харесвам жени, а само се правя на интересна. ;)
Както и да е, смятам опитите ни да дешифрираме един човк, да го вкараме в някаква схема, както и самото допускане, че можем да знаем какво точно мотивира един човек, за лееееко самонадеяно.





Тема Re: ОК, само на мен линови [re: Guardian_Hearts]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано21.11.09 18:14



"Като цяло винаги съмнамирал това с поезията за напън да изглежда човекапо-интелектуален..."
Блях! Това са преразсъдаци!
Снобизмът може да се прояви по много начини, вкл. и с поезия, но... съвсем невсеки поет е сноб, всъщност за да бъде поет, човек трябва да не снобее.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: ОК, само на мен линови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор amarilis (минаващ)
Публикувано21.11.09 18:39



Любимото ми на Вапцаров



Поздрав за всички!

b] ВЯРА

Ето - аз дишам,
работя,
живея
и стихове пиша
(тъй както умея).
С живота под вежди
се гледаме строго
и боря се с него,
доколкото мога.

С живота сме в разпра,
но ти не разбирай,
че мразя живота.
Напротив, напротив! -
Дори да умирам,
живота със грубите
лапи челични
аз пак ще обичам!
Аз пак ще обичам!

Да кажем, сега ми окачат
въжето
и питат:
"Как, искаш ли час да живееш?"
Веднага ще кресна:
"Свалете!
Свалете!
По-скоро свалете
въжето, злодеи!"

За него - Живота -
направил бих всичко. -
Летял бих
със пробна машина в небето,
бих влезнал във взривна
ракета, самичък,
бих търсил
в простора
далечна
планета.

Но все пак ще чувствам
приятния гъдел,
да гледам как
горе
небето синее.
Все пак ще чувствам
приятния гъдел,
че още живея,
че още ще бъда.
...

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: ОК, само на мен линови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано21.11.09 18:57



Your haiku sucks ass
like a Russian ho-ooker.
Pick up other fights


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: ОК, само на мен линови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти ()
Публикувано21.11.09 21:08



Напълно си права - поезията е усещане за риръм, но то е само малка част от музикално-ритмичното чувство и не би следвало да ги приравняваш. Освен това поезията е метаинформативна и има значение само за говорещия даден език, докато музиката е общочовешка (е, с малки изключения - азиатската пентатоника и пр. разноидности, които са трудни за преглъщане от европейците). Но не за това ми беше идеята - не отричам, че ми се е случвало да чета и да се вдъхновявам от мерената реч, но имам усещането, че много народ си е повярвал, че я може. И се получава чалга, която ми е смешна. Иначе не виждам нищо странно в мацките, пишещи любовна лирика, но има голяма вероятност да избухна в смях, ако някоя ми даде да чета подобни неща. Подчертавам - любовна лирика от типа - о любими, защо изневери ми


А хайкуту ми е адски забавно, спомням си какви бъзици ставаха в гимназията с него Но си права - това е японско изкуство и според мен то губи стойността си, попадайки в друга цивилизация, използвано на друг език. По същия начин не разбирам и китайската опера и не мога да проумея как киснат по няколко часа и гледат кукли и хора в маски, които вият и нямат нищо общо с европейската представа за опера.

Иначе - сигурно ще се изненадаш - но адски много ми допада да чета либрети на Хенделови опери Чета и либрети на италиански, немски и френски (с английски преввод), защото възприемам текста като неделима част от музиката и по тази причина ми е интересен като ритмика и смисъл.



Тема Re: ОК, само на мен линови [re: mizrahi!]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти ()
Публикувано21.11.09 21:12



забавна случка



точно за такива типажи говорех, мерси че ме подкрепи с пример



Тема Re: ОК, само на мен линови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти ()
Публикувано21.11.09 21:14



И на мен тия с цитатите в профилите ми изглеждат много вагинализирани. Сори за израза, ама не моъ просто. Не отива на мъже, както не им отива лак, розови шалчета и грим.





Тема Re: ОК, само на мен линови [re: linjack]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти ()
Публикувано21.11.09 21:19



Suckin' ass ще го приема за комплимент






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.