Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано20.09.09 13:17



Потъна нейде в морските дълбини и се не видя. :((( Сигурно е иззела функцията на сирените и вместо да пее на моряците / морячките, ги оплита в звездните си лъчи и ги заселва на морското дъно.
Не че нямам с кого да си сборувам за Харулка. Оказа се, че Фейсбука гъмжи от влюбена в нея младеж. Ама първо, че общуването на византийски ми е гораздо трудно и се случва за сметка на сериозната мутилация на византийския. И второ, младежта, бидейки младеж, влага доза фанатизъм в любовта си и посмееш ли да речеш, че Харула е изпяла фалшиво някой тон или пък се е сдобила с някоя нова бръчка или някой допълнителен килограм, рискуваш ако не да бъдеш разпнат, то поне да нараниш някое нежно девиче сърце. Тъй че сборуването с младежта на тема Харулка трябва да се случва деликатно и предпазливо. Друго си е да си хортувам със Сийка.
"Девиче сърце" рекох преди малко и не случайно. Покрай фейсбукуването ми с харулската фен общност забелязах един феномен, който прави темата подходяща за клуб като този. А именно, че около 90% от влюбените в Харула са създания от нежния пол в подрастваща възраст. Тук-таме се наблюдава и по някой юноша, но той бледно се губи в избуяващата плът на девичата тълпа. И като говоря за влюбена фенска маса съм далеч от всякаква метафоричност. Отношението на огромната част от тези девойки към Харула далеч надскача възхищението от твореца и любовта към любима певица. Девойките, не знам в каква степен го съзнават, се вълнуват от нея в чисто физически план. Като се започне от темите, които се отнасят до дрехите / обувките / грима / прическите й / изобщо изглеждането й (случва се под такива теми да има 50 и повече коментара, в които най-често срещаните думи са хубавица, сладка, кукла, красива и т.н.), като се мине през коментарите под снимките, на които някой я докосва / прегръща (там въображението на девойките се движи като БМВ на мутра; спомням си колко въздишки и нежна завист отнесе едно детенце, което Харула беше гушнала на сцената; всички искаха да са на негово място), та като се стигне до разказа на една от най-фанатизираните за това как след концерт успяла да се докопа до бекстейджа и Харула, минавайки покрай нея я побутнала, за да си направи път, при което въпросната Докосната се разридала от вълнение. Та като чета за трепетите на девойките, ми идва някак спонтанно да се запитам "А колко секс има във всичко това?!" Съзнават ли, че я желаят? И желаят ли я наистина или аз ги гледам от кулата на собствените си желания и виждам ерос там, където има само чиста платонична любов? Биха ли си легнали с нея ако се случеше чудото тя да ги поиска или подобна мисъл би ги ужасила? Умирам си от любопитство, но никога не бих задала всички тези въпроси на някоя от девойките. Добре ми е известно, че всички те след някоя друга година ще се влюбят в някой представИтел на противниковия пол, ще си създадат семейства, ще народят деца и Харула ще се се превърне в донякъде носталгична, донякъде снизходителна усмивка към лудите млади години. И най-вероятно моите въпроси дори няма да припарят до главите им, твърде объркващи и обезпокояващи са, за да ги допусне човек. Или може би тези момичета нямат никакво основание за подобни въпроси? И само аз проектирам върху тях вълненията си на закоравяла бисексуалистка? ;)

Редактирано от Фьoн на 20.09.09 13:24.



Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: Фьoн]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано22.09.09 09:41



Не мога да спя и чета...
Опасявам се, скъпа Фьонке, че женската психика ще си остане непонятна за мен, въпреки че съм склонен да мисля, че се справям по-добре с нея отколкото "обикновения" хетеросексуален мъж:)
Има такъв стериотип за женската сексуалност като по-"течлива" от тази на мъжете... Чудно ми е дали въпросите ти не са свързани точно с този момент - по-склонни ли са жените към хомо- и би-увлечения?


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: linjack]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано22.09.09 18:15



Не толкова около женската бисексуалност ми се въртят въпросите, колкото около бисексуалността изобщо като психологическо повече отколкото биологическо явление. Далеч съм от мисълта, че ми е ясно какво у Харула привлича тези момичета. Може, примерно, да я виждат като майка. Но ако съм права, че във влечението им към нея има и ерос, значи човешката сексуалност наистина е повече психологически, отколкото биологически обусловена. Предполагам, че те се оставят на чувствата си към нея, защото ги етикетират като "фенски" и в този смисъл не ги намират за смущаващи. Но ако заподозрат в тях влюбване, предполагам, че тутакси биха се отдръпнали заради всички представи, които обществото вече им е създало. И ако съм права в предположенита си, излиза, че без въпросните представи, картината на сексуалните влечения в едно общество ще е доста различна и едва ли ще говорим за толкова ясно разграничение между "традиционна" и "нетрадиционна" сексуалност.



Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: Фьoн]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.09.09 20:40



Ами тя, "Харулка" (честно казано, бих предпочел "Харула", струва ми се, че повече подхожда на това величие и могъщ глас...), си е "дете на нашите години", и бръчица ще има, и килограмче в повече...
Господ здраве да й дава, за да носи радост още много, много години!
От този невероятен, впечатляващ, фантастичен супералтов глас просто няма начин да не изтръпне и се възвиси всяко хомо-, би- или хетеросексуално сърце...
Но най-голямата похвала за една близо 60-годишна певица и разкошна жена е огромната младежка любов, била тя девича или младежка...
Ами, с този свръхалтов величествено мъркащ глас, направо няма начин да не предизвика трепети до подмокряне и у най-тийнейджърската женска част.
А за цвят, естествено, че ще има и от мъжката тийн-група,макар че почти 100% съм сигурен, че това пак ще са "наши момчета"...
Честно казано, нямаше нужда да се питаш ...ми идва някак спонтанно да се запитам "А колко секс има във всичко това?!" - бъди абсолютно сигурна - много, много, много!
Макар, че на тази възраст трудно може да се сложи разделителна линия между огромното възхищение и сексуалното привличане. На тази възраст твърде често се припокриват.
...За късмет на някои хомо- или бисексуални същества от женски пол...
Сега се сетих... Знаеш ли какъв дует могат да заформят с нашия финансов министър Симеон Дянков...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Редактирано от Sapiens на 22.09.09 21:06.



Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: Sapiens]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано22.09.09 23:38



Хе хе, "Харулка" просто щото се разтичам от лигня колчем си помисля за нея. ;)
Защо мислиш, че момчетата ще са "наши"?
Един от последните готини девичи коментари, които прочетох под снимка, на която Харула е с червен лак и е хванала микрофона така, че кутрето й е на преден план, гласеше "Ах, това червено нокътче ме подлудява." :)))))



Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: Фьoн]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.09.09 16:47



Не се ли досещаш?
С този супералтов глас, няма млад (или по-стар...) гей или би, което да не получи свиване под лъжичката...
Но ти тези неща не ги разбираш, по простата причина, че никога не си била "млад (или по-стар) гей или би", isn't it?

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: Sapiens]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано26.09.09 17:44



Мда, има го тоя момент с алтовите певици... :)))



Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: jaytee]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.09.09 18:08



Сигурен бях...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти ()
Публикувано26.09.09 21:57



Сапи, и аз съм мислил по въпроса и не мога да си отговоря. Защо толкова много обожавам мецо-сопраните, а сопраните не ги забелязвам? Просто нещо ми липсва в техния глас и не могат да ме пренасят в съвършения свят на нотите така, както мецото. Сравни първото с второто видео

Има ли нещо общо с ориентацията?
Мецото (тази специално) е гласът, който е стигал възможно най-близо до сърцето ми. Така де, може да ме просълзи На филми и разни истории не плача, но на музика...





ето още нещо от нея





и специално за Фьон, малко по-нюейдж









Тема Re: Пък Сийка съвсем изчезна :((((нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.09.09 23:54



Има. Връзка.
Най-напред да ти благодаря за невероятното удоволствие и тръпка (онова свиване под лъжичката...), което ми достави с тези изпълнения.
Рядко се просълзявам на вокални изпълнения, но понякога това си е направо катарзис. Много дълбоко съм убеден, че нещата са на извънсетивно ниво - една певица с невероятен природен глас, но тъпа като личност, в никакъв случай не би могла да ме трогне...
И обратното, ако с даден глас имаш не само слухов, а по-скоро интелектуален, извънсензорен контакт, то тази певица може да те накара да летиш в междузвездното пространство...
Единствено, което може да бъде по-силно като преживяване е изпълнение на кастрат.
Непривичното съчетание на мъжко-юношески и алтов женски глас води направо в небесата на възприятието.
Но Харулка е повече от мецосопран, най-определено.
А, като се изплъзна от лапите на многословието, което ми е присъщо, бих ти отговорил много кратко:
Приятелче, всичко е в обертоновете...



"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.