Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 19.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема сайтове за запознанства?нови  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано16.10.09 16:57



Здравейте,

не се бях вясвал тук отдавна и реших да го сторя, тъй като имам нужда от вашето безпристрастно мнение.

Интересувам се какво мислите за българските гей страници за запознанства (подчертавам за страниците, не за собствениците им

). И въобще как си представяте перфектният гей сайт за запознанства?

Какво ви харесва и какво не ви харесва? Какво им липсва? (ако разбира се смятате, че нещо във функционалноста им куца). Какво мислите за снимките в профилите - има ли нужда от голи снимки, смятате че ли е задължително пък трябва да показваме и лицата си? Какво мислите за сигурността и за фалшивите, дублиращите се профили, или онези с чужди/фалшиви снимки?

Всъшност вие предимно за търсене на секс или за търсене на запознаства с хора с подобни интереси, посещавате страниците за запознанства?

Мислите ли, че ще е удобно да се създадат опростени версии, които да можете да разглеждате и чатите през мобилния телефон?

Обещавам всеки коментар да бъде взет под внимание!

Поздрави,
Христо

Редактирано от [bbourgas] на 16.10.09 17:04.



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: [bbourgas]]  
Автор _RedBull_ (минаващ)
Публикувано16.10.09 19:16



Много чатя в такива сайтове и засега ми харесва само един, който не е гей сайт, но е много дискретен, дори и скучен на пръв поглед.

Гепито ( част от него също е гей сайт) е толкова сложен и пространствен, че вече не го ползвам. Има безсмислени екстри, които губят доста време, а постоянните обновявания дразнят и всяко едно такова прави сайта дискомфортен за работа. Форумите, чатовете и личните стаи са много безсмислени поне за мен.

Иначе в нито един сайт няма сигурност, анонимност или пък система, която да разпознава фалшиви снимки или дублиращи се профили.

Гепито е сайта в който няма абсолютна никаква анонимност въпреки, че претендира за такава. Непрестанно се пълни с нови и нови админи, които си правят интриги и каквото им скимне.

Елмаз е сайта с дублиращите се профили. Много момчета имат по два профила. Единия гейски без снимка, а другия "хетерски" (разбирайте, че търсят жена) със снимки. А още повече има с по 5 фалшиви профила и фалшиви снимки, което ме отблъсна тотално.

Наблюдението ми, че именно търсенето на секс е основното в такива сайтове.

Ако има хора с някакви интереси в науката или изкуството си има форуми и сайтове за това и не разбирам защо в един гей сайт за запознанства трябва да има общи интереси? В повечето случаи това вреди на скририте гейове, които не искат да се разкриват и афишират сред хората в любимата си област.

Неразумно е да се показват лица в такъв сайт, защото все още обществото е консервативно и етикетите "педераст" и "гей" са на мода.

Голите снимки особено привличат и ми харесват, но българското законодателство прави всичко възможно да бъдат премахнати.

Перфектен гей сайт не може да има, просто защото хората не са искрени.

Дразня се от некоректно попълнени профили, хора които си губят времето там и тези които се представят не за това, което са всъщност.

Така доста често си пиша с профили от определен град, който са посочили, а всъщност живеят съвсем другаде.... а има опции да се напише точното място.

Дразня се, когато феминизирани и пасивни се представят за бисексуални и мъжки момчета, но за това оправия няма :)

Дразня се и когато след много писане, накрая ми кажат, че стрували 50 лева или 100 лева, което ме изумява и според мен такива хора нямат място в тези сайтове. Или за тях може да има платена секция с телефон и работно време, но ме съмнява да работят сериозно това, а просто искат да изкопчат от който могат някой лев :)

Колегите тук могат да ме допълнят и поправят, ако се сетя нещо друго ще драсна ;)

Поздрави Ице






Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: _RedBull_]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано16.10.09 20:14



Ще бъда кратък, зaщото пиcaнeто от мобилeн тeлeфон нe e много приятно.
C eдин приятeл ce шeгyвaхмe, чe в б-cкитe гeй cтрaници пeниcитe ca вcякa вторa cнимкa, зa cмeткa нa лицaтa. Докaто в чyждитe caйтовe e обрaтното - първо лицeто, поcлe кaрaнтиитe. :)
Блaгодaря ти зa изчeрпaтeлния комeнтaр!



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: [bbourgas]]  
Автор _RedBull_ (минаващ)
Публикувано16.10.09 20:42



Прав си Ице за писането от мобилен телефон.

В чужди сайтове не съм се ровил, защото не се справям с езика а и не пътувам.

Не сте се шегували с приятеля си, а просто това е истината за снимките в бг и чуждите сайтове.



Сайтове има, но манталитет няма :)

Дано други пичове пишат, ще ми е интересно да споделят и техни наблюдения. Че колкото повече различни мнения, толкова повече истина :)

Пък дано ни изненадаш с такъв сайт!

Твоя е доста добър!



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: _RedBull_]  
Автор davide ()
Публикувано17.10.09 03:49



"...Ако има хора с някакви интереси в науката или изкуството си има форуми и сайтове за това и не разбирам защо в един гей сайт за запознанства трябва да има общи интереси?..." - Готино е да намериш хора, с които хем да можете свободно да си говорите на гей тематика, хем да спортувате, да се разхождате, да гледате филми и т.н. заедно (т.е. да имате общи интереси).

Не ме търси... Не ме търси...


Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: [bbourgas]]  
Автор davide ()
Публикувано17.10.09 05:10



Имал съм профили тук-там, но вече повече от година и половина не влизам в такива сайтове. Винаги съм търсил на първо място приятелството и успях да намеря малък брой хора, с които станахме приятели. Но се уморих безкрайно много. От пишкоманията. От злобата. От надменността. От неадекватността. От всичко. И най-вече от простотията. Тогава в един момент казах: край!

В този смисъл за мен най-дразнещото в тези сайтове не е нещо по дизайна или функционалността им, а простотията, бълвана от потребителите. И това едва ли ще може да се промени от какъвто и да е сайт. Все пак, като идеи за един по-добър сайт, бих дал следните:

1) сайтът трябва да се развива, а не като гей.бг да не мърда наникъде. Аз бих направил тема във форума на сайта, която да е специално за идеи, забележки и препоръки и бих я следил редовно и вземал под внимание.

2) сайтът трябва да има богата търсачка - да може да се търси не само по един-два критерия, а по много, без разбира се да са задължителни. Същата трябва и да е удобна за работа, примерно да предлага сортиране на резултатите по различните критерии и не на последно място да може да се указва каква информация от профилите да се показва в резултатите (които реално са извадка от профилите).

3) при разглеждането на профилите (ако не е през търсачката), също да може да се задават филтри и какво инфо да се показва за всеки профил, за да не се налага да ги отваряш и веднага да ги затваряш, виждайки нещо, което не отговаря на желанията ти или че ти не отговаряш на критериите, обявени в профила.

4) съобщенията да са удобни за гледане, да не се губят, да се пазят в системата (поне за последния месец). Емотиконки биха били голям плюс.

5) форумът да предлага различни изгледи на мненията, а не да трябва да ходиш да цъкаш всяко едно от тях. И тук емотиконки биха били голям плюс.

6) полетата в профилите да бъдат максимално полезни - примерно не върви да има поле "любима актриса", а да няма "пушач"...

7) нещо просто, но полезно - да се прегледат съществуващите сайтове за запознанства и от всеки да се вземе най-доброто като функционалност и удобство за работа.

Това се сещам сега на първо време. Могат да се напишат още много неща, но трудно биха били успешни. Винаги съм искал хората да попълват повече неща в профилите си, а не в тях да се четат само едно-две числа и няколко "да" или "не"-та, но съм убеден, че и правенето на някои полета задължителни няма да помогне кой знае колко. Така де, всички сме виждали например прословутото: "такааааа, значи поне 100 символа... ам ко да напиша тука... станаха ли 100 символа?". Със снимките - същата работа, демек "отбивам номера".

P.S. По всичко изглежда, че ще правиш/правите нов сайт за запознанства.



Не ме търси... Не ме търси...

Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: davide]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано17.10.09 11:30



Знаеш ли какво ме притеснява? Че фейсбук, който не е "такъв сайт" вече почна да става "такъв сайт". И почнаха да се получават съобщения как се казваш, откъде си, на колко си, при все, че в бука това е очевадна информация.

Мисля, че постепенно бука и в бг ще започнеда се използва за дейтинг. Имам познати в чужбина, които ми казват, че последните няколко гаджета си били намерили във фейсбук. Странно и непонятно, все още, за мен.

А за човек, който одавна не влиза в сайтовете, систематизира проблемите и препоръките много добре - все същите са си като тогава и сега.



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: davide]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано17.10.09 13:37



Интересни наблюдения.
Общо взето през моя 10 годишен опит в страниците за запознанства, досега не е имало случай, в който по една или друга причина, след сме си писали с някой и изрично сме уточнили, че не сме вътре, за да търсим секс, а запознанства с нови хора, след известно време разговора превключва иманно на секс тема. Което ме навежда на мисълта, че ако дълго време приказваш с някой онлайн и през този период не се случи да се видите на живо, разговорите се изчепрват и се започва с кой къде си го вкарва. По принцип си обяснявам горното с промискуитета на гей мъжете.

И ако трябва да категоризираме типажите, които посещават гей страниците за запознанства, то може да разделим на три групи:
1.такива, които си търсят секс (в момента, след 2 дни или по късно) - около 85%
2.такива, които търсят нови запознанства без цел секс - около 20%
3.посетители, които са вътре само за чат (не желаят да се виждат наживо или търсят онлайн секс, камери и прочее) - около 25 %
Сбора от процентите надвишава 100, защото интересите на групите се препокриват.

Поправете ме ако греша.

Редактирано от [bbourgas] на 17.10.09 13:38.



Тема нещо другонови [re: [bbourgas]]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано17.10.09 14:57



Друга ситуация.
Представете си, че вие сте собственик на гей сайт за запознанства, но искате да привлечете повече потребители.

Как си го представяте целиа процес? Мислите ли, че организирането на томбола с раздаване на награди добър е подход и ако да какви точно бихте раздали?(предполага се, че разполагате със сносен бюджет)



Тема Re: нещо друго [re: [bbourgas]]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано17.10.09 17:42



Преди да предприемиш рекламната кампания и/или томболи, е важно да решиш каква е общата концепция, която е само донякъде свързана със съдържанието:
1. Как смяташ да възвърнеш ивестициите:
-- платени функции,
-- реклами и платени фунцкии
2. Каква ти е таргет-групата:
-- гейове и бисексуални мъже
-- мъже, търсещи секс с мъже
-- гей/би-мъже и гей/би-жени - еднакъв интерфейс, но различни секции, например
3. Какви перспективи за развитие виждаш?
--интерфейс на българси, ...английски, сръбски, македонски след време...


Ако можеш да си отговориш на тези въпроси, вероятно и по-лесни би се справил с маркетинга на идеята. Както казва и Папата - реклама, реклама, реклама...

Томболата не е нужно да бъде с тостери и фритюрници, може да бъде билет за концерт на нечий концерт или театър, кино... Освен това, безплатен абонамент за платените функции за определен период от време.

И друг маркетингов трик - покажи екстрите без пари - гейромео например имат весели петъци - когато някои платените услуги са достъпни безплатно.


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от linjack на 17.10.09 17:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.