Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: нещо другонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано17.10.09 17:43



Хайде сега, и ти да спечелиш пералня, и ти ще се зарадваш.





Тема Re: нещо другонови [re: [bbourgas]]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано17.10.09 17:55



Томболата аз лично си я представям като няколко въпроса от световната(или местна -?!?!?!) гей култура. Наградите - тениски, дивидита, дивиди боксети, плакати, списания, книги, дискове и прочее, но гей ориентирани. Това в допълнение на казаното от линджак за билетите за концерти, театър, кино, безплатно ползване на "вип"/платените услуги и т.н..
Такава ежемесечна игра/томбола би била смислена. Отделно промоционална начална томбола, игра, парти, нещо по-интересно и необичайно.

А иначе - реклама, но смислена и с мярка. Луд фен съм на следната:



И без хетеро моля, имат си достатъчно сайтове мисля.



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: [bbourgas]]  
Автор Гpaф Лиcицин (rex)
Публикувано18.10.09 15:51



Здрасти,

Преди около 7-8 г. имах профил в гей.бг и влизах там, но от поне 6 г. не го правя вече и нямам съответно профил, така че нямам никаква идея как се е развил този сай. Не ми допадаше едно време и ми беше прекалено хард така да го кажа...
Влизам в елмаз.ком от години и съм свикнал - не казвам, че е добър или лош, а просто съм свикнал - аз съм традиционалист човек като цяло и като започна с нещо карам с години и изпадам в дискомфорт, когато интерфейсът на въпросното нещо или характерът му се променят... И не само по отношение на сайтовете за запознанства е така при мен. Аз 10 г. бях роб или крепостен или както искате го наречете на Мобилтел и въпреки съвсем ясно виждах, че нямам никаква изгода да стоя при тях и имам редовно проблеми със злоупотреба със сметки, с личните ми данни и т.н. докато се стигне до офисите им, където работят решително най-простите, аграрно-селски екземпляри, които могат да се намерят, та при тва положение подължих цели 10 г. да вися при тях и едва миналата година смених оператора, като това ми оказа психологически ефект. Мисля, че по същия начин бих се почувствал и, ако трябва да сменя сайта за запознанства, в който традиционно влизам... Не знам. В елмаза е хубаво, че имаш хистори на съобщенията и като отвориш екрана с последното съобщение можеш да намериш всички предишни и така чатът ми е пред очите... Освен това в елмаз нещата стават бавно и лично ми е удобно като си бачкам да отварям от дъжд на вятър страницата и да поддържам разговора с някой, ако има такъв, който ме интересува или аз него... Тва е в общи линии - Иначе Редбул в първия си пост го е обяснил най-обстоятелствено и точно това явление гей сайт за запознанства :-)

Що се отнася до Гепиме никога не съм влизал в този сайт и нямам желание - един приятел преди време здравата си изпати от среща, уредена именно там (е, не че в другите сайтове си застрахован, далеч не, но след тази случка с него имам нещо като психологическа бариера по отн. на Гепиме и така и не смятам да вляза там). И така общо взето... Малко разхвърляно се изказах, ама ще ме разбереш, надявам се, сори :-)
Успех! (Кой е твоят сайт, апропо?!)

Sic transit gloria mundi


Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Гpaф Лиcицин (rex)
Публикувано18.10.09 16:14



А пък фейсбук си остава терра инкогнита за мен, да ти кажа, уж просто било, лесно било, но просто не мога да се ориентирам там и напрактика не го използвам - само чат-пат получавам разни съобщения от близки или далечни хора, които са толкова неясно разположени за мен в тва пространство, че не ми създава мотаенето из него никакво усещане за удобство или за полезност... Някак нещата между мен и фейсбук не потръгнаха с други думи... Така че, лично аз не разбирам как тази социална мрежа се превърна в социален фактор едва ли не....

Sic transit gloria mundi


Тема Re: нещо другонови [re: [bbourgas]]  
Автор Гpaф Лиcицин (rex)
Публикувано18.10.09 16:25



Ако аз бях собственик на гей-сайт, бих сериозно се захванал да си сменя предмета на дейност или бизнеса, по-просто казано :-) Ама това аз - не е задължително хората да постъпват като мен.

Иначе по въпроса ще кажа, че давид го обясни добре по-горе някъде - успехът на сайта зависи в много малка степен от собствениците му, отколкото от посетителите му... Проблемът е, че "материялът" е кофти, както каза едно време Бат`Бой... Има много тежка комплексарщина, смазващ провинциализъм и безмилостна простотия... През тези сайтове, изживяващото дълбока екзистенциална криза гей-същество в България (а и не само гей - почти целия народ), избива болезнените си комплекси, дава израз на низостта си, на ужасяващата нищета на вътрешния си свят, на обидно ниската си култура и на огромния си страх и завист спрямо всички и всичко.

Sic transit gloria mundi


Тема Re: нещо другонови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Гpaф Лиcицин (rex)
Публикувано18.10.09 16:33



Бах мааааму, както се вика - къде я таз МЕСТНА гей-култура, бе? :-)))
Аз лично съм за по-общи неща, свързани с томболота, както ги описа добре линджак, свързани с арт-събития и, въобще, с нематериални неща...

Иначе за т. нар. "гей-култура" имам отделно мнение и то в никакъв случай не е много ласкаво. Но това си е мое мнение, де - не отричам правото на хората, ако желаят да си я промотират по начина, по който могат.

Sic transit gloria mundi


Тема Re: нещо другонови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Гpaф Лиcицин (rex)
Публикувано18.10.09 16:34



Ааааа, даааа!!! Тази реклама е изключително силна!!! Направо е за курсова работа на някой студент по маркетингова психология! :-)

Sic transit gloria mundi


Тема Re: нещо другонови [re: Гpaф Лиcицин]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано18.10.09 17:15



Местна трябваше да е в кавички и да се долавая силната ирония и подигравка която влагам казвайки го.





Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: Гpaф Лиcицин]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано18.10.09 19:10



Aз нямам caйт зa зaпознaнcтвa. Проcто ce интeрecyвaм кaкви ca нaглacитe в общecтвото и cи прaвя бeлeжки. :)



Тема Re: нещо друго [re: [bbourgas]]  
Автор davide ()
Публикувано18.10.09 22:10



На първо място бих направил сайта красив, удобен за работа и функционален, както препоръчах в предишния си пост.

След това, както каза Папата и мисля всички сме съгласни, бих му направил мащабна реклама, но не супер крещяща ("Елате! Елате! Най-новият и невероятен сайт за запознанства е тук!!! Невиждан, нечуван... бла-бла"), а по-сдържана. Освен това не бих я направил като например на "новото" радио "Витоша": "само по новото радио Витоша; музиката, която те кара да се раздвижиш единствено по новото радио Витоша; 15 часа без реклами по новото радио Витоша" и това за 2 минути върви 100 пъти. Кошмар.

Така че според мен рекламата би имала за цел само да популяризира сайта. Оттам нататък неговият интерфейс, удобство за работа и функционалност, с които започнах и които вече биха били направени, са нещата, които биха могли да го популяризират още, да задържат потребителите и привличат нови и нови. Да не забравяме, че когато едно нещо е хубаво, то бързо се разнася от потребител на потребител.

Нямам нищо против хетеросексуалните, но твърдо застъпвам мнението, че един гей сайт е по-добре да бъде само за гей (и би), а не и за хетеро. Така е по-ясно кой какъв е и няма шест-пет (най-много шест-девет да има).



За томболите и наградите - аз лично не съм привърженик и поне в началото не бих пуснал такива. Казвам "в началото", защото ако сайтът потръгне, на един по-късен етап, когато е достатъчно развит, бих се навил да пусна пробно такива игри и томболи, за да видя как ще се възприемат - ако са достатъчно печеливши, без да дразнят и да има отлив, бих ги оставил. Но в никакъв случай те не биха били на първо място - на първо място си остават запознанствата.

Не ме търси... Не ме търси...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.