Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: нещо другонови [re: Гpaф Лиcицин]  
Автор davide ()
Публикувано18.10.09 22:19



Ама защо почти всички, още от едно време, ми казват "давид"??? Четете го малко по-италиано, пер фаворе!

- д`авиде, с ударение на 'а' и с 'е' накрая.

P.S. Нямам нищо общо с Италия и не говоря италиано...

Не ме търси... Не ме търси...

Тема Re: нещо другонови [re: davide]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.10.09 15:38



Рекламите на/за/в гей сайт, особено ако има голи снимки, са нещо сложно.
Нито една "мейнстрийм" медия няма да сложи банер, който води към сайт с пишки. И обратно - нито един уважаващ себе си рекламодател няма да рекламира в такъв сайт. Което беше и причината преди няколко години гей.бг да махне голите снимки.
Единствените приходи на които такъв сайт може да разчита са т.нар. вип права и евентуално реклами от секс шопове и магзини за бельо.
Преди да продам момчето.ком пролетта от него имаше по окоо 100 - 120 лева месечно приходи. Тези пари могат да покрият основните разходи за поддръжка на сайта, но не и разходи за разработка на нови функции, а за реклама по други сайтове изобщо не може да става дума.
В зависимост от това какви платени услуги предложи, гей.бг например ще може да стигне до 500 - 600 лева на месец от смс-и, и да речем общо хиляда - 1200 лева на месец приходи. Които също няма да са достатъчни за реклами по други сайтове.

Томболите могат да има смисъл в два аспекта:
1. Да привличат нови потребители - тогава ще трябва да се разиграва между всички, регистрирали се в даден период. Това ще стимулира повече хора да се регистрират, но ако наградите са готини ще доведе до много дублиращи се профили.
2. Да засилят "потребителската лоялност" - тогава е логично да се дават награди за най-голяма активност в сайта. Това обаче може да доведе до много фалшива активност - бесмислени постинги, досадни лични съобщения, масово "сприятеляване" и т.н.
Така че томболите са нож с две остриета и трябва доста да се внимава с тях.

Според мен основните неща, на които трябва да заложи един такъв сайт са удобство и съдържание. Номерът е да се предостави на посетителите разнообразно и често обновявано съдържание, което да им е интересно, при това без да се харчат пари за това.

---



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: davide]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано20.10.09 04:31



здрасти,
това, от което се оплакваш не е български патентован б-ски феномен. има го и в международните страници за запознанства.

препрочитайки твоите и тези на останалите постинзи се убеждавам, че подобен сайт трябва да бъде лек изчистен и лесен за употреба и своевременно даващ възможност на потребителите да избират дали търсят нещо за вечерта или нещо за сърцето





Тема Re: нещо другонови [re: linjack]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано20.10.09 04:46



инвестициите и усилията не са толкова важни в случая. може да звучи налудничево, но ако се захвана с подобно нещо, то ще е за собствено удоволствие и за удоволствието на посестримите, а за приходите от рекламата ми пука дотолкова, доколкото могат покриват разходите част или изцяло месечните разходи за поддръжката на сайта.



намирам за много отсроумна идеята страницата да се преведе на няколко езика -румънски, сръбски, македонски, гръцки и турски, защото и в съседните нам държави ЛГБТъ движенията също са оле-мале...

и ако трябва да взаимстваме идеи от гейромео (например тяхната фондация или пък доброволците за взаимопомощ по различни въпроси), мисля че обвързването на страница за запознанства с обществено полезни инициативи би било изключително полезно!



Тема Re: нещо другонови [re: Guardian_Hearts]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано20.10.09 04:53



относно томболите и наградите мисля, че може да бъде един галантен метод да се накара мислещите с долните си глави да започнат да мислят и с горните си глави, като първо трябва да направят нещо за дадена кауза, например.

относно наградите ми е доста неясен въпроса с получаването им, ако говорим за материални неща. мнозина ги е страх да покажат лицето си, а какво остава да им поискам адреса? затова най-добрия вариант е да се подаряват ваучери за услуги или за консумация в заведения, или за покупка от онлайн магазини и прочее неща, които нямат нужда от физическа доставка..



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: [bbourgas]]  
Автор _RedBull_ (минаващ)
Публикувано20.10.09 11:47



Общо взето по темата само се допълвахме...няма кой знае какви различия...

Аз лично си представям рекламата на един такъв сайт със флайъри или постери в посещаваните заведения. В зависимост от бюджета ще е добре рекламата да се прави и по разните му там конкурси за 2-ри февруари или други подобни пак в същите заведения, в зависимост от бюджета може да даде определена награда на сайта :)

Рекламата във вестници, радио или телевизия ми се струва все още твърде агресивна за консервативното ни общество и се страхувам да не изиграе лоша шега с обратен ефект. Но може и да греша



Двуомя се дали хетерото имат място или не или да е само гей и би сайт или просто да е разделен на секции, всеки да си пуска обявата в неговата си секция за по лесно търсене, като да се избира възможност човек да може да вижда и другите секции в случай, че някой хетеро му скимне да пробва с някой гей примерно...А тези случаи не са изключение.



Категорично пторив съм един такъв сайт да се ползва от проституиращи лица. Такива трябва да имат забрана за профили в случай, че се пробват или да си платят рекламно каре с услугите, които предлагат. Но това май вече го казах :)

Не знам до колко наградите ще повлияват за посещаемостта на сайта, но може да се пробва. Дори и да са едни презервативи пак е някаква зарибявка. Добре е сайта да се включва в някакви промоционални игри на големи фирми с което да печелят както потребителите, така и сайта.

Твърде против съм с постоянно изкачащите банери в полето за писане или при всяко отваряне на страницата. Това ми се струва дразнещо.
По възможност модератора да е един в краен случай двама. Сериозни и несменяеми хора и в никакъв случай да не са случайни :)

Стегнат и подреден сайт за мен е за предпочитане, отколкоото разни безсмислени разточителства.

Даже от няколко дни си мисля, че е хубаво да се измисли някакъв начин за регистрация, което да гарантира сериозността на посетителите и тяхната лоялност и в същото време да не е в противоречие със закона за защита на личните данни. Над това мисля, че е важно да се поработи за да няма дублиращи се профили, хейтърии др. подобни.



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: _RedBull_]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано20.10.09 16:11



Реклами по радио, телевизии и вестници звучи почти нереално. За да се осъществи подобно нещо е нужен бая бюджет, като възръщаемостта остав апод въпрос. Аз лично предпочитам да инвестирам парите вместо в реклама в бъдещето на въпросният сайт, като вярвам, че след време ще ми се отблагодари с любовта на посетителите си.



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: [bbourgas]]  
Автор davide ()
Публикувано20.10.09 20:54



То и няма нужда от реклами по радиа, телевизии и вестници, защото не само, че е адски скъпо, но и не върви по тези медии да се рекламира точно сайт за запознанства. Според мен малко реклама (примерно в порталите) ще е нужна само в началото, колкото да бъде популяризиран сайтът, после ще се разнесе бързо от уста на уста.

Не ме търси... Не ме търси...



Тема Re: сайтове за запознанства?нови [re: [bbourgas]]  
Автор davide ()
Публикувано20.10.09 21:06



Не съм казвал, че "онова, от което се оплаквам" е български феномен. Сигурен съм, че го има навсякъде, но това не го прави по-малко неприятно.

Що се отнася до типа на сайта - и той е въпрос на избор на създателя. Нищо не ти пречи да направиш сайт от типа "за всекиго по нещо", както нищо не ти пречи да направиш и сайт от типа "секс - възможно най-лесно, бързо и без компликации"...



Не ме търси... Не ме търси...



Тема Re: сайтове за запознанства? [re: davide]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано20.10.09 22:35



"секс - възможно най-лесно, бързо и без компликации" е градска легенда.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.