Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: LuboPenev]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано03.10.09 00:05



Знаеш ли какво, понеже виждам, че си добронамерен и действително търсиш съвет, ето моят: ако смяташ, че приятелят ти ще е склонен да намери един добър психолог, да отиде заедно със сина си при него, така че тримата да поговорят открито, да си разяснят различните аспекти на хомосексуалността и да успокоят духовете, кажи му и му дай тази идея за психолога. Ако, обаче, смяташ, че приятелят ти ще е скептичен към подобно решение и изобщо, че ще подходи агресивно към ситуацията, най-добре премълчи. С риск да се потретя, действително, последното нещо, от което детето има нужда сега е агресия, обвинения и резки промени в живота си. Откритието, че си хомосексуален е деликатен и често травматичен момент. Осъзнаването, че това, което си, се разминава с обществените нагласи (и най-вече с нагласите на най-близките ти) за това, което "трябва" да бъдеш, обикновено натрупва огромно чувство за вина и комплекси. Пубертетът сам по себе си е много деликатен период на болезнена чувствителност, който оказва огромно влияние върху формирането на личността ни. Най-вероятно момчето в момента има достатъчно много проблеми в собствената си глава и проблемите на един баща, който се опитва да се справи със страховете си и предразсъдъците си, ще му дойдат в ловече...
Естествено, много зависи каква е твоята мотивация. Ако си загрижен за реномето на бащата, кажи. Въпреки че не виждам как това разкритие ще помогне на реномето, защото едва ли ще обърне резбата на детето. Ако смяташ, че психическото здраве на сина е по-важно, по-добре недей.

Редактирано от Фьoн на 03.10.09 00:18.



Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: Фьoн]  
Автор Ginger. (глезла )
Публикувано03.10.09 00:40



Гейовете не може и не трябва да имат деца. Но това е друга тема.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар

!

Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано03.10.09 00:43



Ми виж колко донкихотовци има.
Интересно е как, изправени пред трола, клубарите се обединяват.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: Фьoн]  
Автор Ginger. (глезла )
Публикувано03.10.09 00:45



Много си противоречите. Първо твърдите, че е нормално да си хомосексуалист, а после говорите за всичките притеснения около откриването на това. Да разбирам ли, че притесненията идват от факта, всъщност разбираш, че "не като другите".... Извода оставам на вас

.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: Vanilllaa]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано03.10.09 00:45



Аз по принцип съм мъж, и никът ми е мъжки. Не знам за какво въобще пишеш, объркано ми изглежда. Поясни моля.



Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: Фьoн]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано03.10.09 00:48



Ами аз съм много добър приятел с бащата. От малки сме заедно, работим заедно. И детето му уважавам, интелигентно момче е. Просто някак си преживявам нещата и аз дето се вика.

За психолог не знам, просто не знам как ще реагира. Според мен ще стане тъпо, може да го зареже детето и да не му плати образованието, а аз няма как да му го платя тайно, нали разбираш? И един вид заради мен ще се е случило.



Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: LuboPenev]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано03.10.09 00:51



Уви, агресията и нетолерантността са в твоето съзнание, макар че ти изобщо не го усещаш...
Но околните ясно го виждат след подобни изказвания.
Ти не идваш точно за съвет, а ти се иска да чуеш някаква "рецепта" как може да се деформира и промени една човешка същност.
На тебе и такива като тебе (визирам твоя приятел - бащата на момчето) трудно могат да приемат, ако изобщо могат, че някой може да има друг, различен от вашия, начин на мислене и на живот...
Ами, това е, "двайсетината милиона с мерцедесите" и приятелят му явно ще си ходят по чалга-клубовете и ще си чукат попфолк певиците със силиконовите цици, устни и разни други пълнежи без синът, който вече е личност със свои разбирания за живота.
Разбирам мъката ти, че бащата ще бъде съкрушен, разбирам, че искаш да му помогнеш, но не момчето, а ти, и той, бащата, имате нужда от помощ - трябва някой да ви научи на нещо много важно - да приемате другите с толерантност и уважение.
Това ви липсва и без това, колкото и милиона и мерцедеса да имате, няма да бъдете ХОРА...
А сега се опитай да разбереш какво и защо ти го казвам.


И да разбереш, че не аз, а ти си агресивният човек, с желанието си да натрапиш на целия свят начинът си на мислене и поведение като възможно най-правилен и адекватен.
Освен твоята и на твоя приятел с "милионите и мерцедесите" Вселена, има още милиарди други, различни Вселени...
Ето, това, ти никога няма да проумееш.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: Ginger.]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано03.10.09 00:52



О, моля те - с тези евтини трикове от фалшива логика доникъде няма да стигнеш.
Много ясно, че мнозинствот не са хомосексуални - въпросът не е, че сме различни, а че нашият тип различност е силно дискриминиран.
Ако искаш по-обстоен отговор:

.


----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: linjack]  
Автор Ginger. (глезла )
Публикувано03.10.09 00:56



Разбира се, че са евтини трикове, когато няма отговор на това.
Видях графиката, нищо не ми стана ясно, обясни ми.

И не, не съм против Вас, обсъждаме си.

ПП: М/удругото се тръшкаш като жена, ако това е комплиметн за теб.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар

!

Тема Re: срам ли ви е пред родителите?нови [re: Ginger.]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано03.10.09 00:59



Просто не е възможно да не си блондинка...
А вземи и прочети отново това, което съм писал и не ми вади изказвания вън от контекста, ок? (Сигурен съм, че знаеш, все пак, какво е това "контекст" и с какво се яде...)
И не се опитвай да мислиш, просто не ти се отдава...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.