Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 17.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Международен културен обмен.  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано14.09.09 14:04



Мили деца, на мен, и не само, винаги ми е правело впечатление ниското ниво на (световна) гей култура у нас. Дали е въпрос на ограниченост, незаинтересованост или нещо друго - не знам. Но реших да пусна тази темичка в която аз, и други хора, които имат впечатления и познания от международния обмен, да постваме интересни и любопитни неща. Къде за забавление, къде за обща халтура, къде за нещо друго - не мисля, че е излишна тема.



Моля запазете неодобрението и критиката за себе си - маде ин булгариа не е най-доброто, нито единственото, нито нищо. Тъй че.



Тема Hanky codeнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано14.09.09 14:20



Носенето на различно оцветени кърпи/бандани около врата е било типичн оза средата и края на 19-ти век сред каубоите, миньорите и работниците по парните влакове в западните щати на Америка. Смята се, че носенето на бандани от гей мъжете се е зародило в Сан Франциско след Златната Треска, когато поради недостига на жени, мъжете танцуващи един с друг в скуеър денс(традиционен фолклорен западно-американски танц, при който 8 двойки се подреждат и танцуват във формата на квадрат) развили код според който мъжете носещи синя бандана поемали ролята на мъжа в танца, а мъжете носещи червена бандана - ролята на жените.
Някои смятат, че модерният hanky code се е появил в Ню Йорк около 1970-та, когато журналист от Village Voice се пошегувал, че вместо да се носят ключове, за да се индикира, че си топ или ботъм(активен/пасивен), би било по-ефикаснo ясно да заявиш сексуалните си предпочитания и фокус чрез различно оцветени кърпички.






Тема Re: Международен културен обмен.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано14.09.09 14:55



The Amazing Race / Шеметна надпревара, е американско тиви шоу(реалити тиви) в което определен брой отбори от по минимум двама свързани по някакъв начин участника се състезават в надпревара около света, срещайки различни предизвикателства и игри по пътя си в различните страни.

Шоуто, макар да използва етикети, е аплодирано за това, че предоставя възможност на хората да бъдат себе си, докато се състезават в една наистина напрегната игра.

В сезон 4 имаме гей двойка. Един от тях е Reichen Lehmkuhl, който в последствие се разделя с партньора си, с когото участва в състезанието, и има връзка с Ланс Бас - момчето от N'Sync. Понастоящем Райкън е с Райън Бари.

Райкън с Ланс:



Райкън с Райън:




В сезон 14 участват Mel White и синът му. И двамата открити гейове. Лакиша, една от чернокожите сестри, е лесбийка. Люк Адамс, който е в отбор с майка си, е гей и глух. Един от проблемите в случая е бил, че Люк е искал етикетът му да бъде едновременно на гей и глух, като това би го направило неофициално представител на една много специфична група от гей мъже. За съжаление продуцентите са заявили, че гей етикетът е в Мел и синът му, докато за Люк остава етикетът "глух".

Сезон 15 ще започне много скоро - на 27-ми септември. Един от отборите ще е от двама братя - DAN/SAM McMILLEN, на 21 и 23 години, и двамата гей. И ужасно секси.



Това съвсем не са всички гей участници в предаването, но тази извадка дава някаква идея как хората се появяват открито по телевизията, която дори давайки им етикет, който да им виси над главите, им дава възможност да покажат как те са същите като всички останали, а не някакви странни животни, мутанти и прочее.



Тема Re: Международен културен обмен.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано14.09.09 16:10



Да наистина е интересно.Абсолутно си прав,но от каде ги знаеш тия подробности.
От време на време ги гледам тия предавания,и относно за глухия и майка му,която информация ме изненада,
те ми направиха лошо впечатление,от това,че той видите ли правеше всичко
възможно да извлече преднина от това,че е глух и не може да говори.А в играта всички са равни,без значение кой какъв е.И точно това е ударението на това шоу.Недей да пренасочваш .Това което го споделяш,е така да се каже,зат кулисите,за личният живот на учасниците.Аз мисля,че на никого не му е нужно да знае какво е в личен план.
Интересно,но ми прилича на клюка.



Тема Re: Международен културен обмен.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано14.09.09 16:21



OMG баща и син открити гей! Добре, че моят не е! Брат гей можеше да е интересно...... но не се знае...



Тема Re: Hanky codeнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано14.09.09 16:24



Обаче от тези кърпички и цветове няма нужда. То и без тях е трудно да намериш някой, с който се харесвате взаимно. А това е още едно ограничение. А и не съм ги виждал никъде из Европа. Но може би не съм гледал мъжете в кърпичките!





Тема Re: Hanky codeнови [re: jaytee]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано14.09.09 18:04



Е, то е малко лимитирано до (секс) гей клубовете. Хващай се и почвай с ревютата на клубовете из европа и дали цветните кърпички вършат работа там.





Тема Re: Международен културен обмен.нови [re: redjeep]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано14.09.09 18:14



Знам подробностите от интервютата на тези участници. От това, което те или други от участниците във въпросния сезон са споделили пред журналисти и блогъри.

Не мисля, че е клюка да спомена за предаване, в което ще участват двама открити гей братя, които са разказали в сайта на предаването или в представянията си или интервюта кои са, какви са, кога и как са се открили един пред друг и прочее.

Аз гледах сезона, и не мисля, че момчето и майка му се опитваха да извлекат дивиденти от факта, че беше глух. Тъкмо напротив. Целта и на двамата беше да покажат, че дори и да е глух той може да се справи с всичко. Разбира се е много относително какво е едитнато и какво и как са решили, че искат да представят на зрителите продуцентите. Както казах - предаването дава етикети - женена възрастна двойка, баща и син - гейове, сестри близначки, най-добри приятелки манекенки, и т.н., но въпреки всичко мисля, че нещата са в положителна светлина.

По същия начин много хора критикуват Тайра Бнкс заради ANTM, но същевременно тя е една от малкото които дадоха гласност на болестта на Лупос или на синдрома на Асбергер, на размер различен от нула, на лесбийките и на ниските момичета.

Тоест - не разбрах какво точно критикуваш и защо.





Тема Re: Международен културен обмен.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано14.09.09 18:27



Всеки гледа от различен ъгъл драги!
Така и предполагах,че ще го приемеш за критика.
Но не е.Просто отбелязах.Мисля,че се разминаваме.Да разбира се,че са в полужителна светлина,но никаде,в състезанието,
никой не е толериран относно личният живот,но както и да е,
не го приемай на вътре.



Тема Re: Hanky codeнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано14.09.09 20:20



Не съм виждал много кърпички по баровете. Да ти кажа, то за мен така ще ми се издуят джобовете, че би било непрактично. А и какъвто съм си замаян как ще ги запомня тези цветове.

Но пък pick up liine "Is this a mauve or a magenta hanky" bi bil dobyr. В тъмното как ще ги различиш.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.