Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 03.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема OFF.  
Автор danaia_nn ()
Публикувано08.08.09 23:34



Свършиха ли ви войните

и може ли да си питам каквото исках да питам преди време




Тема Re: OFF.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано09.08.09 07:55



поредната дама с фалически комплекс.



Тема Re: OFF.нови [re: shallowgrave]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 12:30



Ти мисли над твоите комплекси....
Много рязко се изказа

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!


Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано09.08.09 15:30



Искаш ли да го набия с колана?





Тема Re: OFF.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано09.08.09 16:18



Не бе, аз съм ви приятелка

и искам вашето мнение. Тук ми е спокойно някак си, ама предния път попаднах на световни войни :)
Интересува ме как приемате агресията. Оная надменна и арогантна агресия в нета. Защитавате ли се, млъквате ли, не обръщате внимание ли, отговаряте ли с агресия. Какво правите когато видите такова директно насочване на енергия. Независимо кой е насреща, познат или непознат (хората се променят нали ). И най-вече боли ли ви, когато не разбирате защо се случва това, т.е. тая енергия (според вас) не е оправдана с мотив




Тема Re: OFF.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 17:35



Давай, почвай го ти, аз ще го довърша....

Като ни избраха тия роли, поне да знаят, че сме добри актъори....



Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 17:39



Тцтцтц, а аз си мислех, че ще говорим за фалоса...хахахах

И мен ме хапват тук там в нета, ама се правя на разсеяна и го обръщам на сарказъм...иначе ще се ядем .....ехе..

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!


Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 17:48



Ааааа, това за приятелството не е сигурно.....първо трябва да кажеш паролата....-?
Хм, ако не знаеш паролата трябва да минеш през сложен ритуал, който се състои от няколко етапа:
1. На зазоряване танцуваме голи около накладен огън. Е добре де аз съм с листо...щото съм с....пеперудка..



2. Казваме тайни заклинания и се кланяме на слънцето...
3. После пускаме всеки новодошъл да пресече 3 пъти Цариградско, със завързани очи - ако оцелее, приятели сме...

Приготвяй се и да не забравиш листото


Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от TlALlA на 09.08.09 17:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от TlALlA на 09.08.09 17:50.



Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано09.08.09 18:54



Виж сега, ако ми се говореше за секс щях да си ходя в ГЗС ама не искам.
Нямам нужда от тия заклинания :)
Нито от приемане тук, влязох си и виж ме приеми






Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано09.08.09 19:02



А ако мислиш, че съм ти конкуренция, не не съм. Споделя ми се и толкова!






Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано09.08.09 19:16



ау, ц-ц-ц, темата е оф-топична, тъй че що да не кажа - "те" може да те посгризват тук-таме, ами и ти "го обръща[ш] на сарказъм" във всяко второ мнение, n'est-ce pas?


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: OFF.нови [re: linjack]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 19:40



Ами махни я щом е оф топик....
Само че немога да разбера....защо всеки път като кажа нещо и мислиш, че говоря за теб или хората тук?????????
Въпросът е за агресията в НЕТА, не в клуба....каквото и да кажа го обръщаш към себе си.....


В клуба нямам проблеми, освен можеби с теб /ако това е проблем/, незнам как е според теб......

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано09.08.09 19:48



О, сигурно има цели дисертации или поне магистърски работи написани по въпроса за очуждаването и агресията в интернет-общуаването. Нямам дори мерака да ти оговоря пълно и с разбиране на всички страни на въпроса; нека условно приемем, че индиректното общуване във форумите може да изглежда по-конфротационно от комуникацията очи-в-очи.

Как аз се боря с агресията?

От тактическа гледна точка - не се притеснявам да вляза в спор, дори със засилващите се атаки, стига да виждам, че има какво ново да се каже или ако заблезвам промяна в собствената си позиция или позицията на своя опонент. В случай, че не забелязвам развитие, предпочитам да се оттегля.

От стратегическа гледна точка -въвеждането на правила може да се разглежда като превантивно действие. Що се отнася до следенето на правилата - в качеството ми на мод - со кротце, со благо: единчни случаи на тролиране се игнорират! Системното тролиране подлежи на директна конфронтация, а в краен случай - репресия, т.е. кютек.

Там където не съм модератор се запознавам с правилата на конкретното място и гледам да се движа в тях; освен когато смятам, че трябва да се нарушат - тоава се ръководя от принципа: "if you break the rules, break them good and hard" - конкретно в АБВ-форумите няколко пъти съм нарушавал драконовските им правила по този принцип, но нито вендъж не съм наказван:)

Напрактика, невинаги успявам да се придъжам към тези принципи.


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от linjack на 09.08.09 22:39.



Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано09.08.09 19:53



контекстът говореше за друго - но айде, май аз съм станал много агресивен.
Между другото - не си честна - колко теми съм "махнал"? Не говоря за спам, а точно за оф-топици. Преместих няколко "дискусии" в отделна тема.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: OFF.нови [re: linjack]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 20:01



Ами заговорих за фалос, защото shallowgrave каза, че била с фалически комплекс.....да това беше сарказъм....маже би оф - топик...незнам
Другото беше шега, като си мислех, че може да и хареса и да отговори в същия стил...но не се получи.
Сега ще знам, че не и допада...
И бла бла, пак се оправдавам като напишкало се не където трябва писе...

Ако ме поканиш на някоя среща на клуба, ще си поговорим на питие и ще си обсъдим неразбиранията...



Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 20:04



Няма конкуренция тука миличка, аз съм от скоро и още не знам дали съм приета....също си споделям и ми е приятно...



Конкуренция за какво, те не са хетеро........затова са готини май...

Споделяй слушам те...

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано09.08.09 20:12



Няма нищо против да пием по бира, но освен ако не се окажеш от тази страна на океана, не знам как ще стане преди 2011 :(
Среща на клуба може да се направи и без мен, ъф корсе.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: OFF.нови [re: linjack]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано09.08.09 20:15



Ехххх, тази подробност не я знаех....е ще пиинем виртуално...


Що да не, има технологиии..ехеее....хахах
Айде спирам, че и това оф - топик..., но помисли за идеята..

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано09.08.09 22:15



Леле каква тема си пуснАла, ужас

А аз питам тука некви глупости




Тема Re: OFF.нови [re: TlALlA]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано09.08.09 22:40



ти пък защо се идентифицираш с лирическия герой от изказването ми?





Тема Re: OFF.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано09.08.09 22:57



...след милиони години еволюция и няколко хиляди години социално израстване, все още се срещат (даже са мнозинство) примитивни, първични хора, които изпитват жажда да мразят. И те, именно те говорят за другите като за дегенерати, непристойни, низши.

Папа, прави ли ти впечатление, че социалното израстване винаги се осъществява върху труповете на членовете на въпросното мнозинство? Така че, философски погледнато, и от такива "хора" има някаква полза...





Тема Re: OFF.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано09.08.09 23:20



Благодаря ти много!
Знам, че на тези хора нещо не им стига, но не разбирам, как стартирали веднъж, нищо не виждат и нищо не може да ги спре. Хранят се от собствената си стартова енергия на излитане, което няма как да не завърши с гарантирано разбиване. Съзнанието им задълго забива, опиянено от тяхната, понякога жалка, постигната височина (на летенето

им). Малко тишина за презереждане, за какво ли, и после пак. Един такъв кръг, в който ги затваря ограниченият им свят. Свят, в който живеят от години и до толкова са си повярвали, че разбира се им е комфортно, да не кажа категория лукс. В крайна сметка обаче, онова вътре в тях ги яде до полуда, че само за миг ако се замислят и си измислят хиляда мотиви - си отговарят, че това е абсолютната истина. Те са над. Мисля, че става въпрос за просто беззащитна психика, защото както казваш Жалко е, че сме нация от зли, заядливи хора, изпитващи щастие от това да правят другите нещастни, да обиждат и ругаят.
А толкова е лесно да се усмихваме и да бъдем мили, ама нямаме такова мислене, за съжаление




Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.08.09 23:30



Извинявай, но след незададения ти въпрос в първия ти постинг следват още 24 (!) постинга, от които нито се разбра кой за какво се бори, нито стана ясно какво точно те мъчи и какво искаш да попиташ...
Затова, лично те моля да зададеш въпроса си персонално на мене, визирайки тъжния факт, че съм толкова тъпичък, че и след 25 постинга не успявам да разбера един OFF-въпрос...

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: OFF.нови [re: Sapiens]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано09.08.09 23:50



Интересува ме как приемате агресията. Оная надменна и арогантна агресия в нета. Защитавате ли се, млъквате ли, не обръщате внимание ли, отговаряте ли с агресия. Какво правите когато видите такова директно насочване на енергия. Независимо кой е насреща, познат или непознат (хората се променят нали ). И най-вече боли ли ви, когато не разбирате защо се случва това, т.е. тая енергия (според вас) не е оправдана с мотив

:) 6-ti post




Тема Re: OFF.нови [re: shallowgrave]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано10.08.09 00:05



Така е - цивилизацията ни непрекъснато погребва и отрича едни идеи за сметка на други. Интересна гледна точка - може би си прав - възгледите им ще гният, за да послужат за хумус на други

Много често антипримерът е десетки пъти по-силен ефект от положителния пример.



Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано10.08.09 00:08



трябва да минат няколко поколения и да се изкоренят всички абсолютни идеологии (фашизъм, християнство, ислям) - такива, които не се подлагат на съмнение - те са най-опасни и най-разрушителни.



Тема Re: OFF.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано10.08.09 00:30



Идеологии и религии, а химерите у самите нас. Нали от там тръгват и идеологиите, и фашизма и религиите ...........




Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.08.09 02:12



Просто не приемам агресията под никаква форма и вид.
Простащината, онази типично селска простащина, която извира от от всяко кътче на България, която се натрапва нагло и безцеремонно чрез чалгата, която звучи вече на практика навсякъде, особено непоносимо, когато не можеш да реагираш в един автобус, трамвай или такси, и то защото си абсолютно малцинство...
Тя не е същата, която е в Нета, но е най-малкото неин "пръв братовчед".
И е плод на погрешното чувство, че след като сме анонимни, това означава, че можем да се държим просташки най-безнаказано.
Но има толкова много видове такава агресия, че е трудно даже да се изброят.
Агресия е и прекаленото любопитство, прекаленото внимание, незачитането на личното пространство и физически, и интелектуално, и психологически.
Например, имах приятелка, която по двайсет пъти на ден ми звънеше или пращаше смс, за да се осведоми как съм и ми вдигаше микроскандали, ако не й се обадя, примерно два часа последователно от деня.
При това просто ми беше приятелка, нищо повече...
Още един случай, този път от Интернет. Запознах се в един от клубовете на ДИР-а с пжена, която наскоро беше загубила съпруга си. Обърнах й внимание и си поговорих един-два пъти с нея. Последва атака, примесена с досаждане. Това съвпадна с банването й в един от пклубовете и отчаяни ревове и оплаквания на тази тема. Съжалих я и положих достатъчно усилия да се премахне банът.
Резултатът беше огромни благодарности, тиради, че "такъв човек не може да съществува" и след два дни заключението й, че съм привидно благороден човек, защото след последният разговор с нея, на компютъра й изчезнали внезапно половината й снимки на новия й апартамент и нямало кой да й ги изтрие, освен аз...
Казах й, че това е невъзможно, че е глупава гъска (по-елегантно, разбира се...) и че я изтривам от скайпа и от всички места, където би могла да контактува с мене. Успя да влезе с друг акаунт и да се опита да ми се извинява, след като си намерила "изгубените" снимки...
Ето ти един пример на простотия, безхаберие и типично женско нахалство и глупост, типично женска липса на чувство за мярка и липсата на всякакъв разум. Това не само граничи с арогантност и агресия, но даже го и надхвърля...
Да се застраховам, че ни най-малко не съм женомразец...


Истината е, че всичко е в чувството за мярка и възпитанието на даден човек.
Тактичният и възпитан човек е такъв (или поне се старае да бъде такъв), както в реалния живот, така и в Интернет.
Колкото до обратните реакции, те също са различни и многобройни, в широкия спектър от мълчание до отговор с бурна реакция.
Но най-честите конфликти се случват по много банални причини - най-често поради липса на чувство за хумор и конформизъм - лека приятелска шега се превръща в техните очи в грубо посегателство и се отговаря с дълбока обида и огорчение.
Друг, още по-банален случай е да се чете частично, небрежно и непълно даден постинг, което води до неразбиране и несъществуващи "обиди". След това - до верига от скандали.
Затова, колкото и да ви се иска, никога не пишете постинги, по-дълги от 4 реда.
Доказано е, че повечето хора четат съвестно само първите четири реда.
Моят постинг е пример за това, как не трябва да се пишат постинги...(Въпреки, че отговорът ми е концентриран в първите 4 реда...)

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано10.08.09 15:36



Сега те разбрах.
Много съм агресивен,и не съжалявам за това.
Понякога,не вземам отношение,ако този който се опитва да каже нещо,ми изглежда глупак.
Аз,живея в страна където има хора от цял свят.Някои от тях се опитват да живеят по начина по който са живели в родната си страна,и се опитват да натрапят това което е в тяхната страна.Морал,религия,обичаи и много други.



Тема Re: OFF.нови [re: danaia_nn]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано10.08.09 23:02



Към агресията онлайн се отнасям с разбиране. Изпитвам съчувствие към агресивния човек, който явно има проблеми и не се чувства щастлив, за да заема такава позиция в Интернет.



Тема Re: OFF.нови [re: redjeep]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано11.08.09 00:08





Много ли си агресивен?
Е па колко да си агресивен?

толкова:


или толкова?


а може би толкова?





Тема Re: OFF.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано11.08.09 08:03






В представите на хетеронормативните хомосексуалните мъже са "меки мари", неконфликтни и отстъпчиви. Тази представа, разбира се, е леко смешна, като се замислиш, първо защото обобщенията по начало са смехотворни и нелепи и второ - все пак става дума за мъже и тестосерон.

Все пак агресията или по - точно агресивността е черта на човешкия характер, без непременно да е някаква социопатия.



Тема Re: OFF.нови [re: shallowgrave]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано11.08.09 21:46



И агресията, и агресивността са позитивни за всеки човешки индивид и му помагат да премине по-лесно през живота, но те са част от това движение само когато са в нормите и са управляеми от въпросния индивид.
Когато са "извънмерни", това задължително се превръща в проблем и за въпросния индивид, и за обществото, т.е., хората около него, тези, с които контактува ежедневно и ежечасно.

"Неназованите неща не променят смисъла си"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.