Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Everyone's a little bit... racistнови  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано25.07.09 03:53



"Всеки е малко по расист (понякога)" се пее в една весела песничка от Авеню Кю:

.

Например, днес американските медии се избиват да спорят за това дали Обама се изразил предразсъдачно по повод на случая с афроамеркинаския професор, който бил арестуван от бял полицай след като разбил собствената си входна врата за да влезе в дома си.

По този повод се сетих и за песничката, но реших, че си заслужава отделна тема - извън "Кефя се", защото мисля, че и тук доста често бързаме да съдим без да сме сигурни кой крив, кой прав; особено силно е проявяването на недоверие на хетероскуалните влизащи в този форум. Но редно ли е да престъпваме толкова преудбедено? Не е ли всеки с добри намерения, до доказване на противното?


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от linjack на 25.07.09 03:57.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.07.09 09:36



А за следразсъдъците какво ще кажеш? Знаеш какво имам предвид.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор TlALlA (Жена и то каква)
Публикувано25.07.09 10:09



От хетеротата към вас или от вас към тях.....не разбрах точно



Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор TlALlA (Жена и то каква)
Публикувано25.07.09 10:11



А иначе си прав, ама като приемеш някой като чиста монета отначало....после може да боли.
Затова хората са на обратния принцип.

Hope for the best, expect the worst!

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано25.07.09 10:45



Точно това ме изумява най-много - когато си към малцинствена група, се предполага да си развил много висока емоционалност и нетърпимост спрямо дискриминативното отношение, но уви, не е така. Всичко е строго индивидуално и гейовете са не по-малко расисти от хетерото. Аз лично съм напълно опериран от това чувство и възприемам всички хора като равни с мен, независимо от цвета на кожата, религията и ориентацията. Тук във форума са ме оибвинявали в хетерофобия, което донякъде е вярно, но е по-скоро хомофобофобия. Не ми се нравят хетерасти, които идват тук и почват да ни обясняват, че е извратено, ненормално, че трябва да си стоим кротко и пр. Към такива определено съм хетерофоб, но това са единици.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор TlALlA (новопросветлена)
Публикувано25.07.09 12:50



Съгласна съм


Е след като се уточни, че съм гей в женско тяло ми олекна.. и жегата не ми пречи, имам готин съсед и го зяпам през ключалката...как се размотава на площатката....хахахах

А по отношение на дискриминация.....оххх среща се ама кво да прайш, има различна форма. Например повечето ми познати момичета, правят тройки, четворки ама със жени, или с един двама мъже и жени, от ония дето жените се....нали..а мъжете ги тях...в смисъл не са гейове.
Ами аз немога кво да направя.....и все ми повтарят колко съм задръстена, старомодна, кво яко било, как ще ми изневерявал мъжа ми, като не съм искала да съм с друга и него и бла бла. Към жени не ме влече и немога, а да го гледам с друга си е унижение за мен.
На моменти това тяхното си е психически тормоз.

Те ако знаеха аз кви работи правя.....сигурно ще кажат, че съм извратена.

Аз бих разделила мъжът си с мъж, даже бих се кефила да гледам и учавствам.
Дам после може се погушкаме тримата...хахах
Така, че хора разни....ама как да се приемем...

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Редактирано от TlALlA на 25.07.09 12:52.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: TlALlA]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано26.07.09 22:23



"като приемеш някой като чиста монета отначало....после може да боли. "

Чакай, моля те - говорим за ежедневно общуване - повечето ти познати не ти стават близки приятели - за да те боли, ако те предат. Не е ли по-добре да приемаш хората за чиста монета, с едно наум, че невсичко, което казват може да е точно така.

Но не говорих за това - писах за презумцията за виновност, само защо някой е някакъв.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано26.07.09 22:33



"Не ми се нравят хетерасти, които идват тук и почват да ни обясняват, че е извратено, ненормално, че трябва да си стоим кротко и пр. Към такива определено съм хетерофоб, но това са единици."

виждам инетерсна промяна от позицията ти от преди няколко месеца - изглежда невсички хетеро са хомофоби, а?


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Изyмeн]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано26.07.09 22:38



ще кажа, че проблемът на хората, за които намекваш, няма нищо общо с цвета на кожата им или генетичните им заложености, а е социо-комунален и културологичен по произход.
Интеграцията на тези хора съвсем не е прост процес; но слепият расизъм спрямо циганите, няма да доведе до никакви положителни последствия нито за тях, нито за българското общество като цяло.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано26.07.09 23:05



Повечето са, говоря специално за тези, които се престрашават да пишат тук. Един хомофоб не би си направил труда да пише на разни педераси, той е над тези неща (и над педерасите).
Имаше някакво изследване - около 80% от булгаристанците не одобряват хомосексуализъма

. 20 го одобряват, но от тези 20 на половината не им е чиста работата (т.е. педерази). Излиза, че само един на десет хетераси одобрява, другите анатемосват. При това позитивно настроените са главно жени. Т.е. хетеро мъж ли е, пиши го хомофоб, с някакви много, ама наистина много малки изключения. Така си е, убедил съм се в това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.