Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 02.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.07.09 23:23



Моля те, поне ти не чети "както дяволът чете евангелие"...
Изобщо не става въпрос, т.е., ударението съвсем не е там, че евреите се считат за богоизбрани.
Дреме ми на...това, де...за какво се мислят.
То няма етнос, който да не се счита за "богоизбран".
Става въпрос за това, че считат всички останали, освен тях за "гои" (животни).
А това вече е съвсем, съвсем друго.
Както вече казах, освен тях, единствено циганите приемат абсолютно безапелационно, че всички, освен тях са нищожества по дефиниция, а те, видите ли, са "Пъпа на света".

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано29.07.09 00:07



Да и всеки евреин приема останалите за животни. Така ли? Това виждаш ли го в поведението им? Не съм забелязал евреите като етнос да се отнасят по-зле с другите хора от другите етноси. Покажи статистика. Останалото е празни приказки.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано29.07.09 00:22



Донякъде съм съгласен за индивида, тъй като имат влияние и доста други фактори, поради което по един индивид статистика не се прави. Факт е обаче, че при равни други условия, по-интелигентните индивиди имат по-голям шанс за оцеляване и развитие. Разбира се, че не е правил изследвания, тъй като подобен род изследвания са табу.

Освен това не твърдя, че точно интелигентността е факторът, поради който циганите са си цигани. Познавам доста интелигентни хора, които са ми противни, както и доста глупави, но за сметка на това много симпатични. Тъй като не са правени изследвания кое точно прави циганите такива, мога да дам само предположения, но не и да ги подкрепя с факти.
За сметка на това никой не се съмнява, че циганите не се интегрират, като това едва ли може да се отдаде само на "културни" фактори.
Лично аз нямам нищо против циганите, просто ненавиждам циганията. Ако циганите се държаха като нормални хора - нямаше да има "предразсъдъци" спрямо тях. Спомням си какво разказваше една руска туристка - пристигнала преди началото на сезона в България и още първия ден се запътила да обмени малко пари. Срещнала един "загорял българин", който й предложил по-изгоден курс. Едва ли е необходимо да уточнавам какво е станало след това.

Ето ти пример за човек без "предразсъдъци".

От друга страна аз излизам от банката в Бургас и ме заговаря един циганин (аз загорял българин от циганин различавам), при което си мисли, че съм чужденец. След като разбра, че съм българин (да се чете гаден, долен расист пълен с предразсъдъци), реши че няма смисъл да се занимава с мен.

Това се нарича следразсъдък. Според теб трябва ли да приема всеки циганин за невинен по подразбиране, както е направила рускинята?
За съжаление циганите не са като нас и колкото и да ни се иска да е така, понякога е по-добре да погледнем реалното състояние на нещата.

Смяташ ли, че е нормално да се страхувам да ходя в някои квартали на града дори през деня?
Знаеш ли какво вършат тук циганите, най-често напълно безнаказано?
Ако все още не си погледнал клуба в червено - никога не е късно да го направиш.

Всъщност пак се увлякох, темата определено не ми е безразлична. Малко остана да пропусна основното, което исках да кажа:
Не ми пука за проблемите на циганите, интересуват ме проблемите с тях. Единственото, което искам е еднакво отношение. В момента в България съществува постоянна дискриминация спрямо българите. Аз лично не подкрепям положителната дискриминация, според мен тя също е дискриминация. Не виждам защо в университета трябва да учат цигани, при положение, че същите едва умеят да пишат. Всичко, което аз, а и другите участници в клуба искаме е РАВЕНСТВО. Ако отношението към българи и цигани беше еднакво - нямаше и дума да пиша по въпроса.

Ако някой ден идваш насам - каня те на среднощна разходка в гетото. Мнозина съм канил, но за съжаление никой не е дошъл. Смятам, че така рискувам собствената си безопасност, но съм убеден, че рискът си заслужава.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.07.09 21:03



Явно, специално за тебе ще трябва да пиша постинги с не повече от две изречения.
Също толкова явно, ти не четеш повече от две изречения от постинг или помниш и отговаряш само на тази част, която ти е изгодна или е в синхрон единствено с твоите разбирания по въпроса...
По тази причина се повтарям, като заявявам отново, че един от двамата ми най-добри приятели от детинство е ЕВРЕИН.
Това отговаря на въпроса ти.
Познавам твърде много евреи и нито един от тях НЕ ДЕМОНСТРИРА, ЧЕ ПРИЕМА ОСТАНАЛИТЕ ЗА ЖИВОТНИ.
Но това не отменя написаното в свещената им книга, още повече, че у нас изобщо няма евреи, които да са свръхрелигиозни.
Силно подозирам, че тази правоверна фракция от евреите, които са основно в Израел и САЩ (тези, с пейсите и бомбетата...Надявам се, че знаеш какво са "пейси"...) по дефиниция спазва и този "божествен" закон или указание.
Btw, това: "Покажи статистика. Останалото е празни приказки." никак не ми се нрави като тон.
В един спор или дискусия, аргументи, като твоите: "Това е така, защото АЗ смятам, че е така!" нямат абсолютно никаква стойност, още повече безсмислените призиви да ти се дава статистика и "черно на бяло" за елементарни неща.
Това не са интелигентни аргументи в един спор.
Никой и ни най-малко не е тръгнал насила да променя мнението ти по даден въпрос, затова, моля те, бъди малко по-лежерен в отношението си към хората, които имат мнение, различно от твоето.
По същата глупава логика, аз също бих могъл да ти отговоря с : "Дай ти статистика за обратното, иначе и твоите приказки са изпразнени от съдържание, нали...", но няма да ти отговоря така, защото достатъчно уважавам и тебе и себе си.

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано29.07.09 21:30



Става въпрос за това, че считат всички останали, освен тях за "гои" (животни). Не съм убеден във верността на това твое твърдение. Можеш ли да го докажеш. Доводът, че това пишело в свещените им книги е несъстоятелен. Дали повечето евреи вярват в подобни глупости. Твоят приятел май не вярва. Евреите, които аз познавам, също не вярват. Те противоречат на изречението в червено.

Да има и свръх ортодоксални евреи, но те са малцинство.

А що се отнася до какво пише в свещени книги, отвори и християнските (има голямо припокритие с еврейските) и виж за какви глупости се бесят, колят или убиват с камъни хората. Е и? Според твойте доводи за свещени книги, това какво говори за християните?

Та затова е нужна статистическа обосновка. Докажете, ти и Изумен, твърденията си. Ама не с единични примери. Вярвам разбираш защо те не могат да бъдат сериозни доказателства. Всеки може да дава най-различни примери.

Редактирано от Oberonbg на 29.07.09 21:38.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано29.07.09 23:05



Ще го пробвам това с доматите


И левурда ще потърся, но силно се съмнявам, че ми казваш цялата истина. Въобще няма да се изненадам, ако в тая левурда има стрита човка на яребица или лиофилизирани неврони от калмари.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.07.09 23:22



Е, вече наистина ме ядоса!
Добре, намери ми ти статистика, намери и прочети свещената им книга Тора, виж къде пише, че са богоизбрани и че всички, освен тях са "гои", убеди се и тогава вече ще говорим нормално.
След като не вярваш, докажи, че не съм прав или, че лъжа.
Явно, не разбираш от дума...
Колкото до другите религиозни писания, доста съм поизчел, за да стигна до състоянието на тотален и убеден атеист.
В другите религиозни писания пишат всевъзможни идиотизми, от всякакъв вид и род, но единствено циганите и евреите го имат черно на бяло в религиите си. За циганите е трудно да се докаже, защото те и досега нямат писменост, поне официална.
Но за евреите е напълно доказуемо.
Като не ти се вярва, направи си труда, иди в някоя авторитетна библиотека и потърси Тората, дълбоко се съмнявам, че ще я откриеш, защото твърде отдавна е известно, че е почти апокрифна, но ти си направи труда.
Ако аз ти кажа, че в Библията пише "По делата им ще ги познаете" и ти цитирам точно мястото, където го пише, ти винаги можеш да заявиш "дай статистика, за да ме убедиш", при условието, че аз нямам абсолютно никакво намерение да те убеждавам. Така че, ако ти имаш нужда да провериш верността на нещо, бъди така любезен и си направи труда да провериш и докажеш, че аз или някой друг не говори верни неща.
Случайно да си чувал за "Презумпцията за невиновност", която е в основата на древното и съвременно право?
Аз не желая да ти наливам акъл в главата (за втори път ти го казвам, дано вденеш вече!), не желая да променям начина ти на мислене или информацията ти по някои въпроси.
Но, ако ти твърдиш, че не е вярно това, което говорим аз или Изумен, направи си труда да да ни обориш със "статистически обосновки,ама не с единични примери, защото те не могат да бъдат сериозни доказателства." (това са твои думи, нали...)
С твоите камъни, по твоята глава...
Хайде, докажи "статистически", че не сме прави.

Не чувстваш ли, че се излагаш?

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.07.09 23:30



"Честна скаутска!"
А левурда няма да намериш преди следващата пролет, не се мъчи...
Обаче... това, с лиофилизираните неврони... Абе, много ми хареса като идея...
Държиш ли много на авторското си право?
А към "това с доматите" можеш да добавиш и мъничко настърган лук, разбира се, ако няма да се целуваш непосредствено след похапването..

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Simplicissimus (homo simplex)
Публикувано29.07.09 23:53



Интересни неща научавам от теб, Сапиенс.
"Богоизбраността" на Евреите е общоизвестна, но това което каза за не-евреите, които според Тората били животни ме накара малко да се поразровя в книгите и интернета. Доколкото аз разбрах, за това не става дума в самата Тора, а в Талмуда и се отнася до фарисеите. Конкретната дума, с която те наричали "чужденците" (не-фарисеи) била "гер тошав", но не знам тя сама по себе си да е имала някакво друго значение.
Друг въпрос е, че дори ортодоксалните еврейски общности в днешно време отхвърлят подобни твърдения, което е съвсем номрално.
Относно циганите - признавам - съм абсолютен невежа и за пръв път чувам, че и при тях съществува митът за богоизбрания народ.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (ентусиаст)
Публикувано30.07.09 00:19



Абе аз ли не се изразявам, ти ли не четеш.

За последен път ти казвам. Не споря какво пише в Тора или Талмуд. Въпросът е колко тези хора вярват на тези неща. За това е нужна статистика, а не просто цитат. Т.е. не питам какво пише в книгите, а дали му се вярва на това. И какъв процент хора вярват на такива глупости.

А това за "гой", поне английската уикипедия не те подкрепя


Значението се е променило от "нация" до "не-евреин", gentile. Нищо чак толкова странно.

Останалото няма какво да го коментирам, особено предположението за невинност. Тук не става въпрос за това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.