Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 11.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: loverrock]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.07.09 23:13



Ще ти отговоря с една моя максима - "Човек сам се обича и сам се мрази...".
Ако се отнасяш интелигентно с хората, гарантирам ти, че поне 9 от 10 ще ти върнат със същото.
Ти тръгваш с просташки нападки, а после се чудиш, че ти връщат двойно.
Ами, "Каквото почукало, такова му се обадило", нали, миличко?
А ти защо не се опиташ да се държиш малко по-интелигентно, ей така, да видиш какво ще стане, а?


И избягвай да правиш психологически разрези, не ти е силната страна...

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Редактирано от Sapiens на 27.07.09 23:15.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.07.09 23:21



Съзнаваш ли, че употребяваш едни и същи думи във всеки пост? Ти за мен не си интелигентен, ти разбираш тази дума по един начин, аз по друг! Ако човек притежава някъкво качество, първо не го натрапва и второ не го търси на всяка цена у другите!

Ако му е на езика нон стоп, значи не му е достатъчно или му липсва!

september sky

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано27.07.09 23:23



Да попитаме и защо "пържат"? Да не би да искаш да кажеш, че това е заложено във генетиката и културата на ромите? Защо това е само в България, а по останалите държави не се наблюдава това. Не е ли вината за това И у нас "българите" (ето с това как моментално отделяме ромите като не-българи, не-граждани)? Може би постоянната дискриминация и обидно поведение към тях водят до съответното поведение.

Иначе и мен ме плашеха с черните в щатите, че само съм щял накриво да ги погледна и те щели да ме острелят. Ми аджеба не видях такова нещо. Също и лошо от цигани не съм видял. Единствените ми проблеми тук са били от "българи". Това го споменавам като лична история. Нашият собствен опит не е статистика или дори довод, а просто това, лични преживявания.

Ще те помоля да не използваш и довода "имам приятел такъв." Знаеш ли колко често го чувам от хомофоби... "Аз имам приятел гей. Не може да съм хомофоб."



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: loverrock]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.07.09 23:31



Хе-хе- хе, уви, не знам точно защо, но 99% от хората, с които се срещам ежедневно и ежечасно (такава е професията ми, едно от трите ми висши образования...) ме считат за изключително мил, приятен и интелигентен събеседник. Сигурно тотално грешат.
Явно много старателно крия истинския си лик на "озъбено свирепо куче", за да го показвам единствено в Интернет и то в контакти с такива нежни и аристократични интелектуални същества, като тебе...
Е, и с други, подобни на тебе, де...
Какво да се прави - мистър Джекил срещу мистър Хайд...

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано27.07.09 23:32



Не мога да се съглася - смятам, че по-голямо оръжие от истинската, чистата добронамереност и липса на каквито и да е задни мисли, няма. И съм се убедил в това - просто при мен винаги действа. И да ме смачкат, и да ме оберат, и да ме пребият - няма да си променя мнението за цялата група. Нима вярваш, че ако един циганин е природно зъл и би ти навредил, то всичките са такива? По тази логика по-добре се пази от българите, защото чисто статистически, жестоките и големи престъпления се извършват главно от българи.

По отношение на референциите за богоизбраност - питай приятеля си евреин истински, ама наистина ли истински и дълбоко в себе си вярва на тая глупост. Ако е така, добре е да преоцениш интелекта му. Това по-скоро са приказки на маса, отколкото реална житейска философия. Ако са философия, за мен тя няма разлика с лайнянокафявите мозъци на White Power-истите и цялата скинарска сган. Виж, тия сериозно ги презирам, защото идеологията им е най-гнусното проявление на мозъчната дейност.

".......Въпросните циганета определено и още при раждането си не притежават и не изповядват такива........ "

Сапи, надявам се осъзнаваш колко расистко звучи това.
Средата определя съзнанието! Съзнанието не е природено, не се впускай във фашизоидни вярвания.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.07.09 23:50



Определено си прав.
Вероятно от твърде много години отчужденото и рязко отрицателно отношение към циганите (поне) води до такава реакция и до такава конфронтация. Мисля, че си абсолютно прав.
Аз също лошо от цигани не съм видял, казах, че имам и приятели, с което се гордея. Дори и с това, че си ходихме на гости, а както е известно "бял" в циганско гето трудно би влязал, да не говорим за излязал...
И ще продължавам да използвам този довод.
Информацията за "пърженето" я имам точно от него. И му вярвам.
Другата информация, за евреите и "гоите"(животните) всеки, при добро желание, може да открие от най-различни източници.
Просто съм уточнил точността на информацията с най-добрия си приятел от детинство - евреин. И на него му вярвам 100%.
Така,че, информацията, която ти давам е напълно проверена и коректна.
За това, че не е лицеприятна за цигани и евреи, извинявай, не съм виновен аз.
Това са неща, които са част от тези етноси от стотици, дори хиляди години и са част от тяхната религия.
Важна част, явно...
Все пак, поне трябва да се опитаме да бъдем обективни, нали...

"Неназованите неща не променят смисъла си"


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.07.09 00:05



Ни най-малко не искам да споря с тебе, твърде много те уважавам и ценя.
Освен това, вече казах, че имам двама приятели-цигани в два различни града на България. Под "приятел" разбирам наистина приятел, а не просто познат.
Явно не си разбрал и това, че ноторно известния факт за "богоизбраността" на евреите не е мит, а просто цитат от тяхната свещена книга - Тора.
Нито моите познати евреи, нито моя най-добър приятел - евреин споделат това, но то все пак съществува, уви.
А това, че го знам от доста години като факт, не ми е попречило да бъда приятел и с евреи, и с цигани, а и с много други етноси.
Това, че го зная и казвам като факт, изобщо не означава, че го изповядвам, а това, че се опитвам да бъда максимално обективен.
Когато човек ИСКА да бъде толерантен, то той го прави не ЗАРАДИ ТОВА, а ВЪПРЕКИ ТОВА.
И аз съм приятел с тях ВЪПРЕКИ, че знам тази информация.
И мисля, че това е качествено повече, отколкото чисто ефемерното и философско изповядване на толерантност, заради самата нея, по-скоро, за да се гордееш с нея и да се хвалиш, че си толерантен.
Мисля, че ще се опиташ да ме разбереш...

"Неназованите неща не променят смисъла си"


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.07.09 00:14



Колкото до охлювите и другите ядивни животинки - не ти отговорих, защото ще бъде пълно лицемерие след толкова години да си посипвам главата с пепел и да се покайвам.
Уважавам разбиранията ти по въпроса и, ако сме се познавали преди петнадесетина години, най-вероятно би ми повлиял, но сега просто е лицемерия, ако започна да се покайвам за това, че ми е било приятно и че съм експериментирал с вкусови усещания без предразсъдъци.
Съжалявам, не бих могъл да върна времето...
Аз винаги съм бил без предразсъдъци и съм считал това за предимство, а не недостатък.
Всъщност, и досега съм на това мнение.
Опитай се да приемеш хората и с техните недостатъци, никой не е съвършен...

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.07.09 00:52



Донякъде съм съгласен със Sapiens. Доста спокойна дискусия се оформя.
Разбирам, че има пълното право да готви охлювите или каквито там гаднини вари, макар това да не е приятно нито на мен, нито на животните. Смятам, че проблемът със циганите е не културен, а именно генетичен. Бил съм в 2 други държави, там циганите също не се славят с добро име. Уточнявам - Русия и Чехия. Същото важи и за доста държави, достатъчно е само в youtube.com да напишете циганин, цыган, cigan, cikan, rom - интересни клипчета ще се покажат.

Ето, аз съм пример за нехомофоб. С гейовете нямам нищо общо, тук влизам от време на време, понеже с Linjack влизаме в един друг клуб, та редовно се засичаме. С него имаме доста различни гледни точки както за гейовете, така и за циганите. Неведнъж съм казвал, че това за мен е ненормално, противно и извратено. От друга страна мен никак не ме засяга, дори напротив - повече гейове - повече свободни жени. И против гейовете нищо против нямам, единствения гей, когото познавах ми беше шеф през 2005, само хубави неща мога да кажа - единствено с него можеше да се работи нормално.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор uncool (еднорог)
Публикувано28.07.09 05:16



В отговор на:

По въпроса с охлювите и изобщо, масовите убийства, които практикуваш ти и останалите - безмълвен съм, просто е извън разбиранията ми (наречи ме ограничен), но не мога да повярвам, че човек, смятащ себе си за добронамерен, ще изсипе във вряла вода стотина животинки или ще свари жив рак. И да не мислиш, че това е специално към теб - не, не е - виждал съм подобни гнусотиии извън Бг, виждал съм как в кипяща вода слагат ЖИВИ омари, как на раците им режат очите.... толкова гнусотия и отвращение изпитвам, че ми е трудно да го опиша. Тук свършва моята толерантност към различията на другите и започва моята предубеденост. Не възприемам мъченията и убийствата на животните и някак си хората които ги практикуват са ми доста неприятни. Съжалявам, но е така.




набожен ли си, попе/папе?
по това как съдиш третирането на раците/охлювите, бих предположил че си - и чувстваш че безсмъртна душа имат и тези животни. или имаш морални спънки от рода на "златното правило" (Do unto others as you would have them do unto you).

преди не съм се интересувал, но сега прочетох, че омарите не изпитват болка, понеже нямат централизирана нервна система и мозък ( http://www.lobsterinstitute.org/index.php?page=22 ). къде точно може да теглим чертата кое е хуманно и кое не... дали растенията не изпитват болка когато ги изтръгват? а бактериите не страдат ли, когато си миеш и жабуриш зъбите, за да ги спреш? или когато си мием ръцете или пием антибиотици... избиваме въшки и краста с мазила...

топването на раците/охлювите във вряла вода бих предположил е бърз и хуманен метод за убиването им. бърз, защото ги умъртвява и хуманен доколкото хората няма да се притесняват, че ще ги ядат живи


на воинстващите вегетарианци/веганци им казвам - моите уважения към вашия избор на начин на живот и хранене, но не ми мрънкайте аз как трябва да се храня заради вашите морални догми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.