Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 11.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор TlALlA (с много въпроси)
Публикувано26.07.09 23:38



Явно не сам разбрала темата ...



Нищо изразила съм някакво мнение....
Да така е, по - добре за чиста монета да приемаш хората......ама освирепял е народа....абе той кога ли не е бил.

Ако света е море, аз съм разузнавателна подводница!

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.07.09 20:31



Явно не познаваш много хора!

september sky


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: linjack]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.07.09 21:45



Линджак, за мене най-малко може да се каже, че не съм толерантен или че съм расист. Просто съм израсъл в пловдивска махала, в центъра на Пловдив, в която живееха на едно място и учеха в едно училище евреи, арменци, цигани, турци и един особен вид - полубългари, полуцигани. Имаше и китайка, но тя беше по-възрастна от нас и кой знае как беше попаднала в този квартал. Така че и да искам, не бих могъл да бъда расист...
Но ще ти припомня една наша поговорка : "Да би мирно стояло, не би чудо видяло.".
Въпросните цигани, за които става въпрос, с цялото си поведение и манталитет саботират всеки опит на обществото и всяка отделна единица от него да бъдат толерантни към тях.
Лично аз имам двама приятели цигани в два различни града в България, и то, приятели, не по-лоши от всеки българин (забележи, и ни най-малко няма намек за някакви сексуални отношения!).
Ще ти припомня и нещо друго - в религията САМО на два народа е споменато изрично, че въпросните народи са "върхът", богоизбрани, а останалите за тях са животни в най-прекия смисъл на думата, следователно изобщо не е грях да ги лъжеш, крадеш, унижаваш и т.н.
Това са евреите и циганите. Едните в Тората си наричат всички, освен тях "гои", което означава животни, а другите през цялото си съществувание са считали за редно и правилно да "пържат" всички нецигани и да са единни при всеки един случай, когато нециганин докосне някой от тяхната общност.
Колкото до толерантността на съвременния млад човек - всичко е изключително относително и опира единствено до собствените ти понятия и мерки за толерантност и морал, а те са много разтегливо понятие.
Един прост въпрос: Защо това суперинтелигентно момче, Папата, изпадна в тотален потрес, след като разбра, че аз не съм вегетарианец, а в амплоато си на известен кулинар съм ял и готвил какви ли не животинки...
И още един простичък въпрос : Трябва ли да се считаме за толерантни единствено към хората, които се вписват само в рамките, които ние сме определили?
И от това следва още един, още по-простичък въпрос : "Какво е, за бога, ТОЛЕРАНТНОСТ?":
"Приемане с опит за разбиране на всичко, което не съвпада с нашите разбирания за правилно." или
"Одобряване на всичко, което съвпада единствено с нашите понятия за правилно.".

Много бих се радвал, ако някой иска да подискутираме по въпроса...
И по възможност интелигентно, разбира се...



"Неназованите неща не променят смисъла си"

Редактирано от Sapiens на 27.07.09 21:48.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.07.09 22:07



Коя е тази махала? И кое е това у-ще? Или се фантазираш или си бил ученик преди 30-40г., когато е било различно. Аз съм учила в две у-ща в центъра и трябва да ти кажа, че нямаше нито цигани нито турци!

september sky


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: loverrock]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.07.09 22:38



Я не си показвай простотията, моля ти се! Ако не можеш да се държиш интелигентно, поне не демонстрирай простотия!
За точно тази махала беше направен прекрасен филм със сценарист един много известен пловдивски евреин, живял там и се казва Анжел Вагенщайн...
А основната мелодия и песен се изпълнява от Васил Найденов и е чудесна, направо е хит.
Ама къде ти, с твоята "интелектуалност" ще ти трябва много ровене, за да стигнеш до истината...


Хайде, един hint, макар че не заслужаваш - училището и тогава, и сега, се нарича "Христо Смирненски"...
И повече не се опитвай да демонстрираш простащината си в разговор с мене.
В случая разговарях с Линджак и в края на постинга предупредих, че ще дискутирам интелигентно с интелигентни хора, ти къде се завираш, м?

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Редактирано от Sapiens на 27.07.09 22:46.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано27.07.09 22:48



За мен толерантност е способността на човек да може да поглежда отвъд разликите си с околните и да ги приема като равни. Толерантност е лисата на желание непрекъснато да се дистанцираш от дадена низвергната група, с цел да докажеш, че не си от тази група. Толерантност е желанието да се поставиш в позицията на по-слабия и да се опиташ да УСЕТИШ КАКВО ТОЙ или ТО(животното) изпитва и да се запиташ искаш ли да изпиташ същото на своя гръб. Макар това не е точно толерантност, а човечност - нещо много повече от толерантност.

Тези препратки за богоизбраност на двата народа са дълбоко в себе си расистки и дори изразяването им слага печат за нормалност на омразата срещу евреи и цигани. В днешния свят трябва да забравим за богоизбраността и други подобни аспирации на даден народ/група, защото именно те настройват ограничените към сегрегация и саморазправа с тази група.

Аз лично се чувствам виновен за това, че съм бял, горе-долу симпатичен и що-годе справящ се и всеки път, минавайки покрай хора, ровещи в кофите или просещи циганчета, се чувствам още по-виновен за това, че живея в свят, който толерира мен за сметка на тях. Аз нямам проблем да вляза където и да е или да заговоря който и да е, но това за тях е истински ад. И съм много, много бесен на системата, на ограничените глупендери, на расистите - на всички онези, които се гнусят от хората, само защото са черни, евреи, гей и пр.
Ако искаме дискриминацията да изчезне, всеки един от нас може да направи нещо - с жест, с усмивка, с дребни пари, с блага дума - да покаже на тези хора, че и те са хора, да им засвидетелства уважение, не просто милостиня! Защото ако дадеш 20 стотинки на едно циганче и му кажеш "айде изчезвай" , ти си направил повече зло. Покажи му уважение, накарай го да повярва, че е достоен! Там е целият смисъл, не в едната толерантност!




По въпроса с охлювите и изобщо, масовите убийства, които практикуваш ти и останалите - безмълвен съм, просто е извън разбиранията ми (наречи ме ограничен), но не мога да повярвам, че човек, смятащ себе си за добронамерен, ще изсипе във вряла вода стотина животинки или ще свари жив рак. И да не мислиш, че това е специално към теб - не, не е - виждал съм подобни гнусотиии извън Бг, виждал съм как в кипяща вода слагат ЖИВИ омари, как на раците им режат очите.... толкова гнусотия и отвращение изпитвам, че ми е трудно да го опиша. Тук свършва моята толерантност към различията на другите и започва моята предубеденост. Не възприемам мъченията и убийствата на животните и някак си хората които ги практикуват са ми доста неприятни. Съжалявам, но е така.



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.07.09 22:51



Това е същото, което Райна Петрова искаше да закрива, но го отложи. Първо в основното после в гимназията, в която учих ти казвам, че нямаше нито цигани нито турци! Факт! Не знам защо беше така, но това е. И не ми говори за простащина, не показвай, че си завистлив и злобен, това са грозни черти в характера на човек!

september sky


Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Sapiens]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.07.09 23:01



Личи ти, че искаш да си нещо, което не си! Не можеш да го изкрещиш навън, за това го превръщаш в писане в интернет клубове. Или си точно това, което трябва, но не ти стиска да го покажеш, лошото е, че си го превърнал в злоба и отрицание! Светът не ти е длъжен с нищо, никой не е длъжен да живее и мисли като теб, сигурна съм, че доста хора са ти го казвали! Успех!



september sky

Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: loverrock]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано27.07.09 23:03



може ли без да се карате? Ад хоминем нападките са най-ниската форма на диалог! Бори се с аргументи, не с обиди!



Тема Re: Everyone's a little bit... racistнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.07.09 23:09



Приятелю, просто си твърде млад, твърде нежен и твърде малко са те "пържили" точно тези, към които изпитваш така нежни и човеколюбиви чувства.
Точно тези "нещастни" циганета, стига да им паднеш, "немедленно" ще те разфасоват морално, физически и интелектуално...


Но няма да те разубеждавам, с това е красива младостта, с всичките си заблуди и прекрасни мечти за красота във всяко отношение.
Въпросните циганета определено и още при раждането си не притежават и не изповядват такива...
Колкото до въпросните препратки, за съжаление, те са "едно към едно" от двама мои истински приятели - единият е един от двамата ми първи приятели - евреин, известен и влиятелен лекар и другия - също мой приятел - циганин от Ботевград, интелигентен пич, макар(или точно поради това...), че беше лежал 11 г. в затвора за опит за убийство на жена си, защото му изневерила.
С жена...

"Неназованите неща не променят смисъла си"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.