Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 01.07.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неприятно, но факт  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.07.09 13:28



Не знам как попаднах на сайта Асоциация за общество и ценности - знам го отпреди от сайта на Сталик, но този път наистина забелязах, че подписват усърдно петиции, писма и всякакви подобни конкретно и целенасочено срещу гей паради, приемане на фактическо съжителство и не правят нищо за истинските семейни ценности, като например следене на детски предавания, дали имат правилно съдържание (една жена се оплака в Женски клуб, че псували по детските) и прочее.

За мен това си е една негласна анти-гей организация - мисля, че доста я подозират в това, но май е време да си го кажем. Впрочем към нея се присъединяват организации като Асоциация за свободно слово Ана Политковская. Любопитното е, че Политковская е защитавала теза върху Цветаева, за която всички знаем, че е хомо, лол, нейната поезия е доста нестандартна, едва ли Политковская й е убегнало това, но както и да е. И така блогът на Асоциация Ана Политковская е свързан със сайта на Общество и ценности, лол

Не само това...

Изглежда миналия ноември, Ана Политковская и други организации и парламентаристи (@!@) са направили дебат, не къде да е, а в Радисън САС, срещу Парламент, демек, по въпроса за ФС. Колко удобно!

Не знам, Джемини и другите организации следят ли ги тея работи и какво точно предприемат, за да се справят с тях. Защото цялото лобиране и натискане за ФС се изпарява в нищото, в момента в който решаваш, че всичко е ок, щом има законопроект за ФС, но българското законодателство познава много отказани и отхвърлени промени в законите на страната, isn't it?

И браво, наистина, за парада, невероятно тази година, но с такива подли организацийки, които пречат на приемането на модерно законодателство до никъде няма да се стигне

Някои от законите за ФС датират от 1939 (Шотландия)

Просто исках да изразя колко съм възмутена от чупките, извъртанията и прочее, които се разиграха по време на приемането на кодекса - предполагам сте ги следили, и най-вече ми е любопитно, как изобщо се случва тоя пърформанс, след като депутати и АОЦ се срещат още предната година ноември и явно се споразумяват за нещо.

Мен ми е по-точно интересно как в началото на 2008 Герджиков казва следното:

(за новия законопроект) Вижда се, че сегашната уредба вече е с много голяма давност, а междувременно обществените отношения много се промениха.

А в края..на неприемането твърдеше, че:

нашето общество е консервативно и не е готово на промени

Явно разни неправителствени организации налагат сериозен натиск и шмекеруват, като бог знае с какво са черпили депутати в Радисън и е падало яко подмазване, за да се извъртят така нещата...

Някой следи ли наисина ситуацията?

Редактирано от Vanilllaa на 18.07.09 13:50.



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Vanilllaa]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано18.07.09 19:03



Ами като гледам името им и на какви дискредитирани изследвания се позововат мисля, че това е местното отроче на американските Fоcus on the Family, American Family Association. И двете са еднакво противни, еднакво крайно десни, еднакво ултра християнски и еднакво лъжещи във всичките си прояви.



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Oberonbg]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.07.09 19:40



AFA - "the heart of Texas"

явно са много нагли, съжалявам за тази дума, но друга не намирам, щом са си набутали реклама в Сан Франциско кроникъл



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Oberonbg]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.07.09 20:28



знаеш ли, на мен ми се струва, че у нас, но и в САЩ има такава тенденция дясното, крайния консерватизъм и християнската десница да окупират идеята за ценност и за ценности и така да принуждават хората (но и политиците) да се причисляват към редиците им. Те са по-шумни в прокламирането на това, че проповядват ценности.

Освен това у нас, за разлика от САЩ нямаме истинска Християнска левица, няма го това като традиция. Съответно всички християнски ценности се приписват автоматично на десницата и още повече на християнската десница, която става силен съюзник на крайно десните и фашизирани организции като Расате и т.н.

Не че и в САЩ няма AFA, но у нас няма алтернатива на това, няма и вътрешна алтернатива в самите хора, или по-скоро вярващи. Предполага се, че ако си християнин си и консерватор, в много голяма степен, нещо което обаче не е така в действителност. Християнството предлага възможност и идеи за социално равенство и т.н.

така си мисля



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Vanilllaa]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано18.07.09 21:07



нагли е дори мека дума. дупедавци е по-хубава.



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Vanilllaa]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано18.07.09 21:12



У нас няма силна лява партия. БСП не я броя. Май само Зелените са леви. В САЩ няма други освен освен християнски политици. Тук таме по един двама евреи и мюсюлмани. За атеисти не съм чувал. Американците са най-религиозната страна от развитите такива.

За официална християнска левица там не съм чувал. В смисъл християнска организация, която да е лява.

Според мен, като атеист, тези идеи не трябва да се търсят в религията, а хуманистичните ценности и идеали. Има достатъчно причини за социално равенство, че да търсим християнски такива. Дори не съм сигурен и колко ги има. Това все пак е религия, която позволява да се държат роби.

С останалото съм съгласен.



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Oberonbg]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано18.07.09 23:23



Да, изконните истини трябва да се търсят в идеите на Просвщението, а не в Библията. При все, че е бестселърът на всички времена.

Май само трудовете на Ленин са по-издавани и по-превеждани.



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: shallowgrave]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.07.09 23:47



Не съм сигура доколко е най-добрият източник за Християнска левица, но е показателно



Редактирано от Vanilllaa на 18.07.09 23:58.



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Vanilllaa]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано19.07.09 00:14



Приятна изненада. Дано имат някакво влияние. По телевизията и по пресата там обикновено се спрягат само крайно десните Християнисти.

Редактирано от Oberonbg на 19.07.09 00:15.



Тема Re: Неприятно, но фактнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.07.09 12:24



Уви, (а може би е за добро...) у нас нито левите са леви, нито десните - десни, затова изобщо за политика не може да се говори отговорно и сериозно.
Хората асоциират думите политика, политик, депутат, Народно събрание единствено с мафия и висша степен на корупция.
Нормалният човек ужасно мрази да го правят на идиот, а те го вършат вече твърде много години, скоро ще станат 70. Не, че преди това е било много по-различно, но май е имало някакъв обществен контрол и морал...
Колкото до религията, аз също като тебе, съм убеден атеист, затова се присъединявам към мнението ти по убеждение, само ще добавя, че едва ли има толкова дълго продължила, развивана и особено користно експлоатирана толкова сладка за цялото човечество лъжа, която от години наричам "душевна патерица".
Само неуверени в интелекта си и силата на разума си същества могат да прехвърлят на някакво въображаемо същество-вещество (твърде неясно даже какво...) отговорността за действията си, че и отговорността за всичко, което става в Природата...
Истински интелектуален разцвет на човечеството и огромен скок ще се получи едва след пълния крах на този мит и многовековна лъжа, включително и на тази направо смешна и блудкава боза, величествено наричана Библия с главна буква.
Но да не продължавам, че излизам от темата...

"Неназованите неща не променят смисъла си"


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.