Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 30.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Огледалце, огледалце...нови  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано10.07.09 11:15



Тази тема не е нещо, което да не сме обсъждали. Външния вид сме го дъвкали и предъвквали.

Обаче аз все си мисля и премислям, защото постоянно ми се появяват нови поводи за размисъл.

Наскоро се зачетох във вестник "Трета възраст". Там има секция с обяви, която има за цел да събере хората. Да не са самотни. Секция за запознанства де. Та зачетох се там. И се ошашавих. Хора на по 80 години изискват същите неща, като тези на по 20 - слаби, стройни, младолики, хубави, привлекателни, финансово осигурени и независими, с кола, и прочее партньори.

Мислех си, че все някога човек надраства тези неща. Но явно съм си мислел грешно. Тъй като обществото като цяло си е такова независимо от възрастта.

Свалих 40 килограма. Мислех си, че ще са нещо, което ще накара хората да гледат на мен различно. И донякъде имаше резултат, но слаб. В момента продължавам да жертвам много неща и принасям все нови и нови жертви в името на онзи тъй бленуван и изискван от всички добър външен вид.



Последната жертва, която принесох, е ерекцията ми. И я прежалих точно за около 5 минути.

Та какво мислите вие за външния вид? Какво сте жертвали или бихте жертали или жертвате в момента заради него? Каква е ролята му в живота според вас, какво е значението му, такива работи. Аз бих писал още много, но може би ако тръгне диалог. Че моите откровения може да се използват срещу мен. Не, че особено ми пука де, ама да не става като личен дневник, все пак сме за дискусии тук.



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано10.07.09 15:58



Има редица изследвания, които доказват, че хората с по-добър външен вид от средностатистическия, по-красивите физически хора, печелят повече, кариерно се развиват по-добре и изобщо са по-щастливи. И тук не става въпрос единствено за професиите, които така или иначе изискват съвършена визия - актьорство, моделство и т.н.

Аз си го обеснявам тоя обществен феномен по следния начин - за да пробиваш напред е нужно хората да те приемат. А както е известно " по дрехите посрещат...". Т.е. добрата визия отваря врати и те намества по-лесно в екипа. Оттам нататък са нужни и ред други качества - лоялност, дисциплина, морал и т.н., но тези добродетели губят доста от стойността си, ако притежателят им е уродлив. Просто той доста по-трудно ще получи възможност да ги демонстрира и съответно да се докаже и развие служебно.

А какво е човек без работата си, без професионалната реализация...Тя е източникът и на финансовия успех, и на обществения статус, и на самочувствието в крайна сметка. Да не говорим, че тя ти храни семейството.

Особено в днешно време, когато жените се развиват успешно в до скоро чисто мъжки професии, добрата физиология си е направо задължителна. Защото който спечели жените, печели войната.

Това е от мъжка гледна точка, но и от женска нещата стоят по сходен начин, понеже до голяма степен светът на бизнеса, политиката и изкуството си остава един мъжки клуб.

Разбира се, дотук проблема е чисто практически разгледан. От гледна точка на човешката култура и изкуство, култът към физическата красота, и най-вече мъжката такава, е развит още от елинските скулптори 4000 години пр.Хр. И забележи - докато естетичските изисквания към женската красота се менят във времето - знаем за Рубенсовите жени, за модела на Леонардо да Винчи, през преклонението към кльощавите момичета в края на 20 век, та до днешните представи за женска красота и сексапил - то тези за мъжка красота си остават почти непроменени от времето на Атинските скулптори и мозайки. Но това вече е друга бира...

Редактирано от shallowgrave на 10.07.09 16:02.



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор rodena vuv vtornik (минаващ)
Публикувано11.07.09 07:34



Та какво мислите вие за външния вид? Какво сте жертвали или бихте жертали или жертвате в момента заради него? Каква е ролята му в живота според вас, какво е значението му, такива работи.

Нищо не жертваме. Висене по фризьори ама умерено, щото нямаме време и други такива, грим това онова, токчета, полички, нищо особено дет се вика, ако сме свикнали.
Чакай, че ме замисли кво ше стане ако сваля 40 кг

, ше останат 15 Много ядеш ти бе, бива ли такова нещо
Сега просто умирам от глад и 3 пъти гледах в хладилника (сякаш не знам какво има в него :)))). Е, храна няма, тва е номера, а да изляза да си купя ами мързи ме



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: rodena vuv vtornik]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано11.07.09 10:00



Да, като че ли наистина е въпрос на навици. Но не само на хигиенни такива, а изобщо на система от правила за водене на здравословен начин на живот. Всеки си има пороци, просто не трябва да им се дава възможност да излезнат извън съзнателния ни контрол.

Познавам момичета, които биха направили всичко, за да изглеждат по-добре. В училище имах съученичка, която започна да взима хероин, за да отслабне. Е, успя...

.

А какво мислите за така модерната метросексуалност при мъжете?



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: shallowgrave]  
Автор rodena vuv vtornik (член)
Публикувано13.07.09 19:19



А какво мислите за така модерната метросексуалност при мъжете?


Подкрепям разбира се!
Дори мисля, че липсата й граничи с животинския свят



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор davide ()
Публикувано14.07.09 04:32



Гардиъне, всички или правим някакви съзнателни жертви, както в твоя случай и/или вече сме ги направили, просто защото животът/съдбата са ни ги наложили и продължават да ни налагат такива. Мисълта ми е, че всеки има своите комплекси и борби, дори и загубени каузи. Малцина са онези, които са галеници на съдбата. Каквото можем се опитваме да променим, а което не можем или нямаме успех - приемаме го без да ни пука или го приемаме със стаена болка в душите си до последния туптеж на сърцата. Само това са възможностите. И още една - да се опитваме да компенсираме с плюсовете си, което както може би си се убедил и ти, рядко има кой знае какъв успех.

Харесва ли ни или не, животът е така устроен.

Не се сещам за явна жертва по отношение на външния си вид, която съзнателно съм направил, но имам достатъчно такива, които животът е взел от мен без да ме пита. И както казаха и другите - каквото мога правя, за да изглеждам по-добре. Дори и никой да не го оценява.

Не ме търси... Не ме търси...


Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: davide]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано14.07.09 10:48



старанието винаги се оценява, не се заблуждавай, че никой не вижда.



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: davide]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано14.07.09 10:48



Теб те помня все с изказването, че ако гаджето ти надебелее и погрознее би спрял да го обичаш и би скъсал с него.



И все пак е странно. Сигурно не само в Б-я е така, но когато живях другаде отношението на мъжете към мен беше коренно различно. А тогава не изглеждах като сега - ужким по-добре.

В Б-я всичко е до такава степен обсебено от мерки и теглилки. Имам приятел, който е изключително симпатичен и ако прати снимка в процеса на чатенето много рядко, ама наистина много рядко, получава "не си мой тип". Обаче на него редовно му се случва забавната случка в която някой спира да чати с него защото мерките му са 183 на 85, и му се казва, че май е пълничък и има нужда да свали... А той има какво да сваля когато аз стана трамвай.

В Б-я в нета всички са абсолютно маниакално обсебени от мерките и теглилките. Цифромания: години, сантиметри на пишката, сантиметри ръст, сантиметри обиколки, килограми, цветове на това, онова, окосмявания...

Не разбирам и всички тези профили с полу-голи снимки, снимки по гащи, в гръб, на дупета и прочее, които твърдят, че търсят сериозна връзка, любов и тем подобни. Ама с гащите ли ще покажеш на хората кой и какъв си, за да се влюбят в теб мамка му?

Преди време ми изтърсиха следната мисъл: Всички търсят нещо сериозно, и в същото време масово отказват да погледнат сериозно на човека срещу тях.

Е по-смислено и в едно изречение няма как да го кажа.



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: shallowgrave]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано14.07.09 10:55



Имам метросексуален колега в уни, който ползва повече козметика за един ден отколкото аз за година.



Навремето като ходех с малки чантички през рамо ми викаха "педал" по улиците. Две години след това куцо, кьораво, сакатао, и хетеросексуално, почна да ходи с такива. Добре, че метросексуалната мода сега наложи мъжката голяма чанта. Гледат ме много странно като се подмотвам с нея, ама и завистливо щото ми побира всичко за фитнеса, кило тиквички, че и още.

Ако трябва да съм честен, метросексуалността е нож с две остриета. От една страна метросексуалните внасят малко смут в сметките. Т.е. допринасят за заблудата, че са "подозрителни". А и в някаква степен действат като говорители на "модерните" гейове и им проправят път, някак карат хората да свикнат с подобен имидж. Или нещо такова.

От друга стана вдигат летвата. Сега, за да изглеждам актуално, ми се налага да се скубя, мажа, пека, въртя, суча, и въобще - старая. Не, че не го правя и без това, ама сега ми се налага да се конкурирам с метросексуалните, които са много излъскани, а едно време беше по-лесно май.



Тема Re: Огледалце, огледалце...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано14.07.09 11:23



Дааа, слава Богу, вече не е нужно, за да се наречеш мъж, да смърдиш на кръв, пот и сперма.

Даже ми се струва, че мъжката козметика е по-скъпа от дамската.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.