Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 23.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Последна възможност  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано04.07.09 11:10



За всички, които се чувстват българи и се възмущават и обиждат от "политиката" на ДПС.

Ако искате да промените нещо - ГЛАСУВАЙТЕ !!!

"Най-добрият начин да предскажеш бъдещето си е да участваш в неговото създаване..."



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано04.07.09 14:24



Разбрира се,че ще ГЛАСУВАМЕ! Като гледам няколко процента вече е разликата между БСП и ДПС. Желая да ме управляват българи! Така,че да подкрепим ГЕРБ, Синята коалиция, Лидер... има много други симпатични формации. Гласувайте в неделя!

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: Последна възможностнови [re: Stoyanov]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано04.07.09 15:06



Браво приятел, много се радвам, че има разумни и решителни хора, на които им пука за бъдещето на държавата ни





Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано04.07.09 20:11



От лична позиция съм против всяка проява на ксенофобия.
От позицията на модератор - мисля, че изцяло политческа тема няма място в този клуб.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Последна възможностнови [re: linjack]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано04.07.09 20:43



Ето нещо интересно по темата ЛГБТ:





Тема Re: Последна възможностнови [re: linjack]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано04.07.09 20:52



линджак, хомосекшуълите също се интересуват от политика отвреме-навреме, не мислиш ли. Все пак, не живеем в гейландия, а и все още не са ни отнели правото на глас. Нека не позволяваме това да се случи, защото има едни кафяви елементи (мда, много специфично кафяви, да не споменявам отенъци и аромати), са си навили на пръста, че сме врагове на българщинАта и че съществането ни няма смисъл и е редно да бъдем терминирани.
Наред с тези кафяви елементи има и сини, и червени покафевяли в главата, които са на същото мнение.
Темата никак не е за подценяване и нека всеки читател на клуба си направи сметка дали с пасивността си (имам предвид политическата) няма да си скубе косите от яд, когато дойдат да го приберат (метафорично казано).



Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано04.07.09 21:41



Папе, не мисля, че бих искал да живея в Гейландия; а и не се съмнявам в наличието на политическа заинтересованост сред бългейовете. Но, от друга страна темата е твърде политическа, да не кажа че прилича на имейл от кампанията на някоя партия.
Опасявам се от политизирането на дискусията. Забележи, че от доста време тук има правило да не се обсъждат ЛГБТ организациите, точно защото разговорите около тях стават твърде политически. А добре известно е, че българан е политикант.

Освен това, долавям неприкрита ксенофобия и дори шовинизъм в избора на конкретните думи - срещу това няма как да не възроптая. Приканвам всеки, който може, да гласува - за кого е въпрос на личен избор.

И накрая - не е ли днес ден за размисъл - кампаниите не трябва ли да си траят?


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Последна възможностнови [re: linjack]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано04.07.09 22:01



Миналата година отмениха със закон деня за размисъл. Иначе нямаше днес цял ден да гледаме и слушаме по тв или радио станциите безкрайния низ от предизборни клипове. Май не гледаш тв и не слушаш радио





Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано04.07.09 22:32



>Миналата година отмениха със закон деня за размисъл
Мой пропуск

>Май не гледаш тв и не слушаш радио
Май не допускаш възможността някои избиратели нямат възможност да гласуват, защото са на няколко стотин километра от най-близката избирателна станция и нямат желание да пътуват само за да осъществят своето демократично право?

Най-близкото консулство е на 200 км, но не ми се губят пари и време само заради едното гласуване.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Последна възможностнови [re: Stoyanov]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано04.07.09 23:05



Това за българите е тъпо. Предпочитам ДПС пред например Атака. А и в ДПС членуват основно българи, нали, т.е. български граждани.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано04.07.09 23:58



Все пак, не живеем в гейландия
Пап, направо си представих Гейландия. Е, получи ми се нещо средно между Барби Уърлд и Степфорд, но няма лошо. Розов захарен памук, розови облачета, които се оглеждат в сини вирчета и много щарени балони. И всички мацки са светлооки, не падат под 100 откъм гръдна обиколка и си падат по мен. Момчетата ги измисли ти.
P.S. По темата. Преди десетина години бях влюбена в Костов и макар и вече да не си го представям в сцена от "Дързост и красота", в която аз съм Тейлър, а той е Ридж, като си помисля, никога не съм му изневерявала гласоподавателно. Та и утре не смятям да го направя.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Oberonbg]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано05.07.09 08:07



Факт е, че Доган е далеч по-прагматичен и далновиден политик от повечето "български" такива.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Фьoн]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано05.07.09 09:57



Моите поздравления за вота ти, Фьoн, БРАВО! Много съм щастлива, че има и други хора, освен тези които познавам, харесващи Костов. Чудесно е, да знаеш, че синята коалиция ще се сдобие с още един глас, а ако можеха да бъдат + 100000 щях да празнувам

. С това шансовете за по-голям процент се увеличават.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Oberonbg]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано05.07.09 10:00



Пфф....все едно няма други партии за които да се гласува....просто нямам коментар





Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано05.07.09 10:27



Това прозвуча като "По-добре да гласуваш за когото и да било, отколкот да гласуваш за...". За което пък аз нямам коментар.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор jofretina (jofretina)
Публикувано05.07.09 10:59



Гласувах,вярвам и вие ще го направите





Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано05.07.09 12:44



Мдааа... за съжаление прекалено много хора се хванаха на яростната кампания срещу Костов, която тече и до ден днешен. :(



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Dyke on Byke (един декстър)
Публикувано05.07.09 13:10



Ние май сме сините бабички на ЛГБТ-то :)))



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано05.07.09 13:30



Мисълта ми беше, че преди ДПС има далеч по-опасни партии, срещу чието присъствие в парламента трябва да се борим. Защо не казваме, гласувайте, за да не влезе Атака в парламента, или не дай си боже БНС. Тази истерия покрай "турците" е направо смехотворна. С нея просто хората влизат в схемата на Атака и другите подобни мижитурки. То щото досега само българи са ни управлявали сме на това дередже.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано05.07.09 13:45



Законите трябвало да следват нарастващата толерантност. Измъква се отново г-н Костов. Тази позиция е все едно докато мнозинството е против гейлъка, и те са в ролята на законодатели. Т.е. имаме диктатура на мнозинството. А това, дори да е демократично, не е правилно. Това показва и липса на принципна позиция по въпроса, а едно просто обръщане според ветровете.

И каква ксенофобите какво правят срещу гей обществото? Не са ли хомофобите това? Или гей обществото е съставено само от чужденци, а не от българи?

Като цяло много извърта и хич не ми харесва като отговор. Директно ми казва да не очаквам нищо като гей мъж. Така и не отговори на въпроса дали ще работи относно правата на еднополовите двойки.

А и как само говори против атеистите. И лъже ли лъже относно ценностите от библията и тези на Европа. И май иска да въвежда религията в училището. Само заради това не бих гласувал за него.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Dyke on Byke]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано05.07.09 14:05



:))))) Кой не скача е червен! :))))



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано05.07.09 14:38



Аз също дадох гласа си за Синята коалиция. Винаги съм ги подкрепял, а Костов ми е симпатичен като политик. Разгледах и сайта с отговорите на Иван Костов, много точен и систематизиран с видео-отговорите.

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: Последна възможностнови [re: Stoyanov]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано05.07.09 14:51



Yeees! Страхотен си, пич, кефиш ме с писанията си. Още един глас за сините и за Костов, поздравления. Още малко ни остава и ще стигнем десетте процента, приятели. Стискайте палци това да стане





Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано05.07.09 14:55



Благодаря ти! Аз си имам причина да си гласувам за Сините, защото са най-добрите и, защото имат най-хубавата програма. Стискам палци!



"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"

Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано05.07.09 15:04



ех, къде отидоха 2-та милиона гласоподаватели на Сините отпреди 10-ина години? Изпариха се. Останаха само феновете на Костов, които допреди месец не знаеха изобщо дали ще са в парламента. Сега стискат палци за 10%. И какво ще се промени с тези 18 / най-много / сини мандата? Нищо. То това е и целта - да се пази статуквото, за да можем да сме на държавната копаня до живот.



Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано05.07.09 15:28



Ти какво, предпочиташ бсп и доган да продължат да държат властта в мръсните си корумпирани ръчички ли?

Харесва ли ти тази подредба?

Редактирано от Ellen De Generes на 05.07.09 15:30.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано05.07.09 15:55



Аз колкото повече се стремя да бъда аполитичен, толкова повече започвам да се интересувам от политика. Все пак, не можеш да отричаш нещо, което не познаваш.

Сремя се да оставам отворен към всякакви тези и предложения, независимо от коя политическа или гражданска организиация идват, за да мога да преценявам максимално обективно и адекватно. Костов и сие излъгаха мечтите на милиони българи, включително и моите. Никога няма да му гласувам доверие пак.

Разбира се, че коалицията БСП-ДПС не ми допада, обаче тя беше единствено възможната тогава. След тези избори ни очакват още по-извратени коалиции. Едва ли някой се съмнява в това.



Тема Какво мислите?нови [re: Ellen De Generes]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано05.07.09 18:18



Прогнозните резултати до момента:
ГЕРБ - 41%
бсп - 18%
дпс - 11%
атака - 9%
СИНЯ КОАЛИЦИЯ - 8%
До момента е отчетена към 50% избирателна активност
това е засега



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано05.07.09 19:46



Виж, Елен, разбирам те, но не бива да се прави равенство между ДПС и турското национално малцинство в България. Разбери ме добре - много е опасно да търсиш противопостяването "българи" срещу "турци". Това е само на крачка от падането на нивото на Атака и БНС. Турците в България са хора, като всички останали: имам достатъчно приятели сред тях, които не гласуват за ДПС.

В България има хора, които не са етнически българи, а ти много ясно ги изключи от позива си до "всички, които се чувстват българи"
Моля те, разбери, че това е проява на ксенофобия. Качествено ксенофобията е равносилна на хомофобията - стах от различното.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Какво мислите?нови [re: Ellen De Generes]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано05.07.09 20:02



Генерала и Командира успяха да мобилизират цялата си харизматичност и победиха, своего-рода. Това мисля.

Сега ще има да се нагледаме на тестостерон, струящ от истинския мъж, върлия хетеросексуалист, борец за правда и свобода, генерал Арнолд Шварце... упс, обърках се Бойко Борисов... и на всичките недораслъци влезли в НС покрай него.

Яд ме е, че надут, но празен образ като Яне Янев влиза, а ми е жалко че Атакистите все още събират толкова гласове.


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от linjack на 05.07.09 20:15.



Тема Re: Последна възможностнови [re: linjack]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано05.07.09 20:10



Драги linjack,
Моля те, да разгледаш този линк и по-специално написаното от coeur(тоест аз, това е мой ник). Чак тогава можеш да съдиш дали съм ксенофоб или не. Приятелю, много грешиш в преценката си за мен.


И още нещо- ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ КОИТО ГЛАСУВАТА ПРОТИВ ДВЕТЕ ПРЕСТЪПНИ ПАРТИИ които досега грабеха и присвояваха парите на държавата. Отсега нататък ще има промяна, ПРОМЯНА. Радвайте се хора

Редактирано от Ellen De Generes на 05.07.09 20:13.



Тема Re: Какво мислите?нови [re: linjack]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано05.07.09 21:39



Да, Линджак, за съжаление си прав. Бих добавил, че българинът остава доста наивен и политически неграмотен. В смисъл, че доволен брой българи гласуват с очакването, не - с претенцията, че политиците трябва да разрешат техните лични проблеми, а не общодържавните, които се явяват някак си второстепенни, понеже не ги засягат пряко. Т.е. на тях им се струва, че е така, или някой успешно им е внушил, че е така.

Когато си зле образован и възпитан, мързелив и маладаптиран, не Борисов - Господ не може да ти помогне. Затова и 50% от гласуващите гласуват не за някой, а против някой. Това е реакция на разсърдено, лигаво дете. Инфантилно е просто.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано05.07.09 22:20



Амин, Папе. Добре хортуваш.



Тема Re: Какво мислите?нови [re: linjack]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано05.07.09 22:23



Абсолютен ужас е, че Атака има повече гласове от Синята Коалиция. Не че и последните са едни цветя. Ама да имат почти 10% Атакистите....



Тема Re: Какво мислите?нови [re: linjack]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано05.07.09 22:34



именно, бат Бойко...за него и лесбийки гласуваха (не броя себе си, не че имам нещо против него, но предпочитам интелигентни лица в политиката...)





Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано05.07.09 22:44



въй, ми не само той е роден у центъра, с аристокрътичен произход, пък не всички сме християни екстремисти, айде, няма нужда. ами да такива са те сдс-истите, за това съм гласувала 1 път с тях, но друг път повече не, но Елън Дедженеръс поне едно хубаво направи, че повдигна темата за изборите по принцип, а иначе сдс-арите имат навика да са малко досадни ...

а ББ вече размахва пръст...ако слушате пресконференцията





Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано05.07.09 22:50



Гледаме... Горила в костюм, дето даже прав не може да седи, ма гледа лошо и масово се подмокря народа къде от срах, къде от страст... Викайте енимъл планет и нешънъл джиографик!

Ако можех демоснтративно да стана и да напусна държавата, бих го направил.



Тема pomo anarchism, eh?нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано05.07.09 22:51



Ти си готов постмодерен анархист, Папе: готов си да отречеш опита на капитализма и де се откажеш от силата на консервативната идея, в името на социалната еволюция към "истинското освобождение"...
О, не ми се спори с теб - ще загубя, защото нямам може би времето, може би желанието и със сигурност идиализма на човек, като теб...
Мдмам, аз съм израстнал с творенията на някои съветски, английски и американски антиутописти - фанатасти - в творбите от 20ти век се вижда как мисълта минава от технократско-утопична и антиутопична към подчертано модернистка антиутопия, отразяваща политическите и научно-технически развития в периода.

За съжаление, моят поглед не е свързан с философската литература по въпроса. Но имам чувството, че и ти не си запознат с проблематиките на анархизма и утопизма в контекста на постмодерното общество. Много е лесно да сочиш с гореща глава към грешките и греховете на предишните поколения - да замиташ с една ръка традициите на западното общество, религията и консерватизма, като упора в развитието и еволюцията на същото това общество. Ако искам да те помоля за нещо - то е да погледнеш въпроса по-критически и само-критически към движението, което представялваш. По същество то е реакционистко, но историята сочи, че реакционистките движения, в случаите когато успяват да се наложат, се превръщата в консервативни сили. Какво следва?


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от linjack на 05.07.09 22:54.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано05.07.09 23:04



Точно така, тоя е абсолютен цирей. Много гноен и много гнусен.

Пътят на БСП към истинската лява и прогресивна политическа идентичност минава през припознаването на ЛГБТ общността като съставна и неотменима част от партийната й идеология и парадигма. Това е истината. Защото след като възрастните й членове и симпатизанти изпукат, от тая партия няма да остане нищо, тъй като младите с прогресивни убеждения няма да се навият да участват в тоя калпав цирк на антифашистка носталгия и традиционен морал. Духът на времето е друг, Свободата, Равенството и Братството имат нов стар фронт - фашизоидно-дарвинистката идеология, която проповядва по-слабият и различният да бъдат презряни и заточени далеч от очите на "висшите".

Срам за тези десни и леви политици, които позволяват иманентното преплитане на тая човеконенавистна диктрина в техния дискурс с обществото, за да угодят на най - низките и тесногръди обществени страти.

Срам и позор за тях вовеки!



Тема Re: Последна възможностнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано05.07.09 23:36



Българина има нужда с какво да се идентифицира, а българката от какво да се подмокря - и готово. На нея точно яко мускули и повече габарит й отиват и стоят, такива си ги харесва и в политиката ;), нищо чудно това да е един преимуществено женски вот дори....А иначе да се надяваме, че ще свърши нещо полезно.

Масово нацията е изтъпяла и изпростяла, аз като им говоря в Християнство, че сме по умните не слушат ...ами да се погледнат...днеска слушах в парка две хетеро момчета, извинете, ама приказката не можеха да си вържат, а се опитваха да дискутират политика, ами то не става..трябва и акъл, че и думички да имаш в речника, не само ъъъъ Това е при момчетата, те поне се опитват дори да имат позиция, макар че трудно я аргументират, жените ...те вече там никви ги няма, на тях им дай грим, ебане (независимо дали мъже и жени) и толкоз...проста, елементарна и глупава работа, почти смехотворно е





Редактирано от Vanilllaa на 05.07.09 23:36.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано06.07.09 00:19



Ете тва си е народопсихологията. Тя ни е и големия проблем, ако не и единствения такъв.





Тема Re: Последна възможностнови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано06.07.09 00:41



така и си мислех..

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Последна възможностнови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано06.07.09 00:44



Не исках да се обаждам, защото тук доста хора смятат, че само левите биха защитили нашите интереси, но никога не съм крил , че съм фен на Костов !



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано06.07.09 00:46



Да, особено сега, когато със зачервено лице от екрана ни заплашва с наблюдатели от НАТО...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: pomo anarchism, eh?нови [re: linjack]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано06.07.09 00:47



Реакционистките движения - носители на идеите и привичките на днешния световен ред вече са израснати от обществото. Консерватизмът, за който говориш, е нормално проявление за хора, чиито идеи остаряват, но те не са съгласни с това и не желаят да отстъпват. Новият световен ред един ден ще бъде опериран от подобна опция и ъпдейтите ще се случват на мига. Трудно е да си го представиш, но е реално. Разбира се, в един свят, който няма нищо общо с нашия и който стои на няколко (десетки) поколения от нас. Но ние сме длъжни да поставим основите.



Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано06.07.09 01:03



Прав си, но единственият шанс на тези политически трупове да останат на политическата сцена и да бъдат активни играчи на нея е тези слоеве да са многобройни – и затова за тези 20 години беше направено и невъзможното за скоростното и тотално опростачаване на масите, които решават всичко. Не се надявай много на младите – и за тях си има подход, а на тъп и необразован човек не е трудно да въздействаш. Никак даже. Политическите играчи вкупом се погрижиха за това – вервай ми.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Фьoн]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 01:10



Аз пък съм влюбена в Сергей Станишев! (което не ме накара да гласувам за БСП, сори) Съвсем сериозно...

но разбира се платонично той е моя...Сергей, толкова е сладък, как може да се влюбиш в такова Ренде и невротик като костов?? съжалявам, умен е, много дори, но е абсолютно ренде, и ще ми разправя, че са толерантни, аз го знам костов, той много пъти се е изменял от думата си. и ги знам седесарите какво им е мнението за нас: може може, ама ако може да не може лол, не че БСП са много ок, те са твърде ретро, цялата им псевдохубост идва от традиционната им про-феминисткост и новата им тип ЕС-социална ориентиранст, но това са много малка част от това, което е БСП...за съжаление.

Впрочем в началото СДС наистина бяха стойностна партия, имаше и от по-старите там, имаше стил, сега имат...едно нищо, и пак добре, че са в парламента. Май с Мозер?

Та така, но аз пък не виждам какво общо има симпатичността с гласуването. Че то гласуването не е за мис или мистър а за правене на закони после и защитаване на някакви политически принципи от избранниците, не за развяване на хубост в кулоарите и от МС. хех

Ей това сте вие жените, ей така гласувате...те за това си имаме ББ... но нищо, те и мъжете са така, защо в Италия е пълно с хубавици и миски, че и Чичолина беше в парламента по едно време.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано06.07.09 01:13



Ти пък с тези високи изисквания към жените ... Те изпълняват исканото от тях, което им гарантира поне елементарен комфорт на битово ниво – устата затворена, краката – отворени (е, и устата от време на време се отваря, но не е препоръчително да е цел аргументиране на позицията, а по-скоро с цел смяна на позицията. И оттам не излизат аргументи, а по-скоро влизат такива – железни или не чак дотам). За акъл и мнение пари и други благини никой не дава.

На мъжете не им завиждам – сигурно им е трудно да изберат с кого да се идентифицират по-напред – при толкова тестостерон, лидерски качества, визионерски устрем и прабългарски плам. Толкова много алфа-самци – и къде да застанат бедните обикновени вита-, гама-, делта-самци, ако не в сянката на поредния бащица със слабата надежда да поемат малко от неговия гений? (Или пък да поемат каквото благоволи да им подаде.) Поне до следващия път.

И ще внеса една поправка в твоето определение за нуждите на българския избирател – никой (ние включително) не държи да сме подмокрени, за да ни ... уважи. Подмокрянето е бонус. Но главното уважение ще е на сухо – при всички положения. Защото от това, което ни чака, е изключено да се подмокрим (във вложения от теб смисъл). Другото подмокряне е сигурно.



Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано06.07.09 01:13





Много точно и право в десятката!
Но нека не се лъжем, че днешното БСП е лява партия - БСП направи много "десни" реформи. Консерватизмът и политическият тон, който лъха от представителите им, както и идеята, че про-ЛГБТ задължително значи анти-семейство и анти-морал са абсолютно задължителни за почти всичките й членове. Няма един, дори един-единствен, който смело да изпъчи гърди напред и да каже - ние сме за промените и осигуряването на адекватна законова рамка за една немалка част от хората.
Младежките социалисти имат добра платформа и ясни идеи по въпроса, но ако трябва да чакаме старите да пукясат, то ще чакаме доста. За мен БСП в момента са една абсолютно неадекватна шайка от опортюнисти, чиято главна цел е да захапят властта и да се поддържат.
За мен по-адекватно би било младите и наистина леви хора от българската социалистическа младеж да излязат на сцената и да се появят като алтернатива на дъртите комуняги. Но се съмнявам това да стане, просто защото повечето от младите са в някакви сложни роднинско-шуро-баджанашки връзки със закоравелите комуняги (които по същество въобще не са комунисти).

Представяш ли си как една червена бабичка и един дядка, живели по време на соца, когато за хомосексуалИЗЪМ са се организирали съдебни процеси и пращали "извратеняците" в трудови лагери, ще бъдат сюрпризирани от политическите си идоли примерно с легализиране на бракове и пр. подобни. Това е немислимо за електората, а следователно и за електираните.

Олевяването трябва да дойде от другаде, но тук сме адски недозрели за тези проблеми, а и не виждам шанса скоро да узреем, след като будните и интелигентни хора масово се изнасят. Аз няма начин да не се изнеса, предполагам и ти няма да издържиш Тук и за вас, "нормалните", имащи "нещастието" да бъдат надарени с повече мозък, също е толкова нетърпимо.



Тема Re: Последна възможностнови [re: SeaStar999]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано06.07.09 01:16



Оу, Милейди, не знаех, че и Дамите там далеч... се подмокрят...


Все си мислех , че при това потекло WC е излишно...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Последна възможностнови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 01:26



днеска един шофьор на такси

ме прикоткваше да съм излизала на среща на кафе с него - демек секс - аргументирайки това по следния начин:

- ти би се съгласила и следователно направила, защото не си от изкривените!

сега моя феминистки и тип лгбт ник от уики Изкривена(но от сдене пред ПС, не сексуално, но те май са го схванали друго ярче) явно е придобил жаргонна популярност, но той много не уцели

значи аз сега разбирам как се насажда хомофобия на жените специално и тип запушване на устата - фалически и всякак - ти не си от ония Изкривените
и то така всяка ще ти пусне, като налагаш кофти имидж на непускащите като лесбийки, и на лесбийките въобще, защото така ти е изгодно

жените са яко манипулирани от не чак толкова хитри мъже

естествено аз му казах че съм изкривена, но той не загря (Двойния намек)

та трябваше да се доизясняваме...

бясна съм, много съм ядосана....

Редактирано от Vanilllaa на 06.07.09 01:27.



Тема Re: Последна възможностнови [re: ros2r]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано06.07.09 01:27



Рос, въпреки че е абсолютен офтопик, ще ти отговоря - дискусията тук е на политическа тематика и няма нищо общо с това кой е баннат. Освен това всеки има право на политическа ориентация, която е доста по-разнообразна от сексуалната, както виждаш.
Колкото до Льове - ами да, без него клубът наистина запустява, което си е гадно, не съм криел и няма да крия симпатиите си към него. Но неговият бан е една седмица и скоро му изтича, ще се радвам да имам възможността да го чета наново, този път малко по-ларш, обръщащ по-малко внимание на чисто клубните проблеми и съсредоточен върху дискусии, които наистина имат значение:)
Колкото до моето отбанване - аз въобще не държах, да си призная честно - и без това нямам какво толкова да кажа, пък и явно не ви се четат приказки за лубриканти. Вместо да прекарвам време тук, доста по-ползотворно за мен би било да чета нещо. Тъй че Киро админа май ми беше направил услуга като ме банна за вечни времена, мъ вие зехте че мъ усвубудихте, сега си сърбайте попарата





Тема Re: Последна възможностнови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 01:30



погрижиха се, най-вече защото и те са толкова умни, че се погрижиха да оподобят народа на себе си





Тема Re: Последна възможностнови [re: ros2r]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано06.07.09 01:31



Аз имах предвид простосмъртните, милорд. Ние не се подмокряме, не се и мокрим. Във WC понякога само преглеждам пресата (така демонстрирам близост с по-нискостоящите). Чакам подмокрилите се да споделят повече и да ни осветлят по отношение на протеклите в горната и особено долната половина на тялото им процеси след този изключително интересен епизод „Избори по време на криза в демократична България” от сагата „България и нейната нова и най-нова история”.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано06.07.09 01:38



ха "Изкривена"


А оня ден се чудехме кво име да сложим на лесбийките, така че хем да не е прекалено островитянско, хем да не е ептен обидно.
А тя идеята дошла от простолюдието :))))
Я кажи какво се изцепи шофьорчето, като му каза, че си убедено изкривена:)



Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 01:48



е как какво? въобще не се посрами, че допреди малко така ехидно се е опитвал да ме прикотква с аргументацията, че няма начин да съм от "ония, за които не става дума тук, защото не присъстват" това е цитат, ами направо мина на друга версия - че и мъжете можели да лижат...както сам разбираш никак не ме убеди с това хахах

то ако да си хомосексуална се опираше до лизането, това е някаква пародия според мен,...с която почти ме доубиди, но аз за капак му казах че не харесвам френска (леко го поизлъгах) и тогава вече нямаше какво да каже...вика ама те по порното...и аз му викам гледай други филми за лесбийки не само порно...и той вика ама и такива ли имало и аз викам..да и така накрая приключи с чао и много са ти хубави гърдите целия квартал му чу простотиите, чудя се следващия път как да избегна подобни скудоумни разговори

Редактирано от Vanilllaa на 06.07.09 02:40.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано06.07.09 02:00



Този съвременен драйвър из асфалтовата джунгла е бил от най-тъпите. Която и да не оцени благосклонното предложение за обмяна на телесни флуиди с подобен рядко срещан екземпляр-мъжкар, мигом ще придобие лош имидж в очите на мнозина (тук тези с лошия имидж се наричат „лесбийки”; в общества с друг морал се наричат другояче, но те са изостанали и перверзни).

Ако някоя жена се поддаде на подобна манипулация, значи е по-тъпа и от манипулатора си и светът нищо няма да загуби, ако устата й е лишена от възможността да произвежда словесни бисери (по фалически или други причини). По отношение на имиджа на лесбийките като жени, които не „пускат” на тъпанари и комплексари, не смятам, че това е лош имидж и би било добре повече жени да имат подобна репутация. Моментът обаче е труден и изисква да се „пуска” на всеки, за да може поне някой да се върже за постоянно и да се вържат двата или повече края (коя докъдето стигне). Криза е и мусенето е лукс, който малко жени могат да си позволят. Така де, не е времето сега за принцове и коне – сега е ерата на теоретично подкованите драйвъри.



Тема Re: Последна възможностнови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 02:16



хаха, абе Сий, кефиш, малко ми напомняш по стилистика на Карбовски в един по-гей вариант...



Редактирано от Vanilllaa на 06.07.09 02:16.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано06.07.09 05:59



Драга Елен,
Обвниението ми не е към твоята личност, а към думите ти. В крайна сметка, какво мислим и вярваме обикновено не се припокрива с действията ни едно към едно. Например, аз може да имам много силна връзка с майка ми, но това не ми пречи да я критикувам когато говори срещу турците. Тя не е шовинист, но мислите й понякога са.

И нека посоча малко данни - етническите турци съставялват ок. 70% от населението на община Кърджали. В същото време изборната активност, тази година там, е най-ниска - само 45%, на фона 67%, в Бургас например.
Ако приемем хипотетично, че нито един етнически българин в Кърджали не е гласувал, то 35.8% от турците там не са гласували. По-вероятно е, имайки пред вид високата активност сред етническите българи, ок. 50% от турците да не са гласували - това *е* своего рода глас срещу ДПС.

Изводите ще те оставя да ги правиш сама.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: pomo anarchism, eh?нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано06.07.09 06:18



... "но ние сме длъжни да поставим основите"... на един смел нов свят?... в който всеки ще е свободен?... и може би? ... равен? ...
O Rly?

наскоро каза, че не обичаш поезията, но ми се ще да ти отговоря с помощта на един юнуша, носещ името на един друг млад наивник:

"...
И настръхнал от мрака на тази земя,
закопнях, запламтях и зова:
— Ах, блеснете, пожари, сред ледна тъма!
Загърмете, железни слова!

Нека пламне земята за пир непознат,
нека гръм да трещи, да руши!
Барикаден пожар върху робския свят!
Ураган, ураган от души!...
...."
(из "Юнуша" от Хр. Смирненски)



А ето и един от резултатите, затишието след урагана, през очите П. П.:
"...
Всеки своя пътека си има,
всяка бърза и търси човека...
И аз имах пътека любима,
и аз някога имах пътека!

Още крачка - и ето го края! -
Извървяна е тя, извървяна...
Какво с мене ще стане, не зная,
но едва ли пак пътник ще стана!
..."


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: pomo anarchism, eh?нови [re: linjack]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано06.07.09 14:36




спирам се, щото явно вече ставам за бъзик



Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано06.07.09 15:18



Ох, не знам кой в кого се влюбва, ама на Доган сина е много сладък.





Тема Re: Последна възможностнови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 15:25



знаеш ли, пишеш интригуващо, но ми се струва, че правиш много рязки заключения:

самотата е основно човешко състояние, светът нищо няма да изгуби, ако устата й е затворена..., Моментът обаче е труден и изисква да се „пуска” на всеки

мисля, че подобни заключения звучат като присъди едва ли не...

не мисля, че кризата има или няма отношение към човешкото морално поведение и решения. тоест ако някой или по-скоро някоя в някакъв момент или по принцип е склонен/на да прави морални компромиси това не е зависимо от кризата, мака че може да се прояви тогава. но ако се проявява, го е имало и преди.

така, че не мисля, че поведение на шофьор или който и да е било мъж, защото тук професията няма значение, дори шофьорите са откровени, плюс, че с нищо не си им задължен, ...има основания от кризата, напротив, това е стандарт.

плюс това никоя жена не е задължена да е дотолкова морално издръжлива, че да понесе да я наричат "изкривена", за това че не си ляга с първия срещнат. Защото подобно на неговото поставяне на нещата те полага в морален избор, който е сложен. Ти или си от ония другите, които не присъстват, тях ги няма (недай си боже да си ще се почувстваш като зачеркната от лицето на земята), те са ония другите, лошите, нередните, тези които не са като нас, ние които сме добрите

тук в случая той би могъл да използва и друга дума, да каже директно лесбийките или пък ония у ляво и прочее

въпросът е, че една хетеросексуална жена, дори и да не приеме подобно предложение, и дори да отклони поканата е подложена на морален натиск

защото й е наложена идентификация с група безвъпросно разбирана като по-малостойностна и т.н.

дори и жената да отклони поканата, а доколкото разбрах от думите му май досега не е получавал откази (или те са били малко в сравнение с "да") у нея ще се загнезди неприятното усещане за идентификация с нещо нередно, усещане, което тя ще се опита да отхвърли деасоциирайки се след време като проявява хомофобия на смой ред. така тя ще докаже на себе си, че не е от ония, а че просто не е приела.

и не смятам, че това е единичен случай на теоретично подкован драйвер

подкован или не, твърде много вярвам, че това е начинът да се говори за нещата като цяло, и особено сред простолюдието и то напоследък

и че това е причината за ширещата е хомофобия сред жените от известно време, която преди я нямаше - това много добре си го спомням дори



този отказ от идентификация, наложен или предоставен от мъжете чрез тънките им манипулации е после източник на много и най-различни дискриминитативни поведения на жените, на които допреди няколко години те не са били толкова склонни

и не е въпросът тези или които и да било жени да не си отварят устата никога повече, ами че те са обект на подобна тънка манипулация

имам спомен и за други подобни изказвания от страна на мъже, момчета и т.н., но не в този им най-явен вид, където нещата лъсват в истинската им природа


насаждането на негативни образи на лесбийките в езика е средство на мъжете да манипулират жените за собствените си цели и за сексуалната им употреба

жалко, но повярвай много, твърде много жени искат да имат положителен образ в очите на мъжете (което е и целта на грима, диколтетата, мълчанието и т.н.), за да си осигурят не толкова шибане, с извинение, колкото социален статус и значимост, социално приемане и не е толкова във въпроса дали ще си легнеш със сульо, който ти изфабрикува негативистични (само)перцепции към лесбийството, а с това което се случва след като 100 сульовци те изкарат и те вкарат в подобна ситуация. говорила съм и с омъжени мъже, които никак идеята не им е да те свалят, подобни тенденции на мислене и представяне на нещата доволно присъстват и в тяхната изказност

те за това съм бясна просто той успя да формулира (може би защото е теоретично подкован), онова което тайно и не толкова явно се гнезди в главите на много мъже

Редактирано от Vanilllaa на 06.07.09 15:27.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано06.07.09 18:06



Той имал син ли? А, сетих се, говори се за някакъв незаконен такъв.

Иначе знам, че има дъщеря. Която не е нищо особено, доколкото мога да преценя едно 10-11 годишно дете. Въпреки, че физиологическите заложби си личат отрано, най-вече при момичетата. Ако има късмета да стане красавица като майка си...



Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано06.07.09 18:20



добре, но моля те не свързвай Дарвин с Фашизма.



Тема пукнатини в българския етнически моделнови [re: Ellen De Generes]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано06.07.09 19:38



Съжалявам, че е без превод, но аз заинтерсованите искам да представя тази статия от Ройтерс:



Извадка на български,


----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано06.07.09 20:20



Абе щото от комунистите само хубави работи видяхме, няма що - то това си беше резил, премиер-социалист, че и гей на всичкото отгоре, да каже "Аз съм против парада на хомосексуалистите"...



Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано06.07.09 21:27





Тук е излязъл зле, иначе е доста по-симпатичен. Демир се казва ако не се лъжа.



Тема Re: Последна възможностнови [re: mizrahi!]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано06.07.09 22:57




Та, точно за туй си говорим... И от какво се стреснаха етническите Турци? При мен работят 25 техни представители и не изглеждаха стреснати нито в петък, нито днес. А пък и никой не ги закача. Работят си хората и редовно си получават парите. Е, в условията на Криза, може би за някой е стряскашто, че някой друг редовно си получава заплатата...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Последна възможностнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 23:01



ее, Гардиан, откъде го изкопа тоя хубавец

изобщо не съм знаела, че Доган може да има такова хубаво същество за син...

хаххаа





Трябва да си спретнем тема за яките и секси неща в политиката не може само простотии, подкупи, излагации Какво ще кажете

Може и не само български, аз бях фен на Колин Пауел и Кондолиза Райс, на Конди все още съм :))))

айде темичка



Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано06.07.09 23:41



Съгласен! Яки политици и политички:) Айде отвори я ти:)

ето го гей френдли репортерчето на бтв
не че има връзка с темата, ама е приятна гледка като синчето на доган :)





Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано07.07.09 01:21



Срам-не-срам, консервативният, хомофобски, хамерикански конгресмен Арон Шок е мноу готин, стига да не говори:



А, и в тяло е супер, както се вижда от още третата му снимка в Гугъл имиджис :



----
бял подпис на бяло поле

Тема не само младежинови [re: linjack]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано07.07.09 01:31



Кмета на Портланд, Сам Адамс, който мдр е гей:



А също и доста по-възрастния водач на канадските либерали, Михаил Игнатиев (Мйакъл Игнатиефф), въпреки големия нос, като млад е бил зашеметяващ, а все още изглежда много запазен:



----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: Последна възможностнови [re: Ellen De Generes]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано07.08.09 20:03



Още по-интересно:


"ЛЪЧЕЗАР ТОШЕВ (ОДС): Благодаря, господин председателю.
Почитаеми народни представители, ние като християндемократи не можем да подкрепим този законопроект [за Семеен кодекс], тъй като той променя обществените взаимоотношения в нашето общество, залегнали още от хилядолетия, с узаконяването на фактическото съпружеско съжителство."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.