Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 23.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: pomo anarchism, eh?нови [re: linjack]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (просветлен)
Публикувано06.07.09 14:36




спирам се, щото явно вече ставам за бъзик



Тема Re: Последна възможностнови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано06.07.09 15:18



Ох, не знам кой в кого се влюбва, ама на Доган сина е много сладък.





Тема Re: Последна възможностнови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 15:25



знаеш ли, пишеш интригуващо, но ми се струва, че правиш много рязки заключения:

самотата е основно човешко състояние, светът нищо няма да изгуби, ако устата й е затворена..., Моментът обаче е труден и изисква да се „пуска” на всеки

мисля, че подобни заключения звучат като присъди едва ли не...

не мисля, че кризата има или няма отношение към човешкото морално поведение и решения. тоест ако някой или по-скоро някоя в някакъв момент или по принцип е склонен/на да прави морални компромиси това не е зависимо от кризата, мака че може да се прояви тогава. но ако се проявява, го е имало и преди.

така, че не мисля, че поведение на шофьор или който и да е било мъж, защото тук професията няма значение, дори шофьорите са откровени, плюс, че с нищо не си им задължен, ...има основания от кризата, напротив, това е стандарт.

плюс това никоя жена не е задължена да е дотолкова морално издръжлива, че да понесе да я наричат "изкривена", за това че не си ляга с първия срещнат. Защото подобно на неговото поставяне на нещата те полага в морален избор, който е сложен. Ти или си от ония другите, които не присъстват, тях ги няма (недай си боже да си ще се почувстваш като зачеркната от лицето на земята), те са ония другите, лошите, нередните, тези които не са като нас, ние които сме добрите

тук в случая той би могъл да използва и друга дума, да каже директно лесбийките или пък ония у ляво и прочее

въпросът е, че една хетеросексуална жена, дори и да не приеме подобно предложение, и дори да отклони поканата е подложена на морален натиск

защото й е наложена идентификация с група безвъпросно разбирана като по-малостойностна и т.н.

дори и жената да отклони поканата, а доколкото разбрах от думите му май досега не е получавал откази (или те са били малко в сравнение с "да") у нея ще се загнезди неприятното усещане за идентификация с нещо нередно, усещане, което тя ще се опита да отхвърли деасоциирайки се след време като проявява хомофобия на смой ред. така тя ще докаже на себе си, че не е от ония, а че просто не е приела.

и не смятам, че това е единичен случай на теоретично подкован драйвер

подкован или не, твърде много вярвам, че това е начинът да се говори за нещата като цяло, и особено сред простолюдието и то напоследък

и че това е причината за ширещата е хомофобия сред жените от известно време, която преди я нямаше - това много добре си го спомням дори



този отказ от идентификация, наложен или предоставен от мъжете чрез тънките им манипулации е после източник на много и най-различни дискриминитативни поведения на жените, на които допреди няколко години те не са били толкова склонни

и не е въпросът тези или които и да било жени да не си отварят устата никога повече, ами че те са обект на подобна тънка манипулация

имам спомен и за други подобни изказвания от страна на мъже, момчета и т.н., но не в този им най-явен вид, където нещата лъсват в истинската им природа


насаждането на негативни образи на лесбийките в езика е средство на мъжете да манипулират жените за собствените си цели и за сексуалната им употреба

жалко, но повярвай много, твърде много жени искат да имат положителен образ в очите на мъжете (което е и целта на грима, диколтетата, мълчанието и т.н.), за да си осигурят не толкова шибане, с извинение, колкото социален статус и значимост, социално приемане и не е толкова във въпроса дали ще си легнеш със сульо, който ти изфабрикува негативистични (само)перцепции към лесбийството, а с това което се случва след като 100 сульовци те изкарат и те вкарат в подобна ситуация. говорила съм и с омъжени мъже, които никак идеята не им е да те свалят, подобни тенденции на мислене и представяне на нещата доволно присъстват и в тяхната изказност

те за това съм бясна просто той успя да формулира (може би защото е теоретично подкован), онова което тайно и не толкова явно се гнезди в главите на много мъже

Редактирано от Vanilllaa на 06.07.09 15:27.



Тема Re: Последна възможностнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано06.07.09 18:06



Той имал син ли? А, сетих се, говори се за някакъв незаконен такъв.

Иначе знам, че има дъщеря. Която не е нищо особено, доколкото мога да преценя едно 10-11 годишно дете. Въпреки, че физиологическите заложби си личат отрано, най-вече при момичетата. Ако има късмета да стане красавица като майка си...



Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано06.07.09 18:20



добре, но моля те не свързвай Дарвин с Фашизма.



Тема пукнатини в българския етнически моделнови [re: Ellen De Generes]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано06.07.09 19:38



Съжалявам, че е без превод, но аз заинтерсованите искам да представя тази статия от Ройтерс:



Извадка на български,


----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: Последна възможностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано06.07.09 20:20



Абе щото от комунистите само хубави работи видяхме, няма що - то това си беше резил, премиер-социалист, че и гей на всичкото отгоре, да каже "Аз съм против парада на хомосексуалистите"...



Тема Re: Последна възможностнови [re: shallowgrave]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (Red Queen)
Публикувано06.07.09 21:27





Тук е излязъл зле, иначе е доста по-симпатичен. Демир се казва ако не се лъжа.



Тема Re: Последна възможностнови [re: mizrahi!]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано06.07.09 22:57




Та, точно за туй си говорим... И от какво се стреснаха етническите Турци? При мен работят 25 техни представители и не изглеждаха стреснати нито в петък, нито днес. А пък и никой не ги закача. Работят си хората и редовно си получават парите. Е, в условията на Криза, може би за някой е стряскашто, че някой друг редовно си получава заплатата...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Последна възможностнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.07.09 23:01



ее, Гардиан, откъде го изкопа тоя хубавец

изобщо не съм знаела, че Доган може да има такова хубаво същество за син...

хаххаа





Трябва да си спретнем тема за яките и секси неща в политиката не може само простотии, подкупи, излагации Какво ще кажете

Може и не само български, аз бях фен на Колин Пауел и Кондолиза Райс, на Конди все още съм :))))

айде темичка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.