Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано20.06.09 00:09



Запис на дискусията "Гей парад - за и против", Канал 1, 19.6.2009 г.

Нека не забравяме, че това е дебат, който се провежда в средата на 2009 г. по националната телевизия на държава-член на ЕС и засяга искането за равни права на група нейни граждани.

Ако някой има още по-свежи идеи как хомосексуалИСТИТЕ да се маскират, скрият, станат по-ниски от тревата и въобще изчезнат от полезрението на високоморалните и високоинтелектуални граждани на републиката, създаващи и възпитаващи също толкова високоморални и високоинтелектуални млади граждани, може да ги сподели.

И този материал най-искрено се посвещава на оптимистите.









Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.06.09 00:38



Лейди, вече сериозно смятам да сменя местожителството си...

Някъде в Европа... и не само заради телевизионните изяви на този или онзи...
Патриот съм, но започвам леко се задушавам от атмосферата на нафталин, който не помага срещу молците в мозъка...

Няма да съм щастлив /щастливи/ най- вероятно, но поне ще можем да се чувстваме освободени от дребнотемието на "мъртви души", така нагло натрапвайки ни се и от ефира, и на места, които не предполагат нещо подобно /в този клуб, например/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 09:33



Честно казано радвам се, че Аксиния е толкова persistent в тлевизионните си прояви и всякакви други активности, но

1 - ъъъ, не може ли като се яввява по телевизията да няма стряскащ вид като за нощен клуб с такива начернени очи и коса напомадена като на млад ерген от средата на миналия век

2 - като не си е доспала да изпие 2 кафета или един ред бул, за да не си мрънка под носа и мислите й да не звучат като сутрешно празноглавие

3 - да не излиза всеки път с номера "доста е раничко". На нея това може да й звучи като смислено обяснение, но зрителят никак не се интересува от подобни въпроси, особено като е ранобуден може да му звучи и обидно, а това е ТВ, не "Споделете с приятели"

4 - си даде сметка, че не винаги срещу или редом с нея пускат пълни тъпунгери/ки, а някой път и доста начетени хора и да си направи труда да се присъедини към гилдията на начетените, защото иначе съизмерването между двете страни като от този запис не е в нейна полза. А всеки начетен човек може да направи подобно сравнение.

5 - като й се налага да влиза толкова често в студио и да "убеждава хората" да вземе най-накрая да научи повече за принципите на реториката (изкуството да убеждаваш), защото вече наистина става досадно. Един от елементарните принципи е да имаш добра, ясна дикция без говорни странности като това нейно смотолевено и мрънкащо под носа завалващо съгласните говорене, което иначе може да звучи сладко, но в съчетание със сутрешно недоспиване или вчерашен досреднощен запой звучи напълно неадекватно и направо трудно за разбиране. Също и дишането и добрите паузи, като и способността да надприказваш опонента, ако се налага -ей такива простички нещица

6 - явно е, че ходи подготвена, но истината в говоренето е умението за "изобретателност" - да блеснеш на момента с идея, това значи да се възползваш максимално от момент в дискусията и да блеснеш интелектуално (защо това не се случва виж точка 4)

начини да блеснеш в дискусия са:

а. даване на блестящи цитати като "крилати мисли" на известни личности, исторически и литературни примери

б. богатство на мисълта, а не заучени фразички

в. използване на реторически фигури (е това изобщо нямам намерение да го обяснявам, защото тук е вече въпрос на изкуство, действително)

Как всичко това може да се случи:

1 - чете текстове наглас с часове вкъщи, за да си поправи дикцията и слуша подбрани предавания по БНР - по-старите журналисти в радиото имат много добра школовка в говоренето основно като ясна и отчетлива дикция (каквато е необходима за предавания в ефир, не всеки седи точно пред телевизора, мъчейки се да разчете по устните ти какво се опитваш да кажеш, защото не можеш да го произнесеш като хората)

2 - отиде на логопед, ако сама не може да се справи с говорните си проблеми

3 - прочете поне 2-3 книжки по реторика, всеки нормално интелигентен човек и следователно нейн опонент отдавна вече е сторил това

4 - да земе да се ерудира малко, а не само да рови в ЛГБТ проблематиката и теорията, защото примерите й са оскъдни от голямата локва на знаене, която дава възможност да изпъкнеш в един дебат

5 - се научи, че в реториката, като не можеш да обориш тезата на опонента си, оборваш опонента (argumentum ad hominem)

6 - вземе да се стегне малко и да ходи в човешки вид на събития, нещо което преди беше точно така...(външния вид е показателен за общественото положение, а като имаш лош и занемарен външен вид хората си мислят, че си ниско в обществен план и не могат да те слушат сериозно...това не значи да ходи с гучи и верасче, защото това също би подразнило много хора, които например не могат да си го позволят, но просто да ходи в стегнат, чист официален вид, а не с дънки и тениска, защото това е неуважително и я низпоставя спрямо опонент със сако и риза)



и сега извинявам се за обстойността...нека това не е заяждане...а безплатен урок по реторика..., ако се интересува може да й дам повече и не безплатни или поне да ходи да завърши (още един два) курса по реторика някъде for God's sake!

(това са моите "свежи" идеи, как да не изглежда Аксиния посредствено и не на място в един елементарен дебат)

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 10:00.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор linjack ()
Публикувано20.06.09 10:10



Разбирам какво искаш да кажеш и донякъде съм склонен да се съглася, но ми е чудно тук ли е мястото. Какво целиш да постигнеш с пост си? Не знам Аксиния да чете този форум...
А и да го четеше - толкова може момичето. Да, би могла да се научи на риторика, но явно ти си по-добра в това изкуство... Бих те попитал - защо ти не си там? Повече гласове биха предали и повече кредабилност на гей-движението.

За да не се впусне темата в порочния кръг на атаките и контратаките, с неменуемата намеса на имената на някои хора и организации, нека разгледаме въпроса принципно.


от C. Van Vechten

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 10:12



Ами не съм специалист по реторика, но на мен Генчева ми харесва. Уважавам умението и да запази самообладание, изправена пред такава неимоверна глупост, нетолерантност, омраза и монументални клишета, които се избълваха от устата на г-н Джамбазки и на водещия шоуто. Той водещия дори не се опита да го направи като дискусия, а сам с поведението си окуражаваше надвикването. Джамбазки веднъж не Генчева остави да се довърши изречение.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 10:15



Абослютно си прав, тя е много стабилна и има самообладание, нещо което на много би липсвало, но ако към това добави и умение да говори добре, повярвай ми никакви дразнители няма да могат да я надприказват...



Впрочем в говоренето и в дебатите да очакваш "стерилна" атмосфера на любезно и тактично задавани въпроси и равнопоставяне на страните и прочее е безсмислено и направо неадекватно...

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 10:17.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.06.09 11:04



Права си, добре е да има лица, които имат смелостта да ни представят пред обществото, но още по- добре би било и да бъдат и на нужното ниво във всяко отношение.
Иначе по- скоро биха свършили лоша услуга на гей движението...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.06.09 11:05



Не се шашкай от модератора, показва мускули в момента, ако трябва, ще отворя нова тема за дискусия по тези въпроси...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: linjack]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 11:17



и ако си мислиш, че ще подсмърчам със сълзи на радост при всяка проява на Аксиния и после ще въздавам възгласи на възхищение и възторг в позата на истинска редова клакьорка много се лъжеш, и то само защото нямам възможността или желанието, или каквото и да било да съм организатор...на..чакай...как му викахте последно....гей шествие? ...с платформа? и в ролята си на организатор или част от екипа на организаторите да ме извикат в ефир да обясня аджеба какво живутно е туй и има ли някаква почва у нас?

нищо чудно, че проявите на Аксиния са на такова ниво, щом те напълно удовлетворяват и без това очевидно не кой знае колко интелектуалната и взискателна аудитория на гей обществото








Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 11:20



ами ако мислиш, че трябва отвори...не мога да повярвам, че толкова се впрегнах от темата...линджак ли е вече модератор? но наистина мисля, че има нужда и най-вече има начин да сме представени добре в ефир пред цялата българска общественост...или поне по-ранобудната част от нея...



в крайна сметка иначе защо наистина е цялото това упражнение с паради, дебати и прочее



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано20.06.09 12:41



Аксиния не беше подготвена изобщо.

Иначе браво за постоянството и в ТВ изявите.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано20.06.09 12:49



Аз съм от тези, които не успяха да се впишат в българското обшество катот гей и отидох да живея на Запад. Не е лесно, заменяш един проблем за друг...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано20.06.09 12:55



Ванила, мен пък Аксиния ме радва. Не се оставя да й затворят устата и същевременно не си изпуска нервите (за разлика от Мосю ОбщинскИ СъветнИк), така че в случая мачът беше 1:0 за нея. Е, и на мен ми се ще нас да ни представя някакът хибрид между Анджелина Джоли, Майка Тереза, Кант и Цицерон, но на този етап си имаме Аксиния и аз лично не се оплаквам. Дори мисля, че след като ти и аз не дръзваме да влезем в телевизора, да се обявим пред цяла България като лесбийки и да защитаваме правата си и тези на себеподобните си, едва ли имаме право да критикуваме Аксиния.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 13:04



Съгласен съм. Мисля никой не оспорва голяма част от качествата на Аксиния като активистка. Можем само да съжаляваме, че нямаме и един активист на нейното ниво.

Но това не променя факта, че имаме правото да изискваме повече от "дежурните" наши представители в медиите. Да, те са там доброволно, не сме ги избирали(насила), но мисля, че с тази доброволност върви и някаква отговорност към нас, задето говорят от наше име.

А изтърканата приказка "нямаш право да коментираш, щом ти не си там" е крайно глупава. Не съм длъжен да съм там. И имам право на лично мнение. Аз представлявам себе си 24/7. Не представлявам общността. Но знам, че хората ще ме гледат спрямо нея, и ще гледат нея спрямо мен. И според личната си преценка нося някаква морална отговорност. Тъй че може и да не съм в телевизора или по пресата, но съм в реалния живот. И имам право да критикувам.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:04



това, че нямам смелост да стана НП не означава, че нямам право да критикувам всички подред НП, ако ми изнася. Те са мои представители в крайна сметка и може дълбоко да ме касае, нищо че не съм НП, какво правят в тъпия парламент

това беше просто пример

и още

не знам какво очакват Джемини като помощ и като още активисти, като дори мейлът им не работи, има посочен само един телефон/факс за контакт и въобще всички начини да се свържеш с тях са преебани

Освен може би да си дигнеш задника и да се занесеш до офиса им, но все си мисля, че който иска да бъде търсен, особено ако има нужда от сътрудници, помощ и каквото и да е било, трябва да дава начини за това.

впрочем тази историйка с няма как да се свържа с джемини е много стара и бас държа че сума народ се е отказал да им помага по всякакъв начин наполовина точно по тази причина

и после се оплакват, че им било трудно, че 20 часа работели

цитирам

"Всъщност не искам да съм всичко това. Уморена съм от активизъм, от тичане насам-натам, от блъскане в стени всеки ден, уморена съм от шестте етажа, уморена съм много. Уморена съм да мисля за сексуалната си ориентация всеки ден и ежедневно да доказвам, че искам и мога колкото всеки друг. Нищо не може да откаже един активист за гей права по-ефективно от някой гей или лесбийка. Писна ми от несбъднати кралици, нереализирали се лидери, самовлюбени левенти с амбиции за представителство и недоебани лесбийки с грандомански синдром. Пиша всичко това толкова бавно, а ми иде да крещя забързано в лицата им. Омръзна ми от събирачи на точки, от активистите, които все бързат да натрупат актив „първи в…”, „ако аз не бях…”, „без мен нямаше…”. За какво ги трупат тези точки? Да се фукат в местния гей-бар(дак) ли? Да имат с какво да пълнят мемораните папируси? Активист се става, не се раждаш такъв. Но страничните ефекти от този процес понякога са направо катастрофални.

"

ами като искате активисти и помощ и не просто критици, а хора, които действат направете нещо в тази посока

все едно аз да отида в мъжкия манастир и да се оплаквам, че нито жена ме е ебала, нито жена ме е видяла, нито с жена скоро съм говорила





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:20



Аз представлявам себе си 24/7. Не представлявам общността. Но знам, че хората ще ме гледат спрямо нея, и ще гледат нея спрямо мен. И според личната си преценка нося някаква морална отговорност. Тъй че може и да не съм в телевизора или по пресата, но съм в реалния живот. И имам право да критикувам.

Именно, напълно съм съграсна с теб.

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 13:20.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Dyke on Byke (един декстър)
Публикувано20.06.09 13:32



ами излезте вие, бе отворковци.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано20.06.09 13:36



Бе не толкова, че нямаме право, колкото, че няма смисъл да коментираме. Само обиждаме хора, на които и без това очевидно не им е леко. Аксиния нито ще си смени прическата ако се харесва така, нито ще стане по-добър оратор като й кажем, че е лош. По мое мнение светът се променя в първо лице. Или даваш всичко от себе си, предлагаш себе си или друга валидна алтернатива на Аксиния, или приемаш нещата каквито са. Инак се получава малко като в Ботевото кафене.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:37



мисля, че точно ти и твоите приятелки са от типа отворковци, както и самата Аксиния:

"Ебали са си ушите от разбиране на всичко и от мнение по всяка тема. Ебали са си пръстите от писане колко много знаят кое как трябва да се прави, а как никой не ги чува. Ебала съм ги и активистите с болните им амбиции за представителство, лидерство и оглавяване."

Трябва ли да си отворко и с такъв изказ, за да си в помощ на някоя гей-организация, която дори няма форма за контакт с нея?

Не, чакай, всъщност като се замисля те им пращаха активисти от чужбина, защо са им наши, български, ...но хайде да поплюем горката маса гей и лесбиан, която само се чуди и мае какво става и как става в Джемени, да има кажем, че са поплювковци и само много знаят, но нищо не правят.... пък ние ще си работим с доброволци от чужбина, и ще ги представяме така както можем...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:50



ами хайде тогава дружно да мълчим и да се молим Богу да ни оправи бакиите, щото "момичето толкова може".

Ок, толкова, толкова. И това, което прави не е малко. Но просто не ми е ясно защо така са се барикадирали и хем имат нужда от помощ, хем им е тягостно, хем не могат, хем ние сме им виновни, хем не трябва и дума да обелваме...хем явно други хора не им трябват, защото нито реално търсят, нито реално го правят лесно другите да ги търсят...

има нещо гнило в Дания...

изобщо не са се разтърсили за сътрудници, нещата отдавна са се поуспокоили и много хора биха им били от помощ. Това не означава всеки втори да излиза по ТВ, но много биха им помогнали с различни неща. Кой с компютър, кой с превод, кой с правна консултация и прочее...

само пуснаха по някакви забити блогове, че имат нужда от пари и дано са ги намерили...

ама не....ами като не...





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 13:51



Където сме преценили, че трябва да излезем - сме излезли.

Аз не съм казал на никой "Айде са, излез ме представляваш, щото видиш ли аз само в клозета(гардероба демек) живея, и ми е много нужно ти да си ролевия модел и светлата личност, дето ще ми прави на мене имиджа и ще говори от мое име.".

Аксиния и останалите активисти не са в публичното пространство насила, заставени от мен, или който и да било. Нещата са доброволни, самоинициативни. И не виждам какво би трябвало да възпре правото ми да имам лично мнение и да го изразявам.

Казвал съм го и преди - къде са активистите и доброволците, когато се сблъсквам в ежедневието си с реалността? Да не би те да ходят подире ми, да ме бранят със сопи? Ако им се оплача ще отидат ли да се разправят с проблемите ми? Да не би нещата, които казват в ефир или в печатната преса, да остават без последствия за мен? Айде моля ти се.

В публичното пространство тези активисти градят имидж. Който обаче аз трябва да отстоявам на улицата, в адския транспорт, в училище, в университета, на работното място... Той рефлектира директно върху мен, спуснат е отгоре и аз трябва да се оправям както мога. Защото ако някой изтърси някаква простотия в ефир, по-вероиятно е негатива да го отнесе някой друг.

Това, че някой САМ е решил да бъде активист, САМ е решил да говори от името на общността, от МОЕ име, САМ определя какво, къде, кога и как ще каже, не значи, че аз нямам право да кажа "Айде малко по-прилично го раздавай с визията ако обичаш, щом ще правиш всичко това.".

Всичкото мрънкане за мен е следствие на липсата на благодарност, щото видиш ли еди-кой-ди това и това прави в ефир, пък аз си позволявам да критикувам. Е, да. Ама активист и доброволец не се става с идеята, че чакаш благодарности. Лично мнение. Може да е тъкмо обратното - доброволците да стават доброволци именно защото очакват, че някой ще им бъде длъжен и благодарен, по подразбиране.

Айде не мерси!



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 14:00



Я кажи, понеже си гледала сайта - кой им е новият изпълнителен директор?

Не знаем... Четохме, че имало парти в един оборотен клуб, по случай избирането и назначаването му, ама ако разчитаме на сайта им да разберем кой/коя е... С чакането ще си останем. Самите интервюта няма да коментирам, там е такава жалка смешка, че просто не е за разправяне.

Но искам да знам Аксиния от позицията на каква излиза да говори от мое име в крайна сметка? Е или не е към Джемини? Ако е, като каква в Джемини излиза? Ако не е - към коя организация е? Или е абсолютно и изцяло самоинициативна? Щото има значение, поне за мен, кой и от каква позиция излиза да говори. Аз не излизам от тази на кенефен педал, примерно, да говоря за новия семеен кодекс. Тъй че тя, а и не само, аджеба от какви точно позиции правят всичко, което правят?

Посуепис: Сори, че към теб ги пиша нещата, ама така дойде.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 14:05



а, ами няма проблем, наистина им поразгледах сайта, който впрочем не е от най-богатите на информация, доколкото разбрах Аксиния все още поддържа някаква длъжност /роля/ в Джемини, а има обява за вакантна позиция за Управителен директор. Като крайният срок за подаване на документи е изтекъл април. Тоест все някой трябва да е на тази длъжност сега.

Реално графа - структура на организацията в сайта няма.

А що се отнася до самият сайт да хвърлиш кухи пари във флаш, който ти избожда очите и ситен шрифт не е начин да информираш хората....

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 14:06.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано20.06.09 14:07



Бесен съм! И двамата арийци заслужават един голям нелубрикиран ... отзад!

Колкото до Аксиния - спрете да я съдите - години наред тя е единственият човек, достатъчно смел да влиза в дискусии с фашисти и ортодокси. Кой би отдал толкова много време и кой иска да се занимава с гей активизъм 24/7? И като отплата да среща омразата във фашизираното ни хетеронормативно общество, а и неблагодарност и критика от хомовците. Тя си има живот, дете, семейство - не знам как въобще все още й се занимава да води спорове със задръстеняци и хетерасти с мислене от годините на NSDAP.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 14:33



Въпросът е принципен. На мен ми се казва - нямаш право да казваш каквото и да било по неин адрес, защото. Аз пък питам - коя е тя и от позицията на каква говори от мое име, та да нямам право да я коментирам.

Никой не оспорва това колко добра активистка е Аксиния. Никой.

Просто когато на мен някой ми забранява нещо, искам да знам защо и на какво основание, като разни врели-некипели стандартни измишльотини не ме удовлетворяват за отговор.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 15:08



според мен трябва по-голямо старание да положат от Джемини да направят комуникацията възможна и то не комуникацията тип говорене по ТВ, а комуникацията между тях, членовете им и масата от гейве и лесбийки, които щат-нещат представляват. Джемини изобщо не представляват единствено и само своите членове, те говорят от името на всички, в такъв случай трябва да реализират добра комуникация, с посредници ли, как ли, не знам, но с хората, които реално представляват по ТВ и площади и шествия.

И ако смятат, че не им стигат ресурси, сили, интелект, хора или каквото и да е да започнат да и го търсят упорито и старателно до постигане на нужния резултат



както се опитаха да направят с намирането на пари за този парад. щом са се сетили да си отворят банкова сметка и да я постнат тук-таме, могат да се сетят, че им трябват Пенка, Пенко и прочее да им свършат някаква работа - Пенко да им пуска редовни новини на сайта, Пенка да им помисли за нормален PR и прочее. Това са някакви елементарни неща, струва ми се.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 16:10



ами мисля, че се справя добре Аксиния. Не изглеждаше нито звучеше неадекватно. Сигурно има трески за дялане. И понякога на мен ми се искаше да отговори по друг начин на плещевенията, но не към нея трябва да е насочен гнева, а към другите в предаването.

И наистина, какво те спира да попиташ джемини кой им е ИД. И ако не са намерили такъв да се кандидатираш? Не че не можеш да критикуваш, ама пък не минавайте границата. Говори от собствено име. Стани член на Джемини, заеми се с работа там.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.06.09 18:33



Извинявай, какво искаш да кажеш, ако някой прави нещо публично, действията му не подлежат на коментар? Още повече, че става дума и за моите интереси, евентуално...
Ако аз отида в някоя тв и кажа:"Искам да говоря от свое име за гей проблемите!", нали се сещаш какво ще ми отговорят...
Още ме е яд, че забравих името на мъжа, който с десетина изречения каза всичко онова, което и ние дъвчем тук /преди месец- два по БТВ имаше дискусия по подобна тема/... Той беше човек, който ерудирано, логично, стегнато и по същество говореше на подобни теми.
А и един Сталик, например, би могъл да свърши страхотна работа в това отношение, стига Джемини да го поканят, и разбира се, той да иска...
Познавам първия "шеф" на Джемини, също и други по- късни функционери там, говореха, че всеки дърпа чергата към себе си и въобще няма как интригите да бъдат преустановени...
Сега не знам въобще какво се случва там /Някой от вас да знае? Не мисля.../

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 20.06.09 18:35.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 21:03



Пак повтарям - никой не критикува активизма на Аксиния. Коментираме правото си да имаме мнение върху презентирането на човека, който ни представлява. Когато активистите излизат пред медиите и застават на някакви позиции и становище, те не са ме питали мен преди това съгласен ли съм с тях. Но въпреки това ме представляват. ОК. Но поне ми позволи да имам правото да критикувам конструктивно и не с гняв човекът, който е мой говорител.

Аз с Джемини не желая да имам нищо общо. И трите пъти в които съм стъпвал там съм оставал с много горчив привкус. Не бих се кандидатирал за позиция, за която съм абсолютно неквалифициран. Двама мои приятели обаче бяха подали документи, въпреки моите предупреждения. Досадно е почти винаги да съм прав, но цитирам и двамата "С тия повече не ща да се занимавам...".

Не знам каква граница преминавам. Просто посочвам очевадни странности. А все пак тези хора, тази организация, претендират да са моите, твоите, нашите представители, защитници, говорители...

И през цялото време говоря все от мое име.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор linjack ()
Публикувано20.06.09 21:13



Между другото, получавам имейли всеки път когато някой ми отговори - там се вижда, че това е третата редкация на твоя отговор. Първата е леко иронична, втората по-скоро саркастична, а тази следва градацията:)

Нямах пред вид, че темата не е за този форум."Тц-тц-тц - още не станал мод, пък почнал да казва на хората кво могат и не могат!"
Всъщност, конкретният формат - твоите съвети към г-жа Ганчева какво да прави - ми се стори странен. Ми напиши й имейл, наистина. Що не - аз, например, редовно пиша имейли до интернет медиите, когато нещо ме подразнят. Същият принцип може да се ползва за всяка обществена личност -
вкл. организатора на Шествеито на дъгата.

Както казх по-горе съгласен съм с общите ти забележки: колкото и упорита да е Аксиния в своята работа, тя невинаги се представя особено добре - риториката й понакуцва и т.н. НО, всекиму според заложбите, в крайна сметка.

За да се развие човек над заложбите си, трябва да излезе малко от зоната си на комфорт. А на нея това не й се налага - повечето й събесдници сами се правят на маймуни, а няма някоя друга видна личност да я конкурира като глас от гей общността. Забележи, че не казвам "глас на гей общността", а "от". Видяхме Сталик един път и някои други спорадични образи.

Лесно е да се критикува, отидете да говорите.

Аз, за съжаление, не съм подходящ кандидат: не живея в Бг, имам говорни дефекти, нервирам се от простаци и в спор честичко повишавам тон... затова съм избрал друга сфера на развитие. Но не може само една Аксиния да представя ГЛБ хората в България.

Това, драга, се опитвах да кажа.


от C. Van Vechten

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 21:20



Моят задник ще си остане плътно залепен за стола. Или най-малкото няма да се движи в посока, в която не желае. И не това е начина да го вдигнете...

Един незаинтересуван човек няма да седне да се рови из нета кой е организатор, кой не е. Той ще събере две и две и ще каже - Джемини правят парад. Аксиния го води. И толкоз.

Тук ставаше въпрос за нещо съвсем друго, но няма значение явно. Следващия път като ни се спонете да не знаем много много, пак ще си кажем каквото казахме и сега. И след това пак, и пак и пак, докато на някой не му писне и не престане да говори.

За грим и прически не знам кой си говори. Но ми е интересно ако си позволявате подобни изявления, накрая ще остане ли "общност", която да представлявате, извън приятелите, роднините и клакьорите. Забавно... Сигурно ако гей/лесбийка излезе в ефир, и каже, че е напълно несъгласен/на с вашите позиции, сигурно ще нахъсате народа да залее грешника с катран и да го оваля в пера, преди да го обеси публично.

Крайният фанатизъм, в която и да е крайност, е грозно нещо.

Със здраве. И успех на ВАШАТА инициатива. Не виждам в нея и вас нищо, което да я направи и МОЯ.



Тема Офф...нови [re: ljove]  
Автор linjack ()
Публикувано20.06.09 21:20



леле това за мен ли се отнасяше...
Такава съм хилка, к'ви мускули искаш, бе човек?
Аз най-невинно да се изкажа, пък така да ме злепоставяш - прегледай какво съм писал в миналото - от години се сопвам на хората по подобен начин - включително и на Гардиън на няколко пъти.

Ениуей, ни съм ощи "модератора" -- има голям шанс ти да станеш единствения такъв - достатъчно е още един човек да гласува с два гласа за теб, бай дъ уйе.


от C. Van Vechten

Редактирано от linjack на 20.06.09 21:32.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор unashamed (непознат )
Публикувано20.06.09 21:21



Мисля, че отместваме фокуса... Парад /защо да не се нарича така/ се провежда навсякаде. Сърбия е една дупка и не би трябвало да се сравняваме с нея. Как е възможно във всяка държава от Европа до Северна и Южна Америка да се провеждат тия неща, само в България това да не може да стане...!? Каква демонстрация е това, хората се чудят как да се скрият в България... Изгледах всичко по темата и не съжалявам, че не съм в България и ще го пропусна.
PS Не знам изобщо дали е възможно да бъде променена нагласата на едно общество чрез организации като Джемини, ако то няма потенциала...

Редактирано от unashamed на 20.06.09 21:27.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано20.06.09 21:49



аз също си хванах куфарите миналото лято...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: linjack]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 22:19



Много добро мнение. Напълно го подкрепям.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 22:24



Ти имаш право и да критикуваш и съвети да даваш по принцип. Но ако смяташ, че г-жа Генчева не говори от твое име би трябвало да кажеш нещо. Дет се вика да се опиташ да промениш нещата вместо само да се оплакваш.

Освен това коментарите за прическата и пр. са абсолютно неадекватни. Да не говорим как дума не казвате за опонентите (водещия и оня тъпак Джамбазки). Нека бъдем гневни към тях.

Ако Джемини не ти харесва, защо не се опиташ да я промениш, да направиш друга организация, да се промени ситуацията. Иначе кучетата лаят, кервана си върви.

Редактирано от Oberonbg на 20.06.09 22:29.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 22:38



Почвам да се замислям каква би трябвало да е стратегията при такива прояви. Защо критикуваме г-жа Генчева, а не г-н Джамбазки и водещия (как му е името). Очакваме от нея ораторски умения на Цицерон, но тя се изправя пред един бай Ганьо, за когото основни неща не са ясни. Нека срещу него да говорим.

Мисля си, че срещу такива хора, които не разбират основни неща и непрекъснато издигат изтърканни популистки, националистки лозунги, трябва просто да се спори усмихнато и да се придържат нещата към една две идеи. Тук не е мястото за просторни логически изводи, за дълбока логика. А г-жа Генчева с това се справя добре, да се придържа към точките за разговор.

Не можем да очакваме, че хора като г-н Джамбазки ще си променят мнението и изведнъж ще кажат: "Ама да, прави сте. Утре отивам на шествието." Те щи си бълват същите тези глупости. Важно е зрителите да виждат едни обикновени, нестряскащи представители на нашата страна. С това г-жа Генчева се справя.

И не мога да се съглася с експертното мнение, че при липса на аргументи се преминава към ad hominem аргументи. В цивилизованите дебати на това се гледа с много лошо око. Страната, която го използва, автоматично губи, ако не друго то моралната страна на дебата.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 22:44



Тъкмо напротив. Опонентите дори ние не ги разнищваме от-до. Докато хората именно това правят по неин адрес и по този на останалите активисти. Баба ми няма да гледа Джамбазки или който и да било, а ще гледа Аксиния и ще каже "Тази косата и еди-какво-си, облякла се като..., а тръгнала...". И масово хората са такива, дребнави и злостни.

Аз за мен си знам - ако се появи организация с чиито идеи съм съгласен, ще отида и ще предложа да помогна с каквото мога. Амбиции да съм активист на всяка цена нямам. Активист съм си в ежедневието предостатъчно.

Не мисля, че каквото и да кажа ще оправдая думите си, тъй че ще спра да повтарям едно и също. Мисля, че си изказах позицията.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано20.06.09 22:48



Мен лично ме подразни, че тя казва, че това не е гей парад и не беше категорична, когато я питат гей ли е или не в крайна сметка... А тоя общински съветник трябваше съвсем открито и усмихнато да го попита защо нарича ненормални хората, които са го избрали да работи за тях, например. Просто трябваше да бъде малко по-добре подготвена.

НО наистина си прав, че тя доста добре и хладнокръвно се справя, за което поздравления. Аз, например, не бих могъл да се справя по-добре от нея. За това се иска тренинг и тя го има.

Също трябва да се има предвид, че мнозинстото от зрителите не спадат в групата цивилизовани хора, които могат да направят извод, кой е победител в един дебат... за съжаление... Ако бяха, тогава нямаше да се стига до подобен дебат изобщо.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 22:56



С кои принципи на Джемини не си съгласен. Любопитен съм.

А за прическата, вината е в бабата/хората, не в Аксиния. Те бабите/хората ще намерят кусури на всеки гей. Дори и да е с безупречна прическа и външност.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 22:59



Прав си за зрителите.

И на мен ми се искаше да отговори на някои от въпросите различно. Да попита Джамбазки защо той парадира с неговата сексуална ориентация, да го попита защо мисли, че българската национална душа може да мисли единствено и само за семейството, а не може да бъде и толерантна и др.

Но все пак ... да гледаме в перспектива.



Тема Re: Офф...нови [re: linjack]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.06.09 23:23



Не, разбира се, ти още не можеш да триеш, нали?
Ставаше дума за изтрити постове на Vanilllaa...
И хич не прави сметки кой ще стане мод /или модове/, ще бъдеш изненадан, евентуално, ако досега не си чел това, което съм писал по този въпрос...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.06.09 23:53



Ми разкажете с ББургас, как се вписвате в друга реалност?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Офф...нови [re: ljove]  
Автор linjack ()
Публикувано21.06.09 00:50



Виж, намесих се, защото името ми беше намесено - самата Vanilllaa не разбра за какво става въпрос, а ти не й беше изяснил - за мен определно беше объркващо. Намесих се заради това, което го казва тя:

не мога да повярвам, че толкова се впрегнах от темата...линджак ли е вече модератор?

Ако ти й беше отговорил, аз нямаше да се обадя. Нещата изглеждаха по съвсем друг начин от този, който описваш сега.

Сега разбирам за какво става въпрос: Тя ми беше отговорила три пъти - толкова имейла съм получил от автоматичното известяване на Дира. Нито едно в първите две съобщения би могло да предизвика изтриване, според мен. Затова мисля, че Гардиън надали й е изтрил мненията. По-вероятно е самата Vanilllaa е решила да остави само едно мнение.

А кой полсе как е реагирал - включително и моята намеса, са в голяма степен недоразумения.


от C. Van Vechten

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано21.06.09 02:42



Името на водещия е Марин Маринов.


Информацията за дебата на сайта на БНТ гласи:



19.06.2009 / 09:38

Аксиния Генчева и Ангел Джамбазки в спор за гей фестивалното шествие

Аксиния Генчева от „Джемини" и Ангел Джамбазки, общински съветник в Столичния общински съвет от ВМРО, изложиха своите мнения в „Денят започва" за подготвяното гей фестивално шествие. Миналата година гей парадът предизвика скандал в София. Тази година правим фестивално шествие на приятелството, каза Аксиния Генчева.

Такъв тип шествия има в повечето страни по света, каза още представителката на „Джемини". Идеята за провеждане на такъв тип събитие не е да възбудим духовете, да търсим провокация, а за приемането на различните, за приятелството, не за демонстрация на сексуалността. Миналата година се видя колко е силна у нас хомофобията. Ние искаме промяна в начина на възприемане, искаме да спрат да ни съдят по сексуалната ориентация, обясни Аксиния Генчева. Какво лошо има в гей браковете и желанието им да отглеждат деца - по-добре ли е те да растат в социални домове, попита тя. Децата имат нужда от обич и обгрижване. Средствата за шествието са от дарения на физически лица и от „Джемини" си плащат на общината за охраната.

Това е провокация към тази част от българското общество, която има нормални хетеросексуални предпочитания. Радвам се, че в България няма такива традиции и съм скептичен към това да кажеш, че демонстрацията на различност е някаква традиция. Ценностите, които се опитват тези хора да пропагандират, не са на българското общество, заяви Ангел Джамбазки. Първата стъпка е парад на гейовете, втората ще е разрешение на бракове между тях, а после да осиновяват деца. Всичко това не е характерно за нас, а освен това и струва доста средства и ресурси на Столична община и на МВР за реда и охраната, допълни общинският съветник от ВМРО.



Тема Всички хомофоби да го духат!нови [re: SeaStar999]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано21.06.09 10:01



аз се дразня от такива дискусии, защото въпросът е напълно изяснен и не подлежи на коментар - НИЕ ИМАМЕ СЪЩИТЕ ПРАВА, КАКТО И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ...

Защо да моля за нещо, което ми се полага по право? Защо да търся одобрението на обществото, за нещо, което ми е изконно присъщо? Защо да търпя всички да се държат по повод гей парада, все едно искам нещо кой знае какво и те от добра душа ще ми го позволят...

БГ е в ЕС. Точка по въпроса. Който не може да приеме европейските ценности да ходи в Зимбабве. Там гейовете ги убиват с камъни. Ама не, стоят си тука и се опитват с типично български маниер да вземат парите от Европата, пък да си останат същите селяни и задръстеняци...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано21.06.09 10:43



Ти разрешаваш ли й на Аксиния да ползва arg. ad hominem сутрин недоспала? защото аз й разрешавам. и нещо повече. Аксиния никога не е била добре в аргументацията, просто е имала късмет с жени водещи, които буквално застават на нейна страна от често женска симпатия, и т.н. и буквално й провеждат целия дебат, като й позволяват тук таме да си поизмрънка нещото за което е отишла, при което Аксиния е много доволна. И ние сме доволни. Колко хубаво!

Но не винаги се случва така. Понякоа има мъж водещ, който просто не му се чака Аксиния да си събере мислите сутрешно в главата и я прекъсва по тая причина, и заема страната на опонента автоматично, повтаряйки неговата аргументация, именно защото опонента говори ясно и отчетливо и има смислена аргументация, докато Аксиния /ние/ издишаме от всякъде.

И Джамбазки не е зло куче. Нито някакво чудовище, нито някакво страшилище като опонент. Не. Просто един начетен, интелигентен млад мъж.

И може да ме иронизираш колкото си искаш, но реално погледнато единствения аргумент, в който Аксиния я бива е argumentum ad hominem - виж цитираните от мен по-горни нейни писания (има и някои нецитирани, пак от нейния блог, все така смущаващи).

Тя е слаба във всяка друга аргументация. Отчайващо слаба, но е невероятно спокойна наистина, в неумението си на оратор и най-вече спокойна в това, че разчита, че журналистите са "хуманисти" и ще й спасят "гъза" всеки път. Май не е точно така?

И не го казвам с някаква "радост" или злорадство, както може да си помислите, защото (вие) в Джемини май се водите предимно от подобни чувства, а именно от простото наблюдение. Това е така.



Не исках да съм чак толкова откровена, човек понякога трябва да разбира и само от намек. Цялото изречение с arg. ad hominem беше предимно намек, че другата аргументация куца, ...но като не искате да го чуете така, ето, казах го в прав текст. То още преди време бях намекнала най-деликатно тук, още преди година, че вероятно, може би, реториката е от значение за подобни дебати, но май не се обърна внимание. Но как ще обърнете внимание на нещо извън себе си, извън собственото си самодоволство?

все едно....пожелавам на всички, които си затварят очите да продължават да го правят, както и всички, които смятат, че много разбират да продължават да си мислят това...

защото наистина има разлика да си експерт или поне запознат в някоя област и да си лаик в някоя област, който изкарва младежчета като Джамбазки едва ли не страшилища

но аз бих ви посъветвала още:

продължавай(те) да ме иронизирате и пък .. ще гледаме сеири по ТВ. Защото Джемини и сие и по форуми влизат, и по разни сайтове, и аз съм ги засичала, и аргументацията им е слаба и агресивна, и само насъскват хората и опонентите допълнително. И нямам предвид редовите гей, които драскотят там, а точно тип Джемини и Аксиния постинги...

Gem and co, не сте умни, не сте разсъдливи, не сте умерени, слагате си по сайтове "kicking ass", слагате си по сайтове директни обиди срещу собствените хора, това не е начинът; четете форуми, това ми е ясно, и понаучавате от тук от там това-онова, взимате някоя идейка, взимате няколко европейски фрази, и ЛГБТ конвенционални аргументи и повтаряте като папагали...и после те са необорими ...в своята ориенталщина, пък ние сме модерни и европейци, но какво да правим (имам предвид постинга на Сиистар)

не знам дали сте модерни и европейци Gem and co, но ако това е европейскост, то това е европейскост от най-ниско ниво "kicking ass" на сайта. определено никой мислещ човек не би се присъединил към подобна "платформа"...и пак го казвам, ако разбирахте от намек, и се бяхте сетили да си прочетете Цицерон, както казва Тиквата отгоре - съществен автор, още миналата година, щяхме да си спестим нервите, а може би наистина щяхме само да аплодираме Аксиния

Понякога е нужно просто да знаеш правилата, за да можеш да играеш тенис на маса, а не да чакаш някой да ти брои точките и да ти държи хилката и да играе вместо теб (тоест журналистите)

Редактирано от Vanilllaa на 21.06.09 11:05.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.06.09 14:25



Искаш ли да участваме в парада /прайда, шествието/ заедно? Ще ми бъде приятно!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Всички хомофоби да го духат!нови [re: mizrahi!]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.06.09 14:28



И ти също /би ли участвал/?
Да участваме тази година?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано21.06.09 23:01



Джамбазки е един начетен и интелигентен млад мъж? Затова ли определя хомосексуалността като ненормална и неморална. Затова ли се оплаква, че парадът бил скъп, след като той и приятелчетата му заплашват с тормоз участниците. Един интелигентен човек не може да обясни на децата си що е това и затова пак говори за децата като страдащи от шествието? И последно един интелигентен човек счита, че българина е толкова тъп, че само за семейство и деца може да мисли, т.е. че в националното съзнание друго не може да се впише.

Хайде сега... Не ти харесва г-жа Генчева (не Аксиния, освен ако не я познаваш лично), ама да се прехласваш по другата страна. Пък и кажи и го лично това. Що тук пишеш?

Не съм от Джемини, за да се обръщаш към мен сякаш съм.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано21.06.09 23:20























Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано21.06.09 23:30



Ох, не мога... Смея се с глас...

Като си ги представих тез християнски семейства, православни на сичко отгоре, и сичко останало и просто не се сдържах. Ама ме е смях, смях... Аз ако можех щях да изляза и да ги попитам защо с тез икони миткосват по улиците, след кат господ рекъл, че идоли немаш право имаш, камо ли да им се кланяш и да ги влачиш по улиците... Ама то само това ли е...

Иначе е показателна последната статия, мисля беше. Парадът е на Джемини. Аксиния е шефка на Джемини. Парадът е на Аксиния. Са идете ме убеждавайте, че масово хората си мислят/знаят нещо друго...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано22.06.09 00:44



Кадри от шествието на лайноглавците. Вижте къде е гнусотата - в нас или в тях. Подчовеци, нямам други думи за тях!





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано22.06.09 03:09



Цитат от форум Християнство (не съм проверявал дали инфото е вярно):

"Във форума на ПП "Зелените" се развихри доста интересна дискусия, тъй като това беше единствената партия, солидаризирала се с гей-парада. След като се оказа, че повечето членове на ЗЕЛЕНИТЕ не са съгласни с подобна позиция, тя бе оттеглена и изтрита от сайта.

"



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано22.06.09 04:30



Някой нещо друго ли е очаквал?!

Флиртчетата бяха дотук. Сега иде голямата битка - трябва електорат, а не "екстраваганции".

Дискусията от линка ти заслужава да се прочете внимателно (особено от ентусиастите).

Един интересен линк:

- Oops!

И ето го интересният линк:





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 07:23



Тези първо да освободят "църквата" си от педофилите и лъжевярващите, после от прелюбодейците, лъжците, непочитащите майка си и баща си, крадците, убийците, завистниците и лъжесвидетелите в "техния" хетеро свят- най- накрая ние сме наред да бъдем разпнати...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано22.06.09 09:09



И от педерасите, и от педерасите! :) Институция, известна с хомосексуалните отношения между ортодоксалните си членове, отблъсква, когато анатемосва това, което е присъщо за нея. Няма да забравя как като студент, отидохме в един манастир за да преспим там, на чукането ни отвори дядо поп по бели гащи, а зад гърба му се виждаха полугола жена и още по-гол негър. И тез люде да говорят за морал...

Трябваше да изляза спешно. Та да продължа. Не съдя църквата. В крайна сметка всеки е такъв какъвто е. След като на дядо поп му харесва да се чука с жени и негри - негова си работа. Ама е смешно после да ми се изтъпанчи той или друг представител на институцията и да заклеймява хомосексуалистите, чиято сексуална ориентация е доста по-консервативна от неговата. Мисля, че самата идея да определяш личния живот на хората, в частност тяхната сексуална ориентация и предпочитания е дълбоко неморална. От друга страна, хората сме различни, това прави общуването между нас прекрасно, като дори лицемерите, хомофобите, хетерофобите, идиотите, които дискриминират хив+ и т.н. са част от това разнообразие и красота. Фактът, че църквата заклеймява определена сексуална ориентация, а аз заклеймявам църквата също допринася за това. И мисля, че различията в нас е най-готиното нещо в този живот. Заедно със секса, разбира се. :)

Редактирано от Дoбpe,дe! на 22.06.09 10:37.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано22.06.09 09:49



Поне вече знаем кой да бием.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 10:04



Е не, това трябва да влезе в аналите на православието!!!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано22.06.09 10:40



А каква ракийка беше сварил дядо поп! Крушовица, някъде към 70 градуса, ние купихме един литър и после 2-ма отявлени пиячи-студенти два пъти се напихме с нея. :)



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 10:47



Виж какво, престани веднага с разпространяване на подобна информация!!!



Току виж целия ни клуб хукнал да се замонашва, тогава с кого ще си разменям обидни постове? Ще трябва да ви търся по манастири и параклиси, за да си изпрося някоя и друга псувня...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано22.06.09 11:17



Дoбpe,дe!, мое ли да обясниш какво неморално намираш в тройките? Попето и негъра може хич да не са се докосвали (както в порното - забележете, че когато са двама мъже и една жена, мъжете непрекъснато се избягват по пичовски, най-много накрая да си стиснат приятелски ръцете за добре свършената работа). Освен това се разбира, че попа явно не е расист. Пък и в православието, никъде не е казано, че тройките и междурасовия секс са гнусота, докато за хомосекса това изрично е упоменато.
Все пак, аз си мисля, че монасите са едни много свободомислещи хора и имат широки възгледи точно като нас, затова усещам близостта между клуб православие и нашия. Там бяха изнесли инфо за палави монаси, даже имаше и преразкази от лично име, но всичко беше затрито, след като помолих един от най-готините участници в техния клуб да идем заедно на литийното шествие и после в Рилския манастир. Уви, не се получи между нас - гадният хомофобски модератор ни попречи.
Ситуацията в манастирите явно напомня еротичен канал - хората масово са намерили много приятен начин да славят бог - чрез секс и алкохол


П.С. - ако бях на твое място, щях да опитам и от двете докато съм в манастира - като идеш в Рим, прави като римляните

Редактирано от Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти на 22.06.09 11:24.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Dyke on Byke (един декстър)
Публикувано22.06.09 11:33



Кой организира шествието и какво знае стрейт света.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.06.09 11:41



Ами нищо чудно, всеки ламти за власт и за влизане в парламента - зелените също. Аз лично съм доволна, че БСП ни подкрепя, защото тя има стабилен електорат, който дълбоко не се вълнува от какво прави всъщност партията му..с други думи ...подкрепя, каквото и да прави партията...все пак това е Партията... хахахха....

И в крайна сметка БСП са левица, а левиците са онези, които основно се борят за социалните равенства. Зелените какви ни се падат на нас - лозови листа като на Адам и Ева. Връзката ни с тях е единствено по линията маргиналност, съжалявам да отчета това, но е факт. Впрочем, като няма такава връзка, толкова по-добре за нас, а те, според мен, ще си останат предимно с "мечтите" за парламент у нас. И нагушване с пари





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.06.09 11:43



е, congrats, това вече си го биваше. Тук вече мога наистина да кажа - аплодисменти.



Редактирано от Vanilllaa на 22.06.09 11:43.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.06.09 11:45



24 часа са и винаги са си били тъпи селяни...с извинение към истинските труженици земеделци....






Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.06.09 11:52



Аз лично много харесах как Дойче веле отразява новините около гей парада и другите шествия..които изведнъж се появиха:

Нормално vs. Ненормално

„Ние не сме против правото на самоопределение на всеки, но не смятаме, че е полезно и здравословно за обществото особено наглото парадиране с обратните сексуални наклонности. Гей-парадът не е безобидно шоу, а опит да се отвоюва територия, да се покаже ненормалното като по-стойностно”, се казва в обръщението на инициаторите богослови към обществеността и медиите.

„Посланикът на Великобритания в българската столица Стийв Уилямс изпрати послание с подкрепа до участниците в гей-парада, който ще се проведе следващата седмица в София, пише „Дейли телеграф” и припомня, че същото събитие миналата година е приключило „с кървав сблъсък между участващите в шествието, националистите и полицейските сили за борба срещу безредиците”.

„Ознаменуването на разнообразието не означава налагане на начин на живот,” казва посланик Уилямс. „Става въпрос за насърчаване на уважението за фундаменталните човешки права. Това е самата същност на нашите европейски демократични ценности.”

Гей-парадът вече нажежи форумите. Расистките изказвания няма да цитираме тук. По-кротки са гласовете на тези, които не подкрепят, но и не отричат правото на изява на хората с различна сексуална ориентация.

„Всичката Мара втасала...”, бе един гневен коментар за активността на Българската правословна църква, която мълчеше по много други теми, разтърсвали българското общество. Мълчание, което го остави през трудните години на прехода без сериозно упование и утеха, затънало главно в ритуали на суеверието, в духовна безпътица и нетолерантност, която започва да се превръща в морална норма.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 11:57



На дебатите за Европарламента всички ни казаха "аут" по отношение гей браковете /не че аз съм хукнал да се омъжвам/- включително и Вигенин /за когото се носят разни слухове в наша посока

/... В друг репортаж обаче го показаха с жена му и синчето, демек, вижте го- той не е хомо... Не знам, може и така да е.

Аз съм ляв по принцип /и като политически възгледи, и като резба /, но мисля, че никоя от парламентарните партии не работи в полза на народа в България, включително и левите...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.06.09 12:10



не следя политиката като цяло у нас, скандалите с рушвети, пари, корупции и прочее дълбоко ме дразнят. интересувам се само и единствено какво говорят, правят и вършат по отношение на ЛГБТ общността. също така не ме интересуват слуховете за кой е би, хомо и прочее в политиката. тоест, докато някой бг политик не се аутне, другото за мен са си слухове - тоест не подлежат нито на коментиране, нито на размисъл и вълнение за мен





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано22.06.09 12:14



Мда..... аз бях седесар едно време, но вече клоня към БСП...

Редактирано от jaytee на 22.06.09 12:15.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 12:19



Нали за това говоря- позицията на БСП е "Не" на преразглеждане правата на гей малцинтсвото, изказано от Вигенин в предизборен дебат с другите основни политически сили у нас. Те също бяха против по- горното.

Сега Вигенин евро депутат за втори път...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 12:53



Ето ви хетеро политиците на най- високо ниво... /Ляв съм по убеждения, но не съм привърженик на подобни "ляво- десни" изповеди.../


А вие и аз се надяваме, че можем да постигнем каквото и да е било, за каквото и да е...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано22.06.09 14:33



Мдаааа. Май се изложих. Но винаги мога да обясня, че поради бързане не съм се изразил точно и че нямам нищо против тройките. Което по същество е така, стига някой от участниците в палуването да не ме поучава как трябва да еба само с размножителна цел.

Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти, защо мислиш, че не съм опитал и от двете? :)



Тема Re: Всички хомофоби да го духат!нови [re: ljove]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано22.06.09 14:39



Ще се постарая... В Ямбол съм в петък в командировка :( Ако успея да се върна овреме... ще дойда.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано22.06.09 18:29



ЛГБТ правата наистина са в територията на БСП, тъй като социалистите претендират, че са носители и реализатори на прогресивната сила и идея. Това, разбира се, е претенция на всички леви движения и партии по света.

Младите в БСП са наясно, че промотирането и отстояването на гей правата в българското общество дава широка възможност за изява. Проблемът е в демографията на членския състав на Партията. Известно е, че в огромния си процент той е на хора над 65 години, т.е. такива, които трудно биха преглътнали ЛГБТ правата да застанат трайно сред приоритетите на БСП. Значи трябва да се изчака да се сменят поколенията, което означава 10-15 години загубено време. А и изобщо не е сигурно, че след това БСП ще има същото електорално влияние, имайки предвид малкия брой младежи, които се вливат в редиците й.

Тъпото е, че хората в БСП, които разбират това, са засега поне, безгласни букви. И точно сега, на тия избори, в които борбата е на живот и смърт за всеки глас, ръководството на партията не успя да сглоби политическа технология, с която да привлече вота на гей общността и доброжелателно настроените хереросексуални.

Явно там са изчислили, че ефектът от привличането на тези гласове ще доведе до загубата на повече други. Т.е. като теглиш чертата, сигурните загуби са повече от евентуалните печалби. Как да ги съдим?

Who dares wins явно не важи, когато става въпрос за ценния ресурс на властта.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 18:48



Знаеш ли, най- гадното е, че идеята за властта навсякъде е насочена главно към интереса за икономическо влияние, а не в името на интереса на гласоподавателите на една или друга партия...
В този смисъл- сега гейовете са "прецакани" заради консервативно настроените пенсионери в тази посока /не всички обаче са такива, моите родители не са/, после пенсионерите ще бъдат "прецакани" от акулите, които ще си пълнят джобовете на техен гръб /и не само/, а по- нататък тези акули ще бъдат прецакани от други партии с други акули, и т.н., и т.н.

Земята ще се върти по този начин до края на човешкия род...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано22.06.09 18:51



Е то ако продължава така краят на човешкия род изобщо не е далеч.

Може би е за добро...





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.06.09 18:56



Наистина изглежда като брутално порно, и поп и жена и негър!

А и ракия е имало.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 19:04



И аз съм склонен да разсъждавам по този начин...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано22.06.09 19:27



БСП ни подкрепя? Не бях чувал за такова официално становище на партията. Би ли посочила някакъв документ.

А и БСП не са лява партия според мен. Повече дясна им е политиката. Но бих се замислил и за тях ако наистина подкрепят гей правата.

Аз съм решил да гласувам единствено и само за партия, която подкрепя гей правата и държи България да е модерна светска държава, а не да ми казва как смята да работи за подсилването на православното християнство у нас.

Засега това са зелените май. Ама може и БСП напоследък да са казали нещо позитивно.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 19:29



ПП. Нали виждаш "Лидер"- един подставен "капиталист" икономически принуждава работниците си да гласуват за него...

Да не говорим за други- дупнишките "бизнесмени, общинските съветници Данови и т.н., с добри адвокати и подсъдими могат да влязат в парламента...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано22.06.09 21:56



Знаеш ли как ще повярвам на Хетерото у Твоя Вигенин /или както му е там фамилията/



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано22.06.09 21:58



Аман от Леваци....



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано22.06.09 22:02



Че то азъ кът гле`ам, Ти си им най-младио Член...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано22.06.09 22:15



Така е видели сме светлината. :)

Редактирано от Oberonbg на 22.06.09 22:16.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано22.06.09 22:22



Че аз като чета това, което пишеш, то май няма Партия, която да успее да те защити....



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано22.06.09 22:25



В чии тунел?



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 22:49



Де да беше МОЙ!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано22.06.09 22:50



Така ли? Аз засега избирам Зелените.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 22:52



А ти?
Най- възрастнио при посинелите?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 22.06.09 22:52.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано22.06.09 22:52



Стискам ти палци...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано22.06.09 22:56



.....................

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.06.09 23:00



И аз- за бате Ваньо...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано23.06.09 08:27



БСП има много по-млади членове от Льове, но не са достатъчно много като бройка, така че да могат да преориентират курса на партията в една или друга посока.

И все пак съм на мнение, че ако в дойде някаква промяна в статуса на ГЛБТ общността, то тя ще дойде като инициатива именно от БСП. Може и да греша, но това би бил нормалният вариант.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано23.06.09 08:34



Бих приел това ти твърдение, ако намирах Партията за нормална..., но това е политика и мястото и не е тук, не мислиш ли?
Е, ако не, то явно си решил да ловиш рибки в мътна вода...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано23.06.09 08:54



това не е ли клуб за гейовете и всичко, което ги засяга?
политическото представитество не е ли важно?

Трябва да поясня, че аз не членувам в БСП. Емоционалното необвързване с определена партия или доктрина ми дава възможност да наблюдавам едни и други политически процеси по-обективно. но пък няма да скрия, че в момента тя ми се струва най-нормалната политическа организация.

Да ловя рибки в мътна вода не виждам нужда. Може би щях да го правя, ако бях агент - провокатор на костовистите, зелените или на други, заплашени от некласиране в новия прламент.

С това вече наистина излизам от фокуса на клуба и за това преставам да говоря на тая тема в тая тема.

Редактирано от shallowgrave на 23.06.09 09:02.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано23.06.09 09:00



Ами отвори си тема "Политика" и пиши там...


Тази е за Гей парада....
Така ще попаднеш и в историята на Социалистическото движение...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано23.06.09 09:05



О, я се скрий с твоето социалистическо движение.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор davide ()
Публикувано23.06.09 21:10



Отдавна съм на мнение, че подобни дебати са лишени от смисъл. Всеки си изказва гледната точка, възмущава се от тази на другия, разменят си епитети, квалификации и в крайна сметка какво? Никой не убеждава другия в нищо. И да се кажат смислени и аргументирани неща, те минават и заминават, а дори и другият да ги разбере, няма да си го признае и ще продължи да си знае своето. Мен, ако ме поканят на подобен дебат, ще поставя условие да нямам опонент(и) насреща си, както и зрители/слушатели. Само водещият/водещата и аз. Това е. Ще си изкажа спокойно възгледите, а вече който ме гледа, може да ме хареса, може и да не ме хареса, може и да успея да променя дори мъничко отношението му към хомосексуалните, а може и да не успея. Божа работа. Но не бих правил сеир, опитвайки се да убедя сульо и пульо в нещо, което няма шанс да си го набият в главите, още по-малко пък да си променят позицията по време на един такъв дебат, след като всички очакват от тях да ме разбие, заклейми и т.н. Загуба на време, енергия и нерви.

От самия дебат най ми допадна изказването на Аксиния, че парадът не е за да се натрапва различието, а да се внуши, че "приятелството няма сексуалност", което е нещо съвсем различно. А водещият, както всичко в БНТ, е много зле...

Не ме търси... Не ме търси...


Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: davide]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано23.06.09 21:17



?

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано23.06.09 21:58



Долколкото разбрах днес от един представИтел на БНС, дето го даваха по телевизора, хомосексуализЪмът е разрабоен преди 2-3 години от ЦРУ с цел покваряване на българския народ. Ама на вас, бидейки внедрени агенти, изплащат ли ви хонорари? И ако да, аз де да ида да си получа хонорара? Трябва ли да нося медицинско?
P.S. Ама Аксиния си е много хубава бре! Аз все в тубата я гледам и много не я виждам, ама вчера я видях и по телевизора и ми се понрави гораздо. Язък, че е женена, начи!



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано23.06.09 22:55



:))) Ми аз потърсих в библията заклинания и отвращения спрямо шведските тройки и никъде не намерих подобни. Направих сърч в Библията за "шведска тройка" и резултатът беше нулев, което ме кара да мисля, че бог няма нищо против това - нещо повече - момчетата, които се чувстват виновни от своята хомосексуалност, просто трябва да постъпят в една такава тройка и ще решят въпроса - вече няма да са грешни и реално нито господ, нито хетеросексуалните проповедници на божието слово ще могат да ги обяват за такива, след като в библията няма нищо по въпроса (точно както няма нищо за електромобилите, вятърните мелници и компютрите)

По другия много сериозен въпрос - гей секс в манастир!!!! Ти си моят герой, щом си го правил там, напук на православните лицемери:)


Това е едно от нещата, които ще си сложа в списъка "100 неща, които трябва да направя, преди да гушна букета"
Идеята да се изгавря така брутално с православното братство ми се струва повече от привлекателна!
Сериозно, имаш моето възхищение, ако си го правил в манастир:)))))))))) С мъж :))))))))))



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано23.06.09 22:59



хихи, ми ти как си мислиш, че живеем така богато - известно е, че всички обратни са пълни с пари - е, кажи ми как ще стане, ако не са намесени някакви тъмни сили?
Аз след още няколко години хомосексуализъм ще мога да си купя дворец из някоя британска провинция и ще си живуркам като бей.
Очаквай в най-скоро време да ти преведат пари и на теб.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано23.06.09 23:11



:)))) Ако преди години знаех, че с гей секс в манастир ще спечеля твоето възхищение щях да се замисля. За съжаление, моментът беше пропуснат, за мой срам останах сексуално извратен и продължавам да се чукам с жени. :( Надявам се, обаче, че ти ще развееш знамето на нормалния секс и ще се изгавриш с братството. :))))

Виж, това с тройките ме възхити. Пътят към рая е открит за хомосексуалните, както било правилно да се пише. И така отново ще сме заедно - ти, Растате, Мила Йовович и аз. Растате ти го оставям. :))))



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано23.06.09 23:39



Ma как ти плащат? На бройка покварен българин ли? Щото ако само за секс плащат, аз, както си стоя вкъщи и се влюбвам в жените от телевизора, бедна шси умра. Дано зачитат и изкуфството за българо-покварителна дейност и поне за романа ми платят. Инак за кво се хабих да им пиша таз пропаганда?
Ами за уважен член на БНС вредни плащат ли?



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано23.06.09 23:59



Май е бил изобретен доста по-рано и следователно не от ЦРУ. Досега обаче не е успял да поквари гордия и непреклонен български народ – я каква гордост и достойнство се леят последните десетилетия. Чакаме следващото оръжие за масово поразяване. Не получихме обаче отговор на въпроса кой и кога е изобретил идиотията, защото е постигнал завидни резултати на някои територии. Аз съдействам по принуда и съм под прикритието на заблуден продажен безгръбначен либерал-чуждопоклонник-доброволец. На мен ми поискаха само дипломата, а аз си дадох и жълтата книжка. Пари не ми дават – обещали са ми тиквен медал, който ще ми бъде връчен в бункер в условията на пълна секретност (нямало да присъствам нито аз, нито някой друг). Но това с парите не е лоша идея – за коя ориентация плащат най-много и има ли бонуси за плавни и не толкова плавни преходи между нагласите?



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано24.06.09 00:13



Плащат ми на брой мнения в клубове на хомосексуалисти и православни. Освен това плащат и при успешно извращаване на хетеросексуален (както всички знаем, въпрос на чест за всеки гей е да спи с хетеро) Зарежи телевизора - иди да се вихриш в женския клуб и гледай да привлечеш някоя хетерка на нашия бряг! Тогава дават особено големи бонуси и ти четат името по разни конференции и пр. - добиваш статут за особени заслуги към ЛГБТ-тайнството (което за съжаление вече е разконспирирано и Расате е по петите ни)
За романа лично ще се погрижа да ти преведат хонорара - понеже съм част от гей съпротивата, стана явсно, че "Разливането на облаците" е хомосексуализирало или подтикнало към извращения минимум двама нормални читатели, което беше отчетено като голям пробив за съпротивата. Очаквай няколко стотин хиляди по банковата си сметка, лично ще се погрижа всичко да бъде преведено, за да имаш мотивация за нов роман, който ще изврати нови екземпляри и ще ги присъедини към нашите редици. Гей каузата над всичко, Хайл гей!



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано24.06.09 00:28



ааа...сбърках се да се хиля...особено това накрая с хайл гей....







Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано24.06.09 20:58



Вярно че са жълти глупости, но са забавни. В православие ги изтриха, но в клуб религия все още ги има.



Камен Во, Дим и Мариус влюбени в игумен с огромен член
Пет., 06/05/2009 - 13:52

Бокачо би написал наново своя "Декамерон", ако стане от гроба и дойде да види какви ги вършат в манастирите българските попове. Яки хомооргии от сутрин до мрак развращават най-големите родни храмове. В сензационна изповед пред в. "Уикенд" бивш монах, прекарал повече от 15 години по храмовете и в администрацията на Светия синод, разказва скандални истории.

"Напуснах отвратен системата. Най-големите безбожници се укриват в храмовете ни", казва бившият Божи служител. Поредицата от скандални разкрития започва с негов разказ за разврата, който тече в Преображенския манастир.

Най-известната дестинация за родните ВИП гейове вече не са селските бани от рода на Кюстендилската Чифте баня, където вилнееше Владо Кузов, Хасковските, Сливенските и Благоевградските минерални бани и тем подобни, а... Преображенският манастир! Храмът, намиращ се до Велико Търново, от години се е превърнал в арена на чутовни мъжки оргии, каквито надали е имало и в изпепелените от Божия гняв Содом и Гомор.

Циркулиращият от години мит за надарения като кон игумен на манастира отец Ге(орги)й кара родните хай гейове да не заспиват нощем и често-често да прескачат до старата ни престолнина. Звездни величия като Камен Воденичаров, Мариус Куркински, Дим Дуков и сие са си заплюли "дядо Гейо" (най-новият прякор на калугера) и често го ощастливяват с присъствието си.

Най-любимият любовник на дядо Гейо е Камен Во, който направи пъртина до манастира... Освен че прави дарения на манастира, Камен спретна и няколко документално-исторически филма за обителта, една от които бе и дипломната му работа, с която наскоро завърши НАТФИЗ като режисьор.

Игуменът беше и чест гост в някои ТВ предавания на шоумена, особено навремето, когато Камен беше още в "Каналето". Двамата били толкова хлътнали един (в) по друг, че се чували всеки ден по мобилките.

Жежките страсти се развихряли и траели по цели нощи, като в груповите оргии се включвали и млади и надарени семинаристи (къде по желание, къде по принуда)... По-отраканита Божи служители се прежалвали, за да си създадат връзки и да растат след време в йерархията и в монашеската кариера. Някои от тях споменават под сурдинка, че Георгий бил толкова ненаситен и потентен, че бая ги озорвал. Дядо поп бил свръхнадарен - оная му работа, щом се вдърви, набъбвала до 25 сантиметра! Заради гигантския член семинаристите сложили втори прякор на перверзния поп - Распутин.

Дядо Гейо клател неуморно и можел да вилнее по цяла нощ в кревата неизтощимо, без значение колко пъти стигал до еякулация, казват минали през одаята му. Това било манна небесна за звездните му любовници, които тръбели наляво и надясно, че най-накрая си намерили баш майстора.

С други две хай богомолки Дим Дуков и Мариус Куркински дядо Гейо пътувал до морето, където наемали луксозни апартаменти по курортите и там се отдавали на луди вакханалии. Понякога Мариус и Камен си скубели косите в противоборство кой да вземе по-големия дял от сърцето и члена на монаха.

Нощните разгули били поливани обилно с вино и марихуана. Останалите простосмъртни пилигрими нямали шанс да се вмъкнат под завивките и рогозките на монаха, който то такава степен се пристрастил към ВИП дупета, че изобщо не колапурдисва обикновените хомосексуалисти, които се тръшкат и вайкат пред вратите на килията му.

Местните хора се кръстят и вайкат, че не са случайни бедствията, сполетяли манастира преди години. Голяма скала се срути от близките склонове и помете хотелската част на манастира - точно там, където са ставали гей пиршествата. Въпреки знака от Бог, игуменът ни най-малко не се притеснил, ами продължил да безобразничи в храма.
Bookmark and Share


Още подобни пикантерии:



Редактирано от Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти на 24.06.09 21:00.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано24.06.09 22:41




Нали си знаеш, че аз съм си ортодоксален, но в случая не се дразня...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано24.06.09 22:58



Ти може да не се дразниш, но дядо боже се дразни - как да си обясня факта, че именно където са се случвали гей извращенията, се е откъснала парче скала и е затрила "терена" на гей любовниците.
Това да си навлечеш божия гняв не е шега.
Един съвет към практикуващите хомосексуализъм - обезопасявайте си къщите, апартаментите и вилите и гледайте да стоите далеч от вулкани, гейзери, големи дървета и пр. Внимавайте с ножовете в кухнята и избягвайте да пътувате (със самолети, автобуси и коли). Там отгоре ни дебнат да ни .....



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано24.06.09 23:02



Господ обича Всичките си творения. Той ме е създал такъв. Когато го носиш в душата си, няма от какво да се боиш.



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано24.06.09 23:23



Ееех, няколко стотин хиляди... Вече почвам да предвкусвам бяла, варосана къщичка със сини капаци и врати, мушкато по первазите, тераса над морето, синя лодка навън и Харула Алексиу вътре, на о-в Лесбос...
А вторият роман го замислям като баталистично гей порно. Баталистично, защото в началото ще се бият доброто и злото - БНС и клуб Адам и Адам (естествено, БНС са добрите). Порно, защото насред вихъра на битката някой ще изкрещи Make love, not war, ще разкъса ризата си (след това и панталона си) и вдъхновени от патоса на този призив, двете вражески страни ще се втурнат в обятията едни на други и ще се почне една епохална и величава оргия.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано24.06.09 23:25



Ей зарад' таквиз едни идеалисти - будали кат тебе, дето работят за единия тиквен медал, при туй безплътен, ЦРУ и Малтийският орден нивгаш не ще ни отдадат заслуженото и мойта къщичка на о-в Лесбос ще се изпари яко дим.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано24.06.09 23:27



Божий, май видох Ръсати да го прави... Много си живописна !



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано24.06.09 23:27



Господ обича Всичките си творения. Той ме е създал такъв. Когато го носиш в душата си, няма от какво да се боиш.


Амин.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано25.06.09 00:56



ХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!! Ужасен вестникарски език, но наистина много смешно!

Сега, предполагам, ще потекат тълпи от гей туристи към манастира!

БТВ, има ли го оригинала някъде в Интернет да пусна линк в Християнство на моите приятели там?

Редактирано от jaytee на 25.06.09 00:59.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано25.06.09 06:05







Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано25.06.09 11:37



Мерси!





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано25.06.09 15:11



Това случвало ли се е в друга държава?
Нямам думи - отвратена съм от човешката глупост - наистина е безкрайна!!!



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано25.06.09 17:12



Тъкмо се бях притеснила, че няма да има реакция:




Синодът към гейовете: Вие сте Содомско сборище

25 юни 2009 / News.dir.bg

Светият синод, клирици и православни християни категорично се противопоставят на срамната и позорна демонстрация на този тежък смъртен грях със зловредни последици сред обществото и особено сред младежта.
Това се казва в изявление от Светия синод на Българската православна църква до БТА във връзка с предстоящия на 27 юни в София гей парад, подготвян от организацията "Джемини".

В изявлението патриарх Максим и хората му призовават "властимащите да забранят провеждането на това "Содомско сборище, а гражданите да не участват в тези, по думите на Апостола, безплодни дела на тъмнината, които са противни на здравото учение и рушат устоите на обществения морал".
В изявлението на Светия синод се казва още, че отправя молитва към Бог за "вразумление, покаяние и изправление на обладаните от греха".

Шествието "София Rainbow Friendship 2009", организирано от "Джемини", е съгласувано със Столична община и ще премине по маршрут от моста до НДК, ул. "Фр. Нансен", бул. "В. Левски", ул. "Граф Игнатиев", ул. "Любен Каравелов" до "Червената къща". Проявата започва в 16.00 ч., а организаторите са заявили, че очакват присъствието на около 300 души.




И в тази връзка:





Синодът оневини обвинения в блудство епископ

23 юни 2009 / Nеws.dir.bg

Светият синод на Българската православна църква възстанови правата на Величкия епископ Сионий, досегашен ректор на Софийската духовна семинария, да служи като епископ.

Това се казва в решението на синода по случая с епископ Сионий, обвинен в блудство със семинарист, съобщи БТА.

На заседание Светият синод е разгледал писмения доклад на архиерейската комисия, създадена по случая, и е установил, "че липсват убедителни доказателства за обвинението".

Сионий е освободен от длъжността ректор на семинарията по негова молба от 22 юни, а от днес, по предложение на Видинския митрополит Дометиан, е назначен за негов викариен епископ във Видин.

По случая с епископ Сионий Светият синод беше назначил архиерейска комисия, която да проучи обвиненията, отправени от бащата на ученик в семинарията от Елин Пелин. В комисията бяха Русенският митрополит Неофит, Сливенският митрополит Йоаникий и Варненският митрополит Кирил.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.06.09 17:58



Тъкмо щях да го постна туй!
Сега последно- ще се замонашваме ли или ще ходим на парад?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано25.06.09 18:08



Православни талибански варвари. Да се заточат по манастирите и да ни освободят от присъствието си! Добре, че има гей парад, та да нададат вой и някой да ги забележи.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.06.09 18:19



Папе, в Иран бесят хомосексуалните!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано27.06.09 16:48







Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано27.06.09 17:14













Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано27.06.09 17:22







Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано27.06.09 17:31



и пак излиза , че най- големите хомофоби са гейовете



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: amvrosii]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано28.06.09 00:36



Естествено, винаги, когато мразиш нещо силно, мразиш всъщност нещо у себе си.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано28.06.09 05:46







Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 06:07



е, стига вече де



че не мога да спя от разправията в Християнство...

а ти защо не спиш, ...или алкохола дойде в повече...няма смисъл да се четат всичките простотии или да се спори навсякъде...трябва да свикват и толкова

иначе под всяка новина и във всеки клуб всеки има мнение, но просто е досадно. пък и повечето са едни скучновати хорица, които като видят нещо различно се присещат, че могат да имат мнение. защо на мен трябва да ми пука от това?

че даже някакъв си писарушко изписал поема

ето ти и на тебе линк





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано28.06.09 06:52



Благодаря за мнението и поемата - много си постоянна в репликите си към мен.

Не знам (мога само да подозирам) откъде ти идва абсурдната идея, че алкохолът има нещо общо с пускането на линкове в тази или друга тема (ако си забелязала, аз почти всяка нощ / сутрин по това време "досаждам" тук, но в женския клуб вече не) - ако не искаш, не влизай в нея и продължи задълбочената дискусия в другия клуб. Аз не споря и не убеждавам никого в нищо - просто проследявам медийното отразяване на едно събитие. Тази тема явно ти е под нивото - важното е, че си намерила поприще за изява, макар и другаде. Не бери грижа за мен, ти нали си пишеш само с изтъкнати интелектуалци. И постигаш завидни резултати в убеждаването. Но техните резултати май са по-завидни. И в тази реакция се забелязва очевидна нервност. Интересно защо там тонът ти е по-мек и си по-сговорчива.

Тази тема е за хората, които биха проявили интерес към нея и които не считат събирането на информация на едно място за досадно или излишно. Но сигурно да се лее алкохол е по-интересно... Въпрос на гледна точка.

Негативното ти ясно демонстрирано лично отношение ми е непонятно. Дано имаш по-интересни занимания от заяждането с мен. Останалите клубове те очакват - не ги лишавай от себе си. На мен вече ми посвети стих (мога само да завиждам на вкуса ти). Няма нужда от друго.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 13:05



просто отбелязах факта, че когато пускаш тема с линк към друг клуб в дира, поне 3-ма човека отиват да се оборват там, което е много изнервящо за четене, още повече за участие. клубовете не са медия, те са места по интереси, не съобщават никакви новини, нито в тях пишат журналисти...

какво негативно отношение? това за алкохола беше шегичка



relax

Редактирано от Vanilllaa на 28.06.09 13:09.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.09 13:11



Наистина, що не си направите " лгбт група по лингвистика ", имате въпиюща нужда от такъв...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано28.06.09 13:12



Леле......... Някой е писал от името на Недялко Йорданов? Или той самият е изперкал?



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано28.06.09 13:14



Няма да стане скоро!





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 13:14



ами аз съм за, впрочем има и сайтове, които дават възможност за пускане на новини от един или повече хора ежедневно по дадена тема, тоест има хиляди начини да не се оспамва един клуб, аз поне се сещам за тях...





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 13:15



мисля, че разпознавам стила му...не, извинете, това беше лингвистична отметка (т.е. спам)





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 13:16



е що бре, изкара ме голям лаик в компютрите и интернет, а все си мисля, че не съм



още вчера проверих разни опции за мейлинг листи по интерес...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.09 13:17



Ти, вероятно, би станала най- добрият модератор на АиА от столетия насам...


Да се кандидатираш след три месеца!!!!
Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 28.06.09 13:18.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 13:18







Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано28.06.09 13:36



аз мисля, че той имаше предвид нещо друго... но няма значение.

А емейл лист не е проблем да се направи.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 13:52



разбрах намека, не се безпокой, наистина не съм фен на оспамването, тоест има един момент до който може нещо да се дискутира, пуска като препратки и прочее, но ако почва да се оформя като самостоятелна тема няма нищо лошо да се изнесе на отделен сайт.

има сайтове за пускане на линкове за новини по дадени теми, има и опции за тематични мейлинг листи, в които всеки взима участие, има и опции да си правиш собствен сайт, ако някои неща имаш, но не им е мястото в клуб, има и опции за създаване на организация в определна посока

мен лично медиите, говоренето за лгбт ме интересува и в чужбина има цели организации, които дори се занимават само и единствено с това...които се занимават с отразяването в медиите, с речника за лгбт, с формулирането на проблемите и цял куп подобни неща...със собственото представяне в медиите и прочее...

разгледай сайта на GLAAD. мисля, че ще разбереш за какво става дума...и ако в момента има толкова много новини, толково много мои и чужди мнения за речник, представяне и прочее, то е защото все още няма много добра оформеност у нас кое, как и защо се прави...но това е нормално...





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.09 13:59



Бре, и ти взе да пускаш линк след линк! Какви лоши момичета сте със Сий, искате да ни информирате за всичко, та даже и на английски, но забравяте, че част от нас сме си обикновени педали, все пак...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 14:01



вчера бях тръгнала да превеждам някои неща, но наистина стана късно и наистина разправията в Християнство се оказа глупава, безсмислена, пошла и прочее...и отнемаща време поне за мен

ще преведа някои и други неща и ще ти ги пусна тук (или на сайта ми, ако е дълъг текст) като отговор, ако ти е интересно



Редактирано от Vanilllaa на 28.06.09 14:04.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.09 14:03





Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Организацията GLAADнови [re: ljove]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.09 14:40





Редактирано от Vanilllaa на 28.06.09 14:59.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано28.06.09 14:47



Вярно е! 70% от богословски факултет са такива



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано28.06.09 23:02







Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано28.06.09 23:38



ВИНАГИ СЪМ МУ БИЛ ФЕН !



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: jaytee]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.09 23:41



Ха, това е изненада...
На фона на предизборните дебати за европарламент, тази позиция звучи доста по- различно...
Въпросът е, докъде би стигнал Костов в подкрепа на желанието ни за равноправие...

А доколкото си спомням, ""Rainbow Friendship 2009" в София е получил подкрепа от 11 посолства, от партията "Зелените" и от Българската социалистическа младеж."
/Там Костов е пропуснал да затвърди мнението си/



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 28.06.09 23:45.



Тема Re: Take actionнови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано30.06.09 20:36



Като четох на сайта на glaad (www.glaad.org) забелязах, че там пускат най-добри и най-лоши матерали по ЛГБТ темата. Като към тези материали добавят email. Така че възмутени или възхитени хомосексуални могат да предприемат нещо, да изразят мнение, да похвалят или порицаят редактора, автора и т.н. (в културен стил, разбира се)

Предлагам всеки, който пуска материал от бг телевизия, радио, вестник, сайт и т.н. да добавя и имейл за своевременно реагиране.



Редактирано от Vanilllaa на 30.06.09 20:46.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано30.06.09 20:43



Тука статии също и по повод парада на Двери.бг - сайт за християнство

Общи статии за хомосексуалността според възгледте на авторите за възгледите на Християнството:



За гей парада:


Има опция гласуване на всяка статия.

Редакционен имейл: redaktori@dveribg.net
Страница с имейлите на автори и редактори:



За сайта:

Двери на Православието е независим православен портал. Сайтът е създаден с благословението на Св. Синод на Българската православна църква като информационно пространство по въпросите на Църквата, Православието и християнския начин на живот.

Редактирано от Vanilllaa на 30.06.09 22:14.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано30.06.09 21:07



Tая

е ебаси и кукуто. Това имам предвид, като говоря как фашизоидните идеи и християнството си пасват съвършено.
Тази жена заслужава разстрел (не в буквалния смисъл де)
Такива гнусотии отдавна не бях чел



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано30.06.09 21:16



нали за това пускам имейли



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано30.06.09 21:24



Българско национално радио, Радио Христо Ботев, днес 21.30 до 23.00 (В момента тече пък християнско нещо си ?!?[Радиоколекция] с намеци за дискусията в

- 21.26)

“Аларма”
водещи: Ивайло Стефанов
• Защо „Джулай морнинг” (1 юли) се утвърди като хипи-празник предимно по нашите ширини - разговор с Мартин Димитров.
Репортаж от проведения на 27 юни в София гей парад.
• Един разговор на Ивайло Иванов с актьора Георги Златарев.

Слуша се онлайн с
1 Windows Media player: - бутон слушай онлайн
2 с bs.player - Интернет предаване





Редактирано от Vanilllaa на 30.06.09 21:29.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано01.07.09 10:11



само да уточня -- поне за мен предаването и представянето в Аларма беше на уникално високо ниво

yeaaah! :)



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано01.07.09 21:01



Да, бе, братче, тия християни с техните кръстове, дето са ги нацвъкали навсякъде, в очакване на завръщането на Иисус...

Е, добре, де - толкова ли са тъпи тия хора? Не се ли сещат, че дори и Той наистина да се върне, последното нещо, което ще иска да види, е кръст.


Та за Него кръстът би трябвало да бъде доста болезнен спомен.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано01.07.09 22:14



eee, ти пък как го каза, никога не се бях замисляла

но сигурно Исус би го превъзмогнал това, знам ли...все пак великите хора са си велики хора



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано01.07.09 23:44



Страхотна мисъл...

Това в Учебника по Марксизъм ли го прочете или го измисли сам с Напън?

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано02.07.09 06:09



От учебника по марксизъм, разбира се!

Пазя си го от времето, когато ст.н.с. Иван Костов ме накара да си го купя, докато ми преподаваше във ВМЕИ " Карл Маркс"



Редактирано от shallowgrave на 02.07.09 06:10.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано02.07.09 07:54



Бих повярвал, че си Учил

, ако не беше объркал името на института... , но не се кахъри, някой може да ти повярва...

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: shallowgrave]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано02.07.09 14:23



Роско е силно религиозен и много се дразни като се гъбаркаме с Джийзъса

и християнството като цяло.
И на мен ми беше трудно да проумея как един гей може да е религиозен, но после реших, че това е някакъв вид мазохизъм явно



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ros2r]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано02.07.09 21:58



То не е нужен марксизъм, за да се определи християнството като бълнувания на брадясали старци.



Но има готини християни, въпреки религията им.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано03.07.09 08:06



Папе, думички като силно и слабо носят в себе си презумцията за сравнение... Аз съм Християнин, Любител на Джулая и Антикомунист. Това е причината да подскачам, когато някой ми пробутва Балканския си Социализъм и иска да го приемам ...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.