Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 13:51



Където сме преценили, че трябва да излезем - сме излезли.

Аз не съм казал на никой "Айде са, излез ме представляваш, щото видиш ли аз само в клозета(гардероба демек) живея, и ми е много нужно ти да си ролевия модел и светлата личност, дето ще ми прави на мене имиджа и ще говори от мое име.".

Аксиния и останалите активисти не са в публичното пространство насила, заставени от мен, или който и да било. Нещата са доброволни, самоинициативни. И не виждам какво би трябвало да възпре правото ми да имам лично мнение и да го изразявам.

Казвал съм го и преди - къде са активистите и доброволците, когато се сблъсквам в ежедневието си с реалността? Да не би те да ходят подире ми, да ме бранят със сопи? Ако им се оплача ще отидат ли да се разправят с проблемите ми? Да не би нещата, които казват в ефир или в печатната преса, да остават без последствия за мен? Айде моля ти се.

В публичното пространство тези активисти градят имидж. Който обаче аз трябва да отстоявам на улицата, в адския транспорт, в училище, в университета, на работното място... Той рефлектира директно върху мен, спуснат е отгоре и аз трябва да се оправям както мога. Защото ако някой изтърси някаква простотия в ефир, по-вероиятно е негатива да го отнесе някой друг.

Това, че някой САМ е решил да бъде активист, САМ е решил да говори от името на общността, от МОЕ име, САМ определя какво, къде, кога и как ще каже, не значи, че аз нямам право да кажа "Айде малко по-прилично го раздавай с визията ако обичаш, щом ще правиш всичко това.".

Всичкото мрънкане за мен е следствие на липсата на благодарност, щото видиш ли еди-кой-ди това и това прави в ефир, пък аз си позволявам да критикувам. Е, да. Ама активист и доброволец не се става с идеята, че чакаш благодарности. Лично мнение. Може да е тъкмо обратното - доброволците да стават доброволци именно защото очакват, че някой ще им бъде длъжен и благодарен, по подразбиране.

Айде не мерси!



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 14:00



Я кажи, понеже си гледала сайта - кой им е новият изпълнителен директор?

Не знаем... Четохме, че имало парти в един оборотен клуб, по случай избирането и назначаването му, ама ако разчитаме на сайта им да разберем кой/коя е... С чакането ще си останем. Самите интервюта няма да коментирам, там е такава жалка смешка, че просто не е за разправяне.

Но искам да знам Аксиния от позицията на каква излиза да говори от мое име в крайна сметка? Е или не е към Джемини? Ако е, като каква в Джемини излиза? Ако не е - към коя организация е? Или е абсолютно и изцяло самоинициативна? Щото има значение, поне за мен, кой и от каква позиция излиза да говори. Аз не излизам от тази на кенефен педал, примерно, да говоря за новия семеен кодекс. Тъй че тя, а и не само, аджеба от какви точно позиции правят всичко, което правят?

Посуепис: Сори, че към теб ги пиша нещата, ама така дойде.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 14:05



а, ами няма проблем, наистина им поразгледах сайта, който впрочем не е от най-богатите на информация, доколкото разбрах Аксиния все още поддържа някаква длъжност /роля/ в Джемини, а има обява за вакантна позиция за Управителен директор. Като крайният срок за подаване на документи е изтекъл април. Тоест все някой трябва да е на тази длъжност сега.

Реално графа - структура на организацията в сайта няма.

А що се отнася до самият сайт да хвърлиш кухи пари във флаш, който ти избожда очите и ситен шрифт не е начин да информираш хората....

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 14:06.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано20.06.09 14:07



Бесен съм! И двамата арийци заслужават един голям нелубрикиран ... отзад!

Колкото до Аксиния - спрете да я съдите - години наред тя е единственият човек, достатъчно смел да влиза в дискусии с фашисти и ортодокси. Кой би отдал толкова много време и кой иска да се занимава с гей активизъм 24/7? И като отплата да среща омразата във фашизираното ни хетеронормативно общество, а и неблагодарност и критика от хомовците. Тя си има живот, дете, семейство - не знам как въобще все още й се занимава да води спорове със задръстеняци и хетерасти с мислене от годините на NSDAP.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 14:33



Въпросът е принципен. На мен ми се казва - нямаш право да казваш каквото и да било по неин адрес, защото. Аз пък питам - коя е тя и от позицията на каква говори от мое име, та да нямам право да я коментирам.

Никой не оспорва това колко добра активистка е Аксиния. Никой.

Просто когато на мен някой ми забранява нещо, искам да знам защо и на какво основание, като разни врели-некипели стандартни измишльотини не ме удовлетворяват за отговор.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 15:08



според мен трябва по-голямо старание да положат от Джемини да направят комуникацията възможна и то не комуникацията тип говорене по ТВ, а комуникацията между тях, членовете им и масата от гейве и лесбийки, които щат-нещат представляват. Джемини изобщо не представляват единствено и само своите членове, те говорят от името на всички, в такъв случай трябва да реализират добра комуникация, с посредници ли, как ли, не знам, но с хората, които реално представляват по ТВ и площади и шествия.

И ако смятат, че не им стигат ресурси, сили, интелект, хора или каквото и да е да започнат да и го търсят упорито и старателно до постигане на нужния резултат



както се опитаха да направят с намирането на пари за този парад. щом са се сетили да си отворят банкова сметка и да я постнат тук-таме, могат да се сетят, че им трябват Пенка, Пенко и прочее да им свършат някаква работа - Пенко да им пуска редовни новини на сайта, Пенка да им помисли за нормален PR и прочее. Това са някакви елементарни неща, струва ми се.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано20.06.09 16:10



ами мисля, че се справя добре Аксиния. Не изглеждаше нито звучеше неадекватно. Сигурно има трески за дялане. И понякога на мен ми се искаше да отговори по друг начин на плещевенията, но не към нея трябва да е насочен гнева, а към другите в предаването.

И наистина, какво те спира да попиташ джемини кой им е ИД. И ако не са намерили такъв да се кандидатираш? Не че не можеш да критикуваш, ама пък не минавайте границата. Говори от собствено име. Стани член на Джемини, заеми се с работа там.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.06.09 18:33



Извинявай, какво искаш да кажеш, ако някой прави нещо публично, действията му не подлежат на коментар? Още повече, че става дума и за моите интереси, евентуално...
Ако аз отида в някоя тв и кажа:"Искам да говоря от свое име за гей проблемите!", нали се сещаш какво ще ми отговорят...
Още ме е яд, че забравих името на мъжа, който с десетина изречения каза всичко онова, което и ние дъвчем тук /преди месец- два по БТВ имаше дискусия по подобна тема/... Той беше човек, който ерудирано, логично, стегнато и по същество говореше на подобни теми.
А и един Сталик, например, би могъл да свърши страхотна работа в това отношение, стига Джемини да го поканят, и разбира се, той да иска...
Познавам първия "шеф" на Джемини, също и други по- късни функционери там, говореха, че всеки дърпа чергата към себе си и въобще няма как интригите да бъдат преустановени...
Сега не знам въобще какво се случва там /Някой от вас да знае? Не мисля.../

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 20.06.09 18:35.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Oberonbg]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 21:03



Пак повтарям - никой не критикува активизма на Аксиния. Коментираме правото си да имаме мнение върху презентирането на човека, който ни представлява. Когато активистите излизат пред медиите и застават на някакви позиции и становище, те не са ме питали мен преди това съгласен ли съм с тях. Но въпреки това ме представляват. ОК. Но поне ми позволи да имам правото да критикувам конструктивно и не с гняв човекът, който е мой говорител.

Аз с Джемини не желая да имам нищо общо. И трите пъти в които съм стъпвал там съм оставал с много горчив привкус. Не бих се кандидатирал за позиция, за която съм абсолютно неквалифициран. Двама мои приятели обаче бяха подали документи, въпреки моите предупреждения. Досадно е почти винаги да съм прав, но цитирам и двамата "С тия повече не ща да се занимавам...".

Не знам каква граница преминавам. Просто посочвам очевадни странности. А все пак тези хора, тази организация, претендират да са моите, твоите, нашите представители, защитници, говорители...

И през цялото време говоря все от мое име.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор linjack ()
Публикувано20.06.09 21:13



Между другото, получавам имейли всеки път когато някой ми отговори - там се вижда, че това е третата редкация на твоя отговор. Първата е леко иронична, втората по-скоро саркастична, а тази следва градацията:)

Нямах пред вид, че темата не е за този форум."Тц-тц-тц - още не станал мод, пък почнал да казва на хората кво могат и не могат!"
Всъщност, конкретният формат - твоите съвети към г-жа Ганчева какво да прави - ми се стори странен. Ми напиши й имейл, наистина. Що не - аз, например, редовно пиша имейли до интернет медиите, когато нещо ме подразнят. Същият принцип може да се ползва за всяка обществена личност -
вкл. организатора на Шествеито на дъгата.

Както казх по-горе съгласен съм с общите ти забележки: колкото и упорита да е Аксиния в своята работа, тя невинаги се представя особено добре - риториката й понакуцва и т.н. НО, всекиму според заложбите, в крайна сметка.

За да се развие човек над заложбите си, трябва да излезе малко от зоната си на комфорт. А на нея това не й се налага - повечето й събесдници сами се правят на маймуни, а няма някоя друга видна личност да я конкурира като глас от гей общността. Забележи, че не казвам "глас на гей общността", а "от". Видяхме Сталик един път и някои други спорадични образи.

Лесно е да се критикува, отидете да говорите.

Аз, за съжаление, не съм подходящ кандидат: не живея в Бг, имам говорни дефекти, нервирам се от простаци и в спор честичко повишавам тон... затова съм избрал друга сфера на развитие. Но не може само една Аксиния да представя ГЛБ хората в България.

Това, драга, се опитвах да кажа.


от C. Van Vechten


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.