Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: SeaStar999]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано20.06.09 12:41



Аксиния не беше подготвена изобщо.

Иначе браво за постоянството и в ТВ изявите.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано20.06.09 12:49



Аз съм от тези, които не успяха да се впишат в българското обшество катот гей и отидох да живея на Запад. Не е лесно, заменяш един проблем за друг...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано20.06.09 12:55



Ванила, мен пък Аксиния ме радва. Не се оставя да й затворят устата и същевременно не си изпуска нервите (за разлика от Мосю ОбщинскИ СъветнИк), така че в случая мачът беше 1:0 за нея. Е, и на мен ми се ще нас да ни представя някакът хибрид между Анджелина Джоли, Майка Тереза, Кант и Цицерон, но на този етап си имаме Аксиния и аз лично не се оплаквам. Дори мисля, че след като ти и аз не дръзваме да влезем в телевизора, да се обявим пред цяла България като лесбийки и да защитаваме правата си и тези на себеподобните си, едва ли имаме право да критикуваме Аксиния.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Vanilllaa]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.06.09 13:04



Съгласен съм. Мисля никой не оспорва голяма част от качествата на Аксиния като активистка. Можем само да съжаляваме, че нямаме и един активист на нейното ниво.

Но това не променя факта, че имаме правото да изискваме повече от "дежурните" наши представители в медиите. Да, те са там доброволно, не сме ги избирали(насила), но мисля, че с тази доброволност върви и някаква отговорност към нас, задето говорят от наше име.

А изтърканата приказка "нямаш право да коментираш, щом ти не си там" е крайно глупава. Не съм длъжен да съм там. И имам право на лично мнение. Аз представлявам себе си 24/7. Не представлявам общността. Но знам, че хората ще ме гледат спрямо нея, и ще гледат нея спрямо мен. И според личната си преценка нося някаква морална отговорност. Тъй че може и да не съм в телевизора или по пресата, но съм в реалния живот. И имам право да критикувам.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:04



това, че нямам смелост да стана НП не означава, че нямам право да критикувам всички подред НП, ако ми изнася. Те са мои представители в крайна сметка и може дълбоко да ме касае, нищо че не съм НП, какво правят в тъпия парламент

това беше просто пример

и още

не знам какво очакват Джемини като помощ и като още активисти, като дори мейлът им не работи, има посочен само един телефон/факс за контакт и въобще всички начини да се свържеш с тях са преебани

Освен може би да си дигнеш задника и да се занесеш до офиса им, но все си мисля, че който иска да бъде търсен, особено ако има нужда от сътрудници, помощ и каквото и да е било, трябва да дава начини за това.

впрочем тази историйка с няма как да се свържа с джемини е много стара и бас държа че сума народ се е отказал да им помага по всякакъв начин наполовина точно по тази причина

и после се оплакват, че им било трудно, че 20 часа работели

цитирам

"Всъщност не искам да съм всичко това. Уморена съм от активизъм, от тичане насам-натам, от блъскане в стени всеки ден, уморена съм от шестте етажа, уморена съм много. Уморена съм да мисля за сексуалната си ориентация всеки ден и ежедневно да доказвам, че искам и мога колкото всеки друг. Нищо не може да откаже един активист за гей права по-ефективно от някой гей или лесбийка. Писна ми от несбъднати кралици, нереализирали се лидери, самовлюбени левенти с амбиции за представителство и недоебани лесбийки с грандомански синдром. Пиша всичко това толкова бавно, а ми иде да крещя забързано в лицата им. Омръзна ми от събирачи на точки, от активистите, които все бързат да натрупат актив „първи в…”, „ако аз не бях…”, „без мен нямаше…”. За какво ги трупат тези точки? Да се фукат в местния гей-бар(дак) ли? Да имат с какво да пълнят мемораните папируси? Активист се става, не се раждаш такъв. Но страничните ефекти от този процес понякога са направо катастрофални.

"

ами като искате активисти и помощ и не просто критици, а хора, които действат направете нещо в тази посока

все едно аз да отида в мъжкия манастир и да се оплаквам, че нито жена ме е ебала, нито жена ме е видяла, нито с жена скоро съм говорила





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:20



Аз представлявам себе си 24/7. Не представлявам общността. Но знам, че хората ще ме гледат спрямо нея, и ще гледат нея спрямо мен. И според личната си преценка нося някаква морална отговорност. Тъй че може и да не съм в телевизора или по пресата, но съм в реалния живот. И имам право да критикувам.

Именно, напълно съм съграсна с теб.

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 13:20.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: ljove]  
Автор Dyke on Byke (един декстър)
Публикувано20.06.09 13:32



ами излезте вие, бе отворковци.



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано20.06.09 13:36



Бе не толкова, че нямаме право, колкото, че няма смисъл да коментираме. Само обиждаме хора, на които и без това очевидно не им е леко. Аксиния нито ще си смени прическата ако се харесва така, нито ще стане по-добър оратор като й кажем, че е лош. По мое мнение светът се променя в първо лице. Или даваш всичко от себе си, предлагаш себе си или друга валидна алтернатива на Аксиния, или приемаш нещата каквито са. Инак се получава малко като в Ботевото кафене.





Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Dyke on Byke]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:37



мисля, че точно ти и твоите приятелки са от типа отворковци, както и самата Аксиния:

"Ебали са си ушите от разбиране на всичко и от мнение по всяка тема. Ебали са си пръстите от писане колко много знаят кое как трябва да се прави, а как никой не ги чува. Ебала съм ги и активистите с болните им амбиции за представителство, лидерство и оглавяване."

Трябва ли да си отворко и с такъв изказ, за да си в помощ на някоя гей-организация, която дори няма форма за контакт с нея?

Не, чакай, всъщност като се замисля те им пращаха активисти от чужбина, защо са им наши, български, ...но хайде да поплюем горката маса гей и лесбиан, която само се чуди и мае какво става и как става в Джемени, да има кажем, че са поплювковци и само много знаят, но нищо не правят.... пък ние ще си работим с доброволци от чужбина, и ще ги представяме така както можем...



Тема Re: "Гей парад - за и против" - Канал 1, 19.6.2009нови [re: Фьoн]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 13:50



ами хайде тогава дружно да мълчим и да се молим Богу да ни оправи бакиите, щото "момичето толкова може".

Ок, толкова, толкова. И това, което прави не е малко. Но просто не ми е ясно защо така са се барикадирали и хем имат нужда от помощ, хем им е тягостно, хем не могат, хем ние сме им виновни, хем не трябва и дума да обелваме...хем явно други хора не им трябват, защото нито реално търсят, нито реално го правят лесно другите да ги търсят...

има нещо гнило в Дания...

изобщо не са се разтърсили за сътрудници, нещата отдавна са се поуспокоили и много хора биха им били от помощ. Това не означава всеки втори да излиза по ТВ, но много биха им помогнали с различни неща. Кой с компютър, кой с превод, кой с правна консултация и прочее...

само пуснаха по някакви забити блогове, че имат нужда от пари и дано са ги намерили...

ама не....ами като не...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.