Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 05.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Радикално предложение за избор  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.06.09 22:05



Тъй като нещата се забатачиха съвсем, предлагам едно радикално решение.
1. Една седмица срок за регистриране, преценка и уточняване кой има правото да гласува. В края на този срок - списък с никовете, които имат статута на "електорат"...
1.1 В същият този срок - кандидатстване за модератор по никове. Списък с кандидатите (не да ги предлагат, а те сами да кандидатстват!).
2. Определяне на ден, в чиито 24 часа "електоратът" да гласува.
3. Всеки да има правото на два гласа с независима стойност.
При гласуването да са възможни следните варианти:
3.1. Двата гласа за един човек
3.2. Единият глас за модератор, вторият - за съмодератор.
4. Модераторите - с абсолютно еднакви права и задължения. Да си разпределят работата по споразумение и колегиално.
5. Полученият аритметичен брой гласове за определен човек да го определя за модератор.
6. Задължения на модераторите - Правилата на Клуба и съвестта им.
7. В Правилата да бъде заложена възможността всеки от модераторите, при доказана некоректност, нетолерантност, лични пристрастия и своеволие да бъде отстранен и в рамките на една седмица да бъде проведен избор на нов модератор.
8. Да бъде създадена група от трима души със статут на Независима (доколкото това изобщо е възможно) Контролна комисия за решаване на спорове между модератор и клубар. Да съществува единствено за случая и да няма никакви други права и привилегии.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...


Тема Re: Радикално предложение за изборнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.09 22:57



Всичко това досега би било ужасно смешно, ако не беше жалко...
Както и да е...
Единствения сериозен въпрос, който стой пред нас, е кой НАИСТИНА има желание да бъде модератор.
Първият е Джак. Вторият- евентуално Гардиан, въпреки че не разбирам и не харесвам поведението му в тази конкретна ситуация.
Оттук нататък всички подробности по избора нямат значима стойност. Съвсем спокойно клубът се развиваше, навиваше, разпускаше и събираше през различни периоди от време и по различни причини. Това, че Гардиан и Мартир бяха модове повече от допустимия по правилата срок /ако не се лъжа- не беше ли 1 година?/, нито попречи, нито помогна в развитието му, нито обратното.
Според мен, който и да изберем, все ще покаже себе си в светлина, която няма да се хареса на някого, както и останалите никове ще бъдат повече или по- малко харесвани.
Сложни и продължителни процедури за назначаване на някой, който ще изпълнява някакви функции без особен мерак, е излишно.

Освен всичко останало смятам, че по- важно е да коригираме правилата, по които всички тук правим нещо си, отколкото да се втрещваме кой точно ще следи за това.
Човек, даже и да не е мод, може да опропасти което и да е било "общо дело"... Така че по- скоро модераторите би трябвало да се погрижат на всички тук да им е относително комфортно, а не да изживяват "звездния си миг" под формата на "аз бях избран с ен броя гласове, щото съм върха"...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Радикално предложение за изборнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано15.06.09 23:09



Големият Проблем на този Клуб не беше в пишещите а в избирателното прилагане на Правилата. Те се използваха само когато им беше удобно на Модераторите. Мога да дам десетки примери за тези си думи и то за ситуации от един и същи ден.
За мен основният въпрос е не кой ще е Модераторът, а ще има ли правила, те задължителни ли ще са за Всички и на финала, но не на последно място :
КЪДЕ Е МОРАЛЪТ В ТОЗИ ФАРС, КОЙТО РАЗИГРА МОДЕРАТОРЪТ С ПОМОЩТА НА НЯКОИ ДРУГИ?????

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Радикално предложение за изборнови [re: ljove]  
Автор linjack ()
Публикувано15.06.09 23:21



Кратичко:

1.аз си имам предостатъчно работа и без модерирането тук - сам не бих желал да се занимавам с него...

2.исках да се включа за да уравневеся леко настроението в клуба, защото от години ми е място за отдих, но напоследък е по-скоро място за яд. Осъзнавам че в последните няколко дни се показах в свелина, в която много хора не биха ме намерили за приемлив вариант.

3.имам някои идеи за правилата и това е

4.последният ход във веригата от недоразумения беше намерението на Курвоазие да "помогне" на изборите като изтълкува правилата... не съм съгласен с неговите тълкувания и казах защо, но това отприщи нова вълна от постинги

5.ще гласуваме ли или не?

6.Пак казвам - аз сам мод тук няма да ставам - липсва ми време и желание да бъда разкъсван за и да ми се държи смета. в последните месици съсипахте гардиън от тшения - това не бих го търпял... Просто няма да отговарям - от сега казвам. правлиа, нетикет и точка. доката нещата не тръгнат по-нормлано

7.Спокойно може да не гласувате за мен, но гласувайте, за бога - ако искате да няма модератор - моля. сега, просто, клубът просто виси във въздуха...


от C. Van Vechten

Тема Re: Радикално предложение за изборнови [re: linjack]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.09 23:30



Ама моля те, разсипали сме Гардиан от щения????


И какви по- точно- сексуални???
В момента аз не съм наясно с правилата, въобще има ли някой наясно?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 15.06.09 23:34.



Тема Re: Радикално предложение за изборнови [re: linjack]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.09 23:54



Все още не ми е ясно- гласуваме в твоята тема отсега, или какво?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Радикално предложение за изборнови [re: ljove]  
Автор linjack ()
Публикувано16.06.09 00:00



ако имаш желание:)


от C. Van Vechten


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.