Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 24.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Широта на мненията и изказванията..нови  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.06.09 14:39



За да спестим усилията на Гардиан, свързани с преценката му кое какво е и има ли място под слънцето, а и за да можем да развиваме мисълта си свободно, без угрозата някой да ни дърпа ушите /защото поне на моята възраст това звучи повече от несериозно/ или да ни обяснява какви тъпаци сме, щото не спазваме канона, "написан с кръв????

/, предлагам тук да доразсъждаваме по теми, в които по- странични аспекти, свързани с тях, ще накарат модераторът да се почувства загрижен за световния мир...
Надявам се, че поддискусии относно дадена тема, по която иначе явно трябва да се отговаря само еднозначно- "Да, ще отида на онова парти, защото...", или "Не, няма да отида..." /апропо, темата на Dyke on Byke звучи по- скоро като обява, не виждам какво бихме дискутирали по нея, освен относно дрънкането на стинки, за какво точно и как ще бъдат похарчени/ , тук няма да се считат за офффтопик и т.н.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Широта на мненията и изказванията..нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.06.09 14:44



Опаа, Гардиан, кои теми са забранени /освен разчистване сметките между знайните и незнайни гей организации/?

/За да си знаем мястото, де, не заради нещо друго, разбираш, че сме прости педали, пардон, просто педали исках да кажа.../

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Широта на мненията и изказванията..нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано05.06.09 20:12



Аз искам да подискутираме по темата за махленските клюкар(к)и и педераското държание.

Също така искам да разбера ако някой от вас тримата беше пръднал на онази среща, нося ли моралното задължение да уведомя всички тук на какво е миришело точно? Защото аз не съм намерил за нужно да коментирам тук кой какво е казал, как се е държал и каквото още ми щукне. Но Курвоазие, неприсъствал на въпросното мероприятие, не му е проблем да използва измислиците на Рос за категориите потребители като абсолютната истина.

И трябва ли изречение, написано от някой преди 5 години примерно да се размахва като кирливи гащи от светая инквизиция?

Искам също така да подискутираме върхо спонтанните конвулсии на Курвоазие да прави подробен разборен анализ на който му скимне. Даже може да отворим една тема специално, в която той да опише всички характеристики, характери, модели на поведение и т.н. на всички потребители в азбучен ред.

Искам разбира се да обсъдим и вечната тема "Защо се дразня на модератора? Защо публично се отричам от мераците си за таз тъй апетитна длъжност(пари, славеа, стаж, осигуровки), но не спирам да злобея, че не съм аз или някой от мойте съратници? Защо само лая, а не мога да направя нищо съществено, но въпреки това проектирам образът си на твърд и решителен човек с ясни позиции и мнения, които защитава?".

Също така мнението ти(за другите не знаем дали ще пишат, но ти поне не оставяш мнение без отговор, или два) относно това как през призмата на моята възраст да ми се държи сметка извън интернет и този клуб, за половинчато или никак разбрани неща, липсата на възможност за осмисляне на елементарно логични неща и чичковския(всезнаещ) комплекс, звучи повече от несериозно, да не ползвам по-силни думи.

И тъй нататък...



Тема Re: Широта на мненията и изказванията..нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.06.09 20:28



Знаеш ли, прекрасно си го написал, ама търчиш като парле пред майка- отмяташ се от своите думи и вменяваш измислено поведение на други...
Това си е твой проблем...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Към Сапиенс...нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.06.09 10:20



"Виж, ако си е тъп, и трийсет езика да знае, пак ще си остане тъп..."- това имах предвид....


Отворих уикиречника относно интелигентността, там е написано сбито това, което мисля:
"Потенциалната (вродена) способност на даден съзнателен индивид да прави изводи (умозаключения) върху дадена информация. Степента на интелигентност не зависи от количеството информация (знания и опит) натрупана от индивида".

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 07.06.09 10:24.



Тема Re: Към Сапиенс...нови [re: ljove]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано07.06.09 14:12



Няма, а и никога не е имало някакъв спор по този въпрос...
Ставаше въпрос за друго, което пределно ясно съм го изразил, но ще го повторя още веднъж, в по-разбираем стил.
Колкото и да си (или да се мислиш) за интелигентен, в момента, когато ти се наложи да обясниш на чужденец, и вместо ясно и точно да му кажеш каквото пита, започнеш да мяташ ръце като вятърна мелница и да му говориш на много висок глас, белким те разбере, като му викаш, тогава вече излизаш със сигурност от категорията на интелигентните хора...
Т.е., не можеш "да вържеш" две - три приказки с чужденец, което всяко хлапе, учило 1-2 години английски без затруднение може и го прави.
Пак повтарям - знанието на чужди езици е допълнителен прозорец към света и човек, който знае повече езици е по-информиран, от повече места има информация, и съответно, може да притури към природната си интелигентност (ако притежава такава) и допълнителна.
С една дума, става неминуемо по-интелигентен, наред с това, че става по-информиран.
Едно е да зяпаш тъпо наличните, сателитни или не, български тв и радио програми, а съвсем друго е да чуеш или видиш новините на ВВС или CNN (че дори и Московското, Чешкото, Полското , Гръцкото радио или Ал Джазира).
Изобщо, мили ми Льове, за какво спорим?
Че човек, който си е интелигентен, но не знае езици, може да бъде по-пълноценен за себе си или работата, която върши от пълен тъпак и некадърник, но който владее 4-5 езика...
Няма смисъл да спорим, огледай се, около тебе е пълно с такива, от втория вид...
"Степента на интелигентност не зависи от количеството информация (знания и опит) натрупана от индивида"
Никак не ми се иска да споря с Уикипедията, макар че и това определение е писано от човек, който се счита за умен или интелигентен.
Но само си представи и сравни старец-овчар от родопските села с овцете по поляните, който природно е страшно интелигентен по това определение, което даваш.
И от другата страна - вземи себе си.
Направи реалното сравнение, кое ще надделее - природната интелигентност, или много по-голямата информираност?
След този мой въпрос можеш направо да приложиш уикипедийната мъдрост: "Потенциалната (вродена) способност на даден съзнателен индивид да прави изводи (умозаключения) върху дадена информация. Степента на интелигентност не зависи от количеството информация (знания и опит) натрупана от индивида".
И последно - за съжаление, лично и персонално познавам пълни говеда, които имаха необходимата упоритост да завършат висше образование, да вземат магистърската си степен, да станат доценти, да напишат (с чужда помощ, естествено...) диертации, включително и да да станат професори.
Мога да ти изброя поне трима, които познавам твърде отблизо...
Така, че понятието "човек с висше образование" много отдавна не означава "умен и интелигентен човек", а по-скоро означава "тъпо и упорито говедо, на което свръхамбициозните родители плащат всички възможни и необходими подкупи, за "да го направят човек"... "
Sorry, мили ми Льове, ще се наложи отново да завърша с моя лична сентенция:
"От малкото тъпо говедо с времето става голямо, при това още по-тъпо, говедо. От малкото умно дете става умен млад човек и умен, но и мъдър, старец."

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Към Сапиенс...нови [re: Sapiens]  
Автор Simplicissimus (homo simplex)
Публикувано07.06.09 14:43



"Потенциалната (вродена) способност на даден съзнателен индивид да прави изводи (умозаключения) върху дадена информация. Степента на интелигентност не зависи от количеството информация (знания и опит) натрупана от индивида."

И все пак тук в това твърдение има нещо безкрайно дразнещо за мен... Какво значи "вродена способност на даден съзнателен индивид да прави изводи"? Нима човек се ражда с някаква способност да прави умозаключения, да речем оценена от 1 до 10, която не се променя и остава такава за цял живот? Що за абсурдно твърдение е това?
Не зависи ли, до голяма степен, способността ни да правим умозаключения именно от нашата информираност - познания, опит и т.н.? Нали именно тази "информираност" ни дава възможност да правим различни асоциации и различни мисловни връзки т.е. да интерпретираме информацията, която получаваме, по повече възможни начини?

Или може би смятате, че хората се раждат умствено "надарени" (или обратното - осакатени) и затова някои стават светила във философията, а други... хм... политици например?? Това изглежда неправдоподобно, поне в ХХІ век.



Тема Re: Към Сапиенс...нови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.06.09 14:53



Драги Сапиенс, абсолютно си прав и не отричам, че знаенето на чужди езици е наложително /и не само в днешно време/... Фабулата беше, че английския е връхта в днешно време, преди двадесет години беше руският, по- преди- немският, още по- назад френският, и т.н.
Не разбирам, защо едни французи, например, държат във Франция надписите и разговорите да са на техния език, а ние тук да праскаме обяви и т.н. на английски за парти в АйДи клуб? Да оставим настрана изостаналостта на този език, запазил архаични правила за изписване и изговор- сигурен съм, че много англичани не са наясно с правописа си, ненапразно по филми се питат как точно се изписва името на някого си... Проста граматика и сложна лексика, фонетика и правопис- това е в разрез с моите наклонности /в немския едно време бях много добър в граматиката и синтаксиса и слаб в лексиката- в главата ми изречението е подредено по правилата, членувал съм правилно, ама забравям думите

/...
Що се отнася до чужденците, с които ще си ръкомахаме- въпросът също опира и до тяхната интелигентност- в България би трябвало да очакват, че се говори български, или поне че се поразбирва руски, "македонски" или сръбски. Две мои братовчедки са женени за германци- единия има желание да учи български, другия- не. Така е и с испанския зет- и на него не му се учи нашия език...
Що се отнася до информацията- в днешния глобализиран свят важна новина обикаля земното кълбо точно за половин минута, така че ВВС не ми липсва кой знае колко; гей проявите остават встрани от новитите, които мога да науча от нашите медии, но нали тук е Сий Стар, която ни информира нон стоп за такива в Щатите, а вие ако решите, може да ни светвате от своя страна при добро желание и за други региони...
Винаги съм залагал на това, че е важно да знаеш как и откъде да получиш нужна информация, а не да си пълниш главата с купища такава, която я влезе в употреба, я не... И това /без да се лаская самолично/, е интелигентния подход към познанието на обозримия свят...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Към Сапиенс...нови [re: Simplicissimus]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.06.09 15:09



Смятам, че всеки се ражда с дадени наклонности /способност да усвоява по- лесно или по- лесно да постига някакви цели- спортни, например/, съвсем друг е въпросът, дали ще ги развие.
Лично аз съм изпитвал чувството, че дадена информация просто не ми стига до съзнанието, сякаш се намирам пред затворена врата. В други случаи без абсолютно никакво напрежение запомнян друг тип информация...
Колкото и да тренирам, няма да стана Стефка Костадинова

, и след хиляди уроци няма да рисувам като Салвадор Дали, нито пък ще пея като Монсерат Кабайе...
Спомням си, имаше чисто физиологичен фактор при негрите, който съответно ги прави най- добри бегачи на дълги разстояния и спринтове, защо да изключваме невроните и връзките между тях /симплекси ли се казваха?/, които да определят способностите на индивида в други дейности?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Към Сапиенс...нови [re: Simplicissimus]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.06.09 15:25



P.S. Синапси се наричаха връзките мужду невпроните, симплекс не ми звучеше отначало правилно...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.