Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема олеле, Божке!нови  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано23.05.09 22:27





Е, а честито, ебаси!



Тема Re: олеле, Божке!нови [re: shallowgrave]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано23.05.09 23:03



Мислех къде да постна това интервю и тук ми се стори най-подходящо.

Моето скромно мнение е, че в парламента трябва да има хомосексуалисти, мъже и жени, тъй като там трябва да са представени всички социални групи и техните интереси, нали така? В това е смисълът на лелеяната ни демокрация. Обаче точно Дим Дуков ли, бе, братче?!

Първо, в това интервю той и дума не обелва за това дали и по какъв начин смята да се бори и защатава правата на хомосексуалните българи/ки. Ако не е в парламента за това, то за какво тогава? "Развитието на туризма" - глупости на търкалета. Каква експертиза има ДД в материята на туризма?

Просто тия тъпаци от ГЕРБ за взели хомосексуалистите за идиоти, които като видят, че имат "техен" човек за кандидат, веднага ще се юрнат под строй да гласуват за него. Това предположение направо е директна обида на интелегентността на тия хора. Всъщност индианците са от ГЕРБ, тъй като можеха поне да направят един бегъл рисърч сред гей-общността кой кандидат би бил приет от нея за представител. Защото ДД не е такъв със сигурност - и без да съм гей мога да си заложа главата за това.

Срам, смях, трагедия направо...

А нашето общество и законодателство имат нужда да се развият по отношение на разбиранията си за гей-общността. Ние изоставаме много от тенденциите в белия свят. Българското общество къде скрито, къде явно остракира хомосексуалистите и тези насадени и наследени настроения залягат до известна степен и в законодателството и по-точно в неговото тълкуване. Т.е. и най-съвременният и либерален текст от закона ще бъде изтълкуван и приложен репресивно от човек, възпитаван и възпитаващ в хомофобия.

За влиянието на тази полускрита хомофобска пропаганда мога да дам пример със себе си: преди да постна линка тук за секунда се замислих дали да не си сменя ника - да не би някой от учатниците в клубовете, в които пиша случайно да не го види тук и да си извади заключения...



Смех, смех, смех...



Тема Re: олеле, Божке!нови [re: shallowgrave]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано23.05.09 23:11



Впрочем, дали бихте искали да кажете за кой гей - мъж или жена, явен или не, известен в някоя област или не - бихте гласували?
Разбира се, има значение и в коя партия е ситуиран кандидатът, но нека в случая да говорим само за личността.

Извинявам се предварително ако и този въпрос е разискван.



Тема Re: олеле, Божке!нови [re: shallowgrave]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано24.05.09 00:05



Не съм много запозната с Дим Дуков, но нито съм чувала да е кредитен милионер, нито мутра, нито популист, нито селски простак, каквито са повечето ни политици. Ако, ще пищим, че той влиза в парламента, какво да говорим за мутрата Бойко и всички останали лумпени? Това, че една нео-нацистка партия е на път не само да влезе в парламента, но и в правителството, по-малко скандално ли е отколкото един открит гей, дето го дъвчат по медиите от време на време? Не го защитавам, но на фона на всичката друга паплач, която ще ни управлява през следващите 4 години, не виждам какво има скандално в случая.

Все пак чест им прави, че поне една партия е имала мъжеството по НЯКАКЪВ начин да потвърди, че и нас ни ИМА в България, независимо дали е направила най-правилния избор.

Иначе, мисля, че най-добрият избор на този етап би бил Аксиния: открита е и не се страхува да говори за нещата, които са наистина важни за нас.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: олеле, Божке!нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Бpaнимep (Emperor)
Публикувано25.05.09 16:02



На мен друго ми е интересно. Ако Дим Дуков влезе в политиката и току-виж го нарекли със или без причини "педераст", кое от двете значения на думата ще се има в предвид? Сексуалната ориентация (доброто значение) или политическата непригодност (лошото)





Тема Re: олеле, Божке!нови [re: Бpaнимep]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.05.09 22:05



Първо, в парламента Димчо няма да е първия педал в буквален и преносен смисъл...
Второ, както и да го нарекат, фактите няма да се променят- нито ще стане хетеро, нито свестен политик... За последното не съм 100% сигурен, но като се има предвид, че се помонаши и отмонаши само за година- две, ако влезе в парламента, ще му се наложи да си мачка дупето цели четири години на депутатска банка, което може да му се отрази зле на простатата и да реши да си я масажира нетрадиционно извън тази институция...


И трето- винаги съм бил за специалисти, които да ни управляват, обединени в името на някакви идеи за добруването на хората- нито ГЕРБ, нито Дуков ми е ясно, как ще работят за това...
За предпочитане е водевилите да се гледат на театрална сцена...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 25.05.09 23:02.



Тема Re: олеле, Божке!нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ros2r (1 тръгващ филер)
Публикувано25.05.09 23:18



...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: олеле, Божке!нови [re: ljove]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано26.05.09 09:26



Когато на целия тоя фарс се погледне като на интензивна борба за власт, тогава нещата като че ли стават по-ясни.

В условията на демокрация всяка една обществена група, в зависимост от тежестта си, може и трябва да участва в политическия процес, нали така? Въпросът в случая е да се остракират и неглижират възможно най-много обществени групи, за да се намали конкуренцията за дефицитния ресурс на властта.

От всички социални групи "втора ръка" без осезаемо присъствие в политическия процес останаха като че ли единствено ромите и хомосексуалните българи. По-интересен е случая с вторите, тъй като те определено имат по-голяма интелектуална и социална тежест.

Според мен хомосексуалните хора в България нямат политическо представителство защото не са пожелали да имат такова. Имам предвид, че всеки човек над 10 годишна възраст е наясно, че няма Дядо Мраз, така да се каже - никой нищо няма да ти даде, освен ако не се осмелиш да посегнеш и да си го вземеш. Гей Прайдът беше голям пробив наистина, но той протече някак си набързо, нервно. Т.е. враговете ви постигнаха целта си - карайки ви набързо да претупате марша си, всъщност те успяха да ви унижат, поне така остана в общественото пространство.

Единственият начин все повече политици, хомосексуални или не, да се ангажират с проблемите на гей общността на политическо и институционално ниво е тази общност да излезе от нелегалност и да спре да се самосъжалява като пъпчасал пубертет - повече инициативи къминг аут, повече осведоменост относно вашите проблеми и най-вече категоричен и мъжки отпор на всякакви фашистки практики и прийоми, прилагани спрямо вас от разни маргинали, които печелят политически точки, засилвайки хомофобията в обществото.

В този ред на мисли искам да ви кажа, че е време да изиграете своята роля за цивилизационното развитие на България. Тъй като повечето от вас очевидно са добре образовани, тови естествено ви позволява да гласувате прагматично, а не емоционално, обаче това ви разединява, а не мисля, че можете да си позволите лукса да теглите в различни посоки. Гей общността трябва да намери компромис и да се обедини около някаква кауза - дали ще са еднополовите бракове или нещо друго - няма значение. Все пак вашите противници използват чисто емоционални доводи, а не рационални такива, за да продължи хомофобията да расте. С емоционални доводи трябва да й бъде отговорено.

Голям ферман изписах, но нямаше как по-кратко да стане...



Тема Re: олеле, Божке!нови [re: shallowgrave]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.05.09 14:14




Имаш добронамерено отношение към гей, но е време да престанем да се заблуждаваме- на никой не му дреме за нас, нито за здравеопазването, образованието, онкоболните, селските стопани, корупцията, престъпността, хетеро бездетните /е, отпуснаха 10- 20 милиона ??? за 200 хиляди с репродуктивни проблеми, а ще изхарчат за нови коли 3 милиона/ и т.н. и т.н...
, не бих казал, че са много по- различни от другите, в колко корупционни скандали бяха замесени евродепутати, бяха открили следи от кокаин в тоалетните им, наскоро най- дълго пребиваващия там депутат беше коментирал, че една трета от тях не стават за нищо, една трета изпълняват чужди нареждания и само последната трета си изпълняват задълженията отговорно...
Някой беше казал, че най- доброто управление е онова, при което болшинството не се интересува кой ги управлява /но не в смисъл, че очакванията са песимистични и не се вярва на никого, а че интересите на по- голямата част от обществото са гарантирани/...
В този контекс- може ли някой да ми каже, кога и къде хората ще живеем при подобно управление?
Основният проблем на българите конкретно е, че всеки се интересува най- вече от себе си, на някой от нас да му пукаше за стачките на учители, лекари, селски стопани, миньори? На мен ми пукаше, ама не излязох да стачкувам с тях... Не се и надявам друг да отстоява моите интереси /освен под външен натиск, разбира се/, а това би било заслужена победа за дадена кауза...
Не, не виждам нито хъс, нито настроения на гей да извоюват общо някакви права и свободи , така че и нечие присъствие в един или друг парламент ще са безсмислени в този контекст...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: олеле, Божке! [re: shallowgrave]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.05.09 15:09



тови естествено ви позволява да гласувате прагматично, а не емоционално, обаче това ви разединява, а не мисля, че можете да си позволите лукса да теглите в различни посоки.

В другата тема подобни нещица разправях, ама... ръц!
Дуков бил какво ли не...

Какъвто ще да е Дуков ако той или някой друг утре има житейския шанс да попадне в парламента и това зависи И от нас, би било неоправдано всеки, тихомълком даже, да не даде глас. И както ще е непростимо, така ще се обезсмислят всякакви мръканици, пищене и разговори защо сме в това положение или защо няма някой да ни ощастливи. Много ми е интересно какво ще направят пред общността Джемини и... този мъгляв алианс, който тихо се мъдри някъде...

Някъде ми се мерна идеята, че като не е убавец или пич според представата на кралицата, то той няма шанс. Няма лошо да искаш и да си поръчваш политик-гей с вид на Том Круз или поне Брат Пит. Но, когато преди нас са се водили борби, в момента се водят такива, и шанса е на лице, секси вид, специални изисквания да споделяш... повече обяснява защо си тънем в социална мизерия.

Като чета в линка Дуков с нищо не подсказва, че ще защити или постави пред съпартийците си ребром проблема с признаване на съвместните съжителства. До момента е така.

Това го тълкувам по два начина:
страх да отвори темата окрито
или гей-проблемите не са му в приоритет.

Може да иска да се води само като успял гей в политиката. Да имаш интерес към политика, към туризъм, а не към гей-проблемите, не може да е проблем. Задъжение път хич...

Разбира се, само от позициониране в листа и с името ГЕРБ може да влезе в парламента. Желая му успех! Самият факт - открит гей в българския парламент, е плюс за общността.

Допускам и, че изпитва опасения от гей-говорене на този етап от кампанията. Ако има мнение..., че сега, а и за в бъдеще, говорене в тази посока не е подходящо, то... трудно гей/лезбиен общността ще вземе отношение. Трябва си мотивация.
Може би най-приемливо е самата партия да засегне дипломатично гей-темата. Това би било знак, че се мисли нещо в тази посока. Едва след това Дуков може да изкаже и той своите виждания. Ако това интервю е подсказка, че няма да проговори по гей-темите... то и нетересът към неговия живот ще изчезне. Всъщност и без Дуков в парламента, без гей-политик, всеки ход към общността би бил полезен за всяка партия.
Ние сме 10 %. Пет да гласуват пак е страхотна полза. Да пропуснат такава възможност... те си знаят.
Мисля, че журналистите няма да пропуснат възможността да провокират, да поставят на тясно и Дукол, и партията, за да се разберат подробности.

Някак очаквам Бойко Б., Цветанов или човек от партията да формулира фрази от които недвусмислено да се разбере, че проблеми на хомосексуалното общество в бг, като естествена последица от демократични и европейски ценности, от директиви, ще бъдат обхванати. Това ще е знак към Европа и към нас. Самата партия ако проговори, това ще е смелост, ценен ход. Политическата смелос у нас не е позната. Крайно време е някой да се възползва от нея. Достатъчно е както Обама в реч да се засегне, да се облегне и на нашия електорат. Опоненти, гласоподаватели, всеки би завидял на подобно действие. Противниците най-вече. В борбата за гласове... скрупули..., празна работа!
Бойко изказа преди време отрицателни виждания, после се извинил. Със специфшичния си подход лесно може да намери думичките за да мотивира и да се обоснове. И си мисля, че който пръв посегне към нас, той ще спечели. Толкова е логично в политическите платформи да се търси електорат, който има нужда от нови права. От позиция на силата или... нямате друг избор... каквото ви се предлага това ще приемате... не работи. Твърдият електорат си е сигурен, борбите са за останалия.

За мен ситуацията още не е ясна. До гласуването трябва да се изясни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.