Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 01.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови  
Автор Dyke on Byke (един декстър)
Публикувано27.05.09 10:43




На 27 юни тази година в София ще се проведе Rainbow Friendship шествие, организиранo от коалиция от неправителствени организации и представители на бизнес сектора, сред които Международната асоциация InterPride, Българска гей организация “Джемини”, микс клуб “ID Club”, Ресурсен център за бисексуални жени и лесбийки “Билитис” и Български Активистки Алианс. Това ще е второто такова събитие, след като миналата година БГО “Джемини” беше организатор на шествието „Аз и моето семейство”.

На същата дата светът отбелязва 40-тата годишнина от революционните събития в “Stonewall”, Ню Йорк, когато се положени основите на международното LGBT движение за равни права.

Програмата, по която ще протече събитието ще стартира с брифинг на тема „(Как) да откриваме словото на омразата и престъпленията от омраза?”, последван от шествие по софийските улици, културна програма в Червената къща и after party в най-модерния столичен микс клуб “ID club”.

На Rainbow Friendship събитието специални гости ще са депутати от Европейския парламент, множество представители на международни организации за равни права, посланици, популярни артисти и певци, които подкрепят и защитават идеята, че хората са равни по между си, без значение на пол, раса, сексуална ориентация, религия и произход.

Идеята на шествието Rainbow Friendship е хората да се съберат и да се забавляват заедно, като обиколят столичните улици под звуците на хаус и диско хитове в ремикси, фреш диско, хип-хоп и електро парчета. Допълнително ще бъде обявен маршрутът на стрийт парада, както и подробности около украсата, платформите и другите празнични елементи, задължителни за едно такова събитие.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Dyke on Byke]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано27.05.09 21:49



Е, момчета, иде нов Рубикон...


Или Гордиев възел...
Какво е за вас /за нас/ гей прайда? Намерение да се покажем пред непознати, мнозинството от които са негативно настроени или безразлични?
Желание да изявим свободата на духа си?
Възможност да докажем, че не сме по- различни от всички останали?
Постигане на равноправието, за което се борят гей по света?
Купон? Запознанства с нови хора? /Не, това е абсурдно... /
За моите усещания трябва да помисля- честно казано, не ми липсват масови гей прояви /заведенията са пълни петък и събота/, светнал съм тези, които съм решил, че съм гей, на улицата не се чувствам дискомфортно, нямам намерение да се омъжвам /засега/, нито пък да онаследявам някого, отгоре на всичко обикновено взимам решения в последния момент...
Хм, ще бъде весело до 27 юни...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Dyke on Byke]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано28.05.09 14:51



Инфантилно е да се смята, че английското име значи нещо повече от същата фраза на български... Поредният подражателски и чуждопоклоннически акт на гей-активистите в България, които досега не са показвали, че притежават собствена идентичност и особени изобретателност и фантазия.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано28.05.09 15:23



П. п. Според мен обратната стратегия щеше да е далеч по-успешна. Тъй като най-яростните и лицемерни атаки към хомосексуалистите (думата гей ми е непривична, простете) идват от националист-популисти, то те можеше, а вероятно и трябваше да бъдат обезоръжени чрез придаване на национален характер на хомосексуалната активност и послания от вида "Обичайте България, бъдете с нас!" Освен това акции, прицелени например в опазване на историческото наследство или околната среда, биха били не по-малко сполучливи за преодоляване на натрапваните предразсъдъци. Постоянното натъртване едва ли не само и единствено на сексуалността и дискриминацията e избор на негативна по характера си стратегия, която би предизвикала повече враждебност, отколкото симпатии. А демонстрираното безконфликтно възприемане на чужди модел на поведение и символика е проява най-вече на провинциализъм и отказ от общение с конкретната културна среда.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано28.05.09 17:23



Много пъти съм го казвала и пак ще го кажа. Когато трябва да се приказва и да се дава акъл-много ни бива. Обаче когато наистина трябва да се направи нещо, всеки си натиска гъза в къщи. Еми, може да копират хората от запада, но поне нещо се прави. Който не иска да има права си е негов проблем. И, да, за съжаление, имаме ужасно много да учим от колегите в по-развитите държави, защото на този етап силно ме съмнява, че ще направим нещо по-добре. Не поради липса на талант, ами поради липса на амбиции.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през София [re: Dyke on Byke]  
Автор ros2r (1 тръгващ филер)
Публикувано28.05.09 22:50



......





Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Sheharazade (1001 nights)
Публикувано29.05.09 00:40



неприятно ми е да го кажа, но и според мен е чуждопоклоннически, според мен от чуждата гей култура има каво да се научи и вземе, но трябва да е някак избирателно а не "слепешката", защото всички го правят. Има неща в чуждите култури, които първо не са подходящи за нас /защото не сме толкова тъпоумни все си мисля/, второ са смехотворни

I have many stories to tell, wanna hear some



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Sheharazade (1001 nights)
Публикувано29.05.09 00:43



акция за опазването на историческото наследство хаха

и как ще се получи така че гейове и националисти да вървят заедно, това е просто необяснимо за мен. гейовете и лесбийките най-често имат тенденцията за наднационално мислене... а хетеронационалистите са тесногръди...така че?!

освен това няма нищо лошо в натрапването на сексуалността, точно защото дискриминация съществува най-малкото в досадното самопредполагане на всички които познаваш че най-вероятно си хетеро или че поне това би било най-добре за теб

просто не мисля че това е начинът, някакъв техно-гей-денс парад

I have many stories to tell, wanna hear some

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Sheharazade]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 08:43



Тесногръдите хомосексуалисти са точно толкова тесногръди, колкото и тесногръдите нехомосексуалисти. Изобилието на стереотипи в постинга ти е симптоматично за хомосексуалните предубеждения. Именно в тях е прицелена позицията ми. С подражателски и шаблонен подход резултатите на акциите ви няма да бъдат много по-различни от досегашните. Впрочем ваша си работа дали ще изберете самосегрегацията пред интеграцията, но поне не се изненадвайте, че по-изисканата публика отвръща лице от панаирджийския кич на гето-културата.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 09:46



Прав си- едно понятие само по себе си не означава нищо...
Даже и "мама" може да означава онази срамна гледка от Асеновград, в която насилствено и с полиция "майката" отмъкна едно от децата си...
Но все пак има традиции /включително и чужди/, които са емблема на някаква идея- Коледа, Великден, Джулай морнинг, Олимпиада и т.н.
Това не означава, че съизмервам едно събитие с друго, просто казвам, че хората дават име и създават някаква гражденственост на значим факт от живота на част от обществото, какъвто в случая е и стремежът хомоСЕКСУАЛНИТЕ хора да имат равни права с останалите...
У нас обикновено всяка структура или организация се раздвоява, разтроява и т.н, така е и с гей организациите, които освен че имат понякога неясни цели и спорадични инциативи, нямат и традиции, които да изповядваме и следваме...
Не виждам нищо чак толкова притеснително, ако споделим чужда инициатива, която е в унисон на желанието ни за обществено "признание"...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.