Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 28.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 10:14



Наивно е да се смята, че ако например една фашистка организация придаде културен, природозащитен или какъвто и да е друг вид на своя масова инициатива, това ще промени отношението и облика и в очите на обществото...


Напротив, според мен по- честното в случая е поставянето на преден план проблема за неравнопоставеността ни, и това би могло да даде цел и посока на наша, българска гей инициатива... Останалото би било мимикрия за пред по- лековерните...

Ето, аз например не разбирам, как един Хетераст /хомофоб/ има желание да дискутира подобни теми?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 11:04



В действителност някои фашизоидни организации в собственото ни общество правят точно това - употребяват национална реторика за разширяване на влиянието си. Успешно, за съжаление... Толкова по въпроса за наивността.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 11:06



Да се споделя една идея не означава да се подражава във всичко. Rainbow Friendship може да се преведе по много начини, а член 3-ти на Конституцията на Република България гласи "Официалният език в републиката е българският." Нелогично е когато на движението за права на хомосексуалистите се противопоставя предимно националистическа реторика, активистите на движението да избират демонстративно ненационална символика. Този подход втвърдява преградата. Да не говорим пък за това доколко същият е проява на добър вкус в общество, което се старае да съхранява и развива националната си култура...



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 13:50



Нали миналият парад мина под мотото "Аз и моето семейство"- е, каква беше обществената реакция? Добронамерена, толерантна, безусловно приобщаваща, сериозно гледаща на проблема?

Ако ще Исус Христос отново да тръгне да проповядва по Земята, сигурен съм, милиони Юди ще го посочат с пръст...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Sheharazade (1001 nights)
Публикувано29.05.09 14:22



мисля, че да "намираш" шаблони в текста ми е повече от нелепо и дори нахално.

I have many stories to tell, wanna hear some



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 16:26



Едно си ljove знае... Доколко мотото "Аз и моето семейство" имаше някаква връзка с действителния характер на парада? В същото време на шествието се виждаха негативистични транспаранти ("Внимавай кого мразиш, може да е някой, когото обичаш") и флагове на дъгата, но никаква национална символика (поне на публикуваните в интернет снимки не се забелязва), която би била обща и за участници, и за наблюдаващи и дори противници. Е, сега с Rainbow Friendship този въпрос май е радикално решен.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 20:07



Действителният характер на парада?
Имаш предвид скинарите и лумпените, които щяха да счупят главите на тридесетината момичета и момчета, участващи в него?
Депутати, които призовават обществото към нетолерантност към гей?
Открити заплахи на водачи на измислени "пробългарски" съюзи?
Медии, които в голямата си част залагаха на куриозното и несериозното във връзка подобни събития по света?
И всичкото това, защото участниците не носели български флагове /не си спомням от репортажите дали е така/, защото не били избрали правилно мото, защото използвали "негативни предупреждения /"Внимавай кого... "/, може би и защото не са били облечени в народни носии, а в дънки, джинси, маратонки, и т.н. и т.н...
Би ли ми посочил кауза /освен приемането ни в Европейскя съюз

/, която в последните години да е обединила голяма част от народа ни?
Не подкрепям чуждопоклонничеството, а възможността човек да се приобщи към кауза, която е и световно разпространена /нещо като 8 март, 1 май, Денят на Земята и т.н... /.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 20:47



Да се удавя опонента с излияния за чуждата виновност, но без същевременно да се проявява склонност за обръщане на погледа към собствената проблемност... Още един неработещ подход. Всъщност в споменатия парад най-семействената характеристика бе самото мото. Изстъпленията на разни екстремисти изобщо не желая да коментирам, те нямат оправдание.
С удоволствие бих посочил каузи, обединили голяма част от народа ни в последните години - подкрепата за българските заложници на Муамар Кадафи, поддръжката на опазването на природата от хищническата й консумация, възмущението от несправянето с корупцията и удовлетвореността от европейските санкции заради нея, исканията за запазване статуса на езика ни и, държа да го подчертая, успешната акция за популяризиране на българското национално знаме като елемент от ежедневната символна среда на гражданите.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Sheharazade]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 21:19



Хетеросексуалните националисти - тесногръди, хомосексуалистите - наднационални... Стереотипизации. Твои.
Мили момичета и момчета, нетърпимостта ви към критиката с времето май се усилва, а "дискриминирани сме" съвсем не означава "винаги сме прави". Затварянето в предразсъдъците и негативистичността е проява на недиалогичен гето-манталитет. Дано ви е уютно зад стените му...
Желая ви приятни себеизлияния!



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 21:30



Хм, сестрите- Саркози ги освободиха, а тук вървяха какви ли не слухове за тях, да не говорим за действията на нашата администрация, сега кой си спомня за сестрите?
Отдавна искам да посадя дръвчета- подобни инициативи минават мимоходом и все не успявам да се включа; вътрешностите ми се обръщат, като видя изпочупени фиданки по улиците, които наскоро са засадени и вече са се прихванали, или пък от незаконна сеч /или пък от "законната" на горите на царя/, от заменки на гори и т.н., по- скоро ми се гади от отношението на българина към природата...
Корупцията?

Къде пък ги видя тези възмутени тълпи от подобни практики? Ми че почти всеки е склонен да пъхне някой лев, само и само да мине между капките... Днешният ден- траур, защото можеш да си купиш шофьорска книжка, без да си виждал даже и колело, корупцията върви от върха и стига до обикновения човек, който е принуден да даде пари на лекаря, за да спаси живота си /веднага да добавя, нямам практика да давам рушвети/...
Езикът ни- ми медиите наложиха такъв словоред и толкова чуждици /да не говорим за темите/, че даже и аз започнах да променям /неволно/ своя...
Знамето- ми потитай някой тийнеиджър какво мисли за Родината, народа, знамето, за да разбереш доколко символиката е част от живота на обикновения човек...

Знаеш ли, нито се жалвам, нито искам да те давя с излияния, но ти тръгна с констатация за неправилно построена структура на публична изява на гей, смятам, че не си прав, и се опитах да обясня, че смесването на една с друга кауза не би довела до яснота, какво точно искаме, излизайки на улицата...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 29.05.09 22:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.