Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 26.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Rainbow Friendship шествие ще мине през София  
Автор Dyke on Byke (един декстър)
Публикувано27.05.09 10:43




На 27 юни тази година в София ще се проведе Rainbow Friendship шествие, организиранo от коалиция от неправителствени организации и представители на бизнес сектора, сред които Международната асоциация InterPride, Българска гей организация “Джемини”, микс клуб “ID Club”, Ресурсен център за бисексуални жени и лесбийки “Билитис” и Български Активистки Алианс. Това ще е второто такова събитие, след като миналата година БГО “Джемини” беше организатор на шествието „Аз и моето семейство”.

На същата дата светът отбелязва 40-тата годишнина от революционните събития в “Stonewall”, Ню Йорк, когато се положени основите на международното LGBT движение за равни права.

Програмата, по която ще протече събитието ще стартира с брифинг на тема „(Как) да откриваме словото на омразата и престъпленията от омраза?”, последван от шествие по софийските улици, културна програма в Червената къща и after party в най-модерния столичен микс клуб “ID club”.

На Rainbow Friendship събитието специални гости ще са депутати от Европейския парламент, множество представители на международни организации за равни права, посланици, популярни артисти и певци, които подкрепят и защитават идеята, че хората са равни по между си, без значение на пол, раса, сексуална ориентация, религия и произход.

Идеята на шествието Rainbow Friendship е хората да се съберат и да се забавляват заедно, като обиколят столичните улици под звуците на хаус и диско хитове в ремикси, фреш диско, хип-хоп и електро парчета. Допълнително ще бъде обявен маршрутът на стрийт парада, както и подробности около украсата, платформите и другите празнични елементи, задължителни за едно такова събитие.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Dyke on Byke]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано27.05.09 21:49



Е, момчета, иде нов Рубикон...


Или Гордиев възел...
Какво е за вас /за нас/ гей прайда? Намерение да се покажем пред непознати, мнозинството от които са негативно настроени или безразлични?
Желание да изявим свободата на духа си?
Възможност да докажем, че не сме по- различни от всички останали?
Постигане на равноправието, за което се борят гей по света?
Купон? Запознанства с нови хора? /Не, това е абсурдно... /
За моите усещания трябва да помисля- честно казано, не ми липсват масови гей прояви /заведенията са пълни петък и събота/, светнал съм тези, които съм решил, че съм гей, на улицата не се чувствам дискомфортно, нямам намерение да се омъжвам /засега/, нито пък да онаследявам някого, отгоре на всичко обикновено взимам решения в последния момент...
Хм, ще бъде весело до 27 юни...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Dyke on Byke]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано28.05.09 14:51



Инфантилно е да се смята, че английското име значи нещо повече от същата фраза на български... Поредният подражателски и чуждопоклоннически акт на гей-активистите в България, които досега не са показвали, че притежават собствена идентичност и особени изобретателност и фантазия.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано28.05.09 15:23



П. п. Според мен обратната стратегия щеше да е далеч по-успешна. Тъй като най-яростните и лицемерни атаки към хомосексуалистите (думата гей ми е непривична, простете) идват от националист-популисти, то те можеше, а вероятно и трябваше да бъдат обезоръжени чрез придаване на национален характер на хомосексуалната активност и послания от вида "Обичайте България, бъдете с нас!" Освен това акции, прицелени например в опазване на историческото наследство или околната среда, биха били не по-малко сполучливи за преодоляване на натрапваните предразсъдъци. Постоянното натъртване едва ли не само и единствено на сексуалността и дискриминацията e избор на негативна по характера си стратегия, която би предизвикала повече враждебност, отколкото симпатии. А демонстрираното безконфликтно възприемане на чужди модел на поведение и символика е проява най-вече на провинциализъм и отказ от общение с конкретната културна среда.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано28.05.09 17:23



Много пъти съм го казвала и пак ще го кажа. Когато трябва да се приказва и да се дава акъл-много ни бива. Обаче когато наистина трябва да се направи нещо, всеки си натиска гъза в къщи. Еми, може да копират хората от запада, но поне нещо се прави. Който не иска да има права си е негов проблем. И, да, за съжаление, имаме ужасно много да учим от колегите в по-развитите държави, защото на този етап силно ме съмнява, че ще направим нещо по-добре. Не поради липса на талант, ами поради липса на амбиции.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Dyke on Byke]  
Автор ros2r (1 тръгващ филер)
Публикувано28.05.09 22:50



......





Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Sheharazade (1001 nights)
Публикувано29.05.09 00:40



неприятно ми е да го кажа, но и според мен е чуждопоклоннически, според мен от чуждата гей култура има каво да се научи и вземе, но трябва да е някак избирателно а не "слепешката", защото всички го правят. Има неща в чуждите култури, които първо не са подходящи за нас /защото не сме толкова тъпоумни все си мисля/, второ са смехотворни

I have many stories to tell, wanna hear some



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Sheharazade (1001 nights)
Публикувано29.05.09 00:43



акция за опазването на историческото наследство хаха

и как ще се получи така че гейове и националисти да вървят заедно, това е просто необяснимо за мен. гейовете и лесбийките най-често имат тенденцията за наднационално мислене... а хетеронационалистите са тесногръди...така че?!

освен това няма нищо лошо в натрапването на сексуалността, точно защото дискриминация съществува най-малкото в досадното самопредполагане на всички които познаваш че най-вероятно си хетеро или че поне това би било най-добре за теб

просто не мисля че това е начинът, някакъв техно-гей-денс парад

I have many stories to tell, wanna hear some

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Sheharazade]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 08:43



Тесногръдите хомосексуалисти са точно толкова тесногръди, колкото и тесногръдите нехомосексуалисти. Изобилието на стереотипи в постинга ти е симптоматично за хомосексуалните предубеждения. Именно в тях е прицелена позицията ми. С подражателски и шаблонен подход резултатите на акциите ви няма да бъдат много по-различни от досегашните. Впрочем ваша си работа дали ще изберете самосегрегацията пред интеграцията, но поне не се изненадвайте, че по-изисканата публика отвръща лице от панаирджийския кич на гето-културата.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 09:46



Прав си- едно понятие само по себе си не означава нищо...
Даже и "мама" може да означава онази срамна гледка от Асеновград, в която насилствено и с полиция "майката" отмъкна едно от децата си...
Но все пак има традиции /включително и чужди/, които са емблема на някаква идея- Коледа, Великден, Джулай морнинг, Олимпиада и т.н.
Това не означава, че съизмервам едно събитие с друго, просто казвам, че хората дават име и създават някаква гражденственост на значим факт от живота на част от обществото, какъвто в случая е и стремежът хомоСЕКСУАЛНИТЕ хора да имат равни права с останалите...
У нас обикновено всяка структура или организация се раздвоява, разтроява и т.н, така е и с гей организациите, които освен че имат понякога неясни цели и спорадични инциативи, нямат и традиции, които да изповядваме и следваме...
Не виждам нищо чак толкова притеснително, ако споделим чужда инициатива, която е в унисон на желанието ни за обществено "признание"...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 10:14



Наивно е да се смята, че ако например една фашистка организация придаде културен, природозащитен или какъвто и да е друг вид на своя масова инициатива, това ще промени отношението и облика и в очите на обществото...


Напротив, според мен по- честното в случая е поставянето на преден план проблема за неравнопоставеността ни, и това би могло да даде цел и посока на наша, българска гей инициатива... Останалото би било мимикрия за пред по- лековерните...

Ето, аз например не разбирам, как един Хетераст /хомофоб/ има желание да дискутира подобни теми?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 11:04



В действителност някои фашизоидни организации в собственото ни общество правят точно това - употребяват национална реторика за разширяване на влиянието си. Успешно, за съжаление... Толкова по въпроса за наивността.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 11:06



Да се споделя една идея не означава да се подражава във всичко. Rainbow Friendship може да се преведе по много начини, а член 3-ти на Конституцията на Република България гласи "Официалният език в републиката е българският." Нелогично е когато на движението за права на хомосексуалистите се противопоставя предимно националистическа реторика, активистите на движението да избират демонстративно ненационална символика. Този подход втвърдява преградата. Да не говорим пък за това доколко същият е проява на добър вкус в общество, което се старае да съхранява и развива националната си култура...



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 13:50



Нали миналият парад мина под мотото "Аз и моето семейство"- е, каква беше обществената реакция? Добронамерена, толерантна, безусловно приобщаваща, сериозно гледаща на проблема?

Ако ще Исус Христос отново да тръгне да проповядва по Земята, сигурен съм, милиони Юди ще го посочат с пръст...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Sheharazade (1001 nights)
Публикувано29.05.09 14:22



мисля, че да "намираш" шаблони в текста ми е повече от нелепо и дори нахално.

I have many stories to tell, wanna hear some



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 16:26



Едно си ljove знае... Доколко мотото "Аз и моето семейство" имаше някаква връзка с действителния характер на парада? В същото време на шествието се виждаха негативистични транспаранти ("Внимавай кого мразиш, може да е някой, когото обичаш") и флагове на дъгата, но никаква национална символика (поне на публикуваните в интернет снимки не се забелязва), която би била обща и за участници, и за наблюдаващи и дори противници. Е, сега с Rainbow Friendship този въпрос май е радикално решен.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 20:07



Действителният характер на парада?
Имаш предвид скинарите и лумпените, които щяха да счупят главите на тридесетината момичета и момчета, участващи в него?
Депутати, които призовават обществото към нетолерантност към гей?
Открити заплахи на водачи на измислени "пробългарски" съюзи?
Медии, които в голямата си част залагаха на куриозното и несериозното във връзка подобни събития по света?
И всичкото това, защото участниците не носели български флагове /не си спомням от репортажите дали е така/, защото не били избрали правилно мото, защото използвали "негативни предупреждения /"Внимавай кого... "/, може би и защото не са били облечени в народни носии, а в дънки, джинси, маратонки, и т.н. и т.н...
Би ли ми посочил кауза /освен приемането ни в Европейскя съюз

/, която в последните години да е обединила голяма част от народа ни?
Не подкрепям чуждопоклонничеството, а възможността човек да се приобщи към кауза, която е и световно разпространена /нещо като 8 март, 1 май, Денят на Земята и т.н... /.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 20:47



Да се удавя опонента с излияния за чуждата виновност, но без същевременно да се проявява склонност за обръщане на погледа към собствената проблемност... Още един неработещ подход. Всъщност в споменатия парад най-семействената характеристика бе самото мото. Изстъпленията на разни екстремисти изобщо не желая да коментирам, те нямат оправдание.
С удоволствие бих посочил каузи, обединили голяма част от народа ни в последните години - подкрепата за българските заложници на Муамар Кадафи, поддръжката на опазването на природата от хищническата й консумация, възмущението от несправянето с корупцията и удовлетвореността от европейските санкции заради нея, исканията за запазване статуса на езика ни и, държа да го подчертая, успешната акция за популяризиране на българското национално знаме като елемент от ежедневната символна среда на гражданите.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Sheharazade]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 21:19



Хетеросексуалните националисти - тесногръди, хомосексуалистите - наднационални... Стереотипизации. Твои.
Мили момичета и момчета, нетърпимостта ви към критиката с времето май се усилва, а "дискриминирани сме" съвсем не означава "винаги сме прави". Затварянето в предразсъдъците и негативистичността е проява на недиалогичен гето-манталитет. Дано ви е уютно зад стените му...
Желая ви приятни себеизлияния!



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.05.09 21:30



Хм, сестрите- Саркози ги освободиха, а тук вървяха какви ли не слухове за тях, да не говорим за действията на нашата администрация, сега кой си спомня за сестрите?
Отдавна искам да посадя дръвчета- подобни инициативи минават мимоходом и все не успявам да се включа; вътрешностите ми се обръщат, като видя изпочупени фиданки по улиците, които наскоро са засадени и вече са се прихванали, или пък от незаконна сеч /или пък от "законната" на горите на царя/, от заменки на гори и т.н., по- скоро ми се гади от отношението на българина към природата...
Корупцията?

Къде пък ги видя тези възмутени тълпи от подобни практики? Ми че почти всеки е склонен да пъхне някой лев, само и само да мине между капките... Днешният ден- траур, защото можеш да си купиш шофьорска книжка, без да си виждал даже и колело, корупцията върви от върха и стига до обикновения човек, който е принуден да даде пари на лекаря, за да спаси живота си /веднага да добавя, нямам практика да давам рушвети/...
Езикът ни- ми медиите наложиха такъв словоред и толкова чуждици /да не говорим за темите/, че даже и аз започнах да променям /неволно/ своя...
Знамето- ми потитай някой тийнеиджър какво мисли за Родината, народа, знамето, за да разбереш доколко символиката е част от живота на обикновения човек...

Знаеш ли, нито се жалвам, нито искам да те давя с излияния, но ти тръгна с констатация за неправилно построена структура на публична изява на гей, смятам, че не си прав, и се опитах да обясня, че смесването на една с друга кауза не би довела до яснота, какво точно искаме, излизайки на улицата...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 29.05.09 22:59.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано29.05.09 21:43



Ама много си значи самовлюбен. Не се ли се усещаш как твоят пост е пълен с клишета. То не е кич, не са хомосексуалиСТИ, не е изискана публика (на опера ли сме? щото това си е доста гей понякога), то не е гето. Ебаси наглостта имаш да обвиняваш другите в клишета.

Да не говорим за липсата на елементарна интелигентност на общуването е твоето самозвание на хомофоб. Ако мислиш, че това е нещо положително, жестоко се лъжеш. Един такъв етикет, особено тук, те праща на бунището на историята (пак едно клише) заедно с привидно скандализираната, а отвътре доста възбудена, по-изиската публика.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано29.05.09 21:51



Тъй като в България няма обществен дискурс на тези теми и проблеми, то всичко в момента е някаква рефракция на вече дискутирани вече въпроси от оксидента, т.е., очевидно е че импортирано. Следователно твоите охкания по въпроса не са нищо друго освен прийоми за забраната или отмяната му. Т.е., с националните идеали да оправдаваш виолентните акции над хомосексуалните. То и демокрацията едно време беше нещо ненационално. Също и свободата на словото. Т.е. селекционирането на гей тематиката пред останалите показва единствено твоята хомофобия и абсурдността на твърденията.

ПС. Нарочно набъках толкова твърде много чуждици, за да покажа, че българският е едно доста флексибилно нещо (гъвкаво), което не се нуждае от защита в конституцията или на хора като тебе с фетиш към националното.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Oberonbg]  
Автор Sheharazade (1001 nights)
Публикувано29.05.09 22:11



хаха



I have many stories to tell, wanna hear some

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Oberonbg]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 22:49



Oberonbg демонстрира фашизоидност от чист вид - "който не с нас, е хомофоб"...



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: ljove]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано29.05.09 23:20



Искаха се примери за каузи, обединили голяма част от народа ни. Бяха дадени такива, повечето с положителни развръзки: медиците - свободни, езикът - задължителен в образованието, почти всички искани от експертите зони - приети в НАТУРА 2000, българските знамена - спонтанно окачвани по фасади и в дворове. Нито интернационализацията на либийския скандал, нито неизлекуваната коруптивност отменят обединеността на общественото мнение около тези каузи. Нямам време за останалото и ще бъда по-конкретен само за последния пример. Масовото поставяне на български знамена в частните домове и предприятия стана факт едва след като беше организирана медийна акция за популяризирането на тази традиция. До края на 1990-те такава просто липсваше и трицвети имаше почти единствено по фасадите на обществените учреждения.
Да, стратегиите за публична дейност на хомосексуалното движение в България нерядко са сгрешени и понякога ми изглеждат по-скоро като част от проблемите, отколкото от решенията им. Както виждаш, дори и тук, в клуба, е невъзможно да се изрази критично отношение, без да последват обвинения в хомофобия и прочие мракобесности. Това е, което се опитвам да заявя - проблемът за съжаление е двустранен...



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано29.05.09 23:39



Ами ти сам си го казваш, че си хомофоб. Ей там в сигнатурата ти какво пише? Напълно съм съгласен с теб. Не съм ти аз виновен, де. Тази хомофобия си е твой проблем. Убеди ме, че не си хомофоб.

Явно ти не можеш да търпиш да ти се противоречи. Моментално обвини някой за фашист. Но нека не забравяме, че и хомосексуални са изтребвани в концентрационните лагери. Твоето обвинение във фашизъм напълно тривиализира това събитие и показва липсата на елементарно въображение (за други обиди), историческа информираност, а и съчувствие.

Разбира се ти отказваш да отговориш и по същество, което е много характерна черта на един трол и хич не ме учудва. Само ми е жалко, защото по този начин само петниш българското.

Хайде сега да не го раздавам и аз на сълзлив национализъм.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Oberonbg]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано30.05.09 00:00



Папа Бенедикт Шестнайсти също има красноречив ник, но се съмнявам някога да е сядал на папския трон... Толкова относно буквализма.



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.05.09 00:36



Аз, например, не те обвинявам за нищо... Недей де генерализираш. Това, че някои използват невъздържан тон, си е техен проблем. Това, че други се въртят като палачинки- също...
Ставаше дума конкретно за парада- ти смяташ, че гей проявите трябва да търсят допирни точки с други начинания, които да сближават хомо и хетеро, аз смятам, че това е добро като идея, но е също толкова възможно, колкото да сближиш костовист с комунист или пък Расате с Дим Дуков...
Наистина, това са крайности, но да си наблюдавал единодушие в парламента по най- важните въпроси за държавата? Даже се стига до обратното- леви депутати защитават десни позиции, а десни политици проповядват популистки ценности...
Тази година някъде да чу изпълнение на "Върви народе възродени..."? Освен крясъци и всевъзможни абитуриетнски изцепки, 24 май мина между другото...
А преди година заради поругано знаме в училищен двор, полицаят, заловил идиотчетата, беше уволнен...
Тук, в клуба, има хора всякакви, включително и аз получавам псувни /индиректно/... Но не ми дреме- ако имам позиция, си я отстоявам.

Светът, изпълнен с единомислие, добронамереност и всеобща любов /

/, не се намира в нашата част от Галактиката...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.05.09 00:39




Колко си прав, само...
Иначе Папата ми липсва отново...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Xeтepacт]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано30.05.09 05:33



Здрасти, Хетераст!
За мен си нов, та.... добре дошъл!

Преди малко мнения, виждам, че като съм приписал на Папа творчески подход за думичката 'хетераст', се оказва, че тя е актуална още на 23.10.07 14:48. Ако споделиш как ти се е оказала като ник тогава, ще ми е интересно.
На папата едно присъждане отпада. Но той има толкова принос, че едно по-малко няма да снеме нищо от ореола.


Ще мина през постовете ти последователно и ще маркирам какво ми харесва. Това не означава, че останалото не харесвам. Просто е друго.

Поредният подражателски и чуждопоклоннически акт... по повод Rainbow Friendship.
И аз не харесвам такова поклонничеството. Така приемам и заместване на английски думи или фрази в текст, което е като за надувка, демострация, отколкото оригинално вплитане. Гей и лезбиен-активистите много си падат по този маниер... доста кралски (от кралици). Провокират ти търпението, хабят ти енергия, ама ще им мине, защото незнаещите английски и неприемащите този маниер са много повече от знаещите и приемащите. А тези към които са посланията пък хич не приемат подобни фриволности или небългарски подходи, та.... в краайна сметка повече сме на загуба. Да се чувстваш специален, си е женско. Активизма е станал толкова специален, че отдавна не е и женски...


обратната стратегия... национален характер на хомосексуалната активност и послания от вида "Обичайте България, бъдете с нас! ...щеше да е далеч по-успешна"
Добрият прочит и оценка на ключовото мнение биха спестили всякакви напъни след наличието.
Ама... търсенето на начин да се дърдори за самото дрънкане си е начин да се чувстваш значим пък било то и... като ползваш за огледало всеки който ти попадне.
А демонстрираното безконфликтно възприемане на чужди модел на поведение и символика е проява най-вече на провинциализъм и отказ от общение с конкретната културна среда.
И аз мисля, че има много привинциализъм в активизма. То самото родеене с чуждото пак подсказва, че има склонност към нещо по- и по- от желание по-бързо да се излезе/избяга от личното, по-бързо да се приближиш към мечтано. Няма лошо да имаш цели и мечти, има лошо ако прескачаш етапи, защото в базата ти остават шупли (чупливост, неякост). Всеки си знае ест!
Липсата на 'общение с конкретната културна среда' за мен повече от точно, защото активизма се оказва в неадекватност, съответно целите са силно застарашени.

хомосексуалните предубеждения. Именно в тях е прицелена позицията ми.
Меко казано е 'предубеждения'...
Позицията ти от самото начало стана ясна - градивна критика, но няма да срещнеш разбиране... лесно, защото все повече в нет пространството битуват клонинги на активистите. Обикновенното гей (често не ми разбират тази подхлъзваща ирония) зачезна. Естественото, нормалността позачезнаха. Точно гей-гето се създаде с активистки корен. Не е проблем, защото това е изолация, самонабутване. Двайсетина души да се самоизолират, самото дистанциране предполага загуба на връзка и съответно цялото си е наред. Тумора не е злокачествен. Той пък показва, че по логиката ти 'Тесногръдите хомосексуалисти са точно толкова тесногръди, колкото и тесногръдите нехомосексуалисти.' и между нас си има, както и при хетерото, всякакви образувания.
'Интеграция-та' стана ключов момент. И мен много ме боде.
Сексуалната различност подчинява всичко. Отдавна блъскам в тази стена. Имам известни успехи, но още доста си трябва.
Активизма ни живее с минали реалии, с минали образи (Харви Милк нпр). Създал си е език не по-различен от гей-кралското-говорене, лае и... нищо. Обратната връзка я има... ясно се чува, реякция - никаква.
Защо желанието да сме равнопоставени се изразява чрез разграничаване и дистанциране. Нашата общност срещу всички/всеки, който не е съгласен. Не казвам, че трябва съглашателство, а гъвкавост. Хетерото в няколко неща ни упрекват. Активизма не се възползва, не приема, че и ние си имаме трески за дялане, не желае да подходи гъвкаво, а действа ултимативно. Е точно тази ултимативност като я срещна в език, в маниер, в поведение... винаги знам, че отсреща е промит мозък или има природна ограничиност. Ама, те си знаят...

("Внимавай кого мразиш, може да е някой, когото обичаш")
Това си е вид проклинане. Жени да кълнат... то е от женското, но мъже да се свързват с тях... смешно.
От едно известно време много надушвам лесбийски феминистки или лесбийки феминистки, все едно - има феминистко. Взех да се занимавам с феминизЪма за собствена информация и се оказва.... гей/лезбиен правата и фемистките така са преплетени, че виждам загуби и нужда от незабавно разграничаване. Където са се докоснали лезбиен феминистки... станало е проблем.
Чисто лезбиен и лезбиен феминистка говорят различно.
Мъжкото лезбиен се влияе или си е феминистиция ;). Мъжкото лезбиен привлича женското гей и през него вкарва на гея... каквото успее. От позиция пък на жена... мазалото става... голямо. Гей са мъже... феминистките са срещу най-общо мъжкият ред - патриархата, ама като гъделичкат женските гей, като минават през тях си прокарват политиката.
Има женски гей на които мъже гей не им връзват и са податливи на мразене на мъжкото. Няма как да заставаш срещу мъжкото - обекта на твоето желание, след като сексеш с него, то те харесва, нали!
Стигнах до извода, че феминизЪма през някой лезбиен страшно спъва и дистанцира. Самите им етапи... толкова добре очертават, но и поддържат, макар замаскирано, противопоставянето на мъжкото - принцип, природа, характер... почти всичко подред. Чисто феминисткото също се усеща - то не мрази мъжете, не дистанцира от тях. Чисто феминисткото не се бори с мъжете и действителността, а само си търси място иска да се намести по удобно.
Лесбийките феминистки чрез отричането на мъжкото всъщност се самоизолират. Активизма е станал това.... изолационен.
Забравих... феминизЪма се занимава с половете. Някой феминистки решават какво са половете. Лесно може да се сети човек какво ще решат за мъжа, за мъжкото, за всичко свързано с мъжете... Но, това е друго тема... вече.

чуждата виновност е в подкрепа на горното. Някой жени имат подход постоянно да карат, да поддържат... виновност в мъжа. Мъжа като е виновен... той се напъва повече, работи повече за да се докаже... и ако това е в полза на жената-използвачка... чудесно. Само между другото... друг подход е... настъпи мъжът колко е мъж в очите на жена... и чакай впрягането. Женските тежники за подтискане, манипулиране на мъж са доста, но както казах една от тях е.... вменяване на виновност.

"дискриминирани сме" съвсем не означава "винаги сме прави".
Ударил си десятката.
Дискриминирани сме, май в устата на някой е нова форма на... искаме толерантност. С постоянната употреба на думичката 'толерантност' имаме напредък - оставена е да си почива. Сега пък е актуално... щом не си с мен, значи си срещу мен, т.е. щом не си с мен, значи си хомофоб, дискриминираш ме, вън... марш при маргиналите, при троловете... низвергват. Ха-ха-ха.... Жалка картина! На принципа на кокошката, която кряка и бяга... но се обръща да види петела гони ли я.... За съжаление има и сепарация, значи.... не съм единствен който я забелязва. Лошото е, че колкото и да са жени лезбиена и фемките, не биха подкарали мъжете по себе си... Гей-феминист (кралица-феминист) може и да успяват..., но други гей, хетеро.... за мен.... невъзможно.
За да те разберат хетерото, трябва да се говори на техния език. Те нашия няма да научат никога. А, и... нали сме различни само по ориентация, моля! По останалото сме еднакви, що... не ни разбират... нещо!

гето-манталитет
и това много ме изкефи. Евала!
От връзките гей-психика, гей-субкултура, гей-манталитет... гей-кралици сме се докарали до... гето.
Отдавна не срещам в западняшки текстове термина гей-субкултура. Има гей-култура. За мен това е белег, че някой са се усетили, че има ход за дистанциране.... и отдалечаване. Гей-културата е погълнала по-малката субкултура. Но не защото има разлики в същественото, а защото има отдалечаване от центъра, от смисленото.

пп
В първите признаци че има живот около времето за парад има нови и интересни моменти, ама да видим цялата картинка. Точно както с Дим Дуков. Кое-колко е вярно... трябва да се изясни. Някой лесно вадят плювалник да се освободят пак, за чужда сметка...



Тема Re: Rainbow Friendship шествие ще мине през Софиянови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Xeтepacт (хомофоб)
Публикувано03.06.09 06:53



Поредният водопад стереотипизации и - прости, факт е - профанизации. На финала пък - демонстрация на пълно неразбиране на текущите процеси. Щом не си в състояние да мислиш вън от и даже в противоречие със шаблона - не мога да помогна. Вулгаризираната версия на хомофобно-патриотичното не бива да получава огледална вулгаризирана версия на хомосексуално-антинационалното. Понятието българщина не е синоним на примитивизъм (или може би и националистическите поетически цикли на Теодор Траянов са в кюпа!?) точно както хомосексуалност не е равнозначно на болност, а традиционната религия с нейната етика е практически без особено влияние в посткомунистическото ни общество. Национализмът - отживелица на 19 век? Такава несериозност може да се твърди само от човек, който изобщо не осъзнава социопсихологичните характеристики на региона на Балканите и Близкия Изток. Конкретен пример. При положение, че до втория тур на президентските избори през 2006 година у нас стигнаха политик, считан за екстремистки популист-националист, и умерен (но не и според по-либерално настроените!) националист, то определящата тенденция е обратната на твърдяната от теб. Прочети началото на българската Конституция:


КОНСТИТУЦИЯ на Република България

Ние, народните представители от Седмото Велико Народно събрание, в стремежа си да изразим волята на българския народ,
като обявяваме верността си към общочовешките ценности: свобода, мир, хуманизъм, равенство, справедливост и търпимост;
като издигаме във върховен принцип правата на личността, нейното достойнство и сигурност;
като съзнаваме неотменимия си дълг да пазим националното и държавното единство на България,
прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава, за което приемаме тази


КОНСТИТУЦИЯ

Глава първа
ОСНОВНИ НАЧАЛА

Чл. 1.
(1) България е република с парламентарно управление.
(2) Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
(3) Никоя част от народа, политическа партия или друга организация, държавна институция или отделна личност не може да си присвоява осъществяването на народния суверенитет.
Чл. 2.
(1) Република България е единна държава с местно самоуправление. В нея не се допускат автономни териториални образувания.
(2) Териториалната цялост на Република България е неприкосновена.
Чл. 3.
Официалният език в републиката е българският.



И така нататък... Духът на Конституцията, следователно и държавата, е подчертано национален. Това положение няма да се промени в обозримо бъдеще и ако борбата за малцинствени права не се вмества в тази обща рамка, не се съобразява с нея и открито я отрича, то шансовете й намаляват. Типичната за някои (гето-)култури реторика на борбата за права на хомосексуалистите не бива да се възпроизвежда механично и подраженчески навсякъде по света. Но... изборът между монологичност и диалогичност си е ваш.
От мен - толкова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.