Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 20.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ха,  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.05.09 14:09



ново двайсет...




Ако е вярно, тези за какви ни смятат??? За лапни шарани?
Че ГЕРБ, или който и да е било, ще номинират гей /ама защо не Евгени Минчев или Азис, а Дим Дуков /, дали това означава, че гейовете ще гласуваме за тях?

Според логиката на Мизрахи в една по- ранна тема, точно това би трябвало да означава, според мен- не. Не мисля, че засега има достоен гей, който да може да направи нещо значимо по отношение равноправието ни с останалите /за съжаление, забравих името на един участник в предаване на БТВ- говореше адски смислено и аргументирано по тази тема, не съм 100% сигурен, че беше гей, но такъв човек би трябвало да участва в политиката/...
Дим Дуков беше фразьор, PR на гей дискотеки, монах, хай лайфаджия, брадър, телевизионен водещ /както разбирам от материала/, защо пък сега да не стане и депутат- поне ще е ясно от самото начало за един от тях, че е от нашата "партия"... Освен това ще внесе свежа нотка в тази толкова дълбокомислена среда, в която се коват "закони"- всички парламентарни камери няма да показват спящи, четящи или гласуващи с по десет карти парламентаристи, а кръшната снага на елита на гей обществото...
Интересно, ако го номинират, дали ще внесе в програмата на ГЕРБ /ако имат такава, де, като го слушам бат` Бойко, заливам се от смях/ някоя и друга думичка, започваща с хомо? /Не става дума за Хомо Еректус, ей! /

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 14.05.09 14:10.



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.05.09 14:24



Естествено, има редица по- важни въпроси за решаване у нас /гей равнопоставеността не е в първата десятка, според мен/, но Димчо Дуков не го виждам като фактор за решаването им...

Абе политиката е напълно шантава работа... Защо не номинираха някои от участниците в "Големия избор", например Димо ........ от Стара Загора- затвори устите на Бойко Борисов /който изтърси една огромна глупост относно фондовете, коrто усвояваме/, на Иван Костов, за когото се видя що за политикан е, и на Меглена Кунева, която говореше, без нищо да казва /европейска емисарка, но не и българска комисарка/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 14.05.09 14:40.



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.05.09 14:39





Вижте какво, я да се стегнем, че само ние ще си останем извън парламентите- наши и европейски.

Предлагам да се срещнем утре пред ЦИК и да си внесем документите- гей автобиография, подписите на минимум петстотин гейове, с които сме били през последните шест месеца, медицинско удостоверение, че сме болни от хомоСЕКСУАЛИЗЪМ, нотариално заверено обещание, че няма да се подложим на Расате- лечение, докато не завърши мандата ни...
/Моля всички да носите рейнбоу знамена и да си обезкосмите краката, за жените- горната устна!/

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 14.05.09 14:47.



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано14.05.09 15:25



Гей автобиография! Недей, че взех да се убеждавам в това, че повечето хора наистина живеят в клише!



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.05.09 16:51



Принципно смятам, че ако един човек, особено ако е гей, открито заяви в своята предизборна платформа, че ще се бори за гей правата в БГ, както и за правото ни да се наследяваме, да сключваме брак/партньорство и тн, то определено трябва да гласуваме за него, не заради личността, а заради каузата...

Ако обаче някой, който по една случайност е гей, влиза в парламента да прави политика, различна от гей ориентираната, не мисля, че трябва да получи гей-вота...той е просто още един политик като всички останали...само дето си го слага отзад, което не го прави нито по добър, нито по лош от всички останали...

Ето защо, ако този човек сега, който се кандидатира иска да получи гей гласовете, трябва да излезе с ясни обещания, които после и да спази в парламента, за да ни убеди, че е искрен, че ще воюва за нас и ще ни донесе ПОЛЗА, а не е просто опит да прибави още една точка в цветистата си биография...



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.05.09 16:51



Ако може някой да ме светне какви и колко гей общества има. И какво е сексуално малцинство? Щото явно общата ми култура не е достатъчно обща, та да схвана написаното...

Естествено, че няма да гласувам за Дим Дуков, само защото е гей. Смисъл - не ми е приятен, тъкмо обратното. А и обвързаността му с ГЕРБ... Тях пък съвсем не мога да ги дишам.

Ако някой искаше да привлече гласовете на гейовете, да беше сложил някой привлекателен и котируем, па ако ще асексуален или юберсексуален да е.



Папата го спомена - единствено зелените са ми опцията за гласуване. А и имат поне един открито гей представител. Жалко, че твърде вероятно са пределно обречени...



Тема Re: Ха,нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано14.05.09 17:01



Папа, радостта ти е малко преждевременна:





Тема Re: Ха,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.05.09 20:23



"Ако някой искаше да привлече гласовете на гейовете, да беше сложил някой привлекателен и котируем..."
Става дума за парламенти /т.е, избраните би трябвало да имат нещо в главата, бре, Гардиан, това не е конкурс за хубави мъже.../


Що се отнася до зелените- да, и аз съм им някакъв почитател, ама си мисля, че гледат на живота доста едностранчиво, трябва да намерят баланса, който да задоволява всички нужди на настоящето /разумното/ около нас...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 14.05.09 20:31.



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.05.09 21:33



Имах предвид, че ако някой сериозно вярва, че аз като гей ще гласувам за някой, само защото той е гей... То по същата логика можеха да спечелят гласа ми като ми дадяха някой сладур, за когото да гласувам, воден от гейсото в мен.



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.05.09 09:19




Сега по БТВ имаше предаване на живо от Ямбол- ГЕРБ беше мобилизирал всички роми /абе направо цигани/, които по команда скандираха лозунги...
Вече е ясно кой ще им плаща на тези избори...

Бат Бойко действа мощно сред малцинствата- роми, гейове; трябва да проверим колко евро ни се полага за пусната бюлетина!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.05.09 10:51



Вчера слушах водещата листата

за евродепутат от ГЕРБ.

Много ми допадна мислене, насока на разговора и придържането й към смисъла на евро изборите. Ясното говорене, принципът последователността в действия, е владеене на ситуацията и стриктно придържане на предмета вот сега.

Нещо подобно очаквам и от Дим Д.
Точно да изкаже за какво влиза - цел, какво ще подкрепи от вече заявените искания по СК, най-важно за сега. Някъде трябва да го напише с прости и ясни думи. Да има аргументация и логиката която го води. Общи приказки, трикове и манипулации, оставяне на вратички за оправдания ако нещо не се получи, не биха минали. Колкото е по-открит и ясен, толкова по-лесно може да му се помага. Като знаем за какво ще се бори той, като сме съгласни с него... в голямото си множество, мисля, че всеки ще е мотивиран и на Прайд да излезе (най-важната подкрепа и видимост за ориентацията), с идей да подпомогне, с логика, с каквото дойде.
Ако бормата му е само позициониранесамо, ще се усети. Да се кичим с кух-гей-депутат е повличане на крак, фал старт. Достатъчно гафове направиха Джемини и компания. Ако заговори като активист..., сигурен провал!
Секс'риентацията му не е коз. Какво като е гей!


За мен той от всички познати лица е най-възможен.
Деловите му качества от бизнеса не ги местя механично в политиката. Ориентация в пазарна обстановка, работа с пари кеш, собствен бизнес е различно от дипломация, следване на политика и цел, която зависи от мнение, човек, хора.

Възможността ГЕРБ да спечели мнозинство в парламента е голям шанс за нас. Те ще диктуват закони, промени и могат да се налагат.
Ако Дуков влезе в листа всеки гей/лезбиен трябва да гласува за ГЕРБ. Ще им дадем шанс за мнозинството.



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано15.05.09 11:02



Случка в трамвая от преди около месец. Две ромки се блъскат с дядо на вратата, качвайки се. В трамвая те пак го избутват и сядат на една седалка. Дядото е възмутен, а те на висок глас му обясняват, че се возят безплатно. Бойко им бил казал да се возят без пари. Бойко им плащал за всичко. Бойко им правел банкети... На висок глас, около 10 минути само това говореха. Реакция от когото и да било някаква - нямаше. Единствено една бабка им каза, че парите трябвало да си ги искат от Серж, на което двете ромки искрено учудено попитаха кой е този.





Тема Според моя приятелканови [re: ljove]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано15.05.09 14:01



(наше момиче) Дудуков е много интелигентен и начетен човек, който знае кое как да направи.

Моето (поостаряло явно) мнение се разминава малко ... и за бога човек: УСТНАТА ХИГИЕНА Е МНОГО ВАЖНА за първо впечатление.





Тема Re: Ха,нови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.05.09 14:24



Скоро в една маршрутка пред мен четяха есе, озаглавено "Историята не е учител на народите"... Не знам за какво ставаше дума в нея, но само по себе си, буквално погледнато, заглавието е абсурдно...
Та даже и да почнем от думите на Соломон: "Нищо ново под слънцето"- нагледахме се на преродени комунисти в социалисти, демократи, излезли от техните редици, служебни кабинети и политици, даже "цар" си намерихме, сега иде ред на пазватните му /няма да правя аналогия с цар Ивайло/...
Това, че сме малка държава с малко народ въобще не прави по- лесно излизането от блатото- всички са се омотали в тинята, и а рече някой да пълзи в различна посока, гепват го за гушата и пускане няма...
Преди всички избори "политици" вкупом се надпреварват да участват в пиески за пред нас- този колко е страшен, онзи колко е ретрограден, третият пък как провалил всичко... Минат ли изборите, завесата пада и тогава всички влизат в нормалната си роля- подялба на поредния зелник...

Ако някой иска да вярва в месии- нека го прави, знам само, че Исус Христос не е стъпвал отново по земята вече близо 2000 години...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ха,нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.05.09 19:24



Пап,
в ситуацията, а и често, не гледам в канчето на другия, а в моето. Важно си е моето. Другият какво печели, че може да е повече от моето, не ме интересува. Моята/нашата печалба е важна.

Какви са герберите, какво биха могли да направят, ако влезна в твоята логика... се сещам.

Няма кой друг в момента, според мен. Чета ги всички, гледам какво правят отдавна, визуално ги изчислявам. Хубав-лош Дуков... това ни е възможността, сега.
Той като ясен гей, те като знаят за какво се борим от рано ще да им е ясно за какво ще се бори. Той и ГЕРБ ако наясно какво ще прави в партията, това е шанс за общността. Ние сме 10 % цифра бюлетини. Защо да не гласуваме за ББ! Без нея на БСП-арите ли вярвам, на Царя ли, на кой точно да заложа и за какво точно1 Бих подкрепил и най-големият курволяк, ако знам, че има шанс всички останали да спечелим. Резултата, последващото ми е важно. Ръка, ръчичка, китчица... ще забравя точно за три бройки.

На тях, на хетерото, нищо няма да им стане, няма да са засегнати, когато в закона пише, че можем да правим законови съжителства. В момента ние работим (гласуваме) за принципа, за възможността тези след нас да се възползват. Ти, аз, други може да сме изтървали влака, но нищо не ни пречи в малката стаичка.... просто да пуснем за тях.
ДД трябва да се договаря, той, трябва да си опича ъкъла, да се пазари. Че те ще го допуснат ако ние всички и тук, по блогове, навсякъде говорим, че ще ги подкрепим, ако.... онова допълнение по чл. 13 се приеме. Конституцията го позволява и.... това е коза. Льовето спомена, че и в Конституцията трябва да се бръкне. Но, от 1 000000000000000 процентов сигурен източник знам, че и без да се бърка толкова на високо, основания има, пречки няма.

Може да ни изиграят, може, ест. Ама от две злини избирам по-малката. По добре да гласувам за тях, а аз и за тях ще гласувам, отколкото нищо да не правя. Трябва да действаме! Трябва да покажем, че сме сила. Всички като разберат, че 10 % могат да гласуват от ИНТЕРЕС, това е много.

Прекаленият светец и Богу не е драг! Много да им се вглеждаме, много да им се впечатляваме... не си струва.

До кога ще се мрънка с писане, ще се пищи, ще изливаме негативното! Действие си трябва.
Но, пак ще припомня - Дуков трябва да каже как мисли, какво ще бори. Аз ще съм първия, който като прочете написаното ще го разфасова. Ако той не заговори както трябва, ако се направи на умник... празна бюлетина ще пусна.

Смятам, че те знаят как да разберат какви са духовете при нас.
Ако трябва ще му измием и зъбите на Дука, ще го приведем в ред и... към целта.

Не мисля за себе си! Мисля за целта!

пп
Радвам се, че пак те чувства оня готиния Папа...





Тема Нещо интересно...нови [re: Kurvoazie]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано15.05.09 19:36



Днес прочетох, че Слави щял да лансира някакво 25 годишно маце за депутат от т.н. мажоритарни депутати, за които може да се гласува поименно. Не знам точно с какво ще допринесе едно 25 годишно момиче, не че искам да подценявам младите жени, ама това, което видяхме досега сочи, че ги назначават с вдигнати крака и общо взето само за тази работа стават...

А сега конкретно - ако се намери някой наистина свестен гей да се кандидатира точно с гей каузата, бих гласувал с 2 ръце за него и може би е възможно с мажоритарния вот да влезе в парламента, защото така, дори някой от партия да излезе с гей каузата, нищо не му пречи, като влезе в парламента да се направи на разсеян а и няма гаранция, че точно този човек ще бъде избран - просто гласовете отиват ЗА ПАРТИЯТА а не за човека...

затова - мажоритарен кандидат му е майката!



Тема Re: Ха,нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано15.05.09 20:39



Аз именно за Зелените ще гласувам. Май е единствената партия със смислена политика по гей въпросите и не само по това. Те са и държава, които искат и България да остане съвременна светска държава. При тях има и една бивша колежка от университета, която беше много свястна.



Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.05.09 20:42



Разбери ме правилно, моля те!

"Нищо ново под слънцето" е и за тях. Прадварително трябва да кажат, какво мислят по нашите права.
Ако са решили да ни изиграят вътре/вън Дуков, предрешеното ще си стане.

Като сме видели толкова, ами хубаво. Да спрем ли! Да седнем и да чакаме! Какво да чакаме, какво да му пресмятаме като рибата ще се опече като я поставим на скарата. Да я сложим и да видим какво ще стане!
Какъв месия трябва да дойде, че да му гласуваме доверие! Кога ще дойде!

Със самото консолидиране, общо говорене, че ще гласуваме вече е нещо. Все някога трябва да поработим по същество.

Някъде се разбра, че ако ни отрежат от СК, активисти ще борят по-нагоре.
Хубаво! Може да се направи. Все някога закона ще ни обхване. Липсата на гей подкрепа сега, ще улесни гей/лезбиен активизъм, който освен на бюро да стои, друго не знае. Ще си дрънкат, ще си си правят филмчета, розови точки, картички за тъпанари за да се пулим какво целят. Помниш ли кампанията с картичките. Герджика, Дончето, мастития Черняков повлияха ли се. Гей или лезбиен някъде да се похвалиха, че заради картичките нещо положително се е случило.... Нищо! Голямо празно нищо!

БСП какво направи със свой кадър открит гей! Затри го. Няма го никъде вече.
Феминисткия лесбизъм какво направи! Пробва се да прокара абсурди.
Ние простото гей и лизбиен сме силата и гласа. Не ни ли говорят добре, правилно, точно, в наша полза.... разни партии, Бойковци, Яневци, ако ще и турците.... глас не давам.
Някой да се упражнява във философия за моя сметка... моля не така.

В 'алтера',
новото издание, се чете, че по форумите сме били слепи и там някакви си... Лично ако съм сляп интересно какво бюлетина ще пусна. Представяш ли си как това ще го чуя от Дуков и ще гласувам за него, за партията му.
А и нали Дуков трябва да проговори на нас. Нас трябва да убеди в подкрепа. Ако смята, че някой ще гласува за гербера, защото той иска да става депутат... то паметник на мечтателя с неговият лик ще му издигна.

Още сега трябва да започне.
Съзнаваш ли какво трябва да направи, за да се получи признание в интернет пространството! На доста фронтове трябва да огрее, да каже верните неща, да се разчуе добре и от най-задръстения гей/лезбиен, пък тогава да се надява на бюлетини. Ама нека и да го номинират, де...

Ако му е частно занимание, частни амбиции.... ще се разбере.

Мнозинство им трябва на ГЕРБ.

Ако ГЕРБ ще ни подкрепят в исканията, прадлагам:
наемаме микробусче, окичваме го с плакати и призиви, слагаме пет яки пачки в джоб за бензин и правим пътешенстие по родните пътища. Аз ще карам. Заимствам идейката от старото филмче с Уесли Снайпс, Патрик Суейзи и.... Името не си спомням.
Адамови ябълки няма да крием





Тема Re: Ха,нови [re: Kurvoazie]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано15.05.09 20:51



Mizrahi, много добре го каза. Не е важно да има ЛГБТ в листата, важно е да се работи по тези въпроси. Един гей пролет не прави. Като пример виж партиите в САЩ. Важното е да има политика по този въпрос. Досега ГЕРБ със нищо не са показали адекватност към ЛГБТ въпросите. А бате Бойко откровено кърти мивки с бисерите си.

Да не говорим, че такива либертариански партии с фетиша си към пазара са си малко опасни.



Тема Re: Нещо интересно...нови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.05.09 21:01



И така става.

Да вкараме още пет депутата за коя да е партия... съгласен.
Нашия да е номиниран в подходяща позиция, че сметки и ние можем да правим.
И държа да се говори в прав текст, че моите гънките в последно време нещо са се изопнали...



Той, Слави, да си вкара жена в къщата... Да му вдигне мерника по-високо.



Тема Re: Ха,нови [re: Oberonbg]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.05.09 21:26



Оберон,
горе ясно казах при какви условия може да се гласува.

Каква работа да чакаме от който и да е, преди да е влязъл парламента!

Бих погледнал на ситуацията и така.
Партията която има най-големи шансове мнозинство, а това ГЕРБ, заслужава внимание. Зелените... каквито и да са на прочит, къде им е силата в представителство, в чуваемост сред политици! Никъде. Каква полза да гледаме към партии мъничета, само защото Бойко или друг... не ми е симпатичен. Няма да си лягам с Бойко, а с гадже, приятел. Който иска да се узаконява, няма с Бойко да влиза за подпис.
Гейството няма цвят.

Мнозинство прави пролет, вкарва интереси в закон.
Нашите интереси се поместват в пет реда и с правилната воля, права по СК имаме.

Едно ключе - не е ли важно, кой на кого ще се предлага! Т.е. ние ли ще се набутваме към силния на деня или той ще ни търси за още сила. Това бих нарекъл адекватност.

И са.. какво! Ще си гледаме интереса ли или ще си чоплим семки за занимавка!
Нищо лично!



Тема Re: Ха,нови [re: Kurvoazie]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано15.05.09 22:16



Ами за малки партии има смисъл да се гласува, за да се покаже на големите партии, че държим на правата си и за да получат гласовете ни, трябва наистина да имат нещо в платформата си за нас. Не говоря за Д.Д. специфично, но ГЕРБ нямат нищо освен отрицателно за ЛГБТ общността. Ами това искам, да кажат нещо в платформата си за нас.

Аз не мисля, че ГЕРБ са достойни за гласа ми.

Какви права имаме по СК? Я обясни, че не знам.



Тема Re: Ха,нови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано16.05.09 03:01



Знаеш, нали, от всяка пръчка кавал не става...
Обратното е валидно, си мисля... Остави го "кавала" достатъчно дълго време под "открито небе", пък може и корен да хване... /Във всеки случай, и при всички положения, няма да ражда кавалчета.../
Сещам се и за хан Кубрат- сноп пръчки някой по- силен би счупил, лично аз обаче не бих имал нерви да ги чупя една по една, особено ако са пръснати, като мненията на всеки един от нас...

"Съединението прави силата", ама где е то?????????

/БСП отново номинира Вигенин, да, ама какво от това????? И Тафров е в листата на сините някъде назад, въпреки скандалите около него... Някой от тях да е бил толкова "гей", колкото са долни и горни камари в Щатите /по информация на лейди Сий/, приели равенство и по сексуален признак?
Не разчитам някой да ми отстоява правата, добре, че не съм работник в "Кремиковци".../

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 16.05.09 03:22.



Тема Re: Според моя приятелканови [re: martyr]  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано17.05.09 18:53



Вярвам в забранената любов, но ми се иска вече да не е забранена, а свободна. Бих подкрепил и най - малката надежда за по -добро бъдеще за нея, онази все още забранена любов, любов която трябва да криеш сякаш е престъпление, да играеш роли пред другите, да не бъдеш себе си- ти и човека до теб. Тежи, много тежи....





Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано19.05.09 22:19



За какво въобще си говорим тук:





Тема Re: Ха,нови [re: ljove]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано19.05.09 22:20



Без коментар:





Тема Re: Ха,нови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано19.05.09 22:40



Дааа, тъпо е някой да ни обяснява коя е абсолютната истина...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.