Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 24.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Тема Активен / пасивен?нови  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано09.05.09 23:02



Вярвате ли в тези роли и упражнявате ли ги? :)
Аз лично изобщо не вярвам, що се отнася до една женска двойка. Аз самата се имам за женствена и въпреки че не си падам по типично женски неща като гримове, парцалки, бижута и пр., точно когато съм влюбена, независимо дали в мъж или жена, гледам да подчертая женствеността си. Точно тогава почвам да се гримирам, гледам да позагубя някое килце, за да изглеждам по-нежна и пр. и пр. А жените в които се влюбвам винаги са 100% жени. Уж все разправям, че се влюбвам в мирогледа, чувствителността, принципите, вътрешния свят и т.н. на един човек, ама сега като се замисля, май в жена без цици и без дупе дося не съм се влюбвала. :))) Както и в мъжкарани. Та в пасивната и активната роля при жените не вярвам изобщо.
Но при вас, мъжете, как стоят тези неща? Не го ли налага самият секс? Винаги ли сте знаели от коя страна искате да сте или това се определя от отношенията ви с конкретния партньор? И сменяте ли страната? ;)
Ясно ми е, че едва ли има универсален отговор и че всичко си зависи от човека и от двойката, но все пак съм любопитна. :)



Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: Фьoн]  
Автор Oberonbg (член)
Публикувано09.05.09 23:40



Ами лично аз знам, че предпочитам пасивната роля. 99.5% от случаите. И пасивността/активността нямат нищо общо с женствеността.



Тема Re: Активен / пасивен? [re: Фьoн]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано10.05.09 00:38



Дали вярваш или не, това че част от лесбийките обичат да се обличат и държат по-'мъжки' е факт. Както и познавам двойки в които ролите на пасивна и активна са си стриктно определени. Нищо лошо както в едното, така и в другото, на който както му идва отвътре. Виждала съм много ерудирани и изтупани буч-ове, които даже съм ги намирала за секси, въпреки, че и аз си падам по умерено женствени по принцип :)

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: Фьoн]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано10.05.09 03:23



При мъжете естеството на секса обуславя и по-забележимото изражение на ролеви модели. Ролеви модели в смисъл на активен и пасивен... а не на мъж и жена.
Докато при гейовете често се забелязва предпочитание към едната или другата роля.. активен или пасивен, при лесбийките почти не се среща едната да е само пасивна, или само активна. Пак обусловено предимно от естеството на секса.



Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.05.09 11:14



Не съм нито активен, нито пасивен- съм или възбуден, или пък обратното...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: Фьoн]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.05.09 19:49



Фьон, при мен е уникално! Аз няма да се променя, активна съм, винаги!





Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: Фьoн]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано12.05.09 00:07



Нямам идея за жените, но при мъжете има и трета роля, на английски е версатилен, т.е. и активен и пасивен. При мъжете освен това не винаги по-нежният външен вид означава, че е пасивен, както и не винаги силно мъжественият вид означава, че е активен.

НО, за да си отговориш на този въпрос, трябва да направиш научно изследване. Например, кога на един активен му падат бариерите и иска да е пасивен. От какво зависи, как е свързано с детството му и т.н. Кога на един пасивен, който не намира удоволствие в активната роля, му се приисква да е активен.

Редактирано от jaytee на 12.05.09 00:10.



Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: jaytee]  
Автор unashamed (непознат )
Публикувано20.05.09 12:36



здравейте... това което пък мен ме учудва, е че повечето пасивни са пасивни и в живота, ако мога така да се изразя... иначе аз съм версатилен...





Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: lsis.]  
Автор gayplovdiv (непознат)
Публикувано11.09.09 18:33



Мисля, че както може да има активни така и пасивни..... Аз понякога се обърквам не знам защо.... до скоро мислех, че съм активен, но в мен се зароди едно такова желание да пробвам да бъда и пасивен... може би просто защото ми се е искало да опитам



Тема Re: Активен / пасивен?нови [re: ljove]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано15.09.09 18:59



Аз дерижирам,аз съм активния,обичам да съм диктатор.И това ми отношение към партньора , ни свързва да сме заедно 13 години.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.