Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Демонизират ни...  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано06.05.09 09:50



Вчера зачетах Джонатан Лител- "Доброжелателните", роман с награди "Гонкур" и на Френската академия, в четири сутринта си наложих да спра...
Честно казано, все още съм потресен- романа е написан като мемоари на SS- SD офицер от айнзацгрупа, занимаваща се с изтребването на евреи, цигани, болшевики и т.н. в Русия; станал такъв буквално със спермата на "червен" работник от покрайнините на Берлин в задника /Максимилиан Ауе е хомосексуален, за да не бъде репресиран, се съгласява да развива кариера като стотици хиляди други германци в прочистване на територии от низши раси/...
Имаше изключителни мисли във въведението: "Аз не съм по- лош от всички вас, просто си вършех работата, дано на никой да не му се налага да убива, едва когато се наложи да го направи, ще може да прецени дали е по- добър от мен" и т.н.- няма да преписвам книгата, който иска, да чете...
Потресаващите факти в нея са документални- бездушието на участващите в тези групи за прочистване, издевателствата и мъченията, на които са подложени осъдените да умрат, рационализирането на изтребването /за да поемат ямите повече тела , изкопани от част от тези, които след малко ще бъдат убити, хората са карани да се съблекат и да легнат в редици върху преди малко разстреляните/, заснемането на всичко това и събирането на фотографиите в албуми, които се разпространяват сред войниците срещу заплащане- това и още много, много ужас ме държа изцъклен до четири... А съм едва на една пета от книгата...
Днес се порових в Гугъла- [
i]"Литъл е избрал хомосексуален разказвач, именно поради този проблематичен аспект на хомосексуализма. Според самият Литъл (предаване на Франс Интер от 13 ноември 2006), именно хомосексуализма позволява на разказвача определена дистанцираност, трезвост, каквато не може да притежава един обикновен баща на семейство, какъвто е бил Айхман. Той позволява също да бъде обяснена изповедта на разказвача, в противовес на мълчанието на нацистките палачи."


ТОВА Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СКАНДАЛНО И ЦИНИЧНО!!!!!
Може да съм всичко друго, но не и екземляр, който поради хомосексуализма си да бъде по- горно написаното...
Явно отново на преден план излизат "доказателства", че хомо имаме по- различна психика от тази на хетерото, нищо, че в романа се споменава, че всички са хора, че много пъти лекарите на фронта са намирали женско бельо под униформите на ранените войници, есесовци и т.н и т.н.....
Не мога да си представя бездушието на Ауе, наблюдаващ колоните жени, деца, старци, млади мъже и момчета /на последните се наслаждава естетически/, които вървят към смъртта си...
И всичкото това, защото е гей!
И аз съм гей, и ще се самоубия, но не бих участвал в нещо подобно, независимо кой какво си мисли!
ТАЗИ КНИГА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРОЧЕТЕНА, НЕ САМО ЗАРАДИ СКАНДАЛНОТО ОТНОШЕНИЕ НА АВТОРА КЪМ ХОМОСЕКСУАЛНИТЕ, А И ЗАЩОТО ВСЕКИ ОТ НАС ИМА ТЪМНИ КЪТЧЕТА В ДУШАТА СИ, КОЙТО НЕ БИ ЖЕЛАЛ ДА ПРЕРАВЯ...
Подобен поглед към фактите би ни накарал да се замислим- наистина ли Човечеството /и в частност човекът/ заслужават да имат способността да забравят!!!!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ljove на 06.05.09 09:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от ljove на 06.05.09 12:36.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.05.09 13:21



В интерес на истината, най-скандалното за човешката същност е в това, че работещите в концлагерите, през останалото време са били обикновени глави на семейства - в извънработно време - бащи, водещи децата си на кино, а жените си на ресторант, а в работно време - систематично избиващи хора...

Няма по-голямо падение за човешката природа. Такива хора са виновни точно толкова, колкото и "архитектите" на Третия райх и заедно с тях, духът им ще се мъчи в Ада докато изкупят и последната капка кръв, която са проляли, а душите им ще се вкаменят. АМИН!



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано06.05.09 18:24



Именно.
Даже и 2% гейове да са се промъкнали в SS, знаем, че хомо са затваряни в концлагери /20 000 души в Освиенцим, според Лител, Хитлер не се интересувал особено много от тази категория "непълноценни"/, останалите 98% убийци са хетеро- със семейства и задача да имат максимален брой деца, за да възпроизвеждат арийската раса с бързи темпове,...

Ауе /Лител/ описва случка, в която нервите на един от разстрелващите /хетеро/ не издържат- евреин на неговата възраст /около 25-28 години/, с жена си, детенце на около 2,5 години и пеленаче в ръцете на жена му, го моли да убие децата му "чисто", т.е. с по един куршум /имало е много случаи убийците да трябва да стрелят по няколко пъти, за да довършат някого окончателно/...

В противовес Ауе едва ли не е само един хроникьор на подобни "случки"- описва ги като факти, без каквато и да е емоция- ето това за мен е абсолютната манипулация и цинизъм на автора на книгата, т.е. гейовете сме безчувствени и бездушни наблюдатели на чужда трагедия...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 06.05.09 21:11.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.05.09 10:38



да, но това е то свободата на словото - всеки може да пробутва каквато глупост иска...

Апропо, малко офтопик, по повод нещо, което прочетох - все повече журналисти например ползват ИНТЕРНЕТ !!! за източник на информация, което е абсурдно, защото в нета всеки пише каквото си иска, без никаква гаранция за автентичност, вярност и тн и тн... Днеска например прочетох, че някакъв студент си измислил цитат от велик композитор и го качил в Уикипедия. Масово вестниците го препечатали! И това ако е журналистика - здраве му кажи...



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.05.09 14:29



Историята става все "по- интересна"...
Лител, на фона на ужасите на масовите избивания на хора, описва как хауптщурмфюрер /капитан/ Ауе е станал гей /които се чувства жена и държи да го таковат/...
Като дете се влюбва в сестра си и в един момент започва да прави анален секс с нея!!! Майка им ги хваща и ги изпраща на двата края на Франция- него в католически пансион... Там отначало се дърпа, после, за да не го тормозят другите момчета се отдава на по- голям от него, като осъзнава, че поради голямата си /и невъзможна/ любов към сестра си, е готов да влезе /с голям кеф/ в нейната роля...
Оттам нататък гледа на мъжете и на техните тела само като инструмент за задоволяване на страстта му някой да го чука, като издига в култ женското присъствие в секса...
Изкушава /успешно/ друг есесовец, като му дава примери от античността и съчинения на разни философи и мислители...
Когато този му любовник се връща на бойното поле, и той разбира, че е убит някъде на фронта, нищо в него не трепва...

Май няма нужда да коментирам- явно гейовете сме страшно объркани, извратено- ненормални и бездушни същества, които разкриват истинския си образ чрез този роман...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано07.05.09 14:34



Какви книги четеш!



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.05.09 18:21



По- странното е, какви книги се пишат, лавър...

Като се има предвид огромния и тираж в цял свят, големите литературни награди, които е получила, отзвукът , който предизвиква, документалния вид на издевателствата и смъртта на над 26 000 000 души- тази "гейска" нишка буди страх и отвращение!



Аз съм възмутен и погнусен, какво остава за онези, които принципно не приемат хомосексуалните!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 07.05.09 18:26.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.05.09 18:36



Абе аз в това не видях гейска нишка :) щом човекът си е падал по сестра си, явно става въпрос за доста извратено хетеро :)



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано07.05.09 20:41



Написах ти един пост по пика горе. Както обикновенно отлагам пускането... да ме пита човек защо!
Ще ти го пусна след този, защото стана интересно, поне за мен.
Писах при една информация, а вече развиваш след прочетено.

Книгата трябва да се прочете, макар че от сега изпитвам някакво отвращение. Нещо подобно след като гледах 'Мълчанието на агнетата'.
След филма само едно ми се въртеше в главата.... защо хомо нюанс е вплетен в толкова ужасавяща ситуация. Гадеше ми се от факта, че в тема за страховити и ужасяващи, изродски персонажи, би било добре... да има и хомо в образа. Като че хомопрепратката е начин да се подчертае или дообрисува персонаж, който те вади от релсите, бръка ти в мозъка. Бъркайки обаче в дълбината там стига и хомо нишката... Това ли е целта, на зрителя да се апликира хомо нишка покрай изродските черти на персонажа? Или едни дълбини се пращат в чужди...! Или е от някаква загриженост, която няма обективно покритие - човек отхвърля с лекота неприсъщото и чуждото нему. Т.е. няма ли заложба, каквито и апликации да пробваш, няма шанс за някаква интервенция под каквато и да е форма.
Като си психопад, защо трабва задължително и да имаш хомо! Трябва отговор на този въпрос.

Правя разлика между сценарий/книга по истински случай и... идея за разработка. За това е и интересно защо писач си избира хомо теми! Защо го занимава хомосексуалното? Да пишеш за хомосексуалното максимално добре, то трябва да си оригинален хомосексуален с дълги години практика, живот, наблюдения, опит... ама не минал гратис, моля!. Хетеро познавач на хомосексуалното в дълбочина... много съмнително, много.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано07.05.09 21:07



Според твоя текст има натрупване на подробности с негативен характер - избран е хомосексуален разказвач, 'станал такъв буквално със спермата на "червен" работник', 'хомосексуален, за да не бъде репресиран, се съгласява да …'. Ауе пък е изказал оправданието 'дано на никой да не му се налага да...'.
Кое е автор, кое е героя... мътно. Фактологията пък как е интерпретирана… още по неясно.

Вероятно неслучайно си споменал тези детайли от правенето на образа, както и извинителната част. Авторитетното признание на романа е малко объркващо - литературните среди имат чувствителност и добра представа какво е писано и се пише. Ако е само заради художествените литературни качества на романа и са подминали туй-онуй, става. Литературното и автора що да не се разминат малко!
Автора сигурно е решил да създаде образ и е "хванал за ушите" типология, с която да си направи образа колоритен, силен, оправдано отрицателен. Не знам дали съм прав, само от по твоите думи се ориентирам. Иначе да седна и да си чета романа...
От друга страна пък не ми е важно дали всичкото събрано представя вярно замисъла и какво е недоизказано между страниците на книгата. От твоя прочит в пика изпъкват две интересни нишки за размисъл - има автор/книги, както и сценаристи/филми, създаващи персонаж гей - главен, второстепен, или го мярват ей-така, с цел отрицателни стойности в противовес на положителни, за да изпъкне нещо си;
и има ли разлики между психиката на хомосексуален и хетеро.

Хомосексуалното е много удобно особено когато е женствено, предвзето, карикатурно феминизирано; подло, потайно, опасно; циркаджийско, комично, ексцентрично; сериозно на вид и поведение, ама все пак гейско..., и тн. Ще вкарам персонажи от два известни филма за крайна илюстрация - тревестит в ролята на могъщ зъл демон, който трябва да бъде унищожен и пак главен образ трави, който е влюбен в затворник, където хомосексуалното в този му вид е в положителна светлина.

Да, много сме удобни за бърсане на задници. Но, всеки психиатър знае, а и всеки нормално мислещ човек, че който зачеква или ползва хомосексуалното е свързан с него, нещо в него човърка, има нужда от чесане или потискане.

Кога ще стигнем времето в което като говориш или мислиш за хомосексуалното няма да буди подозрения, няма да се приема като неконтролируемо освобождение от сексуални задръжки! Вероятно ще е тогава, когато темата до толкова е в реалността, че нормалността й ще скрие, ще покрива с ново друго качество осакатени чувства или чувство за гей.
Когато някой крещи колко мрази гея, не слушам какво точно казва, а колко по скала са качените децибели; има ли самоконтрол – мотива. Гласчето, езика на тялото, допълнителна информация, говорят в какво точно е проблема.... ама това е друга тема.

И този автор може да бъде проучен защо точно през очите, през мисълта на хомосексуален, че и в първо лице, говори в книгата си. Падам си изследовател, за свое удоволствие, за събиране на знание как се спотайва гейското, как и кога избива. Той няма да ми е първия автор или персонаж, но... всичко фашизоидно ми е противно и страня от такава посока. Слушам за информация, но нищо повече.
Та Льове няма да прочета книгата. Ти разказвай. Ще се доверя.

Тук е момента да те подкача за 'Талантливият Мистър Рипли'...

. Той ми е в средата между крайно положителни и крайно отрицателни филми с хомо образ. Тъпо ми е, че точно Мат Д. играе такъв персонаж, ама се компенсирам с Том Х., Колин Ф., Шон Пен - най-прясната "жертва" от хетеро актьорите показващи професионализъм и индиректна подкрепа за гей нормалността. Силен образ прави Ръсел Кроул в началото на кариерата си в един гей филм, като бащата във филма е също известен актьор (заглавието ми е избледняло до никакъв спомен, но е в архива на диск, де), което прави заедно с други актьори внушително количество силни филми, със сериозна гледаемост и награди, но... доста недостатъчно за баланс.


Много е силна посоката - има ли разлики между психиката на хомосексуален и хетеросексуален! И бих добавил: 'именно хомосексуализма позволява на разказвача определена дистанцираност, трезвост, каквато не може да притежава един обикновен баща на семейство', което както е вярно само по себе си, така в контекст може да има ужасяващо значение.
Много внимателно трябва да се правят разходки из мисленето на гея. Аз имам едно сигурно мнение - на някой гей сексуалността е в особена стойност. Има корелация между психика и сексуалност, но в какво точно е много съществено, отлика в дребното измества лесно. Мисли ангро... могат да тласнат мисленето на неинформиран в посоки... далеч от истината.
В генома е кодирано заложеното, но от наблюдения знам, че психиката на много други гей е непокътната от сексуалността. Примери са ми приятели, познати; прочетено, видяно. За това и с постоянство разграничавам. Пък и не може да виждаш как гей до теб се гъне и чупи - гейството му дрънка, а друг не можеш да го разпознаеш, че изобщо си ляга с мъж, че има сериозна връзка с мъж, и да не си казваш… колко сме различни самите ние.
Трябва доста да се поработи за да се вадят значими и точни изводи. Обобщение с пет думи лесно се игнорира. Само с едно изречение не става обяснение. Хубава тема би излязло от това.

От сега мисля, че имаме способност за трезвост граничеща с крайни представи за реално. Естествено в позитивен план. Липсата обремененост в гей, като страничен, като регистриращ, може да извади мнение с нано стойности. Естествено не само ние можем да мислим и преценяваме. Колкото хетерото постигат абсолютни стойности, толкова и гея. Нужни са си качества. Макар че от секса на гея се вадят едни нови призми, ама... какво от това, са.
Помня едно изказване на японка.. ‘няма ли малко гейско... не става’.
Имам и ярък случай, който за първи път, тогава още разбирах от тези работи..., ме наведе на мисълта, че в мъжа има места, които жената знае и вкарва в секс игрите.
Моя близка приятелка, гадже на приятел, имаше изискан дълъг маникюр. Само показалеца на едната й ръка беше без дълъг нокът. Младок и неук по онова време, веднъж попитах защо това е така. Тя в прав текст отговори, че е за мъже, а тя познаваше... много мъже, за които с този женски пръст стават невероятни любовници. Веднага се сетих какво може да се направи, но че тя има такова разбиране, че използва трудно достъпни зони в мъжкото тяло за да прати изживяването в неподозирани образи, ме и изуми. По-късно разбрах, че не всеки мъж и не всяка жена могат да се докоснат до такива нива за доставяне на удоволствие, то си е до човека. Но, както в онзи момент, така и в по-късни, когато срещна жена, която приема мъжа такъв какъвто е, която се чувства половинка от едно цяло, която обича мъжете защото са мъже, винаги знам, че съм срещнал женското в оригинал.
Имам спомен, че малко се изчервих, но не и смутих...

От къде тръгнах, през къде минах...




Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.05.09 12:29



Знаеш ли, търсейки логиката, склонен съм да мисля и в посока, че авторът съчетава и подсилва парадокса на нечовешко отношение на едни към други хора, с абсурда на персонаж "влюбен в сестра си/ гей/ есесовец/ прелъстяващ други есесовци/ бездушен наблюдател на човешки трагедии"...
Като въздействие е много силно, но всичко това нанася морални щети в посока представата на мнозинството хора, нямащи лични познати гейове...

Такъв литературен герой кара даже и мен да се настройвам крайно /в степен склонност за саморазправа/- към човешката същност въобще, спрямо липсата на чувствителност към страданията на другите, към различните /колкото и парадоксално да звучи- в частност и към подобна представа за гей същността/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано08.05.09 17:35



Нееее...., не се поддавай на лично отношение.
Усеща се, че си навлезал в книгата, започваш да преживяваш.

с абсурда на персонаж "влюбен в сестра си/ гей/ есесовец/ прелъстяващ други есесовци/ бездушен наблюдател на човешки трагедии"...

Това стана ясно веднага.
Инетересно е защо покрай известното - машини за претопяване на тела, се вкарва и хомо нишката. Не са ли достатъчни фактите, известното, че е нужен нов привкус, и той да е осоцииране на гейското. Защо?



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Kurvoazie]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано09.05.09 12:01



...Но, както в онзи момент, така и в по-късни, когато срещна жена, която приема мъжа такъв какъвто е, която се чувства половинка от едно цяло, която обича мъжете защото са мъже, винаги знам, че съм срещнал женското в оригинал.
От къде тръгнах, през къде минах...


А аз бих добавила - И докъде стигна!
Поздрави от една неоргинална жена.. Менте - така да се каже. непълноценна жена, защото няма посоченото от теб отношение към мъжете... Която ще Бъде достатъчно съобразителна за да не каже никога:
"Само екземпляри от мъжки пол, които могат да оценят жените като жени, които приемат жените такива, каквито са, които се чувстват мъжката половинка, като част от едно цяло с жена .. и дрън-дрън.. могат да бъдат неречени оригинални мъже."

Не ми обръщай внимание... Просто не съм срещнала подходящия мъж, който да ме изчука както трябва и да забравя що е то жена.

Със здраве.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: eлия]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.05.09 15:00



Знаеш ли, и друг път съм го писал, имах гадже, което е било женено и имаше деца... Беше казал на жена си още преди брака им, че е гей, и тя е живяла с него години, докато не го хваща "на калъп" с друг мъж и се развежда с него...
Разбирам я напълно- изневярата, дали с мъж или с жена, ще породи същата реакция и в мен...
Според теб тази жена каква е? /Смятам, че Курвоазие имаше предвид точно това.../



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.05.09 18:00.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано09.05.09 17:42



Именно де..това е оригинална жена. Тя може да оцени мъжа. Бил той гей или хетеро... мъж. Оценен.
Ние нещо не можем да оценим мъжа.. съответно не сме оригинал... Репродукции на жени сме, вероятно, щом не можем да оценим мъжкото в мъжа. Не говоря за неговата сексуалност...
Съответно... ще се въздържа да заявя, че мъжете, които не могат да оценят женското в една жена и да й направят луд секс, не са оригинални мъже... Все пак трябва да уважа и предпочитанията на другите...
Малко феминистично май звуча...

Редактирано от eлия на 09.05.09 17:45.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: eлия]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.05.09 18:07



Тук се разминаваме с тебе- нима не можеш да оцениш човека срещу тебе, ако не правите луд секс /или не ти се прави точно с него/?

Това няма нищо общо с феминизма, а е по- скоро еманципация на духа...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано09.05.09 18:38



Започваме да издребняваме....
Чети не мен, а него... ставаше дума за сексуално удоволствие, доставяно на мъжете от жена, без маникюр на един от пръстите... Както и да е всъщност...

Моя близка приятелка, гадже на приятел, имаше изискан дълъг маникюр. Само показалеца на едната й ръка беше без дълъг нокът. Младок и неук по онова време, веднъж попитах защо това е така. Тя в прав текст отговори, че е за мъже, а тя познаваше... много мъже, за които с този женски пръст стават невероятни любовници. Веднага се сетих какво може да се направи, но че тя има такова разбиране, че използва трудно достъпни зони в мъжкото тяло за да прати изживяването в неподозирани образи, ме и изуми. По-късно разбрах, че не всеки мъж и не всяка жена могат да се докоснат до такива нива за доставяне на удоволствие, то си е до човека. Но, както в онзи момент, така и в по-късни, когато срещна жена, която приема мъжа такъв какъвто е, която се чувства половинка от едно цяло, която обича мъжете защото са мъже, винаги знам, че съм срещнал женското в оригинал.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: eлия]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.05.09 00:54



Мъж, жена, удоволствие...

Всеки го заслужава така, както го разбира /усеща/...

И всеки би трябвало да се постарае да го даде на другия...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Демонизират ни...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано10.05.09 23:38



Ооо, Елия :) Радвам се да те видя тук отново :)

Като изхождаме обаче от самата книга, както казах някъде по-горе, всъщност не става въпрос за хомосексуален герой а за извратено хетеро, което иска да чука сестра си и като не може, се вживява в нейната роля... ПРи всяко положение това няма нищо общо с гейовете, нито с любовта към мъжте...



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано11.05.09 12:34



Абе Милене... да ти кажа публично...
От цялото ми приключение сред гей/лес активизма, това, което най-много ме радва е, че се запознах с теб. Другото е "тухта".
Иска ми се да контактуваме по-често в реалното...
Бъди здрав!



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.05.09 12:07



ами на нас просто ни се разминават графиците : ) но знаеш, че винаги си добре дошла :) Твоята жаба заема почетно място в спалнята ми :))) така че - заповядай на гости винаги когато искаш :)

А иначе, аз имам свободно време, когато не съм на дела, така че - щом ти се отвори дупка в програмата, звънкай и ще дойда да се видим...



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано13.05.09 23:38



Още малко материал за размисъл:






Дискусията е от:


"Фото Форум е най-големият български сайт за фотография . Два пъти сайт на годината - след като зае първо място в категория "Общности" за 2004 (наградата на журито), през 2005 спечели наградата на журито и наградата на публиката в категория "Изкуства", а през 2006-та година, второ място в категория "Общности". Медиен партньор на сп. "Одисей", сп. "ФО" , сп. " Digital Photo-Video", Фотоваканция, Фотофиеста. Носител на награди и медали, съорганизатор на "БГ Прес Фото 2004". За последните години екипът му успя да организира интересни конкурси. Потребителите на сайта спечелиха много награди, част от които можете да разгледате по-долу. Много млади хора научиха нови неща за фотографията и започнаха творческия си път от Форума. Над 350 автори взеха участие в различните изложби. Снимките на десетки други бяха публикувани в различни списания."



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.05.09 00:51




Съвсем нормална дискусия, проведена от няколко гъзоглави /с извинение/, няколко толерантни и няколко безразлични...
Светът няма да се промени- винаги ще има някой крив х.й, на когото космите ще му пречат...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано14.05.09 01:23



Ужас, паднаха ми очилата, милорд! Нима хората с големите ...обективи и още по-големите ... претенции са ... просто не мога да го кажа ....глави. А аз се бях замислила защо творенията им така подозрително приличат на продукт на това, което Вие така поетично свързахте с главата. Но сега всичко си дойде на мястото, след като благодарение на Вашите разяснения разбрах с коя част се гледа през визъора. Може би погледнат оттам, светът изглежда горе-долу така. Ех, милорд, колко се е придвижила и анатомията в последно време!



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: SeaStar999]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.05.09 10:56



за съжаление тази дискусия се води навсякъде и горе долу протича по един и същ начин... Все още има хора, които имат наглостта да твърдят, че любовта към собствения ти пол е заболяване - генетично, психическо и тн... което е абсурдно...

Срещу такива малоумници трябва да се борим с всички средства - паради, коминг аут, съд ако трябва...

Ненапразно масовите хетеро казват "Абе нямам нищо против, ама какво се пропагандират...", като под "пропаганда" разбират това, че се отличаваш от другите и не го криеш... така че - в този смисъл - пропаганда до дупка трябва !



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано19.05.09 22:35



Отново се потресох- посредата книгата вървеше културно, на лингвистични, литературни и културологични теми /демек във войната участват и образовани люде, които вършат гадости/, после Ауе попадна в Сталинград- армията на Паулус е жалка картина; успя са оцелее, срещна се със сестра си, отново опити за осъществяване на любовта си към нея, завършили с отдаването му на едно- две момчета; посети майка си и втория и мъж, мисля, че той ги насече с брадва в момент на умопомрачение, но всичко това иди- дойди...
Описвайки инспекциите си на концлагери в Полша, освен познатите ужаси, споменава и случка в сграда, служеща за "разпускане" на немци; ползвайки тоалетната, се оглежда за тоалетна хартия- няма... В този момент чувства допир по голия си задник, ужасен се обръща и вижда протегната длан през дупка в стената отзад- след известен момент влючва, че тя замества хартията!!!!! И разбира, че и в съседните кабинки технологията е същата...


Отдавна не съм бил така ужасен от човешката склонност за гавра с други хора, това е роман за патологията на една доктрина /за съжаление не единствената/, както и за падението на човешкия морал и задръжки, обусловено от околната обстановка...
Страх ме е да мисля- в българския вариант на разбиране понятието "демокрация", имам чувството, че подобни крайности биха намерили /или намират/ почва...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 19.05.09 22:51.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано31.05.09 12:17



Тези дни приключих осемстотинте страници на "Доброжелателните"- наистина една странна и потрисаща форма на описание на една лудост...
Главният герой Ауе е една сложна и непротиворечива личност- успоредно с интелигентността, той е носител и на абсолютната липса на човешки емоции и морал /освен една единствена- любовта си към сестрата- близначка/...
На фонът на кошмара на масовото избиване на хора, издигнато в държавна политика и придружено много често с невъобразими издевателства, жестокости и гаври, героят също е разкъсан от собствения си кошмар- влюбен с сестра си, той спи с мъже и се опитва да изживее женската форма на секса...
Възприема мъжкото тяло като изродено женско- белегът, който минава по кожата на члена и завършва до ануса, е затворената цепка на женски полов орган, тестисите са изродени яйчници, членът- това е хипер клитор... Убива жестоко майка си и втория си баща; бивш любовник, слагайки дръжка на метла на шията му, и стъпвайки върху нея, леко се полюлява, докато човекът се задушава, изпускайки се...
Малко преди руснаците да завладеят Берлин, убива и SS приятеля си, който до този момент му помага в различни ситуации, за да му вземе облеклото и документите на френски, принудително доведен, работник в Германия /убит, естествено, от приятеля му/...
Е, книгата завършва потресаващо, Ауе очаква срещата с "доброжелателните"- всички ние, които виждаме съществото пред себе си като обикновен човек, и които не подозираме нищо за това, което всъщност го прави нечовек...
Замислям се- дали винаги трябва да съм "доброжелателен"?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 31.05.09 14:04.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано31.05.09 14:18



' Не нужно да гледаме с гняв назад, нито със страх напред.
Нужно е единствено да гледаме внимателно около себе си."


Не помня автора на тази мисъл, но я намирам за много верна.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: shallowgrave]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано31.05.09 18:43



Прекрасна мисъл, но ако не се опираме на поуките на миналото и нямаме очаквания към бъдещето- нищо няма да видим около себе си.

Описаните хитлеристки персонажи в книгата са бивши чиновници, продавачи, инженери, музиканти, работници, учени, бизнесмени, пенсионери- всички те от човешки същества се превръщат в нечовешка машина за унищожение, в която влагат собствения личен си принос и собствените си фантазии...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.06.09 09:58



Ама Папе, аз не мога да разбера и гей, който си завира термос в задника...


И какво от това- човекът си се кефи и много му пука, какво мислиме аз, ти или филанкишията...
Що се отнася до теориите по въпроса мъжко- женско, смятам че всички хора имат свое виждане кое и какво е забележителното в едно тяло, та даже и да не могат да посочат конкретна част от него...
Мисля, че в случая авторът цели да постигне максимален скандал, смесвайки кошмара на войната с ужаса на едно объркато съзнание, като по този начин ни накара да се замислим- няма разлика между индивидуалната и масовата лудост, сташното е, когато има кой да я диагностицира...
Не забравяй, че в зората на човешката циливизация е властвал матриархатът- култовете и вярванията са били свързани с женската утроба и с обожествяване на майката /жената/... Тогава, вероятно, времената са били много по- трудни за гейовете...
Поне в днешно време всеки от нас може да обожестви своя Аполон...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 01.06.09 10:53.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано01.06.09 12:32



Не е дефект, нарича се пиринеум!

Няма мъж , на който да не му харесва да го пипат там!



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор Simplicissimus (homo simplex)
Публикувано01.06.09 18:46



Не съм чел книгата, но от това, което разбрах от коментарите тук и от няколко резюмета и критики все пас не ми става ясно какво толкова разпали страстите тук.
Ауе по всичко личи е едно чудовище. Авторът, освен всичко друго, е решил той да е привличан от мъже. А да не би хомосексуалните да са застраховани от чудовищност? Вярно, твърде вероятно е много ограничени хора да заключат, че след като ауе=чудовище и ауе=хомосексуален, следователно и хомосексуален=чудовище. Но такъв риск щеше да съществува и ако Ауе беше евреин (например евреин избива други евреи, следователно всички евреи са готови да се самоизпоизбият в името на лична облага или спасение).

Ами да предположим, че Ауе беше хетеросексуален? Вероятно ако живеехме в свят, в който понятието "хетеросексуален" се бе превърнало в колективна идентичност в степента, в която това е често случаят с "хомосексуален", някои хомосексуални биха си помислили, че всички хетеросексуали са като Ауе. Ето до това води употребана на "етикети". Някои от вас казаха - ами той Ауе не е гей, той е просто един извратеняк. Но това показва, че в съзнанието на много "наши" хора "гей" или "хомосексуален" се свързва с куп символи, които обаче изключват извратеността. А всъщност е съвсем ясно, че главният герой е едновременно и извратеняк и същевременно е привличан от мъже. Тоест, още веднъж става ясно, че терминът "гей" или "хомосексуален" не обозначава само секулната ориентация ами е натоварен с още много "смисли". В главите на тези, които се идентифицират като такива, те често са по-скоро положителни, а в главите на останалите - отрицателни (не искам да правя обобщения, затова казвам "често"). Именно затова аз смятам, че подобни "етикети" е добра да се избягват...

Иначе, книгата изглежда интересен продукт, ще се опитам да я намеря...



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (от съпротивата)
Публикувано01.06.09 19:27



Според мен бъркаш, драги ми Льове

Матриархатът е свързан с много повече грижовност, отдаденост и любов, в сравнение с патриархата. Понеже обичам да си представям разни неща, то ако живеехме в матриархално общество, светът нямаше да прилича грам на днешния. Едва ли щяхме да знаем какво е война, нямаше да сме наясно какво е органична омраза към различния, нямаше да има расизъм, фашизъм, нямаше да се зароди фашизма a.k.a. християнсто, нито пък ислямa a.k.a. още по-гнусен фашизъм.
Жените нямаше да се обезкосмяват и баба ми щеше да ми е дядо :) А ние най-вероятно щяхме да си педерастеем на воля без квито и да е възмОтени наоколо



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Simplicissimus]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.06.09 19:35



Проблемът е, първо, че персонажът на ръководен офицер от SS е изграден на база хомо, като е изпъстрен с емоционални описания на секс между мъже, в които няма и намек за чувства...
И второ, фурорът, който предизвиква романът, продаден в милиони бройки и награден с "Гонкур"...
Избягвайки клишетата, съм склонен да мисля, че средностатистическия европеец ще намери в подобен персонаж представата си за "извратения" секс, в контекста на представите си за извратеността на войната...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 01.06.09 20:11.



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.06.09 19:40



Може и да си прав, Папе, но при всички положения, и от нас щеше да се очаква /даже изисква/, да "вдъхваме" живот в свещените утроби...
/Защо ли ми мина представата за мъжки хареми- май е доста възбуждаща

/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано01.06.09 20:30



За утробата ще се погрижат хетерите, вие ще ни придружавате в харема!





Тема Re: Демонизират ни...нови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.06.09 23:14



С удоволствие ще те придружа...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (от съпротивата)
Публикувано02.06.09 00:00



Ей, палавник! Знаех си аз, че тайничко си мечтаеш за матриархат, където жените да властват и да си имат хареми от мъже, а ти да мърсуваш с тях, когато мацката не е настроена любовно! Ще ти е като в рая, признавай! хем за нищо нямаш грижа, хем те обслужват, хем секс в изобилие!



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано02.06.09 06:20



Аз съм бил палавник- виж се ти с какви момчета се заиграваш!!!!


Отгоре на всичко се правиш на невинен- били рисувани и не знам си какво още....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Демонизират ни...нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано02.06.09 13:04



Папа, трябва да знаеш, че зад всеки жесток хетеро секс се крие гей-фантазия!

За пример, с моя пич бяхме в един бар и една от аниматорките е направо ненормолно красива, не ни излиза от фантазиите вече месец!



Тема Re: Демонизират ни...нови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано02.06.09 16:21



От мен пожелания да направите едно аниме с аниматорката и после да ни го пуснете!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Демонизират ни...нови [re: ljove]  
Автор Johannes ()
Публикувано02.06.09 23:03




Това е гей варианта на Анджелина Джоли за мен Като го погледнеш излъчва секс с всяка клетка на тялото, да не говорим колко го бива в екшъна (гледал съм го хехе) А татуировките ми идват в повече, тъй като съм много консервативен! Но ще ги преглътна, ако ми падне, и още как!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.