Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 15.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.05.09 08:06



Гардианче, да не помислиш, че имам нещо против писъците... Всеки има право да прави това, което си пожелае...
Не го казвам в отговор на мартир, просто понякога подобно поведение ми се струва малко несериозно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано08.05.09 01:27



"хомофобията е най-разпространена сред гейовете. "

ето точно в тази реплика на Мартир се крие отговора защо САМО това момче от целия рейс ти е подвиквало. нито момичето, нито майката... нито бебето даже :)

тръпна в очакване на заветния ден, когато някои мои познати хомофоби разберат, че са гейове или лесбийки и ще се кротнат. Ако ли не- толкова по-зле за тях, защото те ще си прекарат живота в стремеж към омраза и отрицание, не аз.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: lsis.]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано09.05.09 12:15



...толкова по-зле за тях, защото те ще си прекарат живота в стремеж към омраза и отрицание, не аз.

Много спорна позиция е това. Същото би могло да кажат и нацистите, спрямо всеки, който мрази нацизма.
Аз не вярвам, че хората, която мразят нещата, които пораждат омраза в тях, са натоварени по някакъв начин. Напротив - смятам, че това е своеобразен отдушник, спрямо несгодите, които търпят от неща, които не могат да си позволят да мразят или не знаят как да мразят.
Човек, който не мрази нищо, ми е винаги много съмнителен, дали е съвсем наред.

На мен не ми пречи омразата... и не виждам омразата с какво пречи на когото и да е.. Ако не премине във физическо или насилствено-психично изражение, което по някакъв начин вреди физически и психически - нека си ме мразят... и аз мразя разни неща. Данъчните, примерно. Свалячите също. И други разни категории хора.. мразя ги силно... Понякога дори ги псувам или обиждам... Така изливам натрупаното от причиненото ми от тях.. И всеки го прави.
Омразата към нещо или някой, към някоИ дори... е съвсем нормално и свойствено човешко състояние... и е полезно според мен.



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано09.05.09 12:26



И никога няма да спра да бъда против тези, които говорят презрително за женствените, личащите им, счупените, пищящите, от позицията на неличащи, мъжки и мъжествени гей. Информативно.

Дали ще бъдеш против или не... това ще си го има. Моделите на мъж и жена са така дълбоко вкоренени, че това отношение не може да изчезне, защото е подкрепяно от широко обществено мнение.
Наложеното приемане на хомосексуализма ще се осъществи неизбежно, но ще придобие израз, който не сме търсили изобщо.
Няма да мразим и да сме против хомосексуалните, а против изнежените гейове и мъжкараните лесбийки. Така се постига желаното - незабележимост.

Много от организациите вече се усещат и опитват да правят завой. Само масовото обществено унисексуализиране, може да доведе до това да се приемат всички различни в сексуална ориентация. Но пък против това самите ние се съпротивляваме.
Ще ни прекарат... Ще направят така, че да са отхвърляни женствените гейчета и мъжествените лесбийки.. иначе ще се демонстрира подкрепа, приемане и разбиране за всичко, които не са от този пит - тоест - на които не им личи...
И ето го резултата... "Да прави каквото си иска, стига да не знам!"

Аз също не се изказвам ласкаво за мъжествените лесбийки... и не мога и не мога да го променя в себе си... Това, което ме пречупи, беше нуждата да изказвам мнения и позиции, които не мисля, в които не вярвам, които в себе си не приемам... Трудно е да спориш и да отстояваш позиции, когато ти се иска да изкрещиш на опонента си "Да, ти си прав! И аз така мисля!"

Пътя към храма е първо да намерим пътя един към друг вътре в нашето си общество... а после да се борим с другите... Впрягаме каручката пред коня..



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: eлия]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.05.09 14:53



Правиш една основна грешка...
Тук всички се изказваме като индивиди- едни харесват слаби или пълни, други- мускулести, едни търсят секс без много приказки, други искат да опознаят човека, с когото си лягат и да могат да си кажат две разумни приказки с него... Няма стандарт за гейове /и за лесбийки/, както и за това, кое самите те приемат или отхвърлят вътре в общността. Аз съм против да говорим и за общност- първо, така самите ние си поставяме рамки, характеризиращи ни само по секс ориентацията, второ, има много гей, с които въобще нямам намерение да се чувствам в една общност, трето, даже и в "общността" на мафията има кофти парчета, които ги пречукват, аз не действам по този начин- просто подминавам гейовете, които считам за кофти хора...
Най- много /ако стане обществена привичка да ни търпят, не че и сега малко народ си пищи съвсем свободно/, пищящите ще бъдат върха на айсберга, но останалите няма да си сложим табелки: "Внимание, подводни скали /скрит гей/!" ...

Ще си живеем по същия начин, както и досега...

А репликата ти "Това, което ме пречупи, беше нуждата да изказвам мнения и позиции, които не мисля, в които не вярвам, които в себе си не приемам..." , честно казано, въобще не я разбрах, когато не мисля нещо, просто си замълчавам, ако не трябва да опонирам, не мога да си представя да изкажа позиция, която не мисля и в която не вярвам...
Или не съм те разбрал правилно?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: ljove]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано09.05.09 18:42



Искаш или не искаш.. си в общност. Част от нея.
Дори присъствието ти тук е в разрез с думите ти. Тук, в своята общност се изживяваш като гей... и само това е причина да си активен именно в този тук клуб... а не в друг, където твоето гейство или ще е неуместно или ще е неприемливо или неизразимо.
Изобщо.. без общност, всеки от нас ще изразява своята хомосексуалност или неуместно, или неприемливо или скрито.
Иначе звучи красиво... Човек!

Редактирано от eлия на 09.05.09 18:43.



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: eлия]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано09.05.09 21:13



Мммм, може би не общуваш често с мъже, или поне с прос.. провинициални мъже, но от личен опит мога да ти кажа че по селата и по малките градове (вкючително и моя), обикновено болезнената хомофобия и обсебването с непрекъснати подигравки срещу гейове главно се практикува от такива дето, като ги видиш на пръв поглед и ти е ясно какви са. Проблема е, че по тези места възпитанието е малко по-различно и особено за мъжете е НЕМИСЛИМО да си признаят ако евентуално имат някакви странични влечения, та минават в другата крайност. Та точно за този тип хора говорех, пискливите хомофоби, дето като ги видя с момиче или момче, е ясно че не са щастливи, а пък аз перверзната мръсница лизбийка си живея живота на мах и не ми пука :) За мен една красиво изживяна любов е три пъти по-ценна от десет удовлетворения, че съм задоволила обществените изисквания към моята персона. Това имам предвид :)

Никой да не ми се обижда. Приказката, че гей разпознава гей (говоря и за мъже, и за жени) не е случайна, аз си го имам радара :)

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: eлия]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.05.09 01:13



Ха, тук пък каква общност сме? От петима пишещи могат да се чуят десет различни мнения по един и същи въпрос...
Освен това, не съм писал само тук- включително и с теб сме си менкали мнения при Евите... В Мъжкия клуб ме триха, в Шантавия никой и дума не обели, в Недвижими имоти не намерих единна позиция, другаде май не съм писал /само съм чел/...
За мен гейството не е проблем, проблем е за другите, и заради това се старая да не им създавам такива...
И тук /в Адам и Адам/ Човек може да срещне противоположностите си, които да го отхвърлят изцяло...Така, както и ти "банна" Папата ни, преди изобщо да е писал в блога ти /по логиката, щом е мъж, значи не става????/...
/Той ми липсва, но нека да да мине време.../

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 10.05.09 01:14.



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: eлия]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано10.05.09 01:36



Може много да се спори по мнението ти...
Да се уговорим предварително, че това, което си написала, както и това, което ще ти отговоря, отразява единствено нашето мислене и нашето мнение по определен въпрос, а не правила, с които някой трябва да се съобразява.
"Човек, който не мрази нищо, ми е винаги много съмнителен, дали е съвсем наред.
На мен не ми пречи омразата... и не виждам омразата с какво пречи на когото и да е..
Омразата към нещо или някой, към някоИ дори... е съвсем нормално и свойствено човешко състояние... и е полезно според мен."

Аз се старая да бъда над тези чувства, въпреки, че твърде често не успявам.
Но твоята позиция води единствено до това, че се адаптираш към омразата, като към абсолютно нормално човешко чувство.
Превръщането ти постепенно в топка от омраза и агресия единствено те отдалечава с едри крачки от понятието "разум" и "човек" и със също толкова едри крачки те връща към естественото ти изконно състояние на животно, за което омразата е норма, защото е част от естеството му, от целия му живот.
Това, че можем да си позволим да не мразим или да си го забраним, единствено показва, че сме хора, при това, притежаващи най-ценното във Вселената - разумът.
Не е възможно нещо или някой да не те дразни, ядосва, възмущава, дори да те докарва до бяс. Но единствено ти, като разумен човек, можеш да контролираш тези чувства и да не им позволяваш да доминират в живота ти.
А задавала ли си си въпроса (почти съм сигурен, че не си) защо мразш някого, нещо, група хора?
Отговорът е изключително просто - защото поведението им, начинът им на мислене и житейската позиция като основен алгоритъм в поведението им не съвпадат с твоите.
Но твоите са си единствено твои и никой на света не е длъжен да се съобразява с тях като със закон или основно правило, освен ти самата.
Винаги мога да си кажеш "Е*ати тъпия селянин, чалга ще ми слуша, простакът...Аз слушам Петия концерт за пиано "Емперор" на гениалният Бетховен и считам, че това единствено е върхът.", добре обаче в същият този момент въпросният тсъп селянин си мисли за тебе "Е*ати тъпата пу*ка, как може да слуша тези безумни скрибуцания, виж къв кеф е да гледаш Преслава кви цици друса..."...
Но твоята омраза към него и неговата към тебе, единствено ви поставя в позицията на нетолерантни хора, защото вашите мисли автоматично изключват друго мнение, освен вашето.
Така че, ти си мрази всичко и всички и считай това за норма, т.е., тичкай към корените си, към животинското, а аз ще се боря с него, ще се опитвам да не бъда животно и ще се боря с нокти и зъби за правото си да бъда човек, при това с гордост ще се опитвам да нося и понятието "разумен"...
Защото за понятието "разумен" (интелигентен, културен, възпитан, фин, благороден, коректен...) трябва да работиш, да се трудиш, да се учиш, да мачкаш себе си като глина, за да се изваяш, а за първосигналното не трябва да правиш абсолютно нищо, то си е в тебе от рождението ти.
Нищо не трябва да правиш или пречупваш в себе си, за да мразиш, ненавиждаш, хапеш, забиваш нокти и късаш мръвки от тези, които не мислят като тебе.
Забележи, САМО ЗАЩОТО НЕ МИСЛЯТ КАТО ТЕБЕ!
В този смисъл за какви права си тръгнала да се бориш с този манталитет?
Ти не си по-малко фашист или по-малко хомофоб от фашистите и хомофобите, защото твоят начин на мислене по нищо не се отличава от техния по абсолютна стойност.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Редактирано от Sapiens на 10.05.09 01:40.



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Sapiens]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано10.05.09 02:30



Ще се опитам да бъда много кратка.
- Мисля, че прекалено идеализираш хората. Красиво е убеждението ти, че си надраснал първичното в човека. Овладял и контролиращ го. Личното ми мнение, обаче е, че това е много лесно да се твърди. Особено, когато си от групата на мразените. И невъзможно е да се надскочи обикновеното твърдение, че си го надраснал...
- За какви права се боря?
- Те и хомофобите не мислят като мен. Какво ще правиш ти, когато хомофобите не мислят като теб? Обръщаш другата буза, когато ти ударят шамар по едната? С любов лекуваш омразата им? Вразумяваш ги, като им посочваш изначалното добро в човека? Събуждаш красивото в тях, като показваш своята толерантност към тяхната позиция и различно от твоето мнение? Хайде де...!!!
- Ако си тръгнал да се преборваш със злото, това е възможно само с още по-голямо зло... а не с добро. Всичко останало е красиви приказки... подходящи за луна, любима ръка, романтичен миг и шепнещо споделяне за трудностите, които човек е преживял за да срещне и си позволи миг щастие.
- Да се признае правото на чалгаря да мисли за мен, че съм тъпа, защото не слушам чалга, като допустима гледна точка... е абсолютно равносилно да признаеш правото на Расате да има своята гледна точка спрямо хомосексуалните.... и да проявиш разбиране и доброта към него без да спориш, защото той видиш ли има право да мисли различно от мен... Вероятно и от теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.