Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 25.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Сега пък гледах Бенджамин Бътън :)))  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано13.04.09 00:14



Не че има някаква връзка с клуба. Просто от '34-та година не бях гледала филм от три часа, който се гледа на един дъх и те оставя като халосан/а по тиквата.
Ся се чудя кво да правя: да рева ли, да пробвам със заформянето на мисъл ли, да си лягам ли... затова пиша тук.



Тема Re: Сега пък гледах Бенджамин Бътън :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано13.04.09 00:28



Баси, колко различни могат да бъдат хора, които на пръв поглед си приличат. Поне на моя пръв поглед де. :))))
Показна хетерастия? Явно не съм разбрала какво влагаш в думата хетерастия.



Тема Доста муден,нови [re: Фьoн]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано13.04.09 00:31



въпреки, че си имаше сцените, които си заслужавах времето.

Първо видях зор да разпозная Брад. Пулих се, мъчих се, накрая се сетих. А ако моя не ми беше казал, че това Е Кейт Бланшет, също щях да почакам до средата на филма. Браво на гримьорите.

Стана ми ясно още в началото с часовника, че ще направят филм за обратната ентропия. Но не предполагах колко лично ще го поднесат.

Изкефи ме 400 годишният нативен ПАТРИОТИЧЕН американец. Режисьора се подигра брутално с днешните лигави, тъпи като галош Хамериканци.

Поревах си малко на сцената, в която героинята на Кейт Бланшет казваше " ... и със сърцето си знаех, че накрая в този кратък момент, той ме разпозна".



Тема Защото четеш избирателно.нови [re: Фьoн]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано13.04.09 00:32



А думата "логорея" знаеш ли я





Тема Re: Сега пък гледах Бенджамин Бътън :)))нови [re: Фьoн]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано13.04.09 00:35



Мнооооого добър филм. Лично мнение ъфкорс. Напомни ми малко на голямата риба. На нея обаче ревах повече.

На мен ми хареса, че филмът е дълъг - някак успяваш да почнеш да мислиш още докато го гледаш. Мнооого, мнооого романтичен. Или меланхоличен, зависи сам ли го гледаш или не. :) А Тилда беше фантастична.



Тема О, не бе стой си.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано13.04.09 00:45



Клуба няма да е същият без теб.





Тема Re: Доста муден,нови [re: martyr]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано13.04.09 00:50



Логорея? Разбира се! Това е моята диагноза.
Ми мен ме изгуби като зрителка за няколко минути единствено по време на морските битки. Бяха сцени за момченца. Останалото всичкото го изгълтах на един дъх. А аз съм доста капризна като зрител. Разсеяна съм, отегчавам се бързо и на 90% от филмите почвам да поглеждам колко остава до края още към средата на филма. По тази причина изобщо не ставам за зрителка - интелектуалка на европейско кино. А съм школувана за такава. Девойката, която трябваше да бъде голямата любов на живота ми, само дето никога не сподели тази гледна точка, си умира по европейско кино. Колкото по-старо, черно-бяло и скучно, толкова по-добре. И все мен ме мъкнеше по тези филми, понеже никой друг не щеше да се жертва, а аз ходех само за да съм до нея. И досега току вземе, че ми препоръча някой европейски филм и аз го гледам колкото да изпадна в поредното недоумение кво му е харесала. Последно ми препоръча "Човекът на звездите" на Торнаторе. Е ако искате да узнаете какво е Истински Муден филм, гледайте го. Първият час не се случва нищо или по-скоро се повтаря едно и също нещо. Във втория час вече има загатване за някакво случване, за да се случи най-сетне наистина нещо в в последните десет минути на филма.
А Бенджамин Бътън ме докосна по този начин именно заради "личното поднасяне" и заради това усещане за някакво завихряне, което оставя празно пространство след себе си и защото е толкова красив чисто визаулно...



Тема Re: Сега пък гледах Бенджамин Бътън :)))нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано13.04.09 00:54



Еееееее, най-сетне някой да мисли като мен. (*Подава ръка*) Тъкмо пак бях почнала да се съмнявам в собствените си възприятия и ценности. Коя е тая голяма риба? А Тилда наистина е много хубава, за мен по-хубава от Кейт. И пак се уверих в геронтофилията си, щото и Кейт и Лео ми харесаха най-много в средната си възраст. Веднъж да ми хареса Лео...



Тема Re: Сега пък гледах Бенджамин Бътън :)))нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано13.04.09 00:55



И бай дъ уей, със сигурност мноооого по-добър филм от "Беднякът - милионер". Кво пък му намериха за осем оскара?!



Тема Re: Сега пък гледах Бенджамин Бътън :)))нови [re: Фьoн]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано13.04.09 01:04



Подозирам, че може да имаме сходен вкус към филми.



Голямата риба е филм на Тим Бъртън с Юън МакГрегър и Джесика Ланг, наред с много други блестящи актьори - Хелена Бонъм Картър например. Фантастична драма, много красива и силна. Мисля, че ще ти хареса. Big Fish, има го по торентите.

Като споменах Тим Бъртън - с нетърпение очаквам двете Алиси, Бъртановата и Менсъновата. И двете ще си заслужават чакането и гледането май.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.