Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 20.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Има ли нужда да сме хора?нови  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 19:01



Папето ни ме навежда на тези мисли /добро момче си, Папа, ама понякога не разбирам реакциите ти...

/
Принципно винаги съм гледал да помогна, когато мога; от мен да мине; да не засегна някого; да изслушам и проявя съчувствие и т.н. Даже и да не е в мой интерес... И обикновено не ми се връща, по- скоро обратното... От това вече не ме боли, престана да ме впечатлява хорската "благодарност" и реципрочност в отношенията. Пък и нали беше казано: "Направи добро и го хвърли зад гърба си"...
Горното не го считам за някаква моя заслуга, по- скоро такава ми е природата, не правя го правя съзнателно или защото специално така са ме възпитали...
Случи ми се е да закъсам с колата, паднах в една дупка и, честно казано, не знаех как да се оправя без чужда помощ... Един таксиджия спря /без да махам- бях се втрещил / и самоотвержено ми помогна... А онези, заради които влязох в нея, изчезнаха яко дим...
Наскоро пък аз помагах на един да излезе от една пряспа, той не откъсна поглед от задника на приятеля си... На по- неадекватно поведение скоро не бях попадал...

Наблюдавайки взаимоотношенията сред приятелите ми, навън, тук, понякога се замислям- има ли смисъл човек да е добър, отзивчив, отворен към другите с добрата си страна? Или всяка коза за свой крак?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Има ли нужда да сме хора?нови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 19:38



Има смисъл, ако ти идва отвътре бъди себе си!

Имала съм приятелки и познати, за които съм правила всичко, а с повечето от тях вече не знаем кой къде е! Останаха малко, но пък качествени!



Тема Re: Има ли нужда да сме хора?нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано11.04.09 21:00



Смисъл? Не. Нужда? Може би. Точно в момента не искам да правя нищо за никой. А ми се иска най-накрая да дойде моментът, в който за мен ще бъде направено нещо.

Теб вече може и да не те боли, но не всички сме стигнали дотам.



Тема Re: Има ли нужда да сме хора?нови [re: ljove]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано11.04.09 22:28



Да разбира се,независимо някои да мислят,че сме балами.



Тема Re: Има ли нужда да сме хора?нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано12.04.09 14:09



Драги ми Папа, имах предвид дали си заслужава да изпадаме в стрес и амок от простотията и гадостта на останалите? Аз живея по един начин, другите по друг, нито ще позволя те да ми казват как аз да го правя, нито пък аз мога да променя техния живот...
Когато срещна трайно неразбиране, отминавам... Какво друго мога да направя, да направиш, да направим? Ако смяташ, че нещо може да се промени чрез агресия, бой, война, веднага ще ти кажа- колкото и бой да изям /хипотетично/, ще си остана гей...

Мисля, че и за всички други се отнася същото- който каквото лай.о си е, такова ще си умре...
Хич не ми се ще да взимаш всичко /а в случая не знам точно какво/ толкова присърце... Животът е и хубав, и грозен, всички се стремят към първото, защо ти е на теб да се съсредоточаваш върху второто...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 12.04.09 14:15.



Тема Re: Има ли нужда да сме хора? [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.04.09 17:32



Клиширано, но много добре казано :

Хората са неразумни, алогични и егоцентрични.
Обичай ги, каквото и да става.
Ако правиш добро, ще те обвинят в егоизъм и задни мисли.
Прави добро, каквото и да става.
Ако успееш ще се сдобиеш с фалшиви приятели и истински врагове.
Стреми се да успяваш, каквото и да става.
Доброто, което правиш, ще бъдезабравено утре.
Прави добро каквото и да става.
Честността и откровенността те правят уязвим.
Бъди честен и откровен, каквото и да става.
Онова, което си градил с години, може да бъде разрушено за една нощ.
Продължавай да градиш каквото и да става.
Хората истински се нуждаят от помощ,но ще се нахвърлят върху теб,ако им помогнеш.
Помагай им каквото и да става.
Дай но света най-доброто от себе си и той ще те отритне.
Дай му го каквото и да става!



Тема Re: Има ли нужда да сме хора?нови [re: ljove]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано12.04.09 21:57



Да ти кажа- има. Онази приказка за златната уста дето отваряла какви беше там врати забравих, си е напълно вярна. Ако се държиш с хората като с хора, не е 100% защита срещу разочарование, но със сигурност ще си направиш живота доста по-лесен.

Не го казвам от суеверие или нещо, просто номера е изпитан и знам че работи. Бе някак си човек се настройва на вълната на този отсреща и ако подходиш позитивно, виждаш същото от другата страна. В повечето случаи. Че го правя от егоизъм, също е вярно: не ми се занимава с глупости, за това гледам да си улесня живота, пък покрай моя и този на другите. Пък вече, ако някой МНОГО държи да ми го усложнява, обърщаме другата страна :)

Бтв, така като гледам, скоро лесбийките в този клуб ще станем повече от гейовете... ми като не можем да си го направим интересно в нашия...



Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus

Тема Re: Има ли нужда да сме хора?нови [re: lsis.]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано12.04.09 23:52




Какво значение има дали някой е лесбийка, гей или хетеро- тук пишат всички, на които в даден момент им е интересно или нужно...

Да не говорим пък, че на някой от гейовете им е скучно тук и смятат, че клуба умира...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.