Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 19.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Ecce Homo  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 00:05



Един вид продължение на темата "Things that make baby Jesus cry"
Снимки на видната шведска фотографка

, показващи Исус като хомосексуалИст или сред хомосексуалисти, транита, фетишисти и хора с ХИВ (егаси как се различават от хората без ХИВ???) Папата е бил силно накърнен, май тоя преди мен, щото изложбата е старичка, тъй че може и да сте попадали на тези снимки в нета (Sorry, ако изложбата вече е била обект на дискусия в по-ранните години на клуба). Това е тема за провокативното, плашещото и "ненормалното" на пръв поглед изкуство - визуално и музикално. Интересно би било и мнението на религиозни и недотам религиозни - бих постнал темата в Християнство, но духовният педераст JoroH ще я изтрие мигом, защото много се плаши от хомо картинки, а и там май все още имам бан от предишните ми конфликти с въпросното създание.

Luke 1:30-31
Then the angel said to her; "Do not be afraid, Mary, for God has been gracious to you; you shall conceive and bear a son, and you shall give him the name Jesus."




Luke 2:7
and she gave birth to a son, her first-born. She wrapped him in his swaddling clothes, and laid him in a manger, ...




Luke 3:21-22
During a general baptism of the people, when Jesus too had been baptized and was praying, heaven opened and the Holy Spirit descended on him in bodily form like a dove; and there came a voice from heaven. "Thou art my Son, my Beloved, on thee my favour rests."




4. Cry of Woe Matthew 23:13
"Alas, alas for you, lawyers and Pharisees, hypocrites that you are! You shut the door of the kingdom of Heaven in men's faces; you do not enter yourselves, and when others are entering, you stop them."




Luke 19:37-40
And now, as he approached the descent from the Mount of Olives, the whole company of his disciples in their joy began to sing aloud the praises of God for all the great things they had seen: "Blessing on him who comes as king in the name of the Lord! Peace in heaven, glory in highest heaven!" Some Pharisees who were in the crowd said to him, "Master, reprimand your disciples." He answered, "I tell you, if my disciples keep silence the stones will shout aloud."




Matthew 26:26-28
During supper Jesus took bread, and having said the blessing he broke it and gave it to the disciples with the words: "Take this and eat; this is my body." Then he took a cup, and having offered thanks to God he gave it to them whit the words: "Drink from it, all of you. For this is my blood of the covenant, shed for many for the forgiveness of sins."




Matthew 26:45-48
"The hour has come! The Son of Man is betrayed to sinful men. Up, lets us go forward; the traitor is upon us." While he was still speaking, Judas, one of the Twelve, appeared; with him was a great crowd armed with swords and cudgels, sent by the chief priests and the elders of the nation. The traitor gave them this sing: "The one I kiss is your man; seize him."




Mark 15:17-20
They dressed him in purple, and plaiting a crown of Thorns, placed it on his head. Then they began to salute him whit, "Hail, King of the Jews!" They beat him about the head with a cane and spat upon him, and then knelt and paid mock homage to him. When they had finished their mockery, they stripped him of the purple and dressed him in his own clothes.




Matthew 27:45-46
From midday a darkness fell over the whole land, which lasted until three in the afternoon; and about three Jesus cried aloud, "Eli, Eli, lema sabachtani?" which means, "My God, my God, why thou forsaken me?"




10. The Pietà John 19:26
"Woman, behold thy son!"




Matthew 28:9-10
Suddenly Jesus was there in their path. He gave them his greeting, and they came up and clasped his feet, fal- ling prostrate before him. Then Jesus said to them, "Do not be afraid. Go and take words to my brothers that they are to leave for Galilee. They will see me there."




Matthew 18:10
"Never despise one of these little ones; I tell you, they have their guardian angels in heaven, who look continually on the face of my heavenly Father."





Редактирано от Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти на 09.04.09 00:11.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано09.04.09 00:34



А теб всъщност защо те вълнува толкоеа много темата Христос?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано09.04.09 14:47



Ваше светейшество, отговорът е до тебе, но и доста оф...Съзнателно.

Широтата на човешкото възприятие, която съвсем не е by default, а се възпитава и изгражда с много усилия, време, четене и изобщо, с влагане на твърде много интелектуален труд, в крайна сметка се свежда да одно простичко понятие - толерантност и добронамереност.
Веднага ще кажете, че това са две понятия. Не са.
Защото всъщност това понятие е т.н. ЛЮБОВ.
Прословутата любов на Бога към хората (в който ни най-малко не вярвам...) и обратно - вярата и специалната любов на хората към Бога, Исус, Дева Мария и т.н., да не се задълбочавам в детайли.
На мене, лично, ми стига и вместването на понятията толерантност и добронамереност във всеобхващащото понятие Любов (умишлено го пиша с главна буква...).
Но от всичко написано дотук естествено следва един доста гадничък въпросчик : Колко са, аджеба, хората на този свят, респективно в България, които биха могли да се наречат с чиста съвест и напълно осъзнато "толерантни и добронамерени", при това не само към другите човешки същества, но и към всичко, което ги заобикаля?
Сами си отговорете, за да може на доста от вас(нас) да ви стане гузничко и противничко от генерираните мисли и чувства.
Когато някой от много (или малко, то е все едно) години робува на обществени или лични табута и участва в някакъв клуб за хора с много широки възгледи, още повече, ако е оторизиран да решава целесъобразността на отношенията в някакъв такъв клуб, то съвсем неминуемо се появяват конфликтите и закономерните банове, вследствие от това.
Защото, ако Папа_Бенедикт_шеснайсти беше оторизиран за модератор в подобен клуб, едва ли щеше да настъпи Содом и Гомора и пълна анаххия в този клуб, но пък и нямаше да ги има десетки и стотици безсмислени и комплексарски банове, isn't it?
Апропо, повечето от въпросите ми са чисто риторични... (Не визират и "духовни педерасти", някой да не го вземе много навътре...

).
Но, има и други гледни точки...
Колкото и да се бия в гърдите, че съм толерантен и добронамерен, в никакъв случай не бих издържал, ако някой публикува в клуб, който посещавам, примерно, снимки на изтезания и убийства на кучета или котки, независимо, че са завоалирани като високохудожествени инвенции на професионален фотограф...Просто няма как да стане това.
Затова и напълно разбирам реакциите на вярващи (или на тези, които си мислят, че са вярващи) на снимките на техните кумири в малко по-различен от догмите им вид.
По същата логика, ако бях пронацистки настроен, мигом бих баннал Папата за снимката на Хитлер...
Така, че Папата ни най-малко не е виновен, че някой не е поработил навреме и повечко върху собственото си възпитание в толерантност и добронамереност...
P.S. Ваше светейшество, т.н. "народ" твърде отдавна се е изразил по много по-прост начин с поговорката "Не хвърляй камък в рядко лайно, ще те опръска.", което оптимистично говори, че и при 95% отявлени глупаци, винаги има и 5 %, които да кажат нещо мъдро...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 19:30



Драго ми ПапЕ, я да те погледна от по- близко...



Без сантимент и религиозни предразсъдъци, но Христос е бил ЧОВЕК, проповядващ доброто, справедливостта и любовта между хората във време, когато това е било абсолютно нужно /от самоосъзнаването ни като хора, та чак до последния човек, който ще крачи по Земята, т.е. винаги/...
/Много малка част от литературата по въпроса- З.Сечин "Войната между боговете и хората", "Праевангелието" на Грубер и Циглер, Карл Сейгън и Ан Друян- "Сенките на забравените предци"/...
Христос е квинтесенция за горното при християните, както Буда при будистите, Аллах при мюсюлманите, Брахма при индуистите и т.н. Техни първообрази съществуват от най- древни времена и това е напълно обяснимо- в частност ние винаги ще чувстваме нужда от някой или нещо, което ще бъде опора на съзнанието ни в безбрежността, която ни заобикаля...

Ако прочетеш М. Кремо- "Човешката деволюция", там той посочва десетина константи във Вселената, без които тя не би съществувала във вида и, в която живеем сега. Даже и трилионна част по- различна само една от тях- и ние просто щяхме да си останем в небитието... Подобен набор от случайности според него е почти напълно невъзможен. И цитира физикът Джон Уилър /1996 г./:
"... Това е основната точка на антропичния принцип. Според него даващият живот фактор се намира в центъра на целия механизъм и устройство на света".
Карл Сейгън от своя страна разглежда генома- развитието и мутациите му при живите същества- това е Вселената в умален вид, също толкова сложен и еволюционно невъзможен без основна Първопричина...
Аз не зная коя е Първопричината- дали това е тъй наречения "Бог", или е висш разум от паралелна Вселена, или е нещо друго, което е съвсем невъобразимо за човешкия разум, но съм убеден в едно- няма случайност /дори и такава, която да ни събере тук да дискутираме подобни теми.../
В този смисъл- изобразяването на Христос извън контекста на общоразбираемото и общоприетото /и не само на Христос, разбира се/, води до "мутация" на човешкото възприемане на всичко онова, което ни заобикаля- не в религиозно- догматичен, а в чисто хуманен план...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.04.09 20:15.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 20:36



Оставам с впечатлението, че за теб образът на Христос е извън културологичен и е толкова естествено-непоклатим, колкото е разстоянието един парсек. А не е така - сигурен съм, че ако човешката цивилизация продължи да съществува, след няколко хилядолетия името Христос ще предизвиква иронични усмивки, а юдео-християнската култура ще е добре забравено минало. Целта ми беше да проверя доколко самите ние сме способни да си пренесем разбиранията си в етера - там, където няма съпротивление и външни сили не влияят - и да погледнем снимките без натрапчивата горчивина за греховност. Явно не можем или се залъгваме че можем, а разбиранията ни здраво гравитират към религиозното ядро.

По отношение на константите във Вселената и физичните закони - представи си само, че са възможни неограничен брой вселени с всякакви вариации на закони и всякакви безумно неограничени комбинации между тях. Представи си, че нямаш ограничения - никакви и в нищо! Опитай се и тогава помисли колко е тънка нишката на самозаблудата за нашата изключителност, за божествената намеса, за какъвто и да е замисъл и предначертаност. Защото в безкрайността от комбинации и възможности дори и най-малката вероятност е осъществима и се случва.
Ноооо кои сме ние, че да философстваме чак до там - аз лично не се наемам, липсват ми поне 100 IQ единици, инак - с удоволствие





Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 20:55



Най-напред, мисля, че много може да се спори дали описаният в библията Христос е бил историческа фигура.

А сега искам да обърна внимание на нещо друго. За тези константи. Дъглас Адамс най-добре го е казал:

imagine a puddle waking up one morning and thinking, ‘This is an interesting world I find myself in’an interesting hole I find myself in’fits me rather neatly, doesn’t it? In fact it fits me staggeringly well, must have been made to have me in it!’ This is such a powerful idea that as the sun rises in the sky and the air heats up and as, gradually, the puddle gets smaller and smaller, it’s still frantically hanging on to the notion that everything’s going to be alright, because this world was meant to have him in it, was built to have him in it; so the moment he disappears catches him rather by surprise.

...представете си локва, събуждаща се една утрин и мислеща: "Това е интересен свят, където съм се озовала -- в интересна дупка съм се озовола -- доста добре ми приляга, нали. Всъщност тя ми приляга немислимо добре, значи трябва да е създадена, за да съм аз в нея." Това е толкова силна идея, че доката слънцето се покачва в небето и постепенно локвата се смалява, тя продължава до полуда да да се е вкопчила в идеята, че всичко ще е наред, защото този свят е създаден, за да е тя там. И така момента, когато тя изчезва, я поразява като гръм от ясно небе.

Т.е., не можем да така да приемаме, че след като съществува живот, то вселената е създадена специално за него. Може би просто животът се е нагодил към наличните условия. Освен това по-голямата част от вселената, неимоверно, зашеметяващо по-голямата част изобщо не поддържа живота, какъвто го познаваме. Ако имаше един такъв създател, това е жестока и шибана шега с живота. Създай го и след това направи почтиS всичко убийствено за него. Малко като във филмите Saw от 1 до безкрайност.

Такъв един антропоцентричен аргумент е малко като съзерцаване на пъпа.

От друга страна, за малковероятните събития. Ами и те се случват. Ето сега ще ти дам пример. Днес аз видях в 10:00 една жена със зелени очи и руса коса, да кара едно червено БМВ с регистрация AN560G47 на север по улица Цар Симеон. Сега помисли колко малко вероятно е именно днес, точно в 10:00 да съм видял една жена със зелени очи и руса коса, която на всичкото от горе да е карала такава кола с такъв регистрационен номер и в такава посока на тази улица. Разглеждани като независими събития всичко това прави това въпросно събитие много малко вероятно. Това не означава, че то се е случило.

Също така от вероятността да се появи определена 6тица от печеливши числа в тотото е много малка, но всяка седмица има такава.

Е стига толкова. Ако искаш и повече информация може да продължим (може би дори в клуб Математика)

Редактирано от Oberonbg на 09.04.09 20:56.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 20:55



Проблемът е, че много бавно еволюираме, има и съзнателна еволюция, но милиарди хора по света категорично я отказват и отричат.
Аз не мисля, че религията и по-точно Християнската, още по-малко Ислямът, възпитават в любов. Или ако възпитават в подобни усещания, дваж повече регулират омразата. Това е ключовата дума - Регулация. Ние и идея си нямаме докъде сме регулирани. Това донякъде е добре за една огромна маса, каквато е човешката популация, но влияе пагубно за прогреса, имам предвид съзнателния такъв.
В тази връзка аз си мечтая за абсолютно дерегулирано общество, в което мисълта и съзнанието ще са единствените законови мерки, а единственият затвор - най-жестокият - отново ще е там. Разбира се, напълно съзнавам колко наивно и невъзможно звучи това и ми е известно, че подобни хора, ако някога има, те ще принадлежат на бъдещето и бъдещето ще е тяхно. Но за да ги има, всеки трябва да направи своята малка крачка към една по-различна идеология. На мен този свят ми е писнал



За животните сме на едно мнение - само ще цитирам Лео - който не цени живота, не го заслужава:) Сапи, веге ли си? И аз :)))



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 20:58



Това са много интересни работи от изложбата. Определено ни карат да се замислим над това колко от християнството в частност и религията по-общо е определено от хората и културата на един народ. Всички тези неща в библията са всъщност писани от хора преди всичко, всеки от които е бил(а) със собствените си предрасъдъци.

Много добри работи.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 21:06



Разбира се, че Христос е извън културологичен образ!
Сичин цитира шумерски клинописи, в които са описани "библейски" истории 2000 години преди да е била написана Библията. Там фигурират дори имена на персонажи, описани в нея десетки векове по- късно...
А Кремо говори за находки на човешки скелети във въглищни пластове от преди милиони години /грижливо "загубени" след 19 век

/...
Хиляди са примерите за транслация на "първобитните" човешки вярвания под една или друга форма до днешните религиозни учения. И нямам нищо против те да са свързани с доброто... Колкото и наивно да е, велико е, че съществува подобно понятие в "...възможни неограничен брой вселени с всякакви вариации на закони и всякакви безумно неограничени комбинации между тях..."

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.04.09 21:07.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 21:31



Абсолютно сигурно е, че по теория за вероятностите човекът не би трябвало да същесктвува- има толкова зависимости, които трябва да са на лице, за да можем тази вечер да си чатиме... /Няма да споря в клуб "Математика"- ще ме заврете в кучи задник...

/
И въпреки всичко спорим дали съществува случайност...

"Библейският код" на Майкъл Дростин- той прави компютърна програма, която открива в Стария завет /на иврит/ описани събития от цялата история на човечеството- технологията, най- общо казано е, че се прескачат определен брой букви и текстът, който се получава, описва и убийството на Кенеди с дата и името на убиеца, и разрушаването на кулите- близнаци и т.н., всичко е подробно описано и подкрепено с илюстрации на текстовете преди и след преминаването им през компютърната обработка... Опитал и с други дебели книги- "Война и мир" и т.н.- нищо не се появило на повърхността... Той смята, че Библията е нещо като холографска плака, която съдържа в себе си познание на много нива, и която никой човек не може да сътвори.
Що се отнася до фантастиката- Станислав Лем в "Звезни дневници" беше посочил класификацията ни в междузвездната енциклопедия- калс "Извратеняци"- раздел "Гнусотници- беснеещи", сътворени от подигравката на двама пияни междузвездни скитници, изляли на Земята /по принцип планета, на която не може да има живот/ прокиснали аминокиселини и други отпадъци от хладилника им, като за гавра и кихнали няколко пъти /затова сме и толкова болнави/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.